Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

288 stemmen
Antwerp trekt aan het langste eind na spektakelstuk tegen OHL

Royal Antwerp FC en OHL sloten vanavond de veertiende speeldag van de Jupiler Pro League af. In een spektakelrijke wedstrijd trok The Great Old aan het langste eind. Het werd uiteindelijk 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. 


Spektakelrijke eerste helft levert vier doelpunten in eerste kwartier
Op de Bosuil schoot de thuisploeg uitstekend uit de startblokken. Na een hoekschop van Refaelov kon Batubinsika de bal van dichtbij binnenwerken. Amper twee minuten later was het opnieuw raak voor The Great Old. Seck lanceerde een uitstekende voorzet richting Mbokani, en de Congolese aanvaller bracht zijn ploeg na vijf minuten al op een 2-0 voorsprong. De wedstrijd leek gespeeld, maar niets bleek minder waar. 

OHL reageerde uitstekend na de vroege achterstand en Haroun besloot om de bezoekers een handje te helpen. Na een fout van de Antwerp-kapitein wees scheidsrechter Smet onvermijdelijk richting de stip. Een klusje voor Henry, al had de Fransman uiteindelijk twee pogingen nodig om doelman Butez te verschalken. Vier minuten na de aansluitingstreffer van Henry was het opnieuw raak voor de ploeg van Marc Brys. Sowah knalde de bal na een knappe dribbel heerlijk in de benedenhoek, en zorgde ervoor dat de wedstrijd na een kwartier al heel wat spektakel had gebracht. 

Na de gelijkmaker kwamen er nog enkele kansen via Sowah, Mercier en Miyoshi. Geen van de aanvallers slaagde er echter in om hun ploeg met een voorsprong richting het rustsignaal te sturen. Beide ploegen mochten de kleedkamers in met een 2-2 op het scorebord.
Antwerp wint de strijd, en verslaat OHL
De tweede helft begon op exact dezelfde manier als de eerste. Antwerp trok onmiddellijk in de aanval, en Seck zag zijn schot op de deklat belanden. The Great Old bleef doorduwen en OHL hapte naar adem. Na een knappe rush van Juklerod legde de Noor de bal perfect op het hoofd van Honglat, en die liet Romo kansloos met een overhoekse kopbal. Een verdiende voorsprong voor de thuisploeg, dat met nog een halfuur op de klok (eindelijk) terug op voorsprong stond. 

Antwerp bleef de betere ploeg na de voorsprong, al kwam OHL nog enkele keren gevaarlijk opzetten. Maertens en Henry konden de gelijkmaker echter niet tussen de palen krijgen. Mbokani en Refaelov lieten het dan weer na om de wedstrijd 'dood' te maken en verkwanselden de kansen voor de thuisploeg. 

Een tiental minuten voor het eindsignaal besloot OHL om een waar slotoffensief in te zetten. Mercier trof - net als Mbokani aan de overkant - nog de paal, maar Antwerp hield uiteindelijk stand.  
Scoreverloop:
1-0: Batubinsika (2')
2-0: Mbokani (4')
2-1: Henry (12')
2-2: Sowah (15')
3-2: Honglat (56')

LEES OOK: 'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Verdiende overwinning voor Antwerp?

Meest recent

Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

19
19
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

150
150
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

50
50
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

40
40
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

31
31
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

384
384
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

62
62
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

212
212
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

45
45
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

234
234
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

169
169
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

111
111
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

689
689
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

65
65
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

175
175
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

169
169
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1075
1075
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

68
68
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

689
689
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

459
459
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

852
852
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

852
852
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

138
138
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

500
500
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

820
820

Meer sportnieuws