'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

246 stemmen
'Diatta-saga krijgt opmerkelijke twist'

Club Brugge zit momenteel in een behoorlijk moeilijke periode. Het dominante en overtuigende spel van vorig seizoen is ver te zoeken, en ook de resultaten zijn lang niet zo goed als vooraf verwacht. Daarnaast waren er de laatste tijd een aantal akkefietjes. Emmanuel Dennis werd vorige week bijvoorbeeld uit de selectie gelaten na het veelbesproken 'bus-incident', aanwinst Noa Lang kreeg dan weer kritiek na het nodige misbaar bij zijn wissel op Dortmund. Maar ook Krépin Diatta toonde naar verluidt zijn mindere kant.


Volgens de krant Het Laatste Nieuws weigerde de Senegalees afgelopen zaterdag in Moeskroen immers om zich te gaan warm lopen. Naar eigen zeggen omdat hij 'last had', hoewel er niets geweten was over een eventuele blessure. Dat incidentje lijkt echter zonder gevolgen te blijven. Diatta werd op Le Canonnier gespaard met oog op de cruciale wedstrijd van woensdagavond tegen Zenit Sint-Petersburg. Dan wordt de 21-jarige winger ook normaal gezien weer in de basis verwacht. Want hoewel hij dit seizoen nog niet zijn beste niveau haalde, blijft Diatta een erg belangrijke pion voor dit Club Brugge. Bovendien was hij Europees al vaker van goudwaarde, denk bijvoorbeeld aan zijn cruciaal doelpunt van vorig seizoen op Galatasaray.

UPDATE 17u05
Dan toch geen Diatta tegen Zenit. Clement gaf op zijn persbabbel namelijk aan dat de sterkhouder dinsdag de training moest staken toen bleek dat hij niet voluit kon sprinten, en daardoor woensdag niet tot de selectie zal behoren. Een fikse domper dus voor Club Brugge, die wel de nodige vraagtekens plaatst achter het verhaal van HLN. Tenzij de blessure een dekmantel is voor een nieuwe disciplinaire schorsing, wat we ons maar moeilijk kunnen voorstellen, ziet het er tenslotte naar uit dat Diatta wel degelijk met een fysiek ongemak kampt dat hem mogelijk in Moeskroen al partte speelde.

Het zou meteen ook verklaren waarom hij zaterdag bij een 0-0 tussenstand niet tussen de lijnen kwam. Van spanning tussen Diatta en Clement lijkt alleszins weinig sprake. Bij zijn laatste doelpunt, drie weken geleden op bezoek bij KV Oostende, sprong het Senegalese goudhaantje immers nog ostentatief in de armen van zijn coach. Club hoopt alvast dat Diatta, in de competitie momenteel clubtopschutter met zes treffers, zijn beste vorm terugvindt. Ook met het oog op een toekomstige transfer, zeker indien de opbrengst van Emmanuel Dennis tegenvalt. Diatta ligt wel nog vast tot medio 2024. 

Gelooft u het verhaal van HLN?

Meest recent

'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

19
19
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

124
124
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

26
26
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

176
176
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

98
98
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

123
123
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

303
303
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

211
211
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

521
521
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

384
384
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

425
425
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

325
325
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

138
138
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

128
128
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

58
58
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

171
171
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

382
382
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

567
567
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

98
98
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

343
343
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

475
475
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

457
457
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

382
382
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

340
340
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

292
292

Meer sportnieuws