Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

door
Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

Royal Antwerp FC en OHL sloten vanavond de veertiende speeldag van de Jupiler Pro League af. In een spektakelrijke wedstrijd trok The Great Old aan het langste eind. Het werd uiteindelijk 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. 


Spektakelrijke eerste helft levert vier doelpunten in eerste kwartier
Op de Bosuil schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Na een hoekschop van Refaelov kon Batubinsika de bal van dichtbij binnenwerken. Amper twee minuten later was het opnieuw raak voor The Great Old. Seck lanceerde een uitstekende voorzet richting Mbokani, en de Congolese aanvaller bracht zijn ploeg na vijf minuten al op een 2-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

OHL reageerde uitstekend na de vroege achterstand en Haroun besloot om de bezoekers een handje te helpen. Na een fout van de Antwerp-kapitein wees scheidsrechter Smet onvermijdelijk richting de stip. Een klusje voor Henry, al had de Fransman uiteindelijk twee pogingen nodig om doelman Butez te verschalken. Vier minuten na de aansluitingstreffer van Henry was het opnieuw raak voor de ploeg van Marc Brys. Sowah knalde de bal na een knappe dribbel heerlijk in de benedenhoek, en zorgde ervoor dat de wedstrijd na een kwartier al heel wat spektakel had gebracht. 

Na de gelijkmaker kwamen er nog enkele kansen via Sowah, Mercier en Miyoshi. Geen van de aanvallers slaagde er echter in om hun ploeg met een voorsprong richting het rustsignaal te sturen. Beide ploegen mochten de kleedkamers in met een 2-2 op het scorebord.
Antwerp wint de strijd, en verslaat OHL
De tweede helft begon op exact dezelfde manier als de eerste. Antwerp trok onmiddellijk in de aanval, en Seck zag zijn schot op de deklat belanden. The Great Old bleef doorduwen en OHL hapte naar adem. Na een knappe rush van Juklerod legde de Noor de bal perfect op het hoofd van Honglat, en die liet Romo kansloos met een overhoekse kopbal. Een verdiende voorsprong voor de thuisploeg, dat met nog een halfuur op de klok (eindelijk) terug op voorsprong stond. 

Antwerp bleef de betere ploeg na de voorsprong, al kwam OHL nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Maertens en Henry konden de gelijkmaker echter niet tussen de palen krijgen. Mbokani en Refaelov lieten het dan weer na om de wedstrijd 'dood' te maken en verkwanselden de kansen voor de thuisploeg. 

Een tiental minuten voor het eindsignaal besloot OHL om een waar slotoffensief in te zetten. Mercier trof - net als Mbokani aan de overkant - nog de paal, maar Antwerp hield uiteindelijk stand.  
Scoreverloop:
1-0: Batubinsika (2')
2-0: Mbokani (4')
2-1: Henry (12')
2-2: Sowah (15')
3-2: Honglat (56')

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

🚀 Royal Antwerp FC-fans lezen nu:

'Antwerp dumpt held genadeloos'
'Antwerp dumpt held genadeloos'
420

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Club Brugge slaat terug: titelstrijd ontploft

Club Brugge won overtuigend met 6-1 van KV Mechelen. Achteraf waren ze uiteraard blij in het Jan ...

0
0
Bertaccini doet Anderlecht dromen: cijfers spreken

Adriano Bertaccini is sterk begonnen aan de Play-Offs. De aanvaller kende tot op heden een ...

16
16
Kompany zet Bayern-top onder druk met beslissing van formaat

Bayern zit in een beslissende fase rond een transfertarget die Kompany al maanden bovenaan zijn ...

15
15
Nainggolan spreekt klare taal over vertrek bij Patro

Patro Eisden stuntte door Radja Nainggolan in januari naar Maasmechelen te halen. De voormalige Rode ...

46
46
'Anderlecht gaat pittige transferstrijd aan met Napoli'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. De Brusselaars willen de kern in de ...

50
50
Hubert geeft verklaring voor pover Union SG

Union SG speelde een povere partij, niet de eerste, tegen AA Gent. Deze keer konden ze geen ...

88
88
Vanaken niet pijnvrij: "Ik maak het zo niet erger"

Club Brugge uit en thuis is een enorm verschil. Na RSC Anderlecht werd ook KV Mechelen vlot ...

95
95
Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

57
57
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

171
171
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

79
79
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

138
138
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

277
277
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

270
270
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

26
26
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

590
590
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

420
420
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

256
256
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

402
402
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

111
111
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

82
82
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

58
58
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

178
178
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

115
115
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

82
82

Meer sportnieuws