Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

door
Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

KV Mechelen leek zondag op weg naar puntengewin tegen Beerschot, dat een 2-1 achterstand in het laatste halfuur echter alsnog omboog in een 2-3 overwinning. Aanleiding voor die remonte was uiteraard de rode kaart van Aster Vranckx, die achteraf voor flink wat discussie zorgde.


Op basis van het stopgezette beeld op het moment van impact met het been van Ismaila Coulibaly oogt, zoals u hierboven kan zien, inderdaad indrukwekkend. Alleen speelde de jonkie van Malinwa vlak daarvoor wel eerst zelf de bal, en werd het contact dus vooral veroorzaakt door de bijhorende zwaaibeweging nadien. Een argument waar Frank De Bleeckere van het Referee Department geen oren naar heeft, zo blijkt uit zijn terugblik uit de feiten. "Hoewel Vranckx eerst de bal raakt, glijdt hij door met een hoge intensiteit, mét gestrekt been en mét de studs vooruit op het been en de kuit van de tegenstander. Hij brengt hierdoor de veiligheid en integriteit van de tegenstrever in gevaar", aldus de oud-scheidsrechter, die de rode kaart na tussenkomst van de VAR ook terecht vindt.

Aanvankelijk bestrafte ref Lawrence Visser de middenvelder tenslotte slechts met een geel karton, die na een interventie van de videoref evenwel opgewaardeerd werd tot een rood karten. Ook het bondsparket pleit Vranckx niet helemaal vrij, al is de gevraagde straf van één speeldag schorsing plus een boete van 1000 euro toch opvallend mild voor dergelijke overtredingen. Tenminste, indien ze –  zoals dus door De Bleeckere – als dusdanig beoordeeld worden. KV Mechelen gaat desalniettemin niet akkoord met de minnelijke schikking, waardoor de zaak dinsdagnamiddag zal worden behandeld voor de Geschillencommissie. Nadien kunnen de Mechelaars desgewenst nog eens in beroep gaan tegen het uiteindelijke verdict.

LEES OOK: Vanderbiest onthult schokkende details uit verleden

Kan u zich vinden in de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

40
40
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

11
11
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

85
85
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

20
20
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

31
31
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

101
101
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

34
34
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

110
110
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

312
312
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

43
43
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

468
468
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

91
91
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

216
216
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

98
98
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

473
473
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

67
67
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

327
327
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

295
295
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

158
158
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

198
198
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

23
23
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

424
424

Meer sportnieuws