Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

door
Herboren Moeskroen is rode lantaarn kwijt na nieuwe zege

Moeskroen lijkt aan een serieuze 'revival' bezig in de Jupiler Pro League. Les Hurlus leken lange tijd een vogel voor de kat maar dankzij een knappe zeven op negen heeft de nieuwe coach, Simao, het vuur helemaal in de Waalse ploeg gekregen. Waasland-Beveren zakt door deze zege naar de laatste plaats.

STVV speelde een uiterst wisselvallig seizoen en gaf vorig weekend nog de zege uit handen tegen een stug Waasland-Beveren. Vanavond wachtte een echte kelderkraker voor Muscat en co op bezoek bij Moeskroen. De Henegouwse ploeg rechtte de rug na de resem besmettingen met het corona virus en pakte zowaar vier op zes uit de laatste twee wedstrijden, waaronder een knap gelijkspel tegen landskampioen Club Brugge. Simao koos opnieuw voor zijn winnende elf tegen Cercle Brugge, Muscat bracht met Colidio één nieuwe naam aan de aftrap.
Efficiënt Moeskroen staat weer op voorsprong
De thuisploeg nam de beste start maar de eerste grote kans was wel voor de Kanaries: Durkin vond een uitstekende Koffi op zijn weg. STVV had nadien wel het meeste balbezit, het openingsdoelpunt viel echter aan de overzijde. Iets voorbij het kwartier trof Bakic prachtig raak in de benedenhoek: 1-0. De bezoekers gingen nadien op zoek naar de gelijkmaker maar vooral Suzuki liet enkele wenkende kansen onbenut. Op tien minuten van de rust kreeg Colidio nog een uitstekende mogelijkheid op de 1-1, van dichtbij schoot hij nog binnen het bereik van de thuisdoelman. Halfweg leek Moeskroen op weg naar een zeven op negen.

Bakic opent de score met een prachtig schot in de benedenhoek.
Kanaries komen dicht bij gelijkmaker maar druipen finaal ontgoocheld af
STVV kreeg via Suzuki vlak na de pauze opnieuw een prima mogelijkheid maar opnieuw liet de Japanner de kans onbenut. Een dure misser want na tien minuten spelen maakte Nuno Costa er met een knappe uithaal 2-0 van. De Kanaries bleven ook nadien op zoek gaan naar een doelpunt en werden iets voorbij het uur beloond met de aansluitingstreffer. Vanaf elf meter (na hands van Onana) lukte het wel voor Suzuki: 2-1. De 2-2 leek in de maak, tot doelman Schmidt op tien minuten van het einde andermaal in de fout ging op een ongevaarlijk schot van Faraj: 3-1. Het tweede doelpunt van STVV, via Nakamura in de blessuretijd, kwam uiteindelijk te laat. Zo komen Muscat en co vol in het degradatiemoeras terecht.
Scoreverloop:
1-0 (18') Bakic, 2-0 (53') Nuno Da Costa, 2-1 (63') Suzuki (p), 3-1 (81') Faraj, 3-2 (90+2') Nakamura

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend
281

Moet Steppe opnieuw zijn kans krijgen onder de lat bij STVV?

Meest recent

Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

32
32
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

24
24
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

96
96
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

109
109
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

95
95
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

52
52
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

539
539
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

350
350
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

22
22
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

66
66
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

84
84
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

493
493
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

390
390
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

145
145
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

44
44
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

105
105
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

109
109
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

385
385
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

281
281
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

380
380
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

493
493
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

54
54
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

315
315
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

355
355

Meer sportnieuws