Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

door
Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

Hein Vanhaezebrouck gaat voor de tweede keer aan de slag bij AA Gent. Beiden hebben nood aan nieuw succes, want de twee kenden geen topjaren.


AA Gent kende zijn grootste successen onder Vanhaezebrouck met een titel en Europese overwintering in de Champions League. Het einde was er één in mineur, want Vanhaezebrouck trok enkele dagen na zijn vertrek bij Gent naar Anderlecht. De fans waren toen zeer misnoegd, maar nu is er toch vooral tevredenheid met de terugkeer van hun voormalige succescoach.


Het is altijd een risico om een voormalige succestrainer terug te halen. De verwachtingen liggen daardoor bijzonder hoog en AA Gent gaat die op de korte termijn niet kunnen inlossen. Daarvoor is de spelerskern veel te matig samengesteld. Vanhaezebrouck verdient dus tijd. Een kanttekening: we zijn benieuwd of de invloed van Mogi Bayat bij Gent nog groter gaat worden. Hij was al close met Michel Louwagie en met Vanhaezebrouck heeft hij er nu ook een coach kunnen stallen.

Vanhaezebrouck kan zich geen nieuwe flop veroorloven. Bij KV Kortrijk en AA Gent leverde hij fantastisch werk, maar bij KRC Genk en RSC Anderlecht flopte hij compleet. Hij bleef bij die twee clubs te vaak halsstarrig vasthouden aan zijn systeem, ook al waren dat type spelers er niet altijd voor. Bij AA Gent gaat de coach ook moeten bewijzen dat hij met vedetten aan de slag kan. Met Mbark Boussoufa, Henry Onyekuru, Lazar Markovic en Nicolae Stanciu liep het mis. Jongens als Sinan Bolat of Vadis Odjidja horen in die categorie thuis.


AA Gent is niet meer die subtopper toen Vanhaezebrouck er een eerste keer begon. De ambities liggen een stuk hoger in de Ghelamco Arena en de afgelopen vijf jaar was het een duiventil. Veel te veel spelers- en trainersverloop en de stap naar een echte topclub werd niet gezet. Toch is de aanstelling van Vanhaezebrouck zeker ook een positieve zaak, want de trainer bewees al dat hij een ploeg kan smeden mét aantrekkelijk voetbal.

Bovendien is ‘Hein’ ook iemand die de jeugd kansen geeft. Dat deed hij de vorige keer bij AA Gent en trok hij door bij Anderlecht. Het beloven alvast leuke weken en maanden te worden en het Belgisch voetbal heeft er met Vanhaezebrouck alvast weer een smaakmaker bij die altijd wel goed is voor wat controverse. Let the games begin.

Claudio Reulens

Gaat Vanhaezebrouck Gent weer op de rails krijgen?

Meest recent

Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

7
7
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

20
20
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

84
84
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

117
117
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

148
148
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

286
286
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

110
110
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

80
80
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

42
42
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

47
47
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

26
26
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

137
137
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

97
97
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

51
51
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

372
372
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

130
130
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

542
542
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

602
602
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

386
386
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

250
250
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

315
315
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

78
78

Meer sportnieuws