Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

door
Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

Het niveau van de Belgische topclubs laat in deze voetbaljaargang te wensen over. We maakten na veertien speeldagen een eerste balans op.


We beginnen met het positieve: KRC Genk. De Limburgers begonnen matig aan het seizoen, Hannes Wolf werd ontslagen, Jess Thorup kwam even en John van den Brom nam over. Genk heeft veel potentieel en speelt momenteel het beste voetbal van België. Het pakte 18 op 18 en staat samen met Beerschot aan de leiding. Genk voldoet aan de verwachtingen en heeft veel scorend vermogen. De Limburgers mogen dromen van een titel, zeker door de falende concurrenten.


Club Brugge is minder sterk dan vorig seizoen. Blauw-Zwart is niet te groot voor België, zoals sommigen laten geloven. Club zal dat wél worden als het stadion er binnen dit en twee jaar zou komen. Pas dan neemt het een structurele voorsprong op de rest, maar dat is nog een werk van lange adem. Op het veld toont Club zich kwetsbaar en op deze manier gaat het hard knokken worden om een titel te winnen.

Antwerp doet het zeer goed in de Europa League, chapeau. In de Belgische competitie vinden we dat ze met zeventien verliespunten in dertien wedstrijden toch veel punten verloren. De Great Old moet vandaag winnen van OHL en dan staat het vierde, maar het doet voorlopig inzake punten niet beter dan Anderlecht. Het voetbal is wel aangenamer om volgen. De ploeg zal nog stevig moeten groeien om een titeluitdager te worden, maar er zit wel duidelijk progressie in. Al hangt het voor zijn doelpunten nog te fel af van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani


Over Anderlecht gesproken… De Brusselaars verkeren financieel in ademnood en dat is te zien aan de resultaten. Vincent Kompany valt weinig te verwijten. Zijn ploeg heeft simpelweg te weinig kwaliteit, dat ziet ondertussen iedereen. Of dacht u dat spelers als Peter Zulj, Percy Tau, Josh Cullen, Paul Mukairu, Bogdan Mykaylichenko en anderen in de basis zouden staan bij andere topclubs?

Standard stelt ook teleur. Zwak in de Europa League en ook in België. Met een 24 op 42 is de balans simpelweg matig. Het voetbal is ook vaak niet om aan te zien en tegen Anderlecht werd duidelijk dat de Rouches momenteel ook te weinig kwaliteit hebben om voor de top drie mee te spelen. PO I halen zou een groot succes zijn.


Dé grootste tegenvaller is AA Gent. Het investeerde enorm veel geld, maar niemand kan overtuigen. Het bestuur sloeg de bal zwaar mis en betaalt daar nu een dure prijs voor. Enorm zwak in Europa en even zwak in België. AA Gent is momenteel elfde en velen spreken over pech. Dat is echter een lachwekkend excuus na acht competitienederlagen in veertien wedstrijden.

CR

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Welke topclub stelt het meeste teleur?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

51
51
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

124
124
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

51
51
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

12
12
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

162
162
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

174
174
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

373
373
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

22
22
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

679
679
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

44
44
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

76
76
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

174
174
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

185
185
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

104
104
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

338
338
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

80
80
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

199
199
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

307
307
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

730
730
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1052
1052
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

344
344
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

369
369
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

71
71
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

785
785
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

168
168

Meer sportnieuws