KV Oostende pronkt met waanzinnige cijfers

door
KV Oostende pronkt met waanzinnige cijfers

Nog niet zo lang leek KV Oostende even op sterven na dood, want met 9,4 miljoen euro verlies en een pak schulden bij ex-voorzitter Marc Coucke hing het zwaard van Damocles boven de Kustboys hun hoofd. Intussen leverde Operatie Redding echter meer dan haar vruchten op.


Voor het boekjaar 2020 mag KVO zelfs pronken met ronduit waanzinnige cijfers. Zo boekte de club dit keer maar liefst 2,9 miljoen winst, een ommekeer van zo'n 12,5 miljoen dus. De omzet daalde daarbij met bijna anderhalf miljoen, terwijl de bedrijfskosten met een kleine acht miljoen naar beneden gingen. Samen met een kapitaalsverhoging zorgt het spaarzame beleid van de nieuwe Amerikaanse eigenaars er dan ook voor dat Oostende haar schulden stevig afbouwde en nu zelfs over een positief eigen vermogen van 5,1 miljoen beschikt.

"KV Oostende is verheugd dat deze cijfers en deze evolutie bevestigen dat de club de nodige inspanningen heeft gedaan om in een ander vaarwater terecht te komen. Hierbij benadrukken we echter dat het werk geenszins af is en dat het bestuur op dit elan wenst verder te gaan en haar inspanningen nog kracht wenst bij te zetten, zeker gezien de gevolgen van de covid-19 pandemie, die nog extra uitdagingen met zich zal meebrengen", klinkt het op de clubwebsite over de straffe cijfers, pas enkele maanden nadat de licentie nog in het gedrang kwam.

LEES OOK: Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Denkt u dat KV Oostende weer een stabiele subtopper kan worden?

Meest recent

'Leegloop bij Antwerp: Overmars laat toptalent gaan'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

13
13
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

209
209
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

150
150
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

74
74
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

416
416
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

65
65
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

235
235
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

245
245
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

488
488
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

720
720
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

687
687
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

336
336
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

44
44
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

284
284
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

539
539
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

342
342
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

331
331
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

171
171
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

248
248
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

355
355
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

713
713
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

213
213
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

387
387
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

2386
2386
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

266
266

Meer sportnieuws