'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

door
'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

Club Brugge zit momenteel in een behoorlijk moeilijke periode. Het dominante en overtuigende spel van vorig seizoen is ver te zoeken, en ook de resultaten zijn lang niet zo goed als vooraf verwacht. Daarnaast waren er de laatste tijd een aantal akkefietjes. Emmanuel Dennis werd vorige week bijvoorbeeld uit de selectie gelaten na het veelbesproken 'bus-incident', aanwinst Noa Lang kreeg dan weer kritiek na het nodige misbaar bij zijn wissel op Dortmund. Maar ook Krépin Diatta toonde naar verluidt zijn mindere kant.


Volgens de krant Het Laatste Nieuws weigerde de Senegalees afgelopen zaterdag in Moeskroen immers om zich te gaan warm lopen. Naar eigen zeggen omdat hij 'last had', hoewel er niets geweten was over een eventuele blessure. Dat incidentje lijkt echter zonder gevolgen te blijven. Diatta werd op Le Canonnier gespaard met oog op de cruciale wedstrijd van woensdagavond tegen Zenit Sint-Petersburg. Dan wordt de 21-jarige winger ook normaal gezien weer in de basis verwacht. Want hoewel hij dit seizoen nog niet zijn beste niveau haalde, blijft Diatta een erg belangrijke pion voor dit Club Brugge. Bovendien was hij Europees al vaker van goudwaarde, denk bijvoorbeeld aan zijn cruciaal doelpunt van vorig seizoen op Galatasaray.

UPDATE 17u05
Dan toch geen Diatta tegen Zenit. Clement gaf op zijn persbabbel namelijk aan dat de sterkhouder dinsdag de training moest staken toen bleek dat hij niet voluit kon sprinten, en daardoor woensdag niet tot de selectie zal behoren. Een fikse domper dus voor Club Brugge, die wel de nodige vraagtekens plaatst achter het verhaal van HLN. Tenzij de blessure een dekmantel is voor een nieuwe disciplinaire schorsing, wat we ons maar moeilijk kunnen voorstellen, ziet het er tenslotte naar uit dat Diatta wel degelijk met een fysiek ongemak kampt dat hem mogelijk in Moeskroen al partte speelde.

Het zou meteen ook verklaren waarom hij zaterdag bij een 0-0 tussenstand niet tussen de lijnen kwam. Van spanning tussen Diatta en Clement lijkt alleszins weinig sprake. Bij zijn laatste doelpunt, drie weken geleden op bezoek bij KV Oostende, sprong het Senegalese goudhaantje immers nog ostentatief in de armen van zijn coach. Club hoopt alvast dat Diatta, in de competitie momenteel clubtopschutter met zes treffers, zijn beste vorm terugvindt. Ook met het oog op een toekomstige transfer, zeker indien de opbrengst van Emmanuel Dennis tegenvalt. Diatta ligt wel nog vast tot medio 2024. 

Gelooft u het verhaal van HLN?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

65
65
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

84
84
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

51
51
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

136
136
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

52
52
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

86
86
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

219
219
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

507
507
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

140
140
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

537
537
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

606
606
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

308
308
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

327
327

Meer sportnieuws