Seraing veegt de vloer aan met hulpeloos Club NXT

287 stemmen
Seraing veegt de vloer aan met hulpeloos Club NXT

Het begint stilaan een pijnlijk verhaal te worden voor Club NXT in 1B. Na dertien speeldagen wonnen de beloften van Club Brugge nog maar één keer en eens te meer verloor het vanavond kansloos, op eigen veld tegen Seraing. De ploeg van Emilio Ferrera komt voorlopig op één punt van leider Union.

Club NXT pakte twee weken geleden zijn eerste (thuis)zege tegen Lierse. De youngsters van Club konden die prestatie vorig weekend geen vervolg geven en verloren op het veld van Deinze. Vanavond stonden Rik De Mil en co tegenover Seraing, dat stond als promovendus nog steeds knap tweede en won vorig weekend nog de topper van Union.
Seraing opende sterk op Daknam en zag al snel een doelpunt van Mikautadze afgekeurd worden wegens buitenspel. Ook Club NXT dreigde één keer in de beginfase, Sagna miste oog in oog met Dietsch zijn schot compleet. Na dik tien minuten spelen kwamen de bezoekers op voorsprong: Kilota snelde een paar verdedigers voorbij en Jallow schoof de bal keurig in doel: 0-1 voor het team van Ferrera. De Luikse ploeg had een efficiënte dag want een paar minuten later was topschutter Mikautadze doeltreffend en stond het voor halfweg de eerste helft al 0-2. Het werd andermaal een uiterst pijnlijke avond voor Club NXT want op het halfuur zorgde Ndiaye er vanaf elf meter al voor dat de marge drie werd. Het werd een rampzalige eerste helft voor de thuisploeg, in het slot kreeg Mendy nog een domme tweede gele kaart. Zo moesten de youngsters van Club Brugge nog een helft met een man minder verder.
Ook na de rust bleef Seraing dominant voetballen tegen een tienkoppig Club NXT. Grote kansen koppelde het daar voorlopig niet meer aan. Op het uur kwam Mikautadze dicht bij een tweede doelpunt maar Lammens hield de Fransman van de 0-4. De nummer twee uit 1B controleerde ook nadien eenvoudig en had niet meer de grote drang om een doelpunt te maken. In de laatste tien minuten knalde Al Badaoui nog eens voorlangs. Uiteindelijk werd het toch nog 0-4 toen Al Badaoui in de slotminuut oog in oog met Lammens raak trof. Zo werd het opnieuw een ruime zege voor de Waalse ploeg, die helemaal in de slipstream van Union komt.
Scoreverloop:
0-1 (13') Jallow, 0-2 (19') Mikautadze, 0-3 (30') Ndiaye (p), 0-4 (90') Al Badaoui
Bijzonderheid:
Mendy (Club NXT) krijgt een tweede gele kaart (43')

LEES OOK: Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Zijn de beloften van Club te zwak voor 1B?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

25
25
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

165
165
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

104
104
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

91
91
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

298
298
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

169
169
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

175
175
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

356
356
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

628
628
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

309
309
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3460
3460
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

64
64
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

79
79
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

59
59
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

209
209
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

26
26
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

229
229
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

203
203
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

178
178
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

108
108
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

39
39
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

124
124
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

130
130

Meer sportnieuws