TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft plan, nieuwe trainerswissel in JPL'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge hielden ze zich vorige zomer opvallend rustig op de transfermarkt, met Noa Lang als enige aankoop. En ook in januari zal de landskampioen wellicht geen gekke dingen doen tijdens de mercato. Het bestuur zou de vinger op de knip willen houden in deze onzekere tijden, tenzij zich misschien ergens een opportuniteit voor zou doen. Zo blijft een nieuwe spits welkom.



Dinsdagavond volgde alweer een nieuwe trainerswissel in de Jupiler Pro League. Na de nederlaag tegen Moeskroen besliste STVV om de samenwerking met Kevin Muscat te beëindigen. De Australiër was pas sinds de zomer hoofdcoach van de Kanaries. De Kanaries zouden Bernd Hollerbach, vorig seizoen nog coach van Moeskroen, op het oog hebben als vervanger.

Hugo Broos zit al een tijd zonder club na zijn vertrek bij KV Oostende, maar gaat desondanks niet op eender welke aanbieding. Zo kreeg hij de kans om bondscoach te worden van Libië, maar bedankte hij voor de eer. Broos staat wel nog open voor andere aanbiedingen om opnieuw als trainer aan de slag te gaan.



Anderlecht haalde onlangs Matt Miazga op huurbasis weg bij Chelsea. De Amerikaanse verdediger dwong meteen een basisplaats af. Of hij ook na dit seizoen bij Anderlecht zal blijven, kan Miazga nog niet zeggen. Hij geeft wel aan op zoek te zijn naar een club waar hij een tijdje kan blijven, dus er lijken kansen te liggen voor Paars-Wit.

Jelle Van Damme heeft na het faillissement van Lokeren nog steeds geen nieuwe club gevonden. De 37-jarige verdediger geeft wel aan enkel in 1A aan de slag te willen, 1B of het buitenland is geen optie. Indien er geen club zich meldt, lonkt echter het pensioen voor de ex-Rode Duivel. Mogelijk beslist hij zelfs nog voor Nieuwjaar om zijn schoenen aan de wilgen te hangen.

BUITENLAND



FC Barcelona zou zijn zinnen gezet hebben op Erling Haaland, maar het is nog maar de vraag of de Noor haalbaar is voor de Catalanen. Borussia Dortmund zou immers maar liefst 100 miljoen euro willen vangen en dat bedrag lijkt momenteel te hoog gegrepen voor Barça. Bovendien ligt er met Juventus, PSG, Manchester City en Manchester United heel wat concurrentie op de loer.

Na de nederlaag tegen Shakhtar groeit de druk op Zinedine Zidane nog wat meer. De Fransman geeft aan zeker niet op te zullen stappen als trainer van Real Madrid, maar wie weet neemt de Koninklijke straks zelf het initiatief als ze uitgeschakeld zouden worden in de Champions League. Er zouden alvast twee kandidaten klaar staan om hem op te volgen: Mauricio Pochettino en clubicoon Raul.



Ahmed Touba verruilde in de zomer Club Brugge voor RKC en de verdediger presteert uitstekend in de Eredivisie. Dat levert de belofteninternational zelfs al fraaie interesse op, want Lazio zou de 22-jarige van nabij volgen. 

LEES OOK: Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Moet Club in januari uitpakken op de transfermarkt?

Meest recent

Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

77
77
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

107
107
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

155
155
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

444
444
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

42
42
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

61
61
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

270
270
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

47
47
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

172
172
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

285
285
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

245
245
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

596
596
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

327
327
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

166
166
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

176
176
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

215
215
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

430
430
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

448
448
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

177
177
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

194
194
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

552
552
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

41
41
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

303
303
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

284
284
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

33
33

Meer sportnieuws