Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

110 stemmen
Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

Moeskroen lijkt aan een serieuze 'revival' bezig in de Jupiler Pro League. Les Hurlus leken lange tijd een vogel voor de kat maar dankzij een knappe zeven op negen heeft de nieuwe coach, Simao, het vuur helemaal in de Waalse ploeg gekregen. Waasland-Beveren zakt door deze zege naar de laatste plaats.

STVV speelde een uiterst wisselvallig seizoen en gaf vorig weekend nog de zege uit handen tegen een stug Waasland-Beveren. Vanavond wachtte een echte kelderkraker voor Muscat en co op bezoek bij Moeskroen. De Henegouwse ploeg rechtte de rug na de resem besmettingen met het corona virus en pakte zowaar vier op zes uit de laatste twee wedstrijden, waaronder een knap gelijkspel tegen landskampioen Club Brugge. Simao koos opnieuw voor zijn winnende elf tegen Cercle Brugge, Muscat bracht met Colidio één nieuwe naam aan de aftrap.
Efficiënt Moeskroen staat weer op voorsprong
De thuisploeg nam de beste start maar de eerste grote kans was wel voor de Kanaries: Durkin vond een uitstekende Koffi op zijn weg. STVV had nadien wel het meeste balbezit, het openingsdoelpunt viel echter aan de overzijde. Iets voorbij het kwartier trof Bakic prachtig raak in de benedenhoek: 1-0. De bezoekers gingen nadien op zoek naar de gelijkmaker maar vooral Suzuki liet enkele wenkende kansen onbenut. Op tien minuten van de rust kreeg Colidio nog een uitstekende mogelijkheid op de 1-1, van dichtbij schoot hij nog binnen het bereik van de thuisdoelman. Halfweg leek Moeskroen op weg naar een zeven op negen.

Bakic opent de score met een prachtig schot in de benedenhoek.
Kanaries komen dicht bij gelijkmaker maar druipen finaal ontgoocheld af
STVV kreeg via Suzuki vlak na de pauze opnieuw een prima mogelijkheid maar opnieuw liet de Japanner de kans onbenut. Een dure misser want na tien minuten spelen maakte Nuno Costa er met een knappe uithaal 2-0 van. De Kanaries bleven ook nadien op zoek gaan naar een doelpunt en werden iets voorbij het uur beloond met de aansluitingstreffer. Vanaf elf meter (na hands van Onana) lukte het wel voor Suzuki: 2-1. De 2-2 leek in de maak, tot doelman Schmidt op tien minuten van het einde andermaal in de fout ging op een ongevaarlijk schot van Faraj: 3-1. Het tweede doelpunt van STVV, via Nakamura in de blessuretijd, kwam uiteindelijk te laat. Zo komen Muscat en co vol in het degradatiemoeras terecht.
Scoreverloop:
1-0 (18') Bakic, 2-0 (53') Nuno Da Costa, 2-1 (63') Suzuki (p), 3-1 (81') Faraj, 3-2 (90+2') Nakamura

LEES OOK: Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

Moet Steppe opnieuw zijn kans krijgen onder de lat bij STVV?

Meest recent

Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

19
19
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

40
40
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

184
184
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

49
49
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

186
186
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

95
95
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

194
194
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

171
171
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

227
227
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

99
99
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

211
211
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

983
983
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

433
433
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

227
227
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

248
248
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

405
405
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

332
332
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

71
71
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

285
285
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

366
366
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

501
501
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

232
232
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

403
403
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

214
214
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

176
176

Meer sportnieuws