Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

door
Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

Royal Antwerp FC en OHL sloten vanavond de veertiende speeldag van de Jupiler Pro League af. In een spektakelrijke wedstrijd trok The Great Old aan het langste eind. Het werd uiteindelijk 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. 


Spektakelrijke eerste helft levert vier doelpunten in eerste kwartier
Op de Bosuil schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Na een hoekschop van Refaelov kon Batubinsika de bal van dichtbij binnenwerken. Amper twee minuten later was het opnieuw raak voor The Great Old. Seck lanceerde een uitstekende voorzet richting Mbokani, en de Congolese aanvaller bracht zijn ploeg na vijf minuten al op een 2-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

OHL reageerde uitstekend na de vroege achterstand en Haroun besloot om de bezoekers een handje te helpen. Na een fout van de Antwerp-kapitein wees scheidsrechter Smet onvermijdelijk richting de stip. Een klusje voor Henry, al had de Fransman uiteindelijk twee pogingen nodig om doelman Butez te verschalken. Vier minuten na de aansluitingstreffer van Henry was het opnieuw raak voor de ploeg van Marc Brys. Sowah knalde de bal na een knappe dribbel heerlijk in de benedenhoek, en zorgde ervoor dat de wedstrijd na een kwartier al heel wat spektakel had gebracht. 

Na de gelijkmaker kwamen er nog enkele kansen via Sowah, Mercier en Miyoshi. Geen van de aanvallers slaagde er echter in om hun ploeg met een voorsprong richting het rustsignaal te sturen. Beide ploegen mochten de kleedkamers in met een 2-2 op het scorebord.
Antwerp wint de strijd, en verslaat OHL
De tweede helft begon op exact dezelfde manier als de eerste. Antwerp trok onmiddellijk in de aanval, en Seck zag zijn schot op de deklat belanden. The Great Old bleef doorduwen en OHL hapte naar adem. Na een knappe rush van Juklerod legde de Noor de bal perfect op het hoofd van Honglat, en die liet Romo kansloos met een overhoekse kopbal. Een verdiende voorsprong voor de thuisploeg, dat met nog een halfuur op de klok (eindelijk) terug op voorsprong stond. 

Antwerp bleef de betere ploeg na de voorsprong, al kwam OHL nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Maertens en Henry konden de gelijkmaker echter niet tussen de palen krijgen. Mbokani en Refaelov lieten het dan weer na om de wedstrijd 'dood' te maken en verkwanselden de kansen voor de thuisploeg. 

Een tiental minuten voor het eindsignaal besloot OHL om een waar slotoffensief in te zetten. Mercier trof - net als Mbokani aan de overkant - nog de paal, maar Antwerp hield uiteindelijk stand.  
Scoreverloop:
1-0: Batubinsika (2')
2-0: Mbokani (4')
2-1: Henry (12')
2-2: Sowah (15')
3-2: Honglat (56')

LEES OOK: Code rood bij Antwerp: rampscenario plots in zicht

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

28
28
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

7
7
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

31
31
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

146
146
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

104
104
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

237
237
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

75
75
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

265
265
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

304
304
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

350
350
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

168
168
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

265
265
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

284
284
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

228
228
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

508
508
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

98
98
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

656
656
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1137
1137
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

475
475
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

333
333
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

388
388
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

496
496
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

514
514
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

232
232
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

464
464

Meer sportnieuws