TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

409 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hielden ze zich vorige zomer opvallend rustig op de transfermarkt, met Noa Lang als enige aankoop. En ook in januari zal de landskampioen wellicht geen gekke dingen doen tijdens de mercato. Het bestuur zou de vinger op de knip willen houden in deze onzekere tijden, tenzij zich misschien ergens een opportuniteit voor zou doen. Zo blijft een nieuwe spits welkom.



Dinsdagavond volgde alweer een nieuwe trainerswissel in de Jupiler Pro League. Na de nederlaag tegen Moeskroen besliste STVV om de samenwerking met Kevin Muscat te beëindigen. De Australiër was pas sinds de zomer hoofdcoach van de Kanaries. De Kanaries zouden Bernd Hollerbach, vorig seizoen nog coach van Moeskroen, op het oog hebben als vervanger.

Hugo Broos zit al een tijd zonder club na zijn vertrek bij KV Oostende, maar gaat desondanks niet op eender welke aanbieding. Zo kreeg hij de kans om bondscoach te worden van Libië, maar bedankte hij voor de eer. Broos staat wel nog open voor andere aanbiedingen om opnieuw als trainer aan de slag te gaan.



Anderlecht haalde onlangs Matt Miazga op huurbasis weg bij Chelsea. De Amerikaanse verdediger dwong meteen een basisplaats af. Of hij ook na dit seizoen bij Anderlecht zal blijven, kan Miazga nog niet zeggen. Hij geeft wel aan op zoek te zijn naar een club waar hij een tijdje kan blijven, dus er lijken kansen te liggen voor Paars-Wit.

Jelle Van Damme heeft na het faillissement van Lokeren nog steeds geen nieuwe club gevonden. De 37-jarige verdediger geeft wel aan enkel in 1A aan de slag te willen, 1B of het buitenland is geen optie. Indien er geen club zich meldt, lonkt echter het pensioen voor de ex-Rode Duivel. Mogelijk beslist hij zelfs nog voor Nieuwjaar om zijn schoenen aan de wilgen te hangen.

BUITENLAND



FC Barcelona zou zijn zinnen gezet hebben op Erling Haaland, maar het is nog maar de vraag of de Noor haalbaar is voor de Catalanen. Borussia Dortmund zou immers maar liefst 100 miljoen euro willen vangen en dat bedrag lijkt momenteel te hoog gegrepen voor Barça. Bovendien ligt er met Juventus, PSG, Manchester City en Manchester United heel wat concurrentie op de loer.

Na de nederlaag tegen Shakhtar groeit de druk op Zinedine Zidane nog wat meer. De Fransman geeft aan zeker niet op te zullen stappen als trainer van Real Madrid, maar wie weet neemt de Koninklijke straks zelf het initiatief als ze uitgeschakeld zouden worden in de Champions League. Er zouden alvast twee kandidaten klaar staan om hem op te volgen: Mauricio Pochettino en clubicoon Raul.



Ahmed Touba verruilde in de zomer Club Brugge voor RKC en de verdediger presteert uitstekend in de Eredivisie. Dat levert de belofteninternational zelfs al fraaie interesse op, want Lazio zou de 22-jarige van nabij volgen. 

LEES OOK: Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Moet Club in januari uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

34
34
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

29
29
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

163
163
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

126
126
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

338
338
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

436
436
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

323
323
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

678
678
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

507
507
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

148
148
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1094
1094
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

660
660
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

509
509
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1261
1261
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

638
638

Meer sportnieuws