TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hielden ze zich vorige zomer opvallend rustig op de transfermarkt, met Noa Lang als enige aankoop. En ook in januari zal de landskampioen wellicht geen gekke dingen doen tijdens de mercato. Het bestuur zou de vinger op de knip willen houden in deze onzekere tijden, tenzij zich misschien ergens een opportuniteit voor zou doen. Zo blijft een nieuwe spits welkom.



Dinsdagavond volgde alweer een nieuwe trainerswissel in de Jupiler Pro League. Na de nederlaag tegen Moeskroen besliste STVV om de samenwerking met Kevin Muscat te beëindigen. De Australiër was pas sinds de zomer hoofdcoach van de Kanaries. De Kanaries zouden Bernd Hollerbach, vorig seizoen nog coach van Moeskroen, op het oog hebben als vervanger.

Hugo Broos zit al een tijd zonder club na zijn vertrek bij KV Oostende, maar gaat desondanks niet op eender welke aanbieding. Zo kreeg hij de kans om bondscoach te worden van Libië, maar bedankte hij voor de eer. Broos staat wel nog open voor andere aanbiedingen om opnieuw als trainer aan de slag te gaan.



Anderlecht haalde onlangs Matt Miazga op huurbasis weg bij Chelsea. De Amerikaanse verdediger dwong meteen een basisplaats af. Of hij ook na dit seizoen bij Anderlecht zal blijven, kan Miazga nog niet zeggen. Hij geeft wel aan op zoek te zijn naar een club waar hij een tijdje kan blijven, dus er lijken kansen te liggen voor Paars-Wit.

Jelle Van Damme heeft na het faillissement van Lokeren nog steeds geen nieuwe club gevonden. De 37-jarige verdediger geeft wel aan enkel in 1A aan de slag te willen, 1B of het buitenland is geen optie. Indien er geen club zich meldt, lonkt echter het pensioen voor de ex-Rode Duivel. Mogelijk beslist hij zelfs nog voor Nieuwjaar om zijn schoenen aan de wilgen te hangen.

BUITENLAND



FC Barcelona zou zijn zinnen gezet hebben op Erling Haaland, maar het is nog maar de vraag of de Noor haalbaar is voor de Catalanen. Borussia Dortmund zou immers maar liefst 100 miljoen euro willen vangen en dat bedrag lijkt momenteel te hoog gegrepen voor Barça. Bovendien ligt er met Juventus, PSG, Manchester City en Manchester United heel wat concurrentie op de loer.

Na de nederlaag tegen Shakhtar groeit de druk op Zinedine Zidane nog wat meer. De Fransman geeft aan zeker niet op te zullen stappen als trainer van Real Madrid, maar wie weet neemt de Koninklijke straks zelf het initiatief als ze uitgeschakeld zouden worden in de Champions League. Er zouden alvast twee kandidaten klaar staan om hem op te volgen: Mauricio Pochettino en clubicoon Raul.



Ahmed Touba verruilde in de zomer Club Brugge voor RKC en de verdediger presteert uitstekend in de Eredivisie. Dat levert de belofteninternational zelfs al fraaie interesse op, want Lazio zou de 22-jarige van nabij volgen. 

LEES OOK: Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

Moet Club in januari uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

389
389
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

17
17
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

28
28
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

24
24
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

62
62
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

109
109
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

40
40
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

175
175
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

370
370
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

88
88
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

118
118
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

196
196
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

255
255
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

157
157
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

321
321
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

147
147
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44

Meer sportnieuws