Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

door
Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

Het is nog eventjes wachten op de opening van de winterse transferperiode maar stilaan worden verschillende clubs in verband gebracht met potentiële targets. Zo ook RSC Anderlecht, dat op een vreemde manier wordt gelinkt aan Nassim Hnid. 


TUNESIË EN GRIEKENLAND 

Club Brugge (11), Standard de Liège (12) en Sporting Charleroi (14). Enkel deze drie clubs tellen dit seizoen minder tegendoelpunten dan RSC Anderlecht. De ploeg van Vincent Kompany slikte in de huidige jaargang voorlopig 18 tegentreffers, wat neerkomt op ongeveer 1,2 geïncasseerd doelpunt per competitiewedstrijd. Da's geen indrukwekkende statistiek, maar zeker ook niet dramatisch te noemen. Anderlecht beschikt niet over 's lands grootste defensieve kwaliteiten, maar met de aanwezige centrale verdedigers Hannes Delcroix, Matt Miazga, Derrick Luckassen, Ognjen Vranjes en Elias Cobbaut staat er toch wel iets in de verdedigende as.

Gezien het groot aantal opgenoemde opties lijkt er in januari lijkt er alvast geen verdedigende versterking aan te komen, want ook de jonge en rasechte jeugdproducten Marco Kana en Killian Sardella kunnen eventueel nog centraal achterin depanneren. Er is echter wél een cruciale kwaliteitsinjectie nodig in de hogere compartimenten van de ploeg. Een nummer zes, een flitsende flankaanvaller, een scorende spits, … Noem maar op. Dat maakt het des te vreemder dat Tunesiche media melding maken van de vermeende interesse van Anderlecht in Nassim Hnid, een 23-jarige centrale verdediger van AEK Athene. 



Ettachkila, een Tunesische voetbalnieuwswebsite, berichtte eerder deze week namelijk dat Hnid de concrete interesse geniet van Sporting. Naar verluidt zou het profiel van boomlange verdediger coach Vincent Kompany zodanig bevallen zijn waardoor de onderhandelingen tussen AEK en Anderlecht al gestart zouden zijn. Een Griekse fanwebsite van AEK ontkrachtte daarna echter formeel dat er contacten zouden zijn tussen beide clubs, en ook een eventuele ruildeal met Ognjen Vranjes werd resoluut van de tafel geveegd. Waar rook is, is meestal ook vuur. Maar ook de Belgische media maken (voorlopig) geen gewag van de vermeende paars-witte interesse in Hnid.

HNID WIL WEG  

“Hnid is een slachtoffer van de verdeeldheid in de kleedkamer.” Makelaar Moez Chebbi lichtte tegenover Africa Top Sports onlangs de situatie toe van zijn cliënt bij AEK Athene. In Griekenland zit Hnid namelijk meer op de bank dan hem lief is, en dat stoort de centrale verdediger mateloos, nochtans kwam hij pas vorige zomer over van het Tunesische CS Sfaxien. Hnid wil zo snel mogelijk vertrekken en dat maakte Chebbi erg duidelijk. “Hij integreerde zich goed sinds zijn komst bij de club en hij overtuigde de coach. Momenteel hebben we aanbiedingen uit België en Italië maar Nessim wil niets overhaasten. Terug naar Tunesië? Daar was nooit sprake van.”

Hnid is geen grote naam in het Europese voetbal, maar hij stond in de voorbije jaren wel in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs. Dijon, Toulouse en Slavia Praag lagen destijds op de loer voor de fysiek sterke Tunesiër, maar vorige zomer werd het dus uiteindelijk de chaos van de stormachtige club AEK Athene. Daar maakt hij wel op regelmatige basis speelminuten, Hnid startte bijvoorbeeld vijf keer in acht competitiewedstrijden, maar er zit duidelijk een haar in de boter tussen de speler en de club. Zijn speelgelegenheid is allesbehalve dramatisch of zorgwekkend, maar desondanks stuurt het kamp-Hnid duidelijk aan op een breuk.



Ook al liet makelaar Chebbi on the record de naam van RSC Anderlecht niet vallen, door te schermen met deze buitenlandse interesse uit België en Italië stelt hij zijn cliënt nog eens duidelijk in de schijnwerpers. Ongeacht wie het gerucht over Hnid en Anderlecht de wereld instuurde, de interesse van Sporting in de Tunesiër zou wel erg opvallend zijn. Na een grondige analyse van zijn kwaliteiten is er namelijk weinig tot zelfs geen kans dat Vincent Kompany effectief gecharmeerd zou zijn door Hnids pure sportieve capaciteiten, waar de Tunesische website Ettachkila nochtans zo overtuigd van was.

GEEN TYPE VOOR KOMPANY 

Vincent Kompany verlangt een groot voetballend vermogen van zijn spelers, en dat vooral in de centrale verdediging. De aanvalslijnen lopen steevast van achteruit, waardoor een altijd spelers nodig zijn met bepaalde uitvoetballende skills. Die bezit Hannes Delcroix bijvoorbeeld met overschot, de 21-jarige is momenteel namelijk de best uitvoetballende centrale verdediger van de Jupiler Pro League. Zelfs Matt Miazga, niet het grootste technische wonder met de bal aan de voet, verschijnt in deze top tien. De huurling van Chelsea bezit niet de grootste voetballende kwaliteiten maar efficiënt in de passing is hij wel degelijk.

Dat geldt eigenlijk voor het ganse centrale defensieve compartiment van Anderlecht, want ook Derrick Luckassen, Elias Cobbaut en zelfs Ognjen Vranjes scoren zeker niet dramatisch in de passing. En dat is alvast meteen een eerste grote kanttekening bij de vermeende interesse van Anderlecht in Hnid. De Tunesiër blinkt niet meteen uit op voetballend gebied, zijn passing-accuraatheid ligt namelijk een aanzienlijke zeven procent onder het gemiddelde van de huidige centrale verdedigers van Sporting. In de Jupiler Pro League zou Hnid met zijn passing-zuiverheid zelfs maar nipt de top 50 halen onder alle centrale verdedigers.



Bovendien voetbalt Hnid niet vaak in een voorwaartse richting, wat meteen een groot probleem zou vormen bij Anderlecht, en bovendien is de zuiverheid van dergelijke passes verre van het hoogste niveau. Dat is misschien de reden waarom Hnid even vaak vooruit voetbalt als lateraal. De Tunesiër geeft logischerwijze ook zelden of weinig blijk om opbouwende initiatieven te nemen, wat toch wel problematisch zou kunnen zijn bij een voetballend team zoals Anderlecht. Nee, het zou ons verbazen mocht Nassim Hnid zich écht in de kijker hebben gespeeld bij Vincent Kompany.

DEGELIJK DEFENSIEF 

Uiteraard beschikt Hnid wel over degelijke defensieve kwaliteiten, maar dat bezitten de huidige centrale verdedigers van Anderlecht ook wel. De 23-jarige geeft in Griekenland blijk van een grote defensieve regelmatigheid, hij staat namelijk als vierde genoteerd in de Super League op het vlak van aantal geslaagde defensieve acties per wedstrijd. In de lucht acteert Hnid ook sterk, met zijn gestalte van 1 meter 90 behoort hij zelfs tot de vijfde beste kopper onder de centrale verdedigers in Griekenland. Ook qua aantal defensieve intercepties legt Hnid mooie statistieken voor, met zes geslaagde tussenkomsten per wedstrijd is hij zelfs de huidige nummer één in de Super League. 

BIZARRE ANDERLECHT-LINK 

Ook al beschikt Nassim Hnid over uitstekende defensieve eigenschappen, het is toch een raadsel waarom hij gelinkt wordt aan RSC Anderlecht. Vooral op het voetballend gebied zou de Tunesische verdediger, die overigens slechts twee caps telt voor zijn land, wellicht zwaar door de mand vallen. In alle rationaliteit zou een vermeende transfer van Hnid naar Sporting dus erg onwaarschijnlijk lijken, en wellicht is dit een poging van zijn entourage hem in de markt te zetten. Alleen hadden ze in het kamp-Hnid wel beter hun research mogen doen. Voetballende kwaliteiten is namelijk één van de grote parameters in de paars-witte scouting, en dat is niet meteen de forte van Hnid, om het nog zacht uit te drukken. Anderzijds is nieuwkomer Matt Miazga ook geen verfijnde voetballer zoals Hannes Delcroix dat wel is, maar de Amerikaan is wel heel zuiver in zijn passing. En dat is Hnid ook allerminst. 

LEES OOK: Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

Past Hnid bij Anderlecht?

Meest recent

‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

2
2
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

19
19
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

101
101
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

2
2
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

171
171
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

104
104
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

102
102
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

25
25
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

146
146
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

51
51
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

109
109
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

192
192
Ruben Van Gucht naar VTM: opvallende details lekken uit

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

34
34
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

70
70
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

102
102
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

79
79
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

67
67
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

557
557
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

55
55
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

71
71
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

264
264
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

160
160
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

54
54
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

194
194
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

212
212

Meer sportnieuws