Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

door
Inefficiënt Malinwa zorgt in slotfase voor gerechtigheid

Na een wedstrijd waarin een dominant Malinwa ongeveer twintig kansen onbenut liet, heeft het in de absolute slotfase toch nog een punt binnengehaald. De bezoekers waren zelden zo dominant maar ook zelden zo zwak voor doel.

Door de zeges van Moeskroen en Waasland-Beveren werd KV Mechelen vol mee in het degradatiemoeras getrokken. Malinwa voetbalde voorlopig prima maar kon vanavond best zijn inhaalwedstrijd winnen, anders speelde het de komende weken onder grot druk. Wouter Vrancken miste opnieuw een paar belangrijke pionnen en bracht Onur Kaya nog eens aan de aftrap. Bij Eupen waren er weinig verrassingen (enkel onder de lat verving Defourny de geblesseerde De Wolf), de Panda's konden het verschil met KV Mechelen tot zeven punten brengen.
Eupen buit pijnlijk gebrek aan efficiëntie bij Malinwa uit
Eupen opende sterk en na vijf minuten spelen kreeg Prevljak meteen een prima kans, zijn stift vanuit een scherpe hoek ging voorlangs. Een paar minuten later schoot Musona van aan de rand van de zestien meter hoog over de kooi van Coucke. Aan de overzijde kreeg ook Malinwa meteen een dikke mogelijkheid via Storm, van dichtbij schoot de blonde winger nog voorlangs. Het was voorlopig niet de avond van Storm, een paar minuten later kwam hij oog in oog te staan met Defourny en opnieuw was het geen doelpunt. De lijnrechter vlagde nog wel voor buitenspel maar uit de herhaling bleek dit uiterst twijfelachtig. Dure missers want na twintig minuten spelen snelde Ngoy aan de overzijde voorbij Vanlerberghe en hij rondde ook nog prima af: 1-0 voor Eupen. Rood-Geel nam nadien terug over en kwam via Van Damme op het halfuur dicht bij de gelijkmaker, Defourny redde met de voeten. Een paar minuten later pakte de thuisdoelman opnieuw knap op de kopbal van (opnieuw) Van Damme. Ondanks opnieuw een pak kansen moest KV Mechelen met een achterstand de kleedkamer opzoeken.

Ngoy opent de score na een fraaie actie, halfweg de eerste helft.
Onwaarschijnlijke missers maar uiteindelijk toch gerechtigheid
KV Mechelen kon zijn wil na de rust aanvankelijk niet meer opdringen, Kayembe zorgde voor het eerste gevaar met een afzwaaier. Aan de overzijde kwam Schoofs ook tot een prima schietkans maar in de lijn van de prestaties van zijn teamgenoten liet de middenvelder ook deze kans onbenut. De bezoekers duwden nu toch opnieuw door en Wernersson knalde een nieuwe vrije schietkans over de kooi van Defourny. Op het uur was er opnieuw een uitstekende Defourny nodig om Mrabti van de gelijkmaker te houden. Het was onwaarschijnlijk hoeveel kansen de bezoekers onbenut lieten aan de Kehrweg. Iets voorbij het uur liep Malinwa bijna in het mes toen Ngoy een zeldzame mogelijkheid naast schoot. In een spannende slotfase liet Togui nogmaals een huizenhoge kans liggen en vergat Baby om de wedstrijd te beslissen. In het absolute slot zorgde Schoofs na een warrige fase dan toch nog de verdiende gelijkmaker: 1-1. Uiteindelijk dik verdiend voor een mentaal sterk KV Mechelen, al liet het hier wel twee punten liggen.
Scoreverloop:
1-0 (20') Ngoy, 1-1 (90+2') Schoofs

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Komt KV nog in de problemen?

Meest recent

'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

32
32
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

21
21
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

45
45
'Union tussen hoop en vrees: details over interesse bekend'

Het lijkt voor Union alweer een spannende mercato te gaan worden. In zowat elke transferperiode moet ...

19
19
'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Divock Origi zou deze winter eindelijk weer voetballer kunnen worden. De ex-Rode Duivel zat het ...

105
105
Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

AA Gent krijgt zaterdag het bezoek van Westerlo en op die wedstrijd staat er toch behoorlijk wat ...

120
120
Domper Anderlecht: verdict voor Stroeykens en Camara bekend

Deze week is de Africa Cup van start gegaan en daardoor moeten ook heel wat Belgische clubs een ...

197
197
Theate waarschuwt Rode Duivels voor WK-valkuil

Voor de Rode Duivels zal 2026 in het teken staan van het WK. In maart trekken ze al naar de ...

51
51
Meteen puzzelen voor Hayen, stormloop in Genk

Een uitgebreid kerstfeest zal er voor de spelers en clubs in de Jupiler Pro League niet inzitten, ...

339
339
Wils reageert op plotse ommekeer Antwerp: "Het is kut"

Antwerp trekt de feestdagen in met een uitstekend gevoel. Nadat de Great Old een maand geleden nog ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat toe, Man City heeft knalaanwinst beet'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

344
344
Ongezien: kijk binnen in nieuw luxeparadijs van Ronaldo

Cristiano Ronaldo verdient een fortuin in Saudi-Arabië en de Portugese superster heeft aldus ...

76
76
'Lionel Messi incasseert familiedrama tijdens feestdagen'

Lionel Messi en zijn familie heeft een ferme klap geïncasseerd. Volgens Argentijnse media is de ...

61
61
‘Real Madrid all-in voor verrassende superster’

De wintermercato staat voor de deur en dan draait de geruchtenmolen weer op volle toeren. Ook in ...

108
108
Toptransfer in Challenger Pro League: lonkt de Eredivisie?

Bij Lommel SK is het vooral belangrijk dat spelers er zich ontwikkelen en worden doorverkocht. Dat ...

66
66
Heeft AA Gent weldra WK-ganger bij Rode Duivels?

Bij AA Gent kennen ze niet bepaald een hoogstaand seizoen. Ze staan op een tiende plaats in de ...

179
179
'Antwerp duwt door: drie transfers op til'

Bij Royal Antwerp FC is er in januari versterking nodig. De laatste weken draait het veel beter, ...

510
510
'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

121
121
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

228
228
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

686
686
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

77
77
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

324
324
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

231
231
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

1418
1418
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

294
294

Meer sportnieuws