Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

302 stemmen
Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

Het seizoen van AA Gent is stilaan een weerspiegeling aan het worden van het rampzalige corona jaar 2020. De Buffalo's verloren nu in eigen huis ook kansloos van laagvlieger Zulte Waregem. Dankzij deze zege krijgt het team van Francky Dury weer wat ademruimte onderin. Het is maar de vraag hoe lang De Decker het nog uitzingt als T1, op weg naar coach nummer vier?

AA Gent kende afgelopen donderdag nog maar eens een dramatische avond in de Europa League, in eigen huis ging het kansloos onderuit tegen Rode Ster Belgrado. Ondanks zijn blunder stond Bolat toch opnieuw tussen de palen bij de Buffalo's. Ook Odjija en Castro-Montes kregen een basisplaats. Bij Essevee bracht Dury drie nieuwe namen aan de aftrap: De Bock, Opare en Seck kregen hun kans.
Zulte duwt mes nog wat dieper in de wonde bij AA Gent
Het was een aangename openingsfase in de Ghelamco Arena, na dik vijf minuten spelen hadden beide ploegen al een dikke kans laten liggen. Eerst vond Bukari doelman Bostyn op zijn weg, aan de overzijde was er een alerte Bolat nodig om Bruno van de 0-1 te houden. Op het kwartier vergat Bukari ook om zijn tweede grote kans voorbij een uitstekende Bostyn te werken. Vlak voor het halfuur nam Essevee de voorsprong, er was een sterke Govea die met een prachtige vrije trap doelman Bolat (zonder reactie) te grazen nam: 0-1. Zulte Waregem bleef het ook nadien uitstekend doen en iets voorbij het halfuur kopte Chory de bal knap in de winkelhaak na een prachtige voorzet van Srarfi. Halfweg leek de thuisploeg opnieuw tegen een nederlaag aan te lopen.

De wedstrijd begon met een knap eerbetoon aan de overleden Maradona.
Lusteloos AA Gent geeft geslagen indruk
Met Owusu kwam er na de rust één nieuwe naam op het veld bij AA Gent, hij verving de onzichtbare Bezus. Ook na de pauze was er voorlopig weinig beterschap bij de Buffalo's, na vijf minuten spelen vloog een schot van Castro-Montes bijna het stadion uit. Een zwalpende thuisploeg slaagde er ook nadien nooit in om zijn wil op te leggen en Zulte Waregem hield betrekkelijk eenvoudig stand. Essevee kwam er zelf nog maar sporadisch uit, op een kwartier van het einde knalde Bruno vanuit een scherpe hoek over. In de laatste tien minuten maakte invaller Vossen het allemaal nog wat pijnlijker voor de thuisploeg door de 0-3 krachtig voorbij een kansloze Bolat te koppen. Zo werd het uiteindelijk wederom een ontluisterende nederlaag voor een abominabel AA Gent.
Scoreverloop:
0-1 (27') Govea, 0-2 (37') Chory, 0-3 (82') Vossen

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

Is het tijd voor weer een nieuwe coach?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

52
52
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

46
46
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

314
314
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

139
139
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

302
302
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

306
306
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

138
138
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

614
614
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

192
192
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

530
530
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

147
147
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

746
746
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

248
248
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

833
833
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

533
533
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

207
207
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

387
387
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1346
1346
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

493
493
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

337
337
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

499
499
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

414
414
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

288
288
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

227
227
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

490
490

Meer sportnieuws