Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

door
Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

Moeskroen lijkt aan een serieuze 'revival' bezig in de Jupiler Pro League. Les Hurlus leken lange tijd een vogel voor de kat maar dankzij een knappe zeven op negen heeft de nieuwe coach, Simao, het vuur helemaal in de Waalse ploeg gekregen. Waasland-Beveren zakt door deze zege naar de laatste plaats.

STVV speelde een uiterst wisselvallig seizoen en gaf vorig weekend nog de zege uit handen tegen een stug Waasland-Beveren. Vanavond wachtte een echte kelderkraker voor Muscat en co op bezoek bij Moeskroen. De Henegouwse ploeg rechtte de rug na de resem besmettingen met het corona virus en pakte zowaar vier op zes uit de laatste twee wedstrijden, waaronder een knap gelijkspel tegen landskampioen Club Brugge. Simao koos opnieuw voor zijn winnende elf tegen Cercle Brugge, Muscat bracht met Colidio één nieuwe naam aan de aftrap.
Efficiënt Moeskroen staat weer op voorsprong
De thuisploeg nam de beste start maar de eerste grote kans was wel voor de Kanaries: Durkin vond een uitstekende Koffi op zijn weg. STVV had nadien wel het meeste balbezit, het openingsdoelpunt viel echter aan de overzijde. Iets voorbij het kwartier trof Bakic prachtig raak in de benedenhoek: 1-0. De bezoekers gingen nadien op zoek naar de gelijkmaker maar vooral Suzuki liet enkele wenkende kansen onbenut. Op tien minuten van de rust kreeg Colidio nog een uitstekende mogelijkheid op de 1-1, van dichtbij schoot hij nog binnen het bereik van de thuisdoelman. Halfweg leek Moeskroen op weg naar een zeven op negen.

Bakic opent de score met een prachtig schot in de benedenhoek.
Kanaries komen dicht bij gelijkmaker maar druipen finaal ontgoocheld af
STVV kreeg via Suzuki vlak na de pauze opnieuw een prima mogelijkheid maar opnieuw liet de Japanner de kans onbenut. Een dure misser want na tien minuten spelen maakte Nuno Costa er met een knappe uithaal 2-0 van. De Kanaries bleven ook nadien op zoek gaan naar een doelpunt en werden iets voorbij het uur beloond met de aansluitingstreffer. Vanaf elf meter (na hands van Onana) lukte het wel voor Suzuki: 2-1. De 2-2 leek in de maak, tot doelman Schmidt op tien minuten van het einde andermaal in de fout ging op een ongevaarlijk schot van Faraj: 3-1. Het tweede doelpunt van STVV, via Nakamura in de blessuretijd, kwam uiteindelijk te laat. Zo komen Muscat en co vol in het degradatiemoeras terecht.
Scoreverloop:
1-0 (18') Bakic, 2-0 (53') Nuno Da Costa, 2-1 (63') Suzuki (p), 3-1 (81') Faraj, 3-2 (90+2') Nakamura

LEES OOK: 'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'Nieuwe domper dreigt voor STVV'
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'
105

Moet Steppe opnieuw zijn kans krijgen onder de lat bij STVV?

Meest recent

Roer compleet omgegooid bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

1
1
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

43
43
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

86
86
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

51
51
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

28
28
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

197
197
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

342
342
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

548
548
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

282
282
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

94
94
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

105
105
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

389
389
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

245
245
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

105
105
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

266
266
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

460
460
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

192
192
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

68
68
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

566
566
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

112
112
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

117
117
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

317
317

Meer sportnieuws