TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hielden ze zich vorige zomer opvallend rustig op de transfermarkt, met Noa Lang als enige aankoop. En ook in januari zal de landskampioen wellicht geen gekke dingen doen tijdens de mercato. Het bestuur zou de vinger op de knip willen houden in deze onzekere tijden, tenzij zich misschien ergens een opportuniteit voor zou doen. Zo blijft een nieuwe spits welkom.



Dinsdagavond volgde alweer een nieuwe trainerswissel in de Jupiler Pro League. Na de nederlaag tegen Moeskroen besliste STVV om de samenwerking met Kevin Muscat te beëindigen. De Australiër was pas sinds de zomer hoofdcoach van de Kanaries. De Kanaries zouden Bernd Hollerbach, vorig seizoen nog coach van Moeskroen, op het oog hebben als vervanger.

Hugo Broos zit al een tijd zonder club na zijn vertrek bij KV Oostende, maar gaat desondanks niet op eender welke aanbieding. Zo kreeg hij de kans om bondscoach te worden van Libië, maar bedankte hij voor de eer. Broos staat wel nog open voor andere aanbiedingen om opnieuw als trainer aan de slag te gaan.



Anderlecht haalde onlangs Matt Miazga op huurbasis weg bij Chelsea. De Amerikaanse verdediger dwong meteen een basisplaats af. Of hij ook na dit seizoen bij Anderlecht zal blijven, kan Miazga nog niet zeggen. Hij geeft wel aan op zoek te zijn naar een club waar hij een tijdje kan blijven, dus er lijken kansen te liggen voor Paars-Wit.

Jelle Van Damme heeft na het faillissement van Lokeren nog steeds geen nieuwe club gevonden. De 37-jarige verdediger geeft wel aan enkel in 1A aan de slag te willen, 1B of het buitenland is geen optie. Indien er geen club zich meldt, lonkt echter het pensioen voor de ex-Rode Duivel. Mogelijk beslist hij zelfs nog voor Nieuwjaar om zijn schoenen aan de wilgen te hangen.

BUITENLAND



FC Barcelona zou zijn zinnen gezet hebben op Erling Haaland, maar het is nog maar de vraag of de Noor haalbaar is voor de Catalanen. Borussia Dortmund zou immers maar liefst 100 miljoen euro willen vangen en dat bedrag lijkt momenteel te hoog gegrepen voor Barça. Bovendien ligt er met Juventus, PSG, Manchester City en Manchester United heel wat concurrentie op de loer.

Na de nederlaag tegen Shakhtar groeit de druk op Zinedine Zidane nog wat meer. De Fransman geeft aan zeker niet op te zullen stappen als trainer van Real Madrid, maar wie weet neemt de Koninklijke straks zelf het initiatief als ze uitgeschakeld zouden worden in de Champions League. Er zouden alvast twee kandidaten klaar staan om hem op te volgen: Mauricio Pochettino en clubicoon Raul.



Ahmed Touba verruilde in de zomer Club Brugge voor RKC en de verdediger presteert uitstekend in de Eredivisie. Dat levert de belofteninternational zelfs al fraaie interesse op, want Lazio zou de 22-jarige van nabij volgen. 

LEES OOK: Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Moet Club in januari uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

0
0
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

13
13
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

75
75
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

21
21
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

120
120
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

16
16
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

33
33
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

176
176
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

146
146
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

90
90
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

150
150
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

218
218
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

131
131
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

172
172
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

282
282
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

206
206
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

538
538
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

253
253
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

333
333
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

344
344
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

164
164
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

228
228
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

151
151
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

188
188

Meer sportnieuws