Anderlecht geeft de zege nog weg tegen uitgekookt Essevee

door
Anderlecht geeft de zege nog weg tegen uitgekookt Essevee

Voor de achtste (!) keer dit seizoen heeft Anderlecht gelijk gespeeld in de Jupiler Pro League. Het team van Kompany voetbalde over negentig minuten gezien een pak beter als Essevee, zette ook een achterstand om in een voorsprong maar bleef finaal toch weer ontgoocheld achter.

Zulte Waregem herpakte zich vorige week met een knappe 0-3 zege op het veld van het zwalpende AA Gent. Anderlecht voetbalde matig tot slecht in de topper tegen Standard en hoopte vanavond opnieuw aan te knopen met de zege. Essevee deed het ongewijzigd tegenover vorig weekend, bij Paars-Wit kwam Verschaeren in de plaats van Vlap.
Seck bezorgt Essevee vroege voorsprong, Nmecha herstelt het evenwicht
De bezoekers begonnen dramatisch in het Regenboogstadion, na nog geen tien minuten spelen kopte Seck een voorzet vanop de linkerflank staalhard voorbij een kansloze Wellenreuther: 1-0 voor Zulte Waregem. De thuisploeg voetbalde nadien met vertrouwen en had een paar minuten later pech dat een kopbal van Bruno over vloog. Anderlecht reageerde op het kwartier met een dubbele kans via Nmecha en Bundu, allebei geraakten ze niet voorbij een sterke Bostyn. Op het halfuur tekende Mukairu voor de misser van het weekend, voor een leeg doel schoof hij de bal nog naast. Gelukkig voor de Nigeriaan werd de fase nog afgefloten wegens buitenspel. Met de rust in zicht gingen de bezoekers nog wat meer op zoek naar de gelijkmaker, Lokonga krulde een vrije trap niet zo ver naast de winkelhaak. Even later was het wel raak voor het team van Kompany toen Nmecha door de buitenspelval glipte en koelbloedig bleef voor Bostyn: 1-1. Halfweg hingen de bordjes gelijk.

Seck kopt al vroeg (spectaculair) de 1-0 in doel.
Bezoekers geven de drie punten nog pijnlijk uit handen
Anderlecht was ook in het begin van de tweede helft de betere ploeg en Bundu kopte na een paar minuten spelen nipt voorlangs. Zulte Waregem reageerde met een kopbal van Bruno die ook niet binnen het kader verdween. De bezoekers duwden door en iets voorbij het uur werd het beloond met de 1-2: Verschaeren vond centraal Lokonga en die schoot voorbij een kansloze Bostyn. Een zege voor Anderlecht leek in de maak maar dat was buiten Bruno gerekend die op een kwartier van het einde de bordjes toch weer gelijk hing met een knappe uithaal in de linker benedenhoek: 2-2. Een getergd Paars-Wit zocht al snel naar een nieuwe voorsprong, een goed ingevallen Amuzu vond de prima Bostyn op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel, daar mogen vooral de manschappen van Kompany ontevreden over zijn.
Scoreverloop:
1-0 (8') Seck, 1-1 (42') Nmecha, 1-2 (65') Lokonga, 2-2 (75') Bruno

LEES OOK: 'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Haalt dit Anderlecht de top-4?

Meest recent

Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

10
10
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

146
146
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

55
55
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

103
103
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

159
159
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

64
64
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

382
382
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

557
557
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

162
162
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

444
444
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

60
60
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

177
177
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

649
649
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

48
48
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

672
672
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

370
370
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

955
955
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

271
271
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

73
73
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

43
43
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

198
198
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

132
132
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

650
650
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

107
107

Meer sportnieuws