Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

110
Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

Moeskroen lijkt aan een serieuze 'revival' bezig in de Jupiler Pro League. Les Hurlus leken lange tijd een vogel voor de kat maar dankzij een knappe zeven op negen heeft de nieuwe coach, Simao, het vuur helemaal in de Waalse ploeg gekregen. Waasland-Beveren zakt door deze zege naar de laatste plaats.

STVV speelde een uiterst wisselvallig seizoen en gaf vorig weekend nog de zege uit handen tegen een stug Waasland-Beveren. Vanavond wachtte een echte kelderkraker voor Muscat en co op bezoek bij Moeskroen. De Henegouwse ploeg rechtte de rug na de resem besmettingen met het corona virus en pakte zowaar vier op zes uit de laatste twee wedstrijden, waaronder een knap gelijkspel tegen landskampioen Club Brugge. Simao koos opnieuw voor zijn winnende elf tegen Cercle Brugge, Muscat bracht met Colidio één nieuwe naam aan de aftrap.
Efficiënt Moeskroen staat weer op voorsprong
De thuisploeg nam de beste start maar de eerste grote kans was wel voor de Kanaries: Durkin vond een uitstekende Koffi op zijn weg. STVV had nadien wel het meeste balbezit, het openingsdoelpunt viel echter aan de overzijde. Iets voorbij het kwartier trof Bakic prachtig raak in de benedenhoek: 1-0. De bezoekers gingen nadien op zoek naar de gelijkmaker maar vooral Suzuki liet enkele wenkende kansen onbenut. Op tien minuten van de rust kreeg Colidio nog een uitstekende mogelijkheid op de 1-1, van dichtbij schoot hij nog binnen het bereik van de thuisdoelman. Halfweg leek Moeskroen op weg naar een zeven op negen.

Bakic opent de score met een prachtig schot in de benedenhoek.
Kanaries komen dicht bij gelijkmaker maar druipen finaal ontgoocheld af
STVV kreeg via Suzuki vlak na de pauze opnieuw een prima mogelijkheid maar opnieuw liet de Japanner de kans onbenut. Een dure misser want na tien minuten spelen maakte Nuno Costa er met een knappe uithaal 2-0 van. De Kanaries bleven ook nadien op zoek gaan naar een doelpunt en werden iets voorbij het uur beloond met de aansluitingstreffer. Vanaf elf meter (na hands van Onana) lukte het wel voor Suzuki: 2-1. De 2-2 leek in de maak, tot doelman Schmidt op tien minuten van het einde andermaal in de fout ging op een ongevaarlijk schot van Faraj: 3-1. Het tweede doelpunt van STVV, via Nakamura in de blessuretijd, kwam uiteindelijk te laat. Zo komen Muscat en co vol in het degradatiemoeras terecht.
Scoreverloop:
1-0 (18') Bakic, 2-0 (53') Nuno Da Costa, 2-1 (63') Suzuki (p), 3-1 (81') Faraj, 3-2 (90+2') Nakamura

LEES OOK: De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel
23

Moet Steppe opnieuw zijn kans krijgen onder de lat bij STVV?

Meest recent

Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

5
5
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

23
23
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

12
12
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

40
40
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

52
52
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

35
35
Stijnen springt in de bres voor neergesabelde Rode Duivel

De Rode Duivels hebben deze interlandperiode afgesloten met een domper, want ze kregen maandagavond ...

147
147
'Grote verrassing: KV Kortrijk haalt toch nieuwe coach'

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een pauze van drie weken weer op gang. Dat lijkt ...

74
74
Ronaldo onthult zijn waarheid: bondscoach helemaal afgemaakt

In Portugal is er de voorbije week een heuse bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige ...

112
112
Cercle Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Cercle Brugge is moeizaam aan het seizoen begonnen. De Bruggelingen hebben wel één ...

33
33
Belgische beloften plaatsen zich al bibberend voor het EK

De Belgische beloften speelden vanavond een cruciale match op het veld van Denemarken. Bij een ...

165
165
Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Wie ooit naar FC De Kampioenen keek, heeft ongetwijfeld zijn favoriete personage. Ook heel wat ...

23
23
‘Megabod maakt einde aan Napoli-avontuur De Bruyne’

Kevin De Bruyne is aan zijn tweede seizoen bij Napoli begonnen, maar zijn toekomst ligt verder open ...

177
177
Rapport Van Bommel: dit zijn de winnaars én verliezers

De Rode Duivels hebben twee keer gewonnen en twee keer verloren. Welke internationals zijn de ...

154
154
De Sart vindt eindelijk nieuwe Belgische club

Deze week maakten we nog een artikel over vijf Belgische spelers die een club zochten. Eén ...

48
48
'Portugal davert op zijn grondvesten: Ronaldo haakt af'

Cristiano Ronaldo zou voorlopig niet meer voor Portugal willen uitkomen zolang Jorge Jesus ...

113
113
Hard verdict Van Bommel: grote verliezers bij Rode Duivels

De vuurdoop van Mark van Bommel als Belgisch bondscoach is achter de rug, en dus wordt er hier en ...

245
245
Next Generation 2026: drie JPL-talenten in top 60

Meer dan ooit blijkt de Jupiler Pro League een kweekvijver van talent, waar goudhaantjes ...

174
174
Benito Raman achter 'tralies': één iemand is grote schuldige

Benito Raman lijkt ondanks een moeilijke periode bij KV Mechelen nog altijd de nodige humor te ...

195
195
Van Bommel volgt Garcia: einde verhaal bij Rode Duivels?

Frankrijk bleek nog net een maatje te groot, maar met zeges tegen Italië en Turkije begon Mark ...

338
338
'Grote kuis Anderlecht: 7 meubelstukken richting exit'

Bij zijn vuurdoop als sportief directeur van RSC Anderlecht pakte Antoine Sibierski meteen uit met ...

621
621
Burgess doet tranen rollen met één korte boodschap

Christian Burgess beleeft momenteel een periode om van te genieten. De verdediger is uitstekend ...

176
176
Club Brugge in blijde verwachting: goalgetter in aantocht

Club Brugge moet volgende zomer wellicht weer op zoek naar een nieuwe scherpschutter, want dat ...

324
324
Genk kondigt versterking aan: oude bekende Thorup tekent

KRC Genk moet na de interlandbreak uit een ander vaatje zien te tappen, want met een magere negen op ...

112
112
"Mijn hart gaat bloeden" Rik Verheye ziet pijnlijk scenario

Rik Verheye lijkt steeds meer op twee verschillende terreinen zijn droom na te jagen. Terwijl hij ...

96
96

Meer sportnieuws