Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

door
Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

Het niveau van de Belgische topclubs laat in deze voetbaljaargang te wensen over. We maakten na veertien speeldagen een eerste balans op.


We beginnen met het positieve: KRC Genk. De Limburgers begonnen matig aan het seizoen, Hannes Wolf werd ontslagen, Jess Thorup kwam even en John van den Brom nam over. Genk heeft veel potentieel en speelt momenteel het beste voetbal van België. Het pakte 18 op 18 en staat samen met Beerschot aan de leiding. Genk voldoet aan de verwachtingen en heeft veel scorend vermogen. De Limburgers mogen dromen van een titel, zeker door de falende concurrenten.


Club Brugge is minder sterk dan vorig seizoen. Blauw-Zwart is niet te groot voor België, zoals sommigen laten geloven. Club zal dat wél worden als het stadion er binnen dit en twee jaar zou komen. Pas dan neemt het een structurele voorsprong op de rest, maar dat is nog een werk van lange adem. Op het veld toont Club zich kwetsbaar en op deze manier gaat het hard knokken worden om een titel te winnen.

Antwerp doet het zeer goed in de Europa League, chapeau. In de Belgische competitie vinden we dat ze met zeventien verliespunten in dertien wedstrijden toch veel punten verloren. De Great Old moet vandaag winnen van OHL en dan staat het vierde, maar het doet voorlopig inzake punten niet beter dan Anderlecht. Het voetbal is wel aangenamer om volgen. De ploeg zal nog stevig moeten groeien om een titeluitdager te worden, maar er zit wel duidelijk progressie in. Al hangt het voor zijn doelpunten nog te fel af van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani


Over Anderlecht gesproken… De Brusselaars verkeren financieel in ademnood en dat is te zien aan de resultaten. Vincent Kompany valt weinig te verwijten. Zijn ploeg heeft simpelweg te weinig kwaliteit, dat ziet ondertussen iedereen. Of dacht u dat spelers als Peter Zulj, Percy Tau, Josh Cullen, Paul Mukairu, Bogdan Mykaylichenko en anderen in de basis zouden staan bij andere topclubs?

Standard stelt ook teleur. Zwak in de Europa League en ook in België. Met een 24 op 42 is de balans simpelweg matig. Het voetbal is ook vaak niet om aan te zien en tegen Anderlecht werd duidelijk dat de Rouches momenteel ook te weinig kwaliteit hebben om voor de top drie mee te spelen. PO I halen zou een groot succes zijn.


Dé grootste tegenvaller is AA Gent. Het investeerde enorm veel geld, maar niemand kan overtuigen. Het bestuur sloeg de bal zwaar mis en betaalt daar nu een dure prijs voor. Enorm zwak in Europa en even zwak in België. AA Gent is momenteel elfde en velen spreken over pech. Dat is echter een lachwekkend excuus na acht competitienederlagen in veertien wedstrijden.

CR

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Welke topclub stelt het meeste teleur?

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

35
35
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

34
34
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

20
20
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

28
28
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

14
14
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

87
87
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

69
69
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

42
42
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

80
80
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

327
327
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

122
122
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

493
493
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

544
544
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

81
81
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

361
361
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

235
235
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

301
301
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

100
100
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

70
70
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

580
580
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

192
192
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

329
329
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

323
323
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

135
135

Meer sportnieuws