Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

door
Slechts één Belgische topclub voldoet helemaal aan de verwachtingen

Het niveau van de Belgische topclubs laat in deze voetbaljaargang te wensen over. We maakten na veertien speeldagen een eerste balans op.


We beginnen met het positieve: KRC Genk. De Limburgers begonnen matig aan het seizoen, Hannes Wolf werd ontslagen, Jess Thorup kwam even en John van den Brom nam over. Genk heeft veel potentieel en speelt momenteel het beste voetbal van België. Het pakte 18 op 18 en staat samen met Beerschot aan de leiding. Genk voldoet aan de verwachtingen en heeft veel scorend vermogen. De Limburgers mogen dromen van een titel, zeker door de falende concurrenten.


Club Brugge is minder sterk dan vorig seizoen. Blauw-Zwart is niet te groot voor België, zoals sommigen laten geloven. Club zal dat wél worden als het stadion er binnen dit en twee jaar zou komen. Pas dan neemt het een structurele voorsprong op de rest, maar dat is nog een werk van lange adem. Op het veld toont Club zich kwetsbaar en op deze manier gaat het hard knokken worden om een titel te winnen.

Antwerp doet het zeer goed in de Europa League, chapeau. In de Belgische competitie vinden we dat ze met zeventien verliespunten in dertien wedstrijden toch veel punten verloren. De Great Old moet vandaag winnen van OHL en dan staat het vierde, maar het doet voorlopig inzake punten niet beter dan Anderlecht. Het voetbal is wel aangenamer om volgen. De ploeg zal nog stevig moeten groeien om een titeluitdager te worden, maar er zit wel duidelijk progressie in. Al hangt het voor zijn doelpunten nog te fel af van Lior Refaelov en Dieumerci Mbokani


Over Anderlecht gesproken… De Brusselaars verkeren financieel in ademnood en dat is te zien aan de resultaten. Vincent Kompany valt weinig te verwijten. Zijn ploeg heeft simpelweg te weinig kwaliteit, dat ziet ondertussen iedereen. Of dacht u dat spelers als Peter Zulj, Percy Tau, Josh Cullen, Paul Mukairu, Bogdan Mykaylichenko en anderen in de basis zouden staan bij andere topclubs?

Standard stelt ook teleur. Zwak in de Europa League en ook in België. Met een 24 op 42 is de balans simpelweg matig. Het voetbal is ook vaak niet om aan te zien en tegen Anderlecht werd duidelijk dat de Rouches momenteel ook te weinig kwaliteit hebben om voor de top drie mee te spelen. PO I halen zou een groot succes zijn.


Dé grootste tegenvaller is AA Gent. Het investeerde enorm veel geld, maar niemand kan overtuigen. Het bestuur sloeg de bal zwaar mis en betaalt daar nu een dure prijs voor. Enorm zwak in Europa en even zwak in België. AA Gent is momenteel elfde en velen spreken over pech. Dat is echter een lachwekkend excuus na acht competitienederlagen in veertien wedstrijden.

CR

LEES OOK: Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Welke topclub stelt het meeste teleur?

Meest recent

‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

17
17
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

43
43
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

24
24
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

115
115
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

359
359
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

199
199
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

233
233
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

267
267
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

94
94
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

695
695
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

345
345
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

297
297
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

341
341
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

235
235
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

411
411
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

387
387
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

130
130
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

511
511
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

230
230
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

115
115
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

435
435
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

402
402
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

154
154
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

304
304

Meer sportnieuws