Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

door
Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

Royal Antwerp FC en OHL sloten vanavond de veertiende speeldag van de Jupiler Pro League af. In een spektakelrijke wedstrijd trok The Great Old aan het langste eind. Het werd uiteindelijk 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. 


Spektakelrijke eerste helft levert vier doelpunten in eerste kwartier
Op de Bosuil schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Na een hoekschop van Refaelov kon Batubinsika de bal van dichtbij binnenwerken. Amper twee minuten later was het opnieuw raak voor The Great Old. Seck lanceerde een uitstekende voorzet richting Mbokani, en de Congolese aanvaller bracht zijn ploeg na vijf minuten al op een 2-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

OHL reageerde uitstekend na de vroege achterstand en Haroun besloot om de bezoekers een handje te helpen. Na een fout van de Antwerp-kapitein wees scheidsrechter Smet onvermijdelijk richting de stip. Een klusje voor Henry, al had de Fransman uiteindelijk twee pogingen nodig om doelman Butez te verschalken. Vier minuten na de aansluitingstreffer van Henry was het opnieuw raak voor de ploeg van Marc Brys. Sowah knalde de bal na een knappe dribbel heerlijk in de benedenhoek, en zorgde ervoor dat de wedstrijd na een kwartier al heel wat spektakel had gebracht. 

Na de gelijkmaker kwamen er nog enkele kansen via Sowah, Mercier en Miyoshi. Geen van de aanvallers slaagde er echter in om hun ploeg met een voorsprong richting het rustsignaal te sturen. Beide ploegen mochten de kleedkamers in met een 2-2 op het scorebord.
Antwerp wint de strijd, en verslaat OHL
De tweede helft begon op exact dezelfde manier als de eerste. Antwerp trok onmiddellijk in de aanval, en Seck zag zijn schot op de deklat belanden. The Great Old bleef doorduwen en OHL hapte naar adem. Na een knappe rush van Juklerod legde de Noor de bal perfect op het hoofd van Honglat, en die liet Romo kansloos met een overhoekse kopbal. Een verdiende voorsprong voor de thuisploeg, dat met nog een halfuur op de klok (eindelijk) terug op voorsprong stond. 

Antwerp bleef de betere ploeg na de voorsprong, al kwam OHL nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Maertens en Henry konden de gelijkmaker echter niet tussen de palen krijgen. Mbokani en Refaelov lieten het dan weer na om de wedstrijd 'dood' te maken en verkwanselden de kansen voor de thuisploeg. 

Een tiental minuten voor het eindsignaal besloot OHL om een waar slotoffensief in te zetten. Mercier trof - net als Mbokani aan de overkant - nog de paal, maar Antwerp hield uiteindelijk stand.  
Scoreverloop:
1-0: Batubinsika (2')
2-0: Mbokani (4')
2-1: Henry (12')
2-2: Sowah (15')
3-2: Honglat (56')

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Pijnlijk: DAZN geeft wél miljarden aan andere deal

Er wacht de komende maanden ongetwijfeld nog een bittere strijd tussen de Pro League en DAZN over ...

28
28
KV Mechelen ruikt nu al de jackpot: "Hij is een meerwaarde"

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en staat bijzonder knap vijfde. De fans dromen ...

37
37
Hasi wil ook scalp van Union: "Daar komen ze tekort"

RSC Anderlecht speelt zondag in een uitverkocht Lotto Park de Brusselse derby tegen Union SG. Besnik ...

81
81
Hubert over situatie bij Anderlecht: "Zie je wel…"

Union SG neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Voor David Hubert is dat toch een speciale ...

177
177
Blessuregolf bij AA Gent: Leko steekt hand in eigen boezem

Na een magere vijf op 15 hoopt AA Gent zondag tegen STVV nog eens aan te knopen met de zege. ...

57
57
Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

118
118
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

300
300
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

110
110
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

496
496
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

244
244
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

71
71
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

241
241
Pro League klaagt DAZN aan: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

199
199
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

255
255
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

179
179
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

455
455
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

402
402
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

256
256
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

61
61
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

127
127
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

178
178
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

73
73
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

339
339
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

237
237

Meer sportnieuws