Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

door
Bondsparket & Ref. Department vellen verdict voor Vranckx

KV Mechelen leek zondag op weg naar puntengewin tegen Beerschot, dat een 2-1 achterstand in het laatste halfuur echter alsnog omboog in een 2-3 overwinning. Aanleiding voor die remonte was uiteraard de rode kaart van Aster Vranckx, die achteraf voor flink wat discussie zorgde.


Op basis van het stopgezette beeld op het moment van impact met het been van Ismaila Coulibaly oogt, zoals u hierboven kan zien, inderdaad indrukwekkend. Alleen speelde de jonkie van Malinwa vlak daarvoor wel eerst zelf de bal, en werd het contact dus vooral veroorzaakt door de bijhorende zwaaibeweging nadien. Een argument waar Frank De Bleeckere van het Referee Department geen oren naar heeft, zo blijkt uit zijn terugblik uit de feiten. "Hoewel Vranckx eerst de bal raakt, glijdt hij door met een hoge intensiteit, mét gestrekt been en mét de studs vooruit op het been en de kuit van de tegenstander. Hij brengt hierdoor de veiligheid en integriteit van de tegenstrever in gevaar", aldus de oud-scheidsrechter, die de rode kaart na tussenkomst van de VAR ook terecht vindt.

Aanvankelijk bestrafte ref Lawrence Visser de middenvelder tenslotte slechts met een geel karton, die na een interventie van de videoref evenwel opgewaardeerd werd tot een rood karten. Ook het bondsparket pleit Vranckx niet helemaal vrij, al is de gevraagde straf van één speeldag schorsing plus een boete van 1000 euro toch opvallend mild voor dergelijke overtredingen. Tenminste, indien ze –  zoals dus door De Bleeckere – als dusdanig beoordeeld worden. KV Mechelen gaat desalniettemin niet akkoord met de minnelijke schikking, waardoor de zaak dinsdagnamiddag zal worden behandeld voor de Geschillencommissie. Nadien kunnen de Mechelaars desgewenst nog eens in beroep gaan tegen het uiteindelijke verdict.

LEES OOK: KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast
107

Kan u zich vinden in de uitleg van De Bleeckere?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

43
43
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

35
35
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

90
90
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

35
35
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

35
35
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

150
150
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

60
60
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

33
33
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

201
201
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

30
30
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

587
587
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

255
255
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

209
209
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

107
107
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

110
110
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

66
66
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

117
117
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

765
765
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

210
210
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

340
340
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

52
52
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

706
706
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

288
288
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

103
103
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

153
153

Meer sportnieuws