'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

246 stemmen
'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

Club Brugge zit momenteel in een behoorlijk moeilijke periode. Het dominante en overtuigende spel van vorig seizoen is ver te zoeken, en ook de resultaten zijn lang niet zo goed als vooraf verwacht. Daarnaast waren er de laatste tijd een aantal akkefietjes. Emmanuel Dennis werd vorige week bijvoorbeeld uit de selectie gelaten na het veelbesproken 'bus-incident', aanwinst Noa Lang kreeg dan weer kritiek na het nodige misbaar bij zijn wissel op Dortmund. Maar ook Krépin Diatta toonde naar verluidt zijn mindere kant.


Volgens de krant Het Laatste Nieuws weigerde de Senegalees afgelopen zaterdag in Moeskroen immers om zich te gaan warm lopen. Naar eigen zeggen omdat hij 'last had', hoewel er niets geweten was over een eventuele blessure. Dat incidentje lijkt echter zonder gevolgen te blijven. Diatta werd op Le Canonnier gespaard met oog op de cruciale wedstrijd van woensdagavond tegen Zenit Sint-Petersburg. Dan wordt de 21-jarige winger ook normaal gezien weer in de basis verwacht. Want hoewel hij dit seizoen nog niet zijn beste niveau haalde, blijft Diatta een erg belangrijke pion voor dit Club Brugge. Bovendien was hij Europees al vaker van goudwaarde, denk bijvoorbeeld aan zijn cruciaal doelpunt van vorig seizoen op Galatasaray.

UPDATE 17u05
Dan toch geen Diatta tegen Zenit. Clement gaf op zijn persbabbel namelijk aan dat de sterkhouder dinsdag de training moest staken toen bleek dat hij niet voluit kon sprinten, en daardoor woensdag niet tot de selectie zal behoren. Een fikse domper dus voor Club Brugge, die wel de nodige vraagtekens plaatst achter het verhaal van HLN. Tenzij de blessure een dekmantel is voor een nieuwe disciplinaire schorsing, wat we ons maar moeilijk kunnen voorstellen, ziet het er tenslotte naar uit dat Diatta wel degelijk met een fysiek ongemak kampt dat hem mogelijk in Moeskroen al partte speelde.

Het zou meteen ook verklaren waarom hij zaterdag bij een 0-0 tussenstand niet tussen de lijnen kwam. Van spanning tussen Diatta en Clement lijkt alleszins weinig sprake. Bij zijn laatste doelpunt, drie weken geleden op bezoek bij KV Oostende, sprong het Senegalese goudhaantje immers nog ostentatief in de armen van zijn coach. Club hoopt alvast dat Diatta, in de competitie momenteel clubtopschutter met zes treffers, zijn beste vorm terugvindt. Ook met het oog op een toekomstige transfer, zeker indien de opbrengst van Emmanuel Dennis tegenvalt. Diatta ligt wel nog vast tot medio 2024. 

Gelooft u het verhaal van HLN?

Meest recent

'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

21
21
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

158
158
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

43
43
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

170
170
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

265
265
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

956
956
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

410
410
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

139
139
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

179
179
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

670
670
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

463
463
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

254
254
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

109
109
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

184
184
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

73
73
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

59
59
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

81
81
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

83
83
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

138
138
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

459
459
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

107
107
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

167
167
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

111
111

Meer sportnieuws