Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

door
Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

Hein Vanhaezebrouck gaat voor de tweede keer aan de slag bij AA Gent. Beiden hebben nood aan nieuw succes, want de twee kenden geen topjaren.


AA Gent kende zijn grootste successen onder Vanhaezebrouck met een titel en Europese overwintering in de Champions League. Het einde was er één in mineur, want Vanhaezebrouck trok enkele dagen na zijn vertrek bij Gent naar Anderlecht. De fans waren toen zeer misnoegd, maar nu is er toch vooral tevredenheid met de terugkeer van hun voormalige succescoach.


Het is altijd een risico om een voormalige succestrainer terug te halen. De verwachtingen liggen daardoor bijzonder hoog en AA Gent gaat die op de korte termijn niet kunnen inlossen. Daarvoor is de spelerskern veel te matig samengesteld. Vanhaezebrouck verdient dus tijd. Een kanttekening: we zijn benieuwd of de invloed van Mogi Bayat bij Gent nog groter gaat worden. Hij was al close met Michel Louwagie en met Vanhaezebrouck heeft hij er nu ook een coach kunnen stallen.

Vanhaezebrouck kan zich geen nieuwe flop veroorloven. Bij KV Kortrijk en AA Gent leverde hij fantastisch werk, maar bij KRC Genk en RSC Anderlecht flopte hij compleet. Hij bleef bij die twee clubs te vaak halsstarrig vasthouden aan zijn systeem, ook al waren dat type spelers er niet altijd voor. Bij AA Gent gaat de coach ook moeten bewijzen dat hij met vedetten aan de slag kan. Met Mbark Boussoufa, Henry Onyekuru, Lazar Markovic en Nicolae Stanciu liep het mis. Jongens als Sinan Bolat of Vadis Odjidja horen in die categorie thuis.


AA Gent is niet meer die subtopper toen Vanhaezebrouck er een eerste keer begon. De ambities liggen een stuk hoger in de Ghelamco Arena en de afgelopen vijf jaar was het een duiventil. Veel te veel spelers- en trainersverloop en de stap naar een echte topclub werd niet gezet. Toch is de aanstelling van Vanhaezebrouck zeker ook een positieve zaak, want de trainer bewees al dat hij een ploeg kan smeden mét aantrekkelijk voetbal.

Bovendien is ‘Hein’ ook iemand die de jeugd kansen geeft. Dat deed hij de vorige keer bij AA Gent en trok hij door bij Anderlecht. Het beloven alvast leuke weken en maanden te worden en het Belgisch voetbal heeft er met Vanhaezebrouck alvast weer een smaakmaker bij die altijd wel goed is voor wat controverse. Let the games begin.

Claudio Reulens

LEES OOK: Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Gaat Vanhaezebrouck Gent weer op de rails krijgen?

Meest recent

Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

9
9
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

42
42
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

49
49
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

13
13
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

50
50
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

96
96
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

311
311
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

336
336
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

238
238
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

210
210
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1541
1541
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

106
106
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

315
315
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

346
346
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

222
222
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

181
181
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

222
222
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

231
231
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

89
89
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

88
88
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

66
66
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

151
151
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

259
259
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

221
221
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

478
478

Meer sportnieuws