Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

door
Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

Na een wedstrijd waarin een dominant Malinwa ongeveer twintig kansen onbenut liet, heeft het in de absolute slotfase toch nog een punt binnengehaald. De bezoekers waren zelden zo dominant maar ook zelden zo zwak voor doel.

Door de zeges van Moeskroen en Waasland-Beveren werd KV Mechelen vol mee in het degradatiemoeras getrokken. Malinwa voetbalde voorlopig prima maar kon vanavond best zijn inhaalwedstrijd winnen, anders speelde het de komende weken onder grot druk. Wouter Vrancken miste opnieuw een paar belangrijke pionnen en bracht Onur Kaya nog eens aan de aftrap. Bij Eupen waren er weinig verrassingen (enkel onder de lat verving Defourny de geblesseerde De Wolf), de Panda's konden het verschil met KV Mechelen tot zeven punten brengen.
Eupen buit pijnlijk gebrek aan efficiëntie bij Malinwa uit
Eupen opende sterk en na vijf minuten spelen kreeg Prevljak meteen een prima kans, zijn stift vanuit een scherpe hoek ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Musona van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Coucke. Aan de overzijde kreeg ook Malinwa meteen een dikke mogelijkheid via Storm, van dichtbij schoot de blonde winger nog voorlangs. Het was voorlopig niet de avond van Storm, een paar minuten later kwam hij oog in oog te staan met Defourny en opnieuw was het geen doelpunt. De lijnrechter vlagde nog wel voor buitenspel maar uit de herhaling bleek dit uiterst twijfelachtig. Dure missers want na twintig minuten spelen snelde Ngoy aan de overzijde voorbij Vanlerberghe en hij rondde ook nog prima af: 1-0 voor Eupen. Rood-Geel nam nadien terug over en kwam via Van Damme op het halfuur dicht bij de gelijkmaker, Defourny redde met de voeten. Een paar minuten later pakte de thuisdoelman opnieuw knap op de kopbal van (opnieuw) Van Damme. Ondanks opnieuw een pak kansen moest KV Mechelen met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Ngoy opent de score na een fraaie actie, halfweg de eerste helft.
Onwaarschijnlijke missers maar uiteindelijk toch gerechtigheid
KV Mechelen kon zijn wil na de rust aanvankelijk niet meer opdringen, Kayembe zorgde voor het eerste gevaar met een afzwaaier. Aan de overzijde kwam Schoofs ook tot een prima schietkans maar in de lijn van de prestaties van zijn teamgenoten liet de middenvelder ook deze kans onbenut. De bezoekers duwden nu toch opnieuw door en Wernersson knalde een nieuwe vrije schietkans over de kooi van Defourny. Op het uur was er opnieuw een uitstekende Defourny nodig om Mrabti van de gelijkmaker te houden. Het was onwaarschijnlijk hoeveel kansen de bezoekers onbenut lieten aan de Kehrweg. Iets voorbij het uur liep Malinwa bijna in het mes toen Ngoy een zeldzame mogelijkheid naast schoot. In een spannende slotfase liet Togui nogmaals een huizenhoge kans liggen en vergat Baby om de wedstrijd te beslissen. In het absolute slot zorgde Schoofs na een warrige fase dan toch nog de verdiende gelijkmaker: 1-1. Uiteindelijk dik verdiend voor een mentaal sterk KV Mechelen, al liet het hier wel twee punten liggen.
Scoreverloop:
1-0 (20') Ngoy, 1-1 (90+2') Schoofs

LEES OOK: Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

Komt KV nog in de problemen?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

18
18
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

49
49
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

91
91
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

155
155
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

224
224
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

87
87
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

66
66
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

163
163
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

486
486
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

193
193
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

725
725
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

181
181
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

127
127
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

157
157
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

231
231
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

652
652
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

65
65
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

366
366
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

311
311
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

425
425
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

320
320

Meer sportnieuws