Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

door
Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

Het is nog eventjes wachten op de opening van de winterse transferperiode maar stilaan worden verschillende clubs in verband gebracht met potentiële targets. Zo ook RSC Anderlecht, dat op een vreemde manier wordt gelinkt aan Nassim Hnid. 


TUNESIË EN GRIEKENLAND 

Club Brugge (11), Standard de Liège (12) en Sporting Charleroi (14). Enkel deze drie clubs tellen dit seizoen minder tegendoelpunten dan RSC Anderlecht. De ploeg van Vincent Kompany slikte in de huidige jaargang voorlopig 18 tegentreffers, wat neerkomt op ongeveer 1,2 geïncasseerd doelpunt per competitiewedstrijd. Da's geen indrukwekkende statistiek, maar zeker ook niet dramatisch te noemen. Anderlecht beschikt niet over 's lands grootste defensieve kwaliteiten, maar met de aanwezige centrale verdedigers Hannes Delcroix, Matt Miazga, Derrick Luckassen, Ognjen Vranjes en Elias Cobbaut staat er toch wel iets in de verdedigende as.

Gezien het groot aantal opgenoemde opties lijkt er in januari lijkt er alvast geen verdedigende versterking aan te komen, want ook de jonge en rasechte jeugdproducten Marco Kana en Killian Sardella kunnen eventueel nog centraal achterin depanneren. Er is echter wél een cruciale kwaliteitsinjectie nodig in de hogere compartimenten van de ploeg. Een nummer zes, een flitsende flankaanvaller, een scorende spits, … Noem maar op. Dat maakt het des te vreemder dat Tunesiche media melding maken van de vermeende interesse van Anderlecht in Nassim Hnid, een 23-jarige centrale verdediger van AEK Athene. 



Ettachkila, een Tunesische voetbalnieuwswebsite, berichtte eerder deze week namelijk dat Hnid de concrete interesse geniet van Sporting. Naar verluidt zou het profiel van boomlange verdediger coach Vincent Kompany zodanig bevallen zijn waardoor de onderhandelingen tussen AEK en Anderlecht al gestart zouden zijn. Een Griekse fanwebsite van AEK ontkrachtte daarna echter formeel dat er contacten zouden zijn tussen beide clubs, en ook een eventuele ruildeal met Ognjen Vranjes werd resoluut van de tafel geveegd. Waar rook is, is meestal ook vuur. Maar ook de Belgische media maken (voorlopig) geen gewag van de vermeende paars-witte interesse in Hnid.

HNID WIL WEG  

“Hnid is een slachtoffer van de verdeeldheid in de kleedkamer.” Makelaar Moez Chebbi lichtte tegenover Africa Top Sports onlangs de situatie toe van zijn cliënt bij AEK Athene. In Griekenland zit Hnid namelijk meer op de bank dan hem lief is, en dat stoort de centrale verdediger mateloos, nochtans kwam hij pas vorige zomer over van het Tunesische CS Sfaxien. Hnid wil zo snel mogelijk vertrekken en dat maakte Chebbi erg duidelijk. “Hij integreerde zich goed sinds zijn komst bij de club en hij overtuigde de coach. Momenteel hebben we aanbiedingen uit België en Italië maar Nessim wil niets overhaasten. Terug naar Tunesië? Daar was nooit sprake van.”

Hnid is geen grote naam in het Europese voetbal, maar hij stond in de voorbije jaren wel in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs. Dijon, Toulouse en Slavia Praag lagen destijds op de loer voor de fysiek sterke Tunesiër, maar vorige zomer werd het dus uiteindelijk de chaos van de stormachtige club AEK Athene. Daar maakt hij wel op regelmatige basis speelminuten, Hnid startte bijvoorbeeld vijf keer in acht competitiewedstrijden, maar er zit duidelijk een haar in de boter tussen de speler en de club. Zijn speelgelegenheid is allesbehalve dramatisch of zorgwekkend, maar desondanks stuurt het kamp-Hnid duidelijk aan op een breuk.



Ook al liet makelaar Chebbi on the record de naam van RSC Anderlecht niet vallen, door te schermen met deze buitenlandse interesse uit België en Italië stelt hij zijn cliënt nog eens duidelijk in de schijnwerpers. Ongeacht wie het gerucht over Hnid en Anderlecht de wereld instuurde, de interesse van Sporting in de Tunesiër zou wel erg opvallend zijn. Na een grondige analyse van zijn kwaliteiten is er namelijk weinig tot zelfs geen kans dat Vincent Kompany effectief gecharmeerd zou zijn door Hnids pure sportieve capaciteiten, waar de Tunesische website Ettachkila nochtans zo overtuigd van was.

GEEN TYPE VOOR KOMPANY 

Vincent Kompany verlangt een groot voetballend vermogen van zijn spelers, en dat vooral in de centrale verdediging. De aanvalslijnen lopen steevast van achteruit, waardoor een altijd spelers nodig zijn met bepaalde uitvoetballende skills. Die bezit Hannes Delcroix bijvoorbeeld met overschot, de 21-jarige is momenteel namelijk de best uitvoetballende centrale verdediger van de Jupiler Pro League. Zelfs Matt Miazga, niet het grootste technische wonder met de bal aan de voet, verschijnt in deze top tien. De huurling van Chelsea bezit niet de grootste voetballende kwaliteiten maar efficiënt in de passing is hij wel degelijk.

Dat geldt eigenlijk voor het ganse centrale defensieve compartiment van Anderlecht, want ook Derrick Luckassen, Elias Cobbaut en zelfs Ognjen Vranjes scoren zeker niet dramatisch in de passing. En dat is alvast meteen een eerste grote kanttekening bij de vermeende interesse van Anderlecht in Hnid. De Tunesiër blinkt niet meteen uit op voetballend gebied, zijn passing-accuraatheid ligt namelijk een aanzienlijke zeven procent onder het gemiddelde van de huidige centrale verdedigers van Sporting. In de Jupiler Pro League zou Hnid met zijn passing-zuiverheid zelfs maar nipt de top 50 halen onder alle centrale verdedigers.



Bovendien voetbalt Hnid niet vaak in een voorwaartse richting, wat meteen een groot probleem zou vormen bij Anderlecht, en bovendien is de zuiverheid van dergelijke passes verre van het hoogste niveau. Dat is misschien de reden waarom Hnid even vaak vooruit voetbalt als lateraal. De Tunesiër geeft logischerwijze ook zelden of weinig blijk om opbouwende initiatieven te nemen, wat toch wel problematisch zou kunnen zijn bij een voetballend team zoals Anderlecht. Nee, het zou ons verbazen mocht Nassim Hnid zich écht in de kijker hebben gespeeld bij Vincent Kompany.

DEGELIJK DEFENSIEF 

Uiteraard beschikt Hnid wel over degelijke defensieve kwaliteiten, maar dat bezitten de huidige centrale verdedigers van Anderlecht ook wel. De 23-jarige geeft in Griekenland blijk van een grote defensieve regelmatigheid, hij staat namelijk als vierde genoteerd in de Super League op het vlak van aantal geslaagde defensieve acties per wedstrijd. In de lucht acteert Hnid ook sterk, met zijn gestalte van 1 meter 90 behoort hij zelfs tot de vijfde beste kopper onder de centrale verdedigers in Griekenland. Ook qua aantal defensieve intercepties legt Hnid mooie statistieken voor, met zes geslaagde tussenkomsten per wedstrijd is hij zelfs de huidige nummer één in de Super League. 

BIZARRE ANDERLECHT-LINK 

Ook al beschikt Nassim Hnid over uitstekende defensieve eigenschappen, het is toch een raadsel waarom hij gelinkt wordt aan RSC Anderlecht. Vooral op het voetballend gebied zou de Tunesische verdediger, die overigens slechts twee caps telt voor zijn land, wellicht zwaar door de mand vallen. In alle rationaliteit zou een vermeende transfer van Hnid naar Sporting dus erg onwaarschijnlijk lijken, en wellicht is dit een poging van zijn entourage hem in de markt te zetten. Alleen hadden ze in het kamp-Hnid wel beter hun research mogen doen. Voetballende kwaliteiten is namelijk één van de grote parameters in de paars-witte scouting, en dat is niet meteen de forte van Hnid, om het nog zacht uit te drukken. Anderzijds is nieuwkomer Matt Miazga ook geen verfijnde voetballer zoals Hannes Delcroix dat wel is, maar de Amerikaan is wel heel zuiver in zijn passing. En dat is Hnid ook allerminst. 

LEES OOK: Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

Past Hnid bij Anderlecht?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

6
6
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

39
39
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

72
72
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

135
135
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

204
204
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

75
75
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

57
57
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

151
151
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

465
465
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

185
185
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

711
711
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

175
175
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

124
124
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

149
149
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

222
222
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

646
646
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

64
64
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

361
361
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

302
302
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

181
181
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

417
417
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

201
201
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

70
70
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

52
52
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

314
314

Meer sportnieuws