Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

door
Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

Het niveau van de Belgische topclubs laat in deze voetbaljaargang te wensen over. We maakten na veertien speeldagen een eerste balans op.


We beginnen met het positieve: KRC Genk. De Limburgers begonnen matig aan het seizoen, Hannes Wolf werd ontslagen, Jess Thorup kwam even en John van den Brom nam over. Genk heeft veel potentieel en speelt momenteel het beste voetbal van België. Het pakte 18 op 18 en staat samen met Beerschot aan de leiding. Genk voldoet aan de verwachtingen en heeft veel scorend vermogen. De Limburgers mogen dromen van een titel, zeker door de falende concurrenten.


Club Brugge is minder sterk dan vorig seizoen. Blauw-Zwart is niet te groot voor België, zoals sommigen laten geloven. Club zal dat wél worden als het stadion er binnen dit en twee jaar zou komen. Pas dan neemt het een structurele voorsprong op de rest, maar dat is nog een werk van lange adem. Op het veld toont Club zich kwetsbaar en op deze manier gaat het hard knokken worden om een titel te winnen.

Antwerp doet het zeer goed in de Europa League, chapeau. In de Belgische competitie vinden we dat ze met zeventien verliespunten in dertien wedstrijden toch veel punten verloren. De Great Old moet vandaag winnen van OHL en dan staat het vierde, maar het doet voorlopig inzake punten niet beter dan Anderlecht. Het voetbal is wel aangenamer om volgen. De ploeg zal nog stevig moeten groeien om een titeluitdager te worden, maar er zit wel duidelijk progressie in. Al hangt het voor zijn doelpunten nog te fel af van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani


Over Anderlecht gesproken… De Brusselaars verkeren financieel in ademnood en dat is te zien aan de resultaten. Vincent Kompany valt weinig te verwijten. Zijn ploeg heeft simpelweg te weinig kwaliteit, dat ziet ondertussen iedereen. Of dacht u dat spelers als Peter Zulj, Percy Tau, Josh Cullen, Paul Mukairu, Bogdan Mykaylichenko en anderen in de basis zouden staan bij andere topclubs?

Standard stelt ook teleur. Zwak in de Europa League en ook in België. Met een 24 op 42 is de balans simpelweg matig. Het voetbal is ook vaak niet om aan te zien en tegen Anderlecht werd duidelijk dat de Rouches momenteel ook te weinig kwaliteit hebben om voor de top drie mee te spelen. PO I halen zou een groot succes zijn.


Dé grootste tegenvaller is AA Gent. Het investeerde enorm veel geld, maar niemand kan overtuigen. Het bestuur sloeg de bal zwaar mis en betaalt daar nu een dure prijs voor. Enorm zwak in Europa en even zwak in België. AA Gent is momenteel elfde en velen spreken over pech. Dat is echter een lachwekkend excuus na acht competitienederlagen in veertien wedstrijden.

CR

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Welke topclub stelt het meeste teleur?

Meest recent

'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

71
71
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

34
34
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

5
5
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

111
111
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

304
304
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

133
133
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

158
158
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

67
67
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

120
120
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

286
286
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

517
517
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

185
185
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

91
91
Uithaal Garcia naar Club: Albert kiest duidelijke kant

Rudi Garcia gaf donderdag een persconferentie over de Rode Duivels en het nakende WK, maar die werd ...

205
205
'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

119
119
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

90
90
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

145
145
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

111
111
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

289
289
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

254
254
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

74
74
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

180
180
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

58
58
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

328
328

Meer sportnieuws