Onvolprezen helden zetten Clement voor het blok

796
Onvolprezen helden zetten Clement voor het blok

Een unieke kans in Rome. Dat is wat Club Brugge zichzelf cadeau deed door voor een tweede keer in deze Champions League-campagne komaf te maken met Zenit Sint-Petersburg. Vooral te danken aan een collectief sterke prestatie, zij het met twee onmiskenbare uitblinkers. Charles De Ketelaere en Noa Lang gaan terecht met het merendeel van de pluimen lopen en maakten zichzelf wellicht ook in de ogen van hun coach stilaan onmisbaar. Vier iets minder geprezen helden van het succes tegen de Russen stellen Philippe Clement dan weer voor een aantal moeilijke keuzes.



Jan Breydel ontwaakte donderdag in een roes. Niet alleen is er de knappe zeven op 15, goed voor de Europese overwintering en zelfs een historisch uitzicht op de volgende ronde van het kampioenenbal, in één klap drukte de landskampioen zo kordaat het ontluikend crisisje de kop in. Afwachten nu of het tij daarmee tevens in de competitie gekeerd blijkt, te beginnen dit weekend wanneer STVV op bezoek komt. Al valt het voor één keer te begrijpen mochten heel wat spelers met hun gedachten reeds bij de afspraak met de geschiedenis op dinsdag zitten, en hoeft het niet te verbazen indien Clement in de competitie opnieuw flink aan het roteren slaat. Tenslotte ligt de focus nu even op Lazio, waar Blauw-Zwart met een scherp elftal wil aantreden. Knopen zullen dus vooral met het oog op die missie, waar iedereen in Westkapelle deel van wil uitmaken, worden doorgehakt.

NEVER CHANGE A WINNING TEAM?
Wie weet begint Clement daarom zaterdag voor een zeldzame keer zelfs met Ruud Vormer en/of Hans Vanaken op de bank, na alle kritiek van de afgelopen weken toch terug op de afspraak wanneer het er toe doet. Met een koel omgezette strafschop zette die laatste zijn naam ook weer op het scorebord. Wat als de recordman zich in Parijs niet had laten aftroeven door Mbaye Diagne? Vast staat alleszins dat het gouden duo nog eens liet zien allesbehalve versleten te zijn, een bewijs dat hun plek op het middenveld ondanks hun mindere vorm terecht nog niet ter discussie staat. Al blijft een beetje rust misschien wel eens welkom. Samen met Clinton Mata staan Vormer en Vanaken op het podium van Bruggelingen die al het meeste minuten achter de rug hebben. Simon Mignolet, die louter omwille van een coronabesmetting twee duels aan zich voorbij zag gaan, zit eveneens aan meer dan 1.500 stuks.



Nadien gaapt een kloofje naar het volgend viertal dat de kaap van 1.000 overschrijdt: Mats Rits (1.388), Krépin Diatta (1.227), Eduard Sobol (1.140) en Simon Deli (1.089). Om diverse redenen, van schorsing tot fysieke ongemakken, stond geen van hen woensdag aan de aftrap. Allicht is dat tegen STVV anders, want de mindere resultaten in eigen land ten spijt blijft het logisch dat Clement zijn brede kern benut in deze drukke periode. Veel interessanter is dus wie in Rome titularis wordt. Vanaken, Vormer, Mata, Mignolet, Lang en De Ketelaere zijn zekerheden, met die laatste terug diep in de spits. Voor de overige posities staat Clement daarentegen voor een dilemma tussen de typische namen, die dan vermoedelijk opnieuw present tekenen, en hun 'vervangers' tegen Zenit. In de schaduw van exponenten Lang en De Ketelaere, gaven zij alvast aanleiding in om het cliché never change a winning team trouw te blijven.

KOSSOUNOU – MECHELE/DELI
Al leunt Odilon Kossounou sowieso reeds dicht tegen een basisplek aan. Zeker in de CL, waar hij door corona enkel in Rusland ontbrak. Vervolgens maakte de 19-jarige Ivoriaan telkens de 90 minuten rond, en na een trage start is hij ook in de JPL alsmaar vaker titularis. Af en toe nog met ups en downs, maar de tiener bevestigt wel het enorm potentieel dat hij vorig seizoen liet zien. De foutjes moeten er nog uit, en het inspelen is niet altijd zuiver. Met zijn snelheid, scherpe tackles, zelfvertrouwen en goede dekking gaf hij tegen Zenit evenwel wederom een autoritaire indruk. Een absoluut toptalent, die nu al in balans ligt met Brandon Mechele (993 tegen 990 minuten) en zo amper onderdoet voor landgenoot Deli. In de 4-3-3, waarin Kossou voor de tweede keer op rij gekoppeld werd aan die eerste, vormt hij voor beiden een geduchte concurrent. Zonder ongelukken zet Clement hem in Rome vast weer in zijn elf.



RICCA – SOBOL/DELI/MECHELE
Wie weet zelfs in een duo met Federico Ricca, net zoals in Sint-Petersburg – zijn enige andere CL-match – onverzettelijk. Toen depanneerde de Uruguayaan voor Deli in een trio achterin, dus ook centraal kan hij van goudwaarde zijn. Dit keer hield Ricca het slot op de deur én gaf hij de halve assist voor de 1-0 als linksback, de positie waarvoor hij in huis werd gehaald maar snel aan Sobol moest laten. Die bleef de voorkeur genieten, zeker omdat Ricca lang op de sukkel was. In een 3-5-2 heeft de Oekraïner nog steeds meer troeven als fullback, maar in de huidige formatie krijgt Ricca na zijn tweede glansprestatie in een Europese zege misschien wel een streepje voor op links. Al letten iets centraler dus ook Deli en Mechele best op voor de polyvalente pitbull, die ondanks zijn kleine gestalte in luchtduels even fel zijn mannetje staat als op de grond. De linksvoetige leider doet zo zelfs wat aan Thomas Vermaelen denken.



BALANTA – RITS
Mede door zijn blessure verzamelde Ricca tot dusver amper 586 minuten, ongeveer de helft van Sobol. Slechts zes spelers die in actie kwamen doen slechter, waaronder Éder Balanta. Niemand in Jan Breydel kende een groter verval tegenover de vorige jaargang dan de Colombiaan, toen in geen tijd uitgegroeid tot steunpilaar op het middenveld. Een nieuw contract later begon hij echter zwak aan de campagne, om nadien volledig uit beeld te verdwijnen. In de tussentijd deed Rits het vanzelfsprekend prima, maar de altijd betrouwbare controleur kan vooral qua duelkracht toch niet tippen aan Balanta. In zijn derde basisplek op rij leek die nu bijwijlen terug op de sterke breker zoals we hem vorig jaar leerden kennen. Zijn vorm zit alvast in stijgende lijn, zo bleek woensdag na een nochtans typerende aarzelende start. De krachtpatser stelt Clement zo voor de lastigste keuze, al voelt Rits de bui wellicht reeds hangen.



DENNIS – DIATTA
De precieze toedracht van Diatta zijn kwetsuur is niet duidelijk, en dus valt het nog af te wachten of hij in Rome opnieuw van de partij zal zijn. Normaal gezien is de Senegalees een onmisbare pion op zulke momenten, maar nu laat Clement hem wie weet zelfs bewust aan de kant. Vermits hij de plaats van De Ketelaere of Lang niet zal innemen, moet Diatta anders indien fit immers Emmanuel Dennis uit de ploeg spelen. De dribbelkont was zoals gewoonlijk geregeld te slordig, zeker in de beginfase, maar keek wel niet op van een inspanning meer of minder. Bovendien groeide hij in de match, met de assist voor de 3-0 tot gevolg. De plooien zijn zo gladgestreken na het incident van vorige week, en ook tegen Lazio zal Club zijn impulsen goed kunnen gebruiken. Al geldt dat natuurlijk net zo zeer voor Diatta. In principe staan ze altijd beiden aan de aftrap in de Champions League. Nu is er echter slechts ruimte voor één.


Wie maakt het meeste kans om tegen Lazio terug in de ploeg te komen?

Meest recent

Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

55
55
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

73
73
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

43
43
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

102
102
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

63
63
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

143
143
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

184
184
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

60
60
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

24
24
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

108
108
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

138
138
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

372
372
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

372
372
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

279
279
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

229
229
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

61
61
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

36
36
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

28
28
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

51
51
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

101
101
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

40
40
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

174
174
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

104
104
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

112
112
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

199
199

Meer sportnieuws