'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

246 stemmen
'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

Club Brugge zit momenteel in een behoorlijk moeilijke periode. Het dominante en overtuigende spel van vorig seizoen is ver te zoeken, en ook de resultaten zijn lang niet zo goed als vooraf verwacht. Daarnaast waren er de laatste tijd een aantal akkefietjes. Emmanuel Dennis werd vorige week bijvoorbeeld uit de selectie gelaten na het veelbesproken 'bus-incident', aanwinst Noa Lang kreeg dan weer kritiek na het nodige misbaar bij zijn wissel op Dortmund. Maar ook Krépin Diatta toonde naar verluidt zijn mindere kant.


Volgens de krant Het Laatste Nieuws weigerde de Senegalees afgelopen zaterdag in Moeskroen immers om zich te gaan warm lopen. Naar eigen zeggen omdat hij 'last had', hoewel er niets geweten was over een eventuele blessure. Dat incidentje lijkt echter zonder gevolgen te blijven. Diatta werd op Le Canonnier gespaard met oog op de cruciale wedstrijd van woensdagavond tegen Zenit Sint-Petersburg. Dan wordt de 21-jarige winger ook normaal gezien weer in de basis verwacht. Want hoewel hij dit seizoen nog niet zijn beste niveau haalde, blijft Diatta een erg belangrijke pion voor dit Club Brugge. Bovendien was hij Europees al vaker van goudwaarde, denk bijvoorbeeld aan zijn cruciaal doelpunt van vorig seizoen op Galatasaray.

UPDATE 17u05
Dan toch geen Diatta tegen Zenit. Clement gaf op zijn persbabbel namelijk aan dat de sterkhouder dinsdag de training moest staken toen bleek dat hij niet voluit kon sprinten, en daardoor woensdag niet tot de selectie zal behoren. Een fikse domper dus voor Club Brugge, die wel de nodige vraagtekens plaatst achter het verhaal van HLN. Tenzij de blessure een dekmantel is voor een nieuwe disciplinaire schorsing, wat we ons maar moeilijk kunnen voorstellen, ziet het er tenslotte naar uit dat Diatta wel degelijk met een fysiek ongemak kampt dat hem mogelijk in Moeskroen al partte speelde.

Het zou meteen ook verklaren waarom hij zaterdag bij een 0-0 tussenstand niet tussen de lijnen kwam. Van spanning tussen Diatta en Clement lijkt alleszins weinig sprake. Bij zijn laatste doelpunt, drie weken geleden op bezoek bij KV Oostende, sprong het Senegalese goudhaantje immers nog ostentatief in de armen van zijn coach. Club hoopt alvast dat Diatta, in de competitie momenteel clubtopschutter met zes treffers, zijn beste vorm terugvindt. Ook met het oog op een toekomstige transfer, zeker indien de opbrengst van Emmanuel Dennis tegenvalt. Diatta ligt wel nog vast tot medio 2024. 

Gelooft u het verhaal van HLN?

Meest recent

FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

0
0
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

0
0
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

68
68
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

464
464
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

209
209
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

51
51
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

81
81
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

84
84
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

236
236
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

161
161
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

73
73
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

69
69
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

601
601
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

130
130
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1270
1270
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

283
283
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

110
110
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

425
425
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

399
399
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

217
217
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

343
343
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

451
451
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

443
443
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

434
434
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

511
511

Meer sportnieuws