Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

door
Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

Na een wedstrijd waarin een dominant Malinwa ongeveer twintig kansen onbenut liet, heeft het in de absolute slotfase toch nog een punt binnengehaald. De bezoekers waren zelden zo dominant maar ook zelden zo zwak voor doel.

Door de zeges van Moeskroen en Waasland-Beveren werd KV Mechelen vol mee in het degradatiemoeras getrokken. Malinwa voetbalde voorlopig prima maar kon vanavond best zijn inhaalwedstrijd winnen, anders speelde het de komende weken onder grot druk. Wouter Vrancken miste opnieuw een paar belangrijke pionnen en bracht Onur Kaya nog eens aan de aftrap. Bij Eupen waren er weinig verrassingen (enkel onder de lat verving Defourny de geblesseerde De Wolf), de Panda's konden het verschil met KV Mechelen tot zeven punten brengen.
Eupen buit pijnlijk gebrek aan efficiëntie bij Malinwa uit
Eupen opende sterk en na vijf minuten spelen kreeg Prevljak meteen een prima kans, zijn stift vanuit een scherpe hoek ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Musona van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Coucke. Aan de overzijde kreeg ook Malinwa meteen een dikke mogelijkheid via Storm, van dichtbij schoot de blonde winger nog voorlangs. Het was voorlopig niet de avond van Storm, een paar minuten later kwam hij oog in oog te staan met Defourny en opnieuw was het geen doelpunt. De lijnrechter vlagde nog wel voor buitenspel maar uit de herhaling bleek dit uiterst twijfelachtig. Dure missers want na twintig minuten spelen snelde Ngoy aan de overzijde voorbij Vanlerberghe en hij rondde ook nog prima af: 1-0 voor Eupen. Rood-Geel nam nadien terug over en kwam via Van Damme op het halfuur dicht bij de gelijkmaker, Defourny redde met de voeten. Een paar minuten later pakte de thuisdoelman opnieuw knap op de kopbal van (opnieuw) Van Damme. Ondanks opnieuw een pak kansen moest KV Mechelen met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Ngoy opent de score na een fraaie actie, halfweg de eerste helft.
Onwaarschijnlijke missers maar uiteindelijk toch gerechtigheid
KV Mechelen kon zijn wil na de rust aanvankelijk niet meer opdringen, Kayembe zorgde voor het eerste gevaar met een afzwaaier. Aan de overzijde kwam Schoofs ook tot een prima schietkans maar in de lijn van de prestaties van zijn teamgenoten liet de middenvelder ook deze kans onbenut. De bezoekers duwden nu toch opnieuw door en Wernersson knalde een nieuwe vrije schietkans over de kooi van Defourny. Op het uur was er opnieuw een uitstekende Defourny nodig om Mrabti van de gelijkmaker te houden. Het was onwaarschijnlijk hoeveel kansen de bezoekers onbenut lieten aan de Kehrweg. Iets voorbij het uur liep Malinwa bijna in het mes toen Ngoy een zeldzame mogelijkheid naast schoot. In een spannende slotfase liet Togui nogmaals een huizenhoge kans liggen en vergat Baby om de wedstrijd te beslissen. In het absolute slot zorgde Schoofs na een warrige fase dan toch nog de verdiende gelijkmaker: 1-1. Uiteindelijk dik verdiend voor een mentaal sterk KV Mechelen, al liet het hier wel twee punten liggen.
Scoreverloop:
1-0 (20') Ngoy, 1-1 (90+2') Schoofs

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Komt KV nog in de problemen?

Meest recent

AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

6
6
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

67
67
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

54
54
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

205
205
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

132
132
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

322
322
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

116
116
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

149
149
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

333
333
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

53
53
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

338
338
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

28
28
'Club en Anderlecht willen gratis slag slaan bij PSV'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en het lijkt erop dat we zowel bij Anderlecht als Club ...

117
117
'Deze job bij topclub wees Thomas Vermaelen af'

Intussen zijn al een aantal Rode Duivels uit de gouden generatie in het trainersvak gestapt. Vincent ...

93
93
Ongezien: Garcia haalt verwoestend uit naar Club Brugge

Het zijn bij Club Brugge zeer woelige weken geweest en dat liet haast niemand onberoerd. De recente ...

724
724
Mercatobom in de maak bij Anderlecht?

Anderlecht staat alweer voor een drukke mercato. Ondanks dat er in de zomer al veel beweging was, ...

360
360
TRANSFERUURTJE: 'Club gaat voor megadeal, topkandidaat bij Genk'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

233
233
'Bliksemtransfer dreigt voor Marcus Rashford'

De wintermercato staat voor de deur en dan is het tijd om de geruchtenmolen te laten draaien. Naar ...

66
66
Birger Maertens verrast vriend en vijand met nieuw leven

Birger Maertens was jarenlang een herkenbaar gezicht bij Club Brugge. Als betrouwbare verdediger ...

224
224
Garcia slaat groot alarm bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia is al volop bezig met het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

97
97
'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

102
102
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

141
141
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

154
154
'Neymar verrast met plots transferplan'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

103
103
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

41
41

Meer sportnieuws