Anderlecht geeft de zege nog weg tegen uitgekookt Essevee

door
Anderlecht geeft de zege nog weg tegen uitgekookt Essevee

Voor de achtste (!) keer dit seizoen heeft Anderlecht gelijk gespeeld in de Jupiler Pro League. Het team van Kompany voetbalde over negentig minuten gezien een pak beter als Essevee, zette ook een achterstand om in een voorsprong maar bleef finaal toch weer ontgoocheld achter.

Zulte Waregem herpakte zich vorige week met een knappe 0-3 zege op het veld van het zwalpende AA Gent. Anderlecht voetbalde matig tot slecht in de topper tegen Standard en hoopte vanavond opnieuw aan te knopen met de zege. Essevee deed het ongewijzigd tegenover vorig weekend, bij Paars-Wit kwam Verschaeren in de plaats van Vlap.
Seck bezorgt Essevee vroege voorsprong, Nmecha herstelt het evenwicht
De bezoekers begonnen dramatisch in het Regenboogstadion, na nog geen tien minuten spelen kopte Seck een voorzet vanop de linkerflank staalhard voorbij een kansloze Wellenreuther: 1-0 voor Zulte Waregem. De thuisploeg voetbalde nadien met vertrouwen en had een paar minuten later pech dat een kopbal van Bruno over vloog. Anderlecht reageerde op het kwartier met een dubbele kans via Nmecha en Bundu, allebei geraakten ze niet voorbij een sterke Bostyn. Op het halfuur tekende Mukairu voor de misser van het weekend, voor een leeg doel schoof hij de bal nog naast. Gelukkig voor de Nigeriaan werd de fase nog afgefloten wegens buitenspel. Met de rust in zicht gingen de bezoekers nog wat meer op zoek naar de gelijkmaker, Lokonga krulde een vrije trap niet zo ver naast de winkelhaak. Even later was het wel raak voor het team van Kompany toen Nmecha door de buitenspelval glipte en koelbloedig bleef voor Bostyn: 1-1. Halfweg hingen de bordjes gelijk.

Seck kopt al vroeg (spectaculair) de 1-0 in doel.
Bezoekers geven de drie punten nog pijnlijk uit handen
Anderlecht was ook in het begin van de tweede helft de betere ploeg en Bundu kopte na een paar minuten spelen nipt voorlangs. Zulte Waregem reageerde met een kopbal van Bruno die ook niet binnen het kader verdween. De bezoekers duwden door en iets voorbij het uur werd het beloond met de 1-2: Verschaeren vond centraal Lokonga en die schoot voorbij een kansloze Bostyn. Een zege voor Anderlecht leek in de maak maar dat was buiten Bruno gerekend die op een kwartier van het einde de bordjes toch weer gelijk hing met een knappe uithaal in de linker benedenhoek: 2-2. Een getergd Paars-Wit zocht al snel naar een nieuwe voorsprong, een goed ingevallen Amuzu vond de prima Bostyn op zijn weg. Uiteindelijk bleef het bij een gelijkspel, daar mogen vooral de manschappen van Kompany ontevreden over zijn.
Scoreverloop:
1-0 (8') Seck, 1-1 (42') Nmecha, 1-2 (65') Lokonga, 2-2 (75') Bruno

LEES OOK: Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Haalt dit Anderlecht de top-4?

Meest recent

'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

5
5
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

54
54
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

70
70
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

161
161
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

28
28
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

171
171
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

313
313
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

160
160
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

331
331
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

85
85
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

67
67
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

522
522
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

696
696
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

89
89
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

147
147
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1604
1604
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

166
166
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

229
229
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

57
57
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1456
1456
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

517
517
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

44
44
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

151
151

Meer sportnieuws