Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

110 stemmen
Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

Moeskroen lijkt aan een serieuze 'revival' bezig in de Jupiler Pro League. Les Hurlus leken lange tijd een vogel voor de kat maar dankzij een knappe zeven op negen heeft de nieuwe coach, Simao, het vuur helemaal in de Waalse ploeg gekregen. Waasland-Beveren zakt door deze zege naar de laatste plaats.

STVV speelde een uiterst wisselvallig seizoen en gaf vorig weekend nog de zege uit handen tegen een stug Waasland-Beveren. Vanavond wachtte een echte kelderkraker voor Muscat en co op bezoek bij Moeskroen. De Henegouwse ploeg rechtte de rug na de resem besmettingen met het corona virus en pakte zowaar vier op zes uit de laatste twee wedstrijden, waaronder een knap gelijkspel tegen landskampioen Club Brugge. Simao koos opnieuw voor zijn winnende elf tegen Cercle Brugge, Muscat bracht met Colidio één nieuwe naam aan de aftrap.
Efficiënt Moeskroen staat weer op voorsprong
De thuisploeg nam de beste start maar de eerste grote kans was wel voor de Kanaries: Durkin vond een uitstekende Koffi op zijn weg. STVV had nadien wel het meeste balbezit, het openingsdoelpunt viel echter aan de overzijde. Iets voorbij het kwartier trof Bakic prachtig raak in de benedenhoek: 1-0. De bezoekers gingen nadien op zoek naar de gelijkmaker maar vooral Suzuki liet enkele wenkende kansen onbenut. Op tien minuten van de rust kreeg Colidio nog een uitstekende mogelijkheid op de 1-1, van dichtbij schoot hij nog binnen het bereik van de thuisdoelman. Halfweg leek Moeskroen op weg naar een zeven op negen.

Bakic opent de score met een prachtig schot in de benedenhoek.
Kanaries komen dicht bij gelijkmaker maar druipen finaal ontgoocheld af
STVV kreeg via Suzuki vlak na de pauze opnieuw een prima mogelijkheid maar opnieuw liet de Japanner de kans onbenut. Een dure misser want na tien minuten spelen maakte Nuno Costa er met een knappe uithaal 2-0 van. De Kanaries bleven ook nadien op zoek gaan naar een doelpunt en werden iets voorbij het uur beloond met de aansluitingstreffer. Vanaf elf meter (na hands van Onana) lukte het wel voor Suzuki: 2-1. De 2-2 leek in de maak, tot doelman Schmidt op tien minuten van het einde andermaal in de fout ging op een ongevaarlijk schot van Faraj: 3-1. Het tweede doelpunt van STVV, via Nakamura in de blessuretijd, kwam uiteindelijk te laat. Zo komen Muscat en co vol in het degradatiemoeras terecht.
Scoreverloop:
1-0 (18') Bakic, 2-0 (53') Nuno Da Costa, 2-1 (63') Suzuki (p), 3-1 (81') Faraj, 3-2 (90+2') Nakamura

LEES OOK: Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

🚀

Moet Steppe opnieuw zijn kans krijgen onder de lat bij STVV?

Meest recent

'Nederlandse topschutter op weg naar Jupiler Pro League'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

11
11
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

92
92
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

22
22
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

137
137
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

75
75
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

116
116
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

288
288
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

203
203
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

494
494
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

367
367
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

405
405
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

323
323
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

136
136
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

127
127
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

57
57
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

164
164
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

374
374
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

563
563
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

97
97
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

342
342
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

471
471
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

452
452
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

333
333
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

291
291

Meer sportnieuws