Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

228 stemmen
Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

Na een wedstrijd waarin een dominant Malinwa ongeveer twintig kansen onbenut liet, heeft het in de absolute slotfase toch nog een punt binnengehaald. De bezoekers waren zelden zo dominant maar ook zelden zo zwak voor doel.

Door de zeges van Moeskroen en Waasland-Beveren werd KV Mechelen vol mee in het degradatiemoeras getrokken. Malinwa voetbalde voorlopig prima maar kon vanavond best zijn inhaalwedstrijd winnen, anders speelde het de komende weken onder grot druk. Wouter Vrancken miste opnieuw een paar belangrijke pionnen en bracht Onur Kaya nog eens aan de aftrap. Bij Eupen waren er weinig verrassingen (enkel onder de lat verving Defourny de geblesseerde De Wolf), de Panda's konden het verschil met KV Mechelen tot zeven punten brengen.
Eupen buit pijnlijk gebrek aan efficiëntie bij Malinwa uit
Eupen opende sterk en na vijf minuten spelen kreeg Prevljak meteen een prima kans, zijn stift vanuit een scherpe hoek ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Musona van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Coucke. Aan de overzijde kreeg ook Malinwa meteen een dikke mogelijkheid via Storm, van dichtbij schoot de blonde winger nog voorlangs. Het was voorlopig niet de avond van Storm, een paar minuten later kwam hij oog in oog te staan met Defourny en opnieuw was het geen doelpunt. De lijnrechter vlagde nog wel voor buitenspel maar uit de herhaling bleek dit uiterst twijfelachtig. Dure missers want na twintig minuten spelen snelde Ngoy aan de overzijde voorbij Vanlerberghe en hij rondde ook nog prima af: 1-0 voor Eupen. Rood-Geel nam nadien terug over en kwam via Van Damme op het halfuur dicht bij de gelijkmaker, Defourny redde met de voeten. Een paar minuten later pakte de thuisdoelman opnieuw knap op de kopbal van (opnieuw) Van Damme. Ondanks opnieuw een pak kansen moest KV Mechelen met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Ngoy opent de score na een fraaie actie, halfweg de eerste helft.
Onwaarschijnlijke missers maar uiteindelijk toch gerechtigheid
KV Mechelen kon zijn wil na de rust aanvankelijk niet meer opdringen, Kayembe zorgde voor het eerste gevaar met een afzwaaier. Aan de overzijde kwam Schoofs ook tot een prima schietkans maar in de lijn van de prestaties van zijn teamgenoten liet de middenvelder ook deze kans onbenut. De bezoekers duwden nu toch opnieuw door en Wernersson knalde een nieuwe vrije schietkans over de kooi van Defourny. Op het uur was er opnieuw een uitstekende Defourny nodig om Mrabti van de gelijkmaker te houden. Het was onwaarschijnlijk hoeveel kansen de bezoekers onbenut lieten aan de Kehrweg. Iets voorbij het uur liep Malinwa bijna in het mes toen Ngoy een zeldzame mogelijkheid naast schoot. In een spannende slotfase liet Togui nogmaals een huizenhoge kans liggen en vergat Baby om de wedstrijd te beslissen. In het absolute slot zorgde Schoofs na een warrige fase dan toch nog de verdiende gelijkmaker: 1-1. Uiteindelijk dik verdiend voor een mentaal sterk KV Mechelen, al liet het hier wel twee punten liggen.
Scoreverloop:
1-0 (20') Ngoy, 1-1 (90+2') Schoofs

LEES OOK: Anderlecht-fans komen plots in opstand

Komt KV nog in de problemen?

Meest recent

Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

41
41
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

311
311
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

62
62
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

208
208
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

365
365
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

289
289
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

204
204
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

183
183
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

54
54
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

66
66
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

244
244
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

55
55
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

253
253
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

97
97
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

413
413
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

398
398
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

178
178
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

233
233
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

414
414
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

56
56
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

210
210
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

438
438
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

446
446
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

690
690

Meer sportnieuws