Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

302
Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

Het seizoen van AA Gent is stilaan een weerspiegeling aan het worden van het rampzalige corona jaar 2020. De Buffalo's verloren nu in eigen huis ook kansloos van laagvlieger Zulte Waregem. Dankzij deze zege krijgt het team van Francky Dury weer wat ademruimte onderin. Het is maar de vraag hoe lang De Decker het nog uitzingt als T1, op weg naar coach nummer vier?

AA Gent kende afgelopen donderdag nog maar eens een dramatische avond in de Europa League, in eigen huis ging het kansloos onderuit tegen Rode Ster Belgrado. Ondanks zijn blunder stond Bolat toch opnieuw tussen de palen bij de Buffalo's. Ook Odjija en Castro-Montes kregen een basisplaats. Bij Essevee bracht Dury drie nieuwe namen aan de aftrap: De Bock, Opare en Seck kregen hun kans.
Zulte duwt mes nog wat dieper in de wonde bij AA Gent
Het was een aangename openingsfase in de Ghelamco Arena, na dik vijf minuten spelen hadden beide ploegen al een dikke kans laten liggen. Eerst vond Bukari doelman Bostyn op zijn weg, aan de overzijde was er een alerte Bolat nodig om Bruno van de 0-1 te houden. Op het kwartier vergat Bukari ook om zijn tweede grote kans voorbij een uitstekende Bostyn te werken. Vlak voor het halfuur nam Essevee de voorsprong, er was een sterke Govea die met een prachtige vrije trap doelman Bolat (zonder reactie) te grazen nam: 0-1. Zulte Waregem bleef het ook nadien uitstekend doen en iets voorbij het halfuur kopte Chory de bal knap in de winkelhaak na een prachtige voorzet van Srarfi. Halfweg leek de thuisploeg opnieuw tegen een nederlaag aan te lopen.

De wedstrijd begon met een knap eerbetoon aan de overleden Maradona.
Lusteloos AA Gent geeft geslagen indruk
Met Owusu kwam er na de rust één nieuwe naam op het veld bij AA Gent, hij verving de onzichtbare Bezus. Ook na de pauze was er voorlopig weinig beterschap bij de Buffalo's, na vijf minuten spelen vloog een schot van Castro-Montes bijna het stadion uit. Een zwalpende thuisploeg slaagde er ook nadien nooit in om zijn wil op te leggen en Zulte Waregem hield betrekkelijk eenvoudig stand. Essevee kwam er zelf nog maar sporadisch uit, op een kwartier van het einde knalde Bruno vanuit een scherpe hoek over. In de laatste tien minuten maakte invaller Vossen het allemaal nog wat pijnlijker voor de thuisploeg door de 0-3 krachtig voorbij een kansloze Bolat te koppen. Zo werd het uiteindelijk wederom een ontluisterende nederlaag voor een abominabel AA Gent.
Scoreverloop:
0-1 (27') Govea, 0-2 (37') Chory, 0-3 (82') Vossen

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is het tijd voor weer een nieuwe coach?

Meest recent

AA Gent bevestigt mokerslag: zwaar verdict voor Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

27
27
Opdoffer voor Genk: avontuur in Youth League zit er al op

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

13
13
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

27
27
Anderlecht grijpt in: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

112
112
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

144
144
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

132
132
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

116
116
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

70
70
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

160
160
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

150
150
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

203
203
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

100
100
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

111
111
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

204
204
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

145
145
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

346
346
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

100
100
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

466
466
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

630
630
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

218
218
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

144
144

Meer sportnieuws