Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

door
Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

KV Mechelen leek zondag op weg naar puntengewin tegen Beerschot, dat een 2-1 achterstand in het laatste halfuur echter alsnog omboog in een 2-3 overwinning. Aanleiding voor die remonte was uiteraard de rode kaart van Aster Vranckx, die achteraf voor flink wat discussie zorgde.


Op basis van het stopgezette beeld op het moment van impact met het been van Ismaila Coulibaly oogt, zoals u hierboven kan zien, inderdaad indrukwekkend. Alleen speelde de jonkie van Malinwa vlak daarvoor wel eerst zelf de bal, en werd het contact dus vooral veroorzaakt door de bijhorende zwaaibeweging nadien. Een argument waar Frank De Bleeckere van het Referee Department geen oren naar heeft, zo blijkt uit zijn terugblik uit de feiten. "Hoewel Vranckx eerst de bal raakt, glijdt hij door met een hoge intensiteit, mét gestrekt been en mét de studs vooruit op het been en de kuit van de tegenstander. Hij brengt hierdoor de veiligheid en integriteit van de tegenstrever in gevaar", aldus de oud-scheidsrechter, die de rode kaart na tussenkomst van de VAR ook terecht vindt.

Aanvankelijk bestrafte ref Lawrence Visser de middenvelder tenslotte slechts met een geel karton, die na een interventie van de videoref evenwel opgewaardeerd werd tot een rood karten. Ook het bondsparket pleit Vranckx niet helemaal vrij, al is de gevraagde straf van één speeldag schorsing plus een boete van 1000 euro toch opvallend mild voor dergelijke overtredingen. Tenminste, indien ze –  zoals dus door De Bleeckere – als dusdanig beoordeeld worden. KV Mechelen gaat desalniettemin niet akkoord met de minnelijke schikking, waardoor de zaak dinsdagnamiddag zal worden behandeld voor de Geschillencommissie. Nadien kunnen de Mechelaars desgewenst nog eens in beroep gaan tegen het uiteindelijke verdict.

LEES OOK: “Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Kan u zich vinden in de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

68
68
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

138
138
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

51
51
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

289
289
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

32
32
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

67
67
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

131
131
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

458
458
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

242
242
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

98
98
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

287
287
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

271
271
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1230
1230
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

510
510
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

147
147
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

605
605
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

337
337
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

378
378
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

238
238
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

309
309
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

323
323
"Ali Mentatie"-Ruben Van Gucht in online beerput gegooid

Het is andermaal niet de prettigste week uit het leven van Ruben Van Gucht. De sportjournalist kreeg ...

52
52
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

468
468
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

527
527
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

261
261

Meer sportnieuws