'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

246 stemmen
'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

Club Brugge zit momenteel in een behoorlijk moeilijke periode. Het dominante en overtuigende spel van vorig seizoen is ver te zoeken, en ook de resultaten zijn lang niet zo goed als vooraf verwacht. Daarnaast waren er de laatste tijd een aantal akkefietjes. Emmanuel Dennis werd vorige week bijvoorbeeld uit de selectie gelaten na het veelbesproken 'bus-incident', aanwinst Noa Lang kreeg dan weer kritiek na het nodige misbaar bij zijn wissel op Dortmund. Maar ook Krépin Diatta toonde naar verluidt zijn mindere kant.


Volgens de krant Het Laatste Nieuws weigerde de Senegalees afgelopen zaterdag in Moeskroen immers om zich te gaan warm lopen. Naar eigen zeggen omdat hij 'last had', hoewel er niets geweten was over een eventuele blessure. Dat incidentje lijkt echter zonder gevolgen te blijven. Diatta werd op Le Canonnier gespaard met oog op de cruciale wedstrijd van woensdagavond tegen Zenit Sint-Petersburg. Dan wordt de 21-jarige winger ook normaal gezien weer in de basis verwacht. Want hoewel hij dit seizoen nog niet zijn beste niveau haalde, blijft Diatta een erg belangrijke pion voor dit Club Brugge. Bovendien was hij Europees al vaker van goudwaarde, denk bijvoorbeeld aan zijn cruciaal doelpunt van vorig seizoen op Galatasaray.

UPDATE 17u05
Dan toch geen Diatta tegen Zenit. Clement gaf op zijn persbabbel namelijk aan dat de sterkhouder dinsdag de training moest staken toen bleek dat hij niet voluit kon sprinten, en daardoor woensdag niet tot de selectie zal behoren. Een fikse domper dus voor Club Brugge, die wel de nodige vraagtekens plaatst achter het verhaal van HLN. Tenzij de blessure een dekmantel is voor een nieuwe disciplinaire schorsing, wat we ons maar moeilijk kunnen voorstellen, ziet het er tenslotte naar uit dat Diatta wel degelijk met een fysiek ongemak kampt dat hem mogelijk in Moeskroen al partte speelde.

Het zou meteen ook verklaren waarom hij zaterdag bij een 0-0 tussenstand niet tussen de lijnen kwam. Van spanning tussen Diatta en Clement lijkt alleszins weinig sprake. Bij zijn laatste doelpunt, drie weken geleden op bezoek bij KV Oostende, sprong het Senegalese goudhaantje immers nog ostentatief in de armen van zijn coach. Club hoopt alvast dat Diatta, in de competitie momenteel clubtopschutter met zes treffers, zijn beste vorm terugvindt. Ook met het oog op een toekomstige transfer, zeker indien de opbrengst van Emmanuel Dennis tegenvalt. Diatta ligt wel nog vast tot medio 2024. 

Gelooft u het verhaal van HLN?

Meest recent

Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

4
4
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

104
104
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

57
57
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

104
104
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

243
243
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

92
92
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

53
53
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

88
88
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

423
423
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

97
97
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

310
310
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

153
153
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

180
180
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

311
311
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

252
252
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

157
157
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

80
80
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

219
219
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

644
644
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

591
591
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

365
365
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

350
350
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

86
86
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

268
268

Meer sportnieuws