Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

451
Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

Hein Vanhaezebrouck gaat voor de tweede keer aan de slag bij AA Gent. Beiden hebben nood aan nieuw succes, want de twee kenden geen topjaren.


AA Gent kende zijn grootste successen onder Vanhaezebrouck met een titel en Europese overwintering in de Champions League. Het einde was er één in mineur, want Vanhaezebrouck trok enkele dagen na zijn vertrek bij Gent naar Anderlecht. De fans waren toen zeer misnoegd, maar nu is er toch vooral tevredenheid met de terugkeer van hun voormalige succescoach.


Het is altijd een risico om een voormalige succestrainer terug te halen. De verwachtingen liggen daardoor bijzonder hoog en AA Gent gaat die op de korte termijn niet kunnen inlossen. Daarvoor is de spelerskern veel te matig samengesteld. Vanhaezebrouck verdient dus tijd. Een kanttekening: we zijn benieuwd of de invloed van Mogi Bayat bij Gent nog groter gaat worden. Hij was al close met Michel Louwagie en met Vanhaezebrouck heeft hij er nu ook een coach kunnen stallen.

Vanhaezebrouck kan zich geen nieuwe flop veroorloven. Bij KV Kortrijk en AA Gent leverde hij fantastisch werk, maar bij KRC Genk en RSC Anderlecht flopte hij compleet. Hij bleef bij die twee clubs te vaak halsstarrig vasthouden aan zijn systeem, ook al waren dat type spelers er niet altijd voor. Bij AA Gent gaat de coach ook moeten bewijzen dat hij met vedetten aan de slag kan. Met Mbark Boussoufa, Henry Onyekuru, Lazar Markovic en Nicolae Stanciu liep het mis. Jongens als Sinan Bolat of Vadis Odjidja horen in die categorie thuis.


AA Gent is niet meer die subtopper toen Vanhaezebrouck er een eerste keer begon. De ambities liggen een stuk hoger in de Ghelamco Arena en de afgelopen vijf jaar was het een duiventil. Veel te veel spelers- en trainersverloop en de stap naar een echte topclub werd niet gezet. Toch is de aanstelling van Vanhaezebrouck zeker ook een positieve zaak, want de trainer bewees al dat hij een ploeg kan smeden mét aantrekkelijk voetbal.

Bovendien is ‘Hein’ ook iemand die de jeugd kansen geeft. Dat deed hij de vorige keer bij AA Gent en trok hij door bij Anderlecht. Het beloven alvast leuke weken en maanden te worden en het Belgisch voetbal heeft er met Vanhaezebrouck alvast weer een smaakmaker bij die altijd wel goed is voor wat controverse. Let the games begin.

Claudio Reulens

🚀

Gaat Vanhaezebrouck Gent weer op de rails krijgen?

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

215
215
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

243
243
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

45
45
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

515
515
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

237
237
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

43
43
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

82
82
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

83
83
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

271
271
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

187
187
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

663
663
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

153
153
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1183
1183
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

735
735
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

391
391
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

374
374
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

856
856
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

679
679
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

629
629
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

760
760
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

710
710
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

313
313
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

545
545

Meer sportnieuws