Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

door
Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

Het niveau van de Belgische topclubs laat in deze voetbaljaargang te wensen over. We maakten na veertien speeldagen een eerste balans op.


We beginnen met het positieve: KRC Genk. De Limburgers begonnen matig aan het seizoen, Hannes Wolf werd ontslagen, Jess Thorup kwam even en John van den Brom nam over. Genk heeft veel potentieel en speelt momenteel het beste voetbal van België. Het pakte 18 op 18 en staat samen met Beerschot aan de leiding. Genk voldoet aan de verwachtingen en heeft veel scorend vermogen. De Limburgers mogen dromen van een titel, zeker door de falende concurrenten.


Club Brugge is minder sterk dan vorig seizoen. Blauw-Zwart is niet te groot voor België, zoals sommigen laten geloven. Club zal dat wél worden als het stadion er binnen dit en twee jaar zou komen. Pas dan neemt het een structurele voorsprong op de rest, maar dat is nog een werk van lange adem. Op het veld toont Club zich kwetsbaar en op deze manier gaat het hard knokken worden om een titel te winnen.

Antwerp doet het zeer goed in de Europa League, chapeau. In de Belgische competitie vinden we dat ze met zeventien verliespunten in dertien wedstrijden toch veel punten verloren. De Great Old moet vandaag winnen van OHL en dan staat het vierde, maar het doet voorlopig inzake punten niet beter dan Anderlecht. Het voetbal is wel aangenamer om volgen. De ploeg zal nog stevig moeten groeien om een titeluitdager te worden, maar er zit wel duidelijk progressie in. Al hangt het voor zijn doelpunten nog te fel af van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani


Over Anderlecht gesproken… De Brusselaars verkeren financieel in ademnood en dat is te zien aan de resultaten. Vincent Kompany valt weinig te verwijten. Zijn ploeg heeft simpelweg te weinig kwaliteit, dat ziet ondertussen iedereen. Of dacht u dat spelers als Peter Zulj, Percy Tau, Josh Cullen, Paul Mukairu, Bogdan Mykaylichenko en anderen in de basis zouden staan bij andere topclubs?

Standard stelt ook teleur. Zwak in de Europa League en ook in België. Met een 24 op 42 is de balans simpelweg matig. Het voetbal is ook vaak niet om aan te zien en tegen Anderlecht werd duidelijk dat de Rouches momenteel ook te weinig kwaliteit hebben om voor de top drie mee te spelen. PO I halen zou een groot succes zijn.


Dé grootste tegenvaller is AA Gent. Het investeerde enorm veel geld, maar niemand kan overtuigen. Het bestuur sloeg de bal zwaar mis en betaalt daar nu een dure prijs voor. Enorm zwak in Europa en even zwak in België. AA Gent is momenteel elfde en velen spreken over pech. Dat is echter een lachwekkend excuus na acht competitienederlagen in veertien wedstrijden.

CR

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Welke topclub stelt het meeste teleur?

Meest recent

Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

0
0
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

111
111
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

162
162
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

108
108
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

66
66
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

203
203
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

201
201
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

108
108
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

405
405
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

199
199
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

146
146
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

162
162
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

322
322
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

358
358
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

162
162
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

84
84
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

55
55
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

258
258
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

57
57
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

74
74
"Anderlecht is voor hem geen springplank naar grotere club"

Bij Anderlecht ontbrak het de voorbije jaren aan stabiliteit op alle vlakken. De bestuurskamer bleek ...

196
196
WK dreigt fiasco te worden: volgende deelnemer op de helling

Drie maanden voor de start van het WK zijn er grote vraagtekens over in welke staat het toernooi zal ...

113
113
Van der Elst ziet nieuwe Ceulemans bij... Anderlecht

Anderlecht kan komend weekend zijn ticket voor de Champions' Play-Off veiligstellen, maar dan zal ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

550
550

Meer sportnieuws