Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

451
Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

Hein Vanhaezebrouck gaat voor de tweede keer aan de slag bij AA Gent. Beiden hebben nood aan nieuw succes, want de twee kenden geen topjaren.


AA Gent kende zijn grootste successen onder Vanhaezebrouck met een titel en Europese overwintering in de Champions League. Het einde was er één in mineur, want Vanhaezebrouck trok enkele dagen na zijn vertrek bij Gent naar Anderlecht. De fans waren toen zeer misnoegd, maar nu is er toch vooral tevredenheid met de terugkeer van hun voormalige succescoach.


Het is altijd een risico om een voormalige succestrainer terug te halen. De verwachtingen liggen daardoor bijzonder hoog en AA Gent gaat die op de korte termijn niet kunnen inlossen. Daarvoor is de spelerskern veel te matig samengesteld. Vanhaezebrouck verdient dus tijd. Een kanttekening: we zijn benieuwd of de invloed van Mogi Bayat bij Gent nog groter gaat worden. Hij was al close met Michel Louwagie en met Vanhaezebrouck heeft hij er nu ook een coach kunnen stallen.

Vanhaezebrouck kan zich geen nieuwe flop veroorloven. Bij KV Kortrijk en AA Gent leverde hij fantastisch werk, maar bij KRC Genk en RSC Anderlecht flopte hij compleet. Hij bleef bij die twee clubs te vaak halsstarrig vasthouden aan zijn systeem, ook al waren dat type spelers er niet altijd voor. Bij AA Gent gaat de coach ook moeten bewijzen dat hij met vedetten aan de slag kan. Met Mbark Boussoufa, Henry Onyekuru, Lazar Markovic en Nicolae Stanciu liep het mis. Jongens als Sinan Bolat of Vadis Odjidja horen in die categorie thuis.


AA Gent is niet meer die subtopper toen Vanhaezebrouck er een eerste keer begon. De ambities liggen een stuk hoger in de Ghelamco Arena en de afgelopen vijf jaar was het een duiventil. Veel te veel spelers- en trainersverloop en de stap naar een echte topclub werd niet gezet. Toch is de aanstelling van Vanhaezebrouck zeker ook een positieve zaak, want de trainer bewees al dat hij een ploeg kan smeden mét aantrekkelijk voetbal.

Bovendien is ‘Hein’ ook iemand die de jeugd kansen geeft. Dat deed hij de vorige keer bij AA Gent en trok hij door bij Anderlecht. Het beloven alvast leuke weken en maanden te worden en het Belgisch voetbal heeft er met Vanhaezebrouck alvast weer een smaakmaker bij die altijd wel goed is voor wat controverse. Let the games begin.

Claudio Reulens

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Gaat Vanhaezebrouck Gent weer op de rails krijgen?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

3
3
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

12
12
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

64
64
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

73
73
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

46
46
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

214
214
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

408
408
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

58
58
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

113
113
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

136
136
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

164
164
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

559
559
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

538
538
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

94
94
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws