Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

434
Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

KV Mechelen leek zondag op weg naar puntengewin tegen Beerschot, dat een 2-1 achterstand in het laatste halfuur echter alsnog omboog in een 2-3 overwinning. Aanleiding voor die remonte was uiteraard de rode kaart van Aster Vranckx, die achteraf voor flink wat discussie zorgde.


Op basis van het stopgezette beeld op het moment van impact met het been van Ismaila Coulibaly oogt, zoals u hierboven kan zien, inderdaad indrukwekkend. Alleen speelde de jonkie van Malinwa vlak daarvoor wel eerst zelf de bal, en werd het contact dus vooral veroorzaakt door de bijhorende zwaaibeweging nadien. Een argument waar Frank De Bleeckere van het Referee Department geen oren naar heeft, zo blijkt uit zijn terugblik uit de feiten. "Hoewel Vranckx eerst de bal raakt, glijdt hij door met een hoge intensiteit, mét gestrekt been en mét de studs vooruit op het been en de kuit van de tegenstander. Hij brengt hierdoor de veiligheid en integriteit van de tegenstrever in gevaar", aldus de oud-scheidsrechter, die de rode kaart na tussenkomst van de VAR ook terecht vindt.

Aanvankelijk bestrafte ref Lawrence Visser de middenvelder tenslotte slechts met een geel karton, die na een interventie van de videoref evenwel opgewaardeerd werd tot een rood karten. Ook het bondsparket pleit Vranckx niet helemaal vrij, al is de gevraagde straf van één speeldag schorsing plus een boete van 1000 euro toch opvallend mild voor dergelijke overtredingen. Tenminste, indien ze –  zoals dus door De Bleeckere – als dusdanig beoordeeld worden. KV Mechelen gaat desalniettemin niet akkoord met de minnelijke schikking, waardoor de zaak dinsdagnamiddag zal worden behandeld voor de Geschillencommissie. Nadien kunnen de Mechelaars desgewenst nog eens in beroep gaan tegen het uiteindelijke verdict.

LEES OOK: Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Kan u zich vinden in de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

4
4
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

17
17
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

33
33
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

79
79
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

27
27
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

36
36
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

180
180
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

168
168
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

106
106
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

742
742
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

271
271
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

97
97
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

182
182
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

80
80
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

209
209
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

260
260
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

531
531
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

263
263
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

254
254
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

74
74
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

330
330
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

187
187
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

52
52
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

34
34
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

57
57

Meer sportnieuws