Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

door
Anderlecht wordt gelinkt aan bizarre transferdeal

Het is nog eventjes wachten op de opening van de winterse transferperiode maar stilaan worden verschillende clubs in verband gebracht met potentiële targets. Zo ook RSC Anderlecht, dat op een vreemde manier wordt gelinkt aan Nassim Hnid. 


TUNESIË EN GRIEKENLAND 

Club Brugge (11), Standard de Liège (12) en Sporting Charleroi (14). Enkel deze drie clubs tellen dit seizoen minder tegendoelpunten dan RSC Anderlecht. De ploeg van Vincent Kompany slikte in de huidige jaargang voorlopig 18 tegentreffers, wat neerkomt op ongeveer 1,2 geïncasseerd doelpunt per competitiewedstrijd. Da's geen indrukwekkende statistiek, maar zeker ook niet dramatisch te noemen. Anderlecht beschikt niet over 's lands grootste defensieve kwaliteiten, maar met de aanwezige centrale verdedigers Hannes Delcroix, Matt Miazga, Derrick Luckassen, Ognjen Vranjes en Elias Cobbaut staat er toch wel iets in de verdedigende as.

Gezien het groot aantal opgenoemde opties lijkt er in januari lijkt er alvast geen verdedigende versterking aan te komen, want ook de jonge en rasechte jeugdproducten Marco Kana en Killian Sardella kunnen eventueel nog centraal achterin depanneren. Er is echter wél een cruciale kwaliteitsinjectie nodig in de hogere compartimenten van de ploeg. Een nummer zes, een flitsende flankaanvaller, een scorende spits, … Noem maar op. Dat maakt het des te vreemder dat Tunesiche media melding maken van de vermeende interesse van Anderlecht in Nassim Hnid, een 23-jarige centrale verdediger van AEK Athene. 



Ettachkila, een Tunesische voetbalnieuwswebsite, berichtte eerder deze week namelijk dat Hnid de concrete interesse geniet van Sporting. Naar verluidt zou het profiel van boomlange verdediger coach Vincent Kompany zodanig bevallen zijn waardoor de onderhandelingen tussen AEK en Anderlecht al gestart zouden zijn. Een Griekse fanwebsite van AEK ontkrachtte daarna echter formeel dat er contacten zouden zijn tussen beide clubs, en ook een eventuele ruildeal met Ognjen Vranjes werd resoluut van de tafel geveegd. Waar rook is, is meestal ook vuur. Maar ook de Belgische media maken (voorlopig) geen gewag van de vermeende paars-witte interesse in Hnid.

HNID WIL WEG  

“Hnid is een slachtoffer van de verdeeldheid in de kleedkamer.” Makelaar Moez Chebbi lichtte tegenover Africa Top Sports onlangs de situatie toe van zijn cliënt bij AEK Athene. In Griekenland zit Hnid namelijk meer op de bank dan hem lief is, en dat stoort de centrale verdediger mateloos, nochtans kwam hij pas vorige zomer over van het Tunesische CS Sfaxien. Hnid wil zo snel mogelijk vertrekken en dat maakte Chebbi erg duidelijk. “Hij integreerde zich goed sinds zijn komst bij de club en hij overtuigde de coach. Momenteel hebben we aanbiedingen uit België en Italië maar Nessim wil niets overhaasten. Terug naar Tunesië? Daar was nooit sprake van.”

Hnid is geen grote naam in het Europese voetbal, maar hij stond in de voorbije jaren wel in de belangstelling van verschillende buitenlandse clubs. Dijon, Toulouse en Slavia Praag lagen destijds op de loer voor de fysiek sterke Tunesiër, maar vorige zomer werd het dus uiteindelijk de chaos van de stormachtige club AEK Athene. Daar maakt hij wel op regelmatige basis speelminuten, Hnid startte bijvoorbeeld vijf keer in acht competitiewedstrijden, maar er zit duidelijk een haar in de boter tussen de speler en de club. Zijn speelgelegenheid is allesbehalve dramatisch of zorgwekkend, maar desondanks stuurt het kamp-Hnid duidelijk aan op een breuk.



Ook al liet makelaar Chebbi on the record de naam van RSC Anderlecht niet vallen, door te schermen met deze buitenlandse interesse uit België en Italië stelt hij zijn cliënt nog eens duidelijk in de schijnwerpers. Ongeacht wie het gerucht over Hnid en Anderlecht de wereld instuurde, de interesse van Sporting in de Tunesiër zou wel erg opvallend zijn. Na een grondige analyse van zijn kwaliteiten is er namelijk weinig tot zelfs geen kans dat Vincent Kompany effectief gecharmeerd zou zijn door Hnids pure sportieve capaciteiten, waar de Tunesische website Ettachkila nochtans zo overtuigd van was.

GEEN TYPE VOOR KOMPANY 

Vincent Kompany verlangt een groot voetballend vermogen van zijn spelers, en dat vooral in de centrale verdediging. De aanvalslijnen lopen steevast van achteruit, waardoor een altijd spelers nodig zijn met bepaalde uitvoetballende skills. Die bezit Hannes Delcroix bijvoorbeeld met overschot, de 21-jarige is momenteel namelijk de best uitvoetballende centrale verdediger van de Jupiler Pro League. Zelfs Matt Miazga, niet het grootste technische wonder met de bal aan de voet, verschijnt in deze top tien. De huurling van Chelsea bezit niet de grootste voetballende kwaliteiten maar efficiënt in de passing is hij wel degelijk.

Dat geldt eigenlijk voor het ganse centrale defensieve compartiment van Anderlecht, want ook Derrick Luckassen, Elias Cobbaut en zelfs Ognjen Vranjes scoren zeker niet dramatisch in de passing. En dat is alvast meteen een eerste grote kanttekening bij de vermeende interesse van Anderlecht in Hnid. De Tunesiër blinkt niet meteen uit op voetballend gebied, zijn passing-accuraatheid ligt namelijk een aanzienlijke zeven procent onder het gemiddelde van de huidige centrale verdedigers van Sporting. In de Jupiler Pro League zou Hnid met zijn passing-zuiverheid zelfs maar nipt de top 50 halen onder alle centrale verdedigers.



Bovendien voetbalt Hnid niet vaak in een voorwaartse richting, wat meteen een groot probleem zou vormen bij Anderlecht, en bovendien is de zuiverheid van dergelijke passes verre van het hoogste niveau. Dat is misschien de reden waarom Hnid even vaak vooruit voetbalt als lateraal. De Tunesiër geeft logischerwijze ook zelden of weinig blijk om opbouwende initiatieven te nemen, wat toch wel problematisch zou kunnen zijn bij een voetballend team zoals Anderlecht. Nee, het zou ons verbazen mocht Nassim Hnid zich écht in de kijker hebben gespeeld bij Vincent Kompany.

DEGELIJK DEFENSIEF 

Uiteraard beschikt Hnid wel over degelijke defensieve kwaliteiten, maar dat bezitten de huidige centrale verdedigers van Anderlecht ook wel. De 23-jarige geeft in Griekenland blijk van een grote defensieve regelmatigheid, hij staat namelijk als vierde genoteerd in de Super League op het vlak van aantal geslaagde defensieve acties per wedstrijd. In de lucht acteert Hnid ook sterk, met zijn gestalte van 1 meter 90 behoort hij zelfs tot de vijfde beste kopper onder de centrale verdedigers in Griekenland. Ook qua aantal defensieve intercepties legt Hnid mooie statistieken voor, met zes geslaagde tussenkomsten per wedstrijd is hij zelfs de huidige nummer één in de Super League. 

BIZARRE ANDERLECHT-LINK 

Ook al beschikt Nassim Hnid over uitstekende defensieve eigenschappen, het is toch een raadsel waarom hij gelinkt wordt aan RSC Anderlecht. Vooral op het voetballend gebied zou de Tunesische verdediger, die overigens slechts twee caps telt voor zijn land, wellicht zwaar door de mand vallen. In alle rationaliteit zou een vermeende transfer van Hnid naar Sporting dus erg onwaarschijnlijk lijken, en wellicht is dit een poging van zijn entourage hem in de markt te zetten. Alleen hadden ze in het kamp-Hnid wel beter hun research mogen doen. Voetballende kwaliteiten is namelijk één van de grote parameters in de paars-witte scouting, en dat is niet meteen de forte van Hnid, om het nog zacht uit te drukken. Anderzijds is nieuwkomer Matt Miazga ook geen verfijnde voetballer zoals Hannes Delcroix dat wel is, maar de Amerikaan is wel heel zuiver in zijn passing. En dat is Hnid ook allerminst. 

LEES OOK: Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Past Hnid bij Anderlecht?

Meest recent

Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

6
6
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

82
82
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

163
163
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

65
65
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

382
382
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

70
70
Opstellingen: Antwerp slikt mokerslag vlak voor Standard

Antwerp FC leek op sterven na dood in de Europe Play-Offs. Maar de Great Old heeft zich met een 9 op ...

79
79
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

193
193
AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

171
171
'Uitsluitsel Napoli: De Bruyne beslist over zomertransfer'

In de Italiaanse Serie A wil SSC Napoli tijdens de slotspeeldag zijn tweede plaats met succes ...

121
121
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

87
87
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

487
487
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

530
530
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

140
140
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

86
86
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

314
314
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

237
237
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

47
47
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

766
766
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

79
79
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

316
316
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

94
94
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

232
232
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

303
303

Meer sportnieuws