Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

228 stemmen
Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

Na een wedstrijd waarin een dominant Malinwa ongeveer twintig kansen onbenut liet, heeft het in de absolute slotfase toch nog een punt binnengehaald. De bezoekers waren zelden zo dominant maar ook zelden zo zwak voor doel.

Door de zeges van Moeskroen en Waasland-Beveren werd KV Mechelen vol mee in het degradatiemoeras getrokken. Malinwa voetbalde voorlopig prima maar kon vanavond best zijn inhaalwedstrijd winnen, anders speelde het de komende weken onder grot druk. Wouter Vrancken miste opnieuw een paar belangrijke pionnen en bracht Onur Kaya nog eens aan de aftrap. Bij Eupen waren er weinig verrassingen (enkel onder de lat verving Defourny de geblesseerde De Wolf), de Panda's konden het verschil met KV Mechelen tot zeven punten brengen.
Eupen buit pijnlijk gebrek aan efficiëntie bij Malinwa uit
Eupen opende sterk en na vijf minuten spelen kreeg Prevljak meteen een prima kans, zijn stift vanuit een scherpe hoek ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Musona van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Coucke. Aan de overzijde kreeg ook Malinwa meteen een dikke mogelijkheid via Storm, van dichtbij schoot de blonde winger nog voorlangs. Het was voorlopig niet de avond van Storm, een paar minuten later kwam hij oog in oog te staan met Defourny en opnieuw was het geen doelpunt. De lijnrechter vlagde nog wel voor buitenspel maar uit de herhaling bleek dit uiterst twijfelachtig. Dure missers want na twintig minuten spelen snelde Ngoy aan de overzijde voorbij Vanlerberghe en hij rondde ook nog prima af: 1-0 voor Eupen. Rood-Geel nam nadien terug over en kwam via Van Damme op het halfuur dicht bij de gelijkmaker, Defourny redde met de voeten. Een paar minuten later pakte de thuisdoelman opnieuw knap op de kopbal van (opnieuw) Van Damme. Ondanks opnieuw een pak kansen moest KV Mechelen met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Ngoy opent de score na een fraaie actie, halfweg de eerste helft.
Onwaarschijnlijke missers maar uiteindelijk toch gerechtigheid
KV Mechelen kon zijn wil na de rust aanvankelijk niet meer opdringen, Kayembe zorgde voor het eerste gevaar met een afzwaaier. Aan de overzijde kwam Schoofs ook tot een prima schietkans maar in de lijn van de prestaties van zijn teamgenoten liet de middenvelder ook deze kans onbenut. De bezoekers duwden nu toch opnieuw door en Wernersson knalde een nieuwe vrije schietkans over de kooi van Defourny. Op het uur was er opnieuw een uitstekende Defourny nodig om Mrabti van de gelijkmaker te houden. Het was onwaarschijnlijk hoeveel kansen de bezoekers onbenut lieten aan de Kehrweg. Iets voorbij het uur liep Malinwa bijna in het mes toen Ngoy een zeldzame mogelijkheid naast schoot. In een spannende slotfase liet Togui nogmaals een huizenhoge kans liggen en vergat Baby om de wedstrijd te beslissen. In het absolute slot zorgde Schoofs na een warrige fase dan toch nog de verdiende gelijkmaker: 1-1. Uiteindelijk dik verdiend voor een mentaal sterk KV Mechelen, al liet het hier wel twee punten liggen.
Scoreverloop:
1-0 (20') Ngoy, 1-1 (90+2') Schoofs

LEES OOK: "Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

Komt KV nog in de problemen?

Meest recent

Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

17
17
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

24
24
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

107
107
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

42
42
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

123
123
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

61
61
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

37
37
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

15
15
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

34
34
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

90
90
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

411
411
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

89
89
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

72
72
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

210
210
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

68
68
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

65
65
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

131
131
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

92
92
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

42
42
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

64
64
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

385
385
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

68
68
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

240
240
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

299
299
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68

Meer sportnieuws