Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

288 stemmen
Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

Royal Antwerp FC en OHL sloten vanavond de veertiende speeldag van de Jupiler Pro League af. In een spektakelrijke wedstrijd trok The Great Old aan het langste eind. Het werd uiteindelijk 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. 


Spektakelrijke eerste helft levert vier doelpunten in eerste kwartier
Op de Bosuil schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Na een hoekschop van Refaelov kon Batubinsika de bal van dichtbij binnenwerken. Amper twee minuten later was het opnieuw raak voor The Great Old. Seck lanceerde een uitstekende voorzet richting Mbokani, en de Congolese aanvaller bracht zijn ploeg na vijf minuten al op een 2-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

OHL reageerde uitstekend na de vroege achterstand en Haroun besloot om de bezoekers een handje te helpen. Na een fout van de Antwerp-kapitein wees scheidsrechter Smet onvermijdelijk richting de stip. Een klusje voor Henry, al had de Fransman uiteindelijk twee pogingen nodig om doelman Butez te verschalken. Vier minuten na de aansluitingstreffer van Henry was het opnieuw raak voor de ploeg van Marc Brys. Sowah knalde de bal na een knappe dribbel heerlijk in de benedenhoek, en zorgde ervoor dat de wedstrijd na een kwartier al heel wat spektakel had gebracht. 

Na de gelijkmaker kwamen er nog enkele kansen via Sowah, Mercier en Miyoshi. Geen van de aanvallers slaagde er echter in om hun ploeg met een voorsprong richting het rustsignaal te sturen. Beide ploegen mochten de kleedkamers in met een 2-2 op het scorebord.
Antwerp wint de strijd, en verslaat OHL
De tweede helft begon op exact dezelfde manier als de eerste. Antwerp trok onmiddellijk in de aanval, en Seck zag zijn schot op de deklat belanden. The Great Old bleef doorduwen en OHL hapte naar adem. Na een knappe rush van Juklerod legde de Noor de bal perfect op het hoofd van Honglat, en die liet Romo kansloos met een overhoekse kopbal. Een verdiende voorsprong voor de thuisploeg, dat met nog een halfuur op de klok (eindelijk) terug op voorsprong stond. 

Antwerp bleef de betere ploeg na de voorsprong, al kwam OHL nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Maertens en Henry konden de gelijkmaker echter niet tussen de palen krijgen. Mbokani en Refaelov lieten het dan weer na om de wedstrijd 'dood' te maken en verkwanselden de kansen voor de thuisploeg. 

Een tiental minuten voor het eindsignaal besloot OHL om een waar slotoffensief in te zetten. Mercier trof - net als Mbokani aan de overkant - nog de paal, maar Antwerp hield uiteindelijk stand.  
Scoreverloop:
1-0: Batubinsika (2')
2-0: Mbokani (4')
2-1: Henry (12')
2-2: Sowah (15')
3-2: Honglat (56')

🚀

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

37
37
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

62
62
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

217
217
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

80
80
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

83
83
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

144
144
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

180
180
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

149
149
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

377
377
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

450
450
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

931
931
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

617
617

Meer sportnieuws