Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

451 stemmen
Hein en Gent zetten zich onder druk met nieuwe samenwerking

Hein Vanhaezebrouck gaat voor de tweede keer aan de slag bij AA Gent. Beiden hebben nood aan nieuw succes, want de twee kenden geen topjaren.


AA Gent kende zijn grootste successen onder Vanhaezebrouck met een titel en Europese overwintering in de Champions League. Het einde was er één in mineur, want Vanhaezebrouck trok enkele dagen na zijn vertrek bij Gent naar Anderlecht. De fans waren toen zeer misnoegd, maar nu is er toch vooral tevredenheid met de terugkeer van hun voormalige succescoach.


Het is altijd een risico om een voormalige succestrainer terug te halen. De verwachtingen liggen daardoor bijzonder hoog en AA Gent gaat die op de korte termijn niet kunnen inlossen. Daarvoor is de spelerskern veel te matig samengesteld. Vanhaezebrouck verdient dus tijd. Een kanttekening: we zijn benieuwd of de invloed van Mogi Bayat bij Gent nog groter gaat worden. Hij was al close met Michel Louwagie en met Vanhaezebrouck heeft hij er nu ook een coach kunnen stallen.

Vanhaezebrouck kan zich geen nieuwe flop veroorloven. Bij KV Kortrijk en AA Gent leverde hij fantastisch werk, maar bij KRC Genk en RSC Anderlecht flopte hij compleet. Hij bleef bij die twee clubs te vaak halsstarrig vasthouden aan zijn systeem, ook al waren dat type spelers er niet altijd voor. Bij AA Gent gaat de coach ook moeten bewijzen dat hij met vedetten aan de slag kan. Met Mbark Boussoufa, Henry Onyekuru, Lazar Markovic en Nicolae Stanciu liep het mis. Jongens als Sinan Bolat of Vadis Odjidja horen in die categorie thuis.


AA Gent is niet meer die subtopper toen Vanhaezebrouck er een eerste keer begon. De ambities liggen een stuk hoger in de Ghelamco Arena en de afgelopen vijf jaar was het een duiventil. Veel te veel spelers- en trainersverloop en de stap naar een echte topclub werd niet gezet. Toch is de aanstelling van Vanhaezebrouck zeker ook een positieve zaak, want de trainer bewees al dat hij een ploeg kan smeden mét aantrekkelijk voetbal.

Bovendien is ‘Hein’ ook iemand die de jeugd kansen geeft. Dat deed hij de vorige keer bij AA Gent en trok hij door bij Anderlecht. Het beloven alvast leuke weken en maanden te worden en het Belgisch voetbal heeft er met Vanhaezebrouck alvast weer een smaakmaker bij die altijd wel goed is voor wat controverse. Let the games begin.

Claudio Reulens

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Gaat Vanhaezebrouck Gent weer op de rails krijgen?

Meest recent

Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

9
9
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

142
142
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

164
164
'Antwerp grijpt naast absolute droomtransfer'

Royal Antwerp FC won met 2-1 van SK Beveren, maar het is ook duidelijk dat er nog de nodige ...

197
197
Bruno doet oproep: "Ik wil dat hij bij Anderlecht blijft"

RSC Anderlecht won verdiend met 2-1 tegen een La Louvière dat zeker geen verkeerde indruk ...

543
543
"Ben gedegouteerd" - Anderlecht 'gered' door scheidsrechter?

RSC Anderlecht opende zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League met een 2-1-overwinning ...

511
511
'Toptransfer Epolo wenkt: Standard vraagt riante som'

Standard liet op de openingsspeeldag onbegrijpelijk twee punten liggen tegen Cercle Brugge. Aan ...

141
141
Anderlecht tóch titelkandidaat? Degryse zet debat op scherp

Voor aanvang van het seizoen in de Jupiler Pro League werd Club Brugge getipt als dé ...

452
452
'Genk spoelt competitiekater door met dubbele transfer'

KRC Genk is met een flinke tegenvaller aan de competitie begonnen. De Limburgers verloren tijdens de ...

527
527
Van Bommel lonkt mee: 'Duivels-transfer van 40 miljoen'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

217
217
'Droomtransfer Joaquin Seys: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde deze zomer al een smak miljoenen op, maar het heeft nog meer spelers die een ...

807
807
‘Anderlecht krijgt mokerslag: Lukaku breekt zijn woord’

Romelu Lukaku beloofde om nog als speler van Anderlecht naar een groot toernooi te trekken. Maar die ...

737
737
'Bayern op scherp gezet: Kane beslist over toptransfer'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

371
371
'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

807
807
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

192
192
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

331
331
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

479
479
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

117
117
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

553
553
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

119
119
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

1040
1040
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

115
115
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

391
391
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

215
215
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

869
869

Meer sportnieuws