Onvolprezen helden zetten Clement voor het blok

door
Onvolprezen helden zetten Clement voor het blok

Een unieke kans in Rome. Dat is wat Club Brugge zichzelf cadeau deed door voor een tweede keer in deze Champions League-campagne komaf te maken met Zenit Sint-Petersburg. Vooral te danken aan een collectief sterke prestatie, zij het met twee onmiskenbare uitblinkers. Charles De Ketelaere en Noa Lang gaan terecht met het merendeel van de pluimen lopen en maakten zichzelf wellicht ook in de ogen van hun coach stilaan onmisbaar. Vier iets minder geprezen helden van het succes tegen de Russen stellen Philippe Clement dan weer voor een aantal moeilijke keuzes.



Jan Breydel ontwaakte donderdag in een roes. Niet alleen is er de knappe zeven op 15, goed voor de Europese overwintering en zelfs een historisch uitzicht op de volgende ronde van het kampioenenbal, in één klap drukte de landskampioen zo kordaat het ontluikend crisisje de kop in. Afwachten nu of het tij daarmee tevens in de competitie gekeerd blijkt, te beginnen dit weekend wanneer STVV op bezoek komt. Al valt het voor één keer te begrijpen mochten heel wat spelers met hun gedachten reeds bij de afspraak met de geschiedenis op dinsdag zitten, en hoeft het niet te verbazen indien Clement in de competitie opnieuw flink aan het roteren slaat. Tenslotte ligt de focus nu even op Lazio, waar Blauw-Zwart met een scherp elftal wil aantreden. Knopen zullen dus vooral met het oog op die missie, waar iedereen in Westkapelle deel van wil uitmaken, worden doorgehakt.

NEVER CHANGE A WINNING TEAM?
Wie weet begint Clement daarom zaterdag voor een zeldzame keer zelfs met Ruud Vormer en/of Hans Vanaken op de bank, na alle kritiek van de afgelopen weken toch terug op de afspraak wanneer het er toe doet. Met een koel omgezette strafschop zette die laatste zijn naam ook weer op het scorebord. Wat als de recordman zich in Parijs niet had laten aftroeven door Mbaye Diagne? Vast staat alleszins dat het gouden duo nog eens liet zien allesbehalve versleten te zijn, een bewijs dat hun plek op het middenveld ondanks hun mindere vorm terecht nog niet ter discussie staat. Al blijft een beetje rust misschien wel eens welkom. Samen met Clinton Mata staan Vormer en Vanaken op het podium van Bruggelingen die al het meeste minuten achter de rug hebben. Simon Mignolet, die louter omwille van een coronabesmetting twee duels aan zich voorbij zag gaan, zit eveneens aan meer dan 1.500 stuks.



Nadien gaapt een kloofje naar het volgend viertal dat de kaap van 1.000 overschrijdt: Mats Rits (1.388), Krépin Diatta (1.227), Eduard Sobol (1.140) en Simon Deli (1.089). Om diverse redenen, van schorsing tot fysieke ongemakken, stond geen van hen woensdag aan de aftrap. Allicht is dat tegen STVV anders, want de mindere resultaten in eigen land ten spijt blijft het logisch dat Clement zijn brede kern benut in deze drukke periode. Veel interessanter is dus wie in Rome titularis wordt. Vanaken, Vormer, Mata, Mignolet, Lang en De Ketelaere zijn zekerheden, met die laatste terug diep in de spits. Voor de overige posities staat Clement daarentegen voor een dilemma tussen de typische namen, die dan vermoedelijk opnieuw present tekenen, en hun 'vervangers' tegen Zenit. In de schaduw van exponenten Lang en De Ketelaere, gaven zij alvast aanleiding in om het cliché never change a winning team trouw te blijven.

KOSSOUNOU – MECHELE/DELI
Al leunt Odilon Kossounou sowieso reeds dicht tegen een basisplek aan. Zeker in de CL, waar hij door corona enkel in Rusland ontbrak. Vervolgens maakte de 19-jarige Ivoriaan telkens de 90 minuten rond, en na een trage start is hij ook in de JPL alsmaar vaker titularis. Af en toe nog met ups en downs, maar de tiener bevestigt wel het enorm potentieel dat hij vorig seizoen liet zien. De foutjes moeten er nog uit, en het inspelen is niet altijd zuiver. Met zijn snelheid, scherpe tackles, zelfvertrouwen en goede dekking gaf hij tegen Zenit evenwel wederom een autoritaire indruk. Een absoluut toptalent, die nu al in balans ligt met Brandon Mechele (993 tegen 990 minuten) en zo amper onderdoet voor landgenoot Deli. In de 4-3-3, waarin Kossou voor de tweede keer op rij gekoppeld werd aan die eerste, vormt hij voor beiden een geduchte concurrent. Zonder ongelukken zet Clement hem in Rome vast weer in zijn elf.



RICCA – SOBOL/DELI/MECHELE
Wie weet zelfs in een duo met Federico Ricca, net zoals in Sint-Petersburg – zijn enige andere CL-match – onverzettelijk. Toen depanneerde de Uruguayaan voor Deli in een trio achterin, dus ook centraal kan hij van goudwaarde zijn. Dit keer hield Ricca het slot op de deur én gaf hij de halve assist voor de 1-0 als linksback, de positie waarvoor hij in huis werd gehaald maar snel aan Sobol moest laten. Die bleef de voorkeur genieten, zeker omdat Ricca lang op de sukkel was. In een 3-5-2 heeft de Oekraïner nog steeds meer troeven als fullback, maar in de huidige formatie krijgt Ricca na zijn tweede glansprestatie in een Europese zege misschien wel een streepje voor op links. Al letten iets centraler dus ook Deli en Mechele best op voor de polyvalente pitbull, die ondanks zijn kleine gestalte in luchtduels even fel zijn mannetje staat als op de grond. De linksvoetige leider doet zo zelfs wat aan Thomas Vermaelen denken.



BALANTA – RITS
Mede door zijn blessure verzamelde Ricca tot dusver amper 586 minuten, ongeveer de helft van Sobol. Slechts zes spelers die in actie kwamen doen slechter, waaronder Éder Balanta. Niemand in Jan Breydel kende een groter verval tegenover de vorige jaargang dan de Colombiaan, toen in geen tijd uitgegroeid tot steunpilaar op het middenveld. Een nieuw contract later begon hij echter zwak aan de campagne, om nadien volledig uit beeld te verdwijnen. In de tussentijd deed Rits het vanzelfsprekend prima, maar de altijd betrouwbare controleur kan vooral qua duelkracht toch niet tippen aan Balanta. In zijn derde basisplek op rij leek die nu bijwijlen terug op de sterke breker zoals we hem vorig jaar leerden kennen. Zijn vorm zit alvast in stijgende lijn, zo bleek woensdag na een nochtans typerende aarzelende start. De krachtpatser stelt Clement zo voor de lastigste keuze, al voelt Rits de bui wellicht reeds hangen.



DENNIS – DIATTA
De precieze toedracht van Diatta zijn kwetsuur is niet duidelijk, en dus valt het nog af te wachten of hij in Rome opnieuw van de partij zal zijn. Normaal gezien is de Senegalees een onmisbare pion op zulke momenten, maar nu laat Clement hem wie weet zelfs bewust aan de kant. Vermits hij de plaats van De Ketelaere of Lang niet zal innemen, moet Diatta anders indien fit immers Emmanuel Dennis uit de ploeg spelen. De dribbelkont was zoals gewoonlijk geregeld te slordig, zeker in de beginfase, maar keek wel niet op van een inspanning meer of minder. Bovendien groeide hij in de match, met de assist voor de 3-0 tot gevolg. De plooien zijn zo gladgestreken na het incident van vorige week, en ook tegen Lazio zal Club zijn impulsen goed kunnen gebruiken. Al geldt dat natuurlijk net zo zeer voor Diatta. In principe staan ze altijd beiden aan de aftrap in de Champions League. Nu is er echter slechts ruimte voor één.


LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Wie maakt het meeste kans om tegen Lazio terug in de ploeg te komen?

Meest recent

Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

6
6
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

694
694
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

89
89
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

27
27
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

53
53
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

491
491
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

57
57
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

983
983
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

330
330
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

36
36
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

170
170
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

469
469
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

313
313
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

791
791
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

233
233
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

608
608
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

105
105
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

605
605
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

758
758
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

664
664
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

128
128
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

535
535
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

76
76

Meer sportnieuws