Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

746 stemmen
Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

Het is nog eventjes wachten op de opening van de winterse transferperiode maar stilaan worden verschillende clubs in verband gebracht met potentiële targets. Zo ook RSC Anderlecht, dat op een vreemde manier wordt gelinkt aan Nassim Hnid. 


TUNESIË EN GRIEKENLAND 

Club Brugge (11), Standard de Liège (12) en Sporting Charleroi (14). Enkel deze drie clubs tellen dit seizoen minder tegendoelpunten dan RSC Anderlecht. De ploeg van Vincent Kompany slikte in de huidige jaargang voorlopig 18 tegentreffers, wat neerkomt op ongeveer 1,2 geïncasseerd doelpunt per competitiewedstrijd. Da's geen indrukwekkende statistiek, maar zeker ook niet dramatisch te noemen. Anderlecht beschikt niet over 's lands grootste defensieve kwaliteiten, maar met de aanwezige centrale verdedigers Hannes Delcroix, Matt Miazga, Derrick Luckassen, Ognjen Vranjes en Elias Cobbaut staat er toch wel iets in de verdedigende as.

Gezien het groot aantal opgenoemde opties lijkt er in januari lijkt er alvast geen verdedigende versterking aan te komen, want ook de jonge en rasechte jeugdproducten Marco Kana en Killian Sardella kunnen eventueel nog centraal achterin depanneren. Er is echter wél een cruciale kwaliteitsinjectie nodig in de hogere compartimenten van de ploeg. Een nummer zes, een flitsende flankaanvaller, een scorende spits, … Noem maar op. Dat maakt het des te vreemder dat Tunesiche media melding maken van de vermeende interesse van Anderlecht in Nassim Hnid, een 23-jarige centrale verdediger van AEK Athene. 



Ettachkila, een Tunesische voetbalnieuwswebsite, berichtte eerder deze week namelijk dat Hnid de concrete interesse geniet van Sporting. Naar verluidt zou het profiel van boomlange verdediger coach Vincent Kompany zodanig bevallen zijn waardoor de onderhandelingen tussen AEK en Anderlecht al gestart zouden zijn. Een Griekse fanwebsite van AEK ontkrachtte daarna echter formeel dat er contacten zouden zijn tussen beide clubs, en ook een eventuele ruildeal met Ognjen Vranjes werd resoluut van de tafel geveegd. Waar rook is, is meestal ook vuur. Maar ook de Belgische media maken (voorlopig) geen gewag van de vermeende paars-witte interesse in Hnid.

HNID WIL WEG  

“Hnid is een slachtoffer van de verdeeldheid in de kleedkamer.” Makelaar Moez Chebbi lichtte tegenover Africa Top Sports onlangs de situatie toe van zijn cliënt bij AEK Athene. In Griekenland zit Hnid namelijk meer op de bank dan hem lief is, en dat stoort de centrale verdediger mateloos, nochtans kwam hij pas vorige zomer over van het Tunesische CS Sfaxien. Hnid wil zo snel mogelijk vertrekken en dat maakte Chebbi erg duidelijk. “Hij integreerde zich goed sinds zijn komst bij de club en hij overtuigde de coach. Momenteel hebben we aanbiedingen uit België en Italië maar Nessim wil niets overhaasten. Terug naar Tunesië? Daar was nooit sprake van.”

Hnid is geen grote naam in het Europese voetbal, maar hij stond in de voorbije jaren wel in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs. Dijon, Toulouse en Slavia Praag lagen destijds op de loer voor de fysiek sterke Tunesiër, maar vorige zomer werd het dus uiteindelijk de chaos van de stormachtige club AEK Athene. Daar maakt hij wel op regelmatige basis speelminuten, Hnid startte bijvoorbeeld vijf keer in acht competitiewedstrijden, maar er zit duidelijk een haar in de boter tussen de speler en de club. Zijn speelgelegenheid is allesbehalve dramatisch of zorgwekkend, maar desondanks stuurt het kamp-Hnid duidelijk aan op een breuk.



Ook al liet makelaar Chebbi on the record de naam van RSC Anderlecht niet vallen, door te schermen met deze buitenlandse interesse uit België en Italië stelt hij zijn cliënt nog eens duidelijk in de schijnwerpers. Ongeacht wie het gerucht over Hnid en Anderlecht de wereld instuurde, de interesse van Sporting in de Tunesiër zou wel erg opvallend zijn. Na een grondige analyse van zijn kwaliteiten is er namelijk weinig tot zelfs geen kans dat Vincent Kompany effectief gecharmeerd zou zijn door Hnids pure sportieve capaciteiten, waar de Tunesische website Ettachkila nochtans zo overtuigd van was.

GEEN TYPE VOOR KOMPANY 

Vincent Kompany verlangt een groot voetballend vermogen van zijn spelers, en dat vooral in de centrale verdediging. De aanvalslijnen lopen steevast van achteruit, waardoor een altijd spelers nodig zijn met bepaalde uitvoetballende skills. Die bezit Hannes Delcroix bijvoorbeeld met overschot, de 21-jarige is momenteel namelijk de best uitvoetballende centrale verdediger van de Jupiler Pro League. Zelfs Matt Miazga, niet het grootste technische wonder met de bal aan de voet, verschijnt in deze top tien. De huurling van Chelsea bezit niet de grootste voetballende kwaliteiten maar efficiënt in de passing is hij wel degelijk.

Dat geldt eigenlijk voor het ganse centrale defensieve compartiment van Anderlecht, want ook Derrick Luckassen, Elias Cobbaut en zelfs Ognjen Vranjes scoren zeker niet dramatisch in de passing. En dat is alvast meteen een eerste grote kanttekening bij de vermeende interesse van Anderlecht in Hnid. De Tunesiër blinkt niet meteen uit op voetballend gebied, zijn passing-accuraatheid ligt namelijk een aanzienlijke zeven procent onder het gemiddelde van de huidige centrale verdedigers van Sporting. In de Jupiler Pro League zou Hnid met zijn passing-zuiverheid zelfs maar nipt de top 50 halen onder alle centrale verdedigers.



Bovendien voetbalt Hnid niet vaak in een voorwaartse richting, wat meteen een groot probleem zou vormen bij Anderlecht, en bovendien is de zuiverheid van dergelijke passes verre van het hoogste niveau. Dat is misschien de reden waarom Hnid even vaak vooruit voetbalt als lateraal. De Tunesiër geeft logischerwijze ook zelden of weinig blijk om opbouwende initiatieven te nemen, wat toch wel problematisch zou kunnen zijn bij een voetballend team zoals Anderlecht. Nee, het zou ons verbazen mocht Nassim Hnid zich écht in de kijker hebben gespeeld bij Vincent Kompany.

DEGELIJK DEFENSIEF 

Uiteraard beschikt Hnid wel over degelijke defensieve kwaliteiten, maar dat bezitten de huidige centrale verdedigers van Anderlecht ook wel. De 23-jarige geeft in Griekenland blijk van een grote defensieve regelmatigheid, hij staat namelijk als vierde genoteerd in de Super League op het vlak van aantal geslaagde defensieve acties per wedstrijd. In de lucht acteert Hnid ook sterk, met zijn gestalte van 1 meter 90 behoort hij zelfs tot de vijfde beste kopper onder de centrale verdedigers in Griekenland. Ook qua aantal defensieve intercepties legt Hnid mooie statistieken voor, met zes geslaagde tussenkomsten per wedstrijd is hij zelfs de huidige nummer één in de Super League. 

BIZARRE ANDERLECHT-LINK 

Ook al beschikt Nassim Hnid over uitstekende defensieve eigenschappen, het is toch een raadsel waarom hij gelinkt wordt aan RSC Anderlecht. Vooral op het voetballend gebied zou de Tunesische verdediger, die overigens slechts twee caps telt voor zijn land, wellicht zwaar door de mand vallen. In alle rationaliteit zou een vermeende transfer van Hnid naar Sporting dus erg onwaarschijnlijk lijken, en wellicht is dit een poging van zijn entourage hem in de markt te zetten. Alleen hadden ze in het kamp-Hnid wel beter hun research mogen doen. Voetballende kwaliteiten is namelijk één van de grote parameters in de paars-witte scouting, en dat is niet meteen de forte van Hnid, om het nog zacht uit te drukken. Anderzijds is nieuwkomer Matt Miazga ook geen verfijnde voetballer zoals Hannes Delcroix dat wel is, maar de Amerikaan is wel heel zuiver in zijn passing. En dat is Hnid ook allerminst. 

LEES OOK: Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Past Hnid bij Anderlecht?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je veel beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

115
115
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

0
0
LIVE BEKERFINALE: Union & RSCA houden mekaar in evenwicht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

22
22
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

90
90
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

29
29
Van Gucht in liefdesstorm: Instagram ontploft door Charlotte

Na weken van speculatie rond haar relatie met Ruben Van Gucht laat Charlotte Van Looy opnieuw van ...

43
43
Verschueren geeft hint over terugkeer Lukaku

Voor Anderlecht kan het een hoogdag worden. Bij Paars-Wit leeft de hoop dat bekerwinst hen opnieuw ...

78
78
'Winger kan Genk nog miljoenen opleveren'

KRC Genk probeert in de komende weken nog de Europe Play-Off naar zich toe te trekken, maar sowieso ...

60
60
Taravel verrast met 4 wissels, Union start zonder Rodriguez

Vanaf 15u wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. In het Koning ...

183
183
Deschacht zet Anderlecht-fans in vuur en vlam met uitspraak

Bij Anderlecht leven ze in volle spanning toe naar de bekerfinale. Dat gebeurt ook met de nodige ...

65
65
Standard bevestigt dramatisch nieuws over Homawoo

Standard en de play-offs bleek de voorbije jaren geen goed huwelijk, maar dit seizoen strijden de ...

47
47
Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Als Yari Verschaeren nog een prijs met Anderlecht wil pakken, dan zal het donderdagnamiddag moeten ...

201
201
Nu ook officieel: Geraerts moet op zoek naar nieuwe club

Karel Geraerts kende al een woelig verloop van zijn nog zeer prille trainerscarrière. Na een ...

87
87
Verschueren velt oordeel over bekerkansen Anderlecht

De aftrap is pas voorzien voor 15u, maar in Brussel hangt er nu al elektriciteit in de lucht voor de ...

138
138
'Club duwt gaspedaal in: nieuwe Stankovic op komst'

Club Brugge staat alweer voor een bijzonder drukke transferzomer. Ze hebben hun huiswerk graag zo ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
'Beslissende uren aangebroken voor Taravel'

Anderlecht staat voor een zeer belangrijke dag. In de finale van de Croky Cup tegen Union droomt het ...

108
108
Kritiek op defensie en kalender: Union spreekt klare taal

Om 15u kan Union al zijn derde prijs op drie seizoenen tijd pakken. Dan nemen de Brusselaars het ...

203
203
Nieuw-Zeeland maakt als eerste tegenstander Duivels selectie bekend

Vrijdag ontdekken we welke Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Bondscoach Rudi Garcia zal ...

40
40
‘Atletico zet zinnen op verrassende Rode Duivel’

Er zijn de voorbije jaren onder Diego Simeone al de nodige Belgen bij Atletico Madrid gepasseerd. ...

158
158
Domme rode kaarten bij Anderlecht: oorzaak onthuld

Anderlecht snakt al jaren naar een prijs en donderdagnamiddag kan het eindelijk een einde maken aan ...

154
154
Deze Rode Duivel wil dé verrassing in WK-selectie zijn

Het is voor heel wat Belgische spelers nerveus uitkijken naar vrijdagmiddag, want dan maakt Rudi ...

109
109
Anderlecht krijgt duidelijke waarschuwing over Thorgan Hazard

RSC Anderlecht hoopt tegen Union SG eindelijk een prijs te pakken. De afgelopen jaren deden ze al ...

235
235
Union SG werkt aan 'bom in Belgisch voetbal'

Union SG staat voor een cruciale week. Ze spelen de bekerfinale tegen RSC Anderlecht en een ...

713
713
Alarm bij Anderlecht: Sibierski botst meteen op probleem

Vlak na de komst van Sibierski duikt er meteen twijfel op: past een man van het buikgevoel wel in ...

503
503
Borkelmans dropt verrassende WK-selectie voor België

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Wij gingen langs bij Vital Borkelmans, met wie we ...

418
418

Meer sportnieuws