Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

302
Zulte Waregem duwt het mes nog wat dieper in Gentse wonde

Het seizoen van AA Gent is stilaan een weerspiegeling aan het worden van het rampzalige corona jaar 2020. De Buffalo's verloren nu in eigen huis ook kansloos van laagvlieger Zulte Waregem. Dankzij deze zege krijgt het team van Francky Dury weer wat ademruimte onderin. Het is maar de vraag hoe lang De Decker het nog uitzingt als T1, op weg naar coach nummer vier?

AA Gent kende afgelopen donderdag nog maar eens een dramatische avond in de Europa League, in eigen huis ging het kansloos onderuit tegen Rode Ster Belgrado. Ondanks zijn blunder stond Bolat toch opnieuw tussen de palen bij de Buffalo's. Ook Odjija en Castro-Montes kregen een basisplaats. Bij Essevee bracht Dury drie nieuwe namen aan de aftrap: De Bock, Opare en Seck kregen hun kans.
Zulte duwt mes nog wat dieper in de wonde bij AA Gent
Het was een aangename openingsfase in de Ghelamco Arena, na dik vijf minuten spelen hadden beide ploegen al een dikke kans laten liggen. Eerst vond Bukari doelman Bostyn op zijn weg, aan de overzijde was er een alerte Bolat nodig om Bruno van de 0-1 te houden. Op het kwartier vergat Bukari ook om zijn tweede grote kans voorbij een uitstekende Bostyn te werken. Vlak voor het halfuur nam Essevee de voorsprong, er was een sterke Govea die met een prachtige vrije trap doelman Bolat (zonder reactie) te grazen nam: 0-1. Zulte Waregem bleef het ook nadien uitstekend doen en iets voorbij het halfuur kopte Chory de bal knap in de winkelhaak na een prachtige voorzet van Srarfi. Halfweg leek de thuisploeg opnieuw tegen een nederlaag aan te lopen.

De wedstrijd begon met een knap eerbetoon aan de overleden Maradona.
Lusteloos AA Gent geeft geslagen indruk
Met Owusu kwam er na de rust één nieuwe naam op het veld bij AA Gent, hij verving de onzichtbare Bezus. Ook na de pauze was er voorlopig weinig beterschap bij de Buffalo's, na vijf minuten spelen vloog een schot van Castro-Montes bijna het stadion uit. Een zwalpende thuisploeg slaagde er ook nadien nooit in om zijn wil op te leggen en Zulte Waregem hield betrekkelijk eenvoudig stand. Essevee kwam er zelf nog maar sporadisch uit, op een kwartier van het einde knalde Bruno vanuit een scherpe hoek over. In de laatste tien minuten maakte invaller Vossen het allemaal nog wat pijnlijker voor de thuisploeg door de 0-3 krachtig voorbij een kansloze Bolat te koppen. Zo werd het uiteindelijk wederom een ontluisterende nederlaag voor een abominabel AA Gent.
Scoreverloop:
0-1 (27') Govea, 0-2 (37') Chory, 0-3 (82') Vossen

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Is het tijd voor weer een nieuwe coach?

Meest recent

Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

27
27
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

94
94
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

24
24
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

6
6
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

49
49
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

50
50
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

82
82
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

111
111
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

233
233
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

445
445
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

200
200
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

160
160
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

414
414
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

71
71
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

386
386
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

47
47
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

68
68
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

121
121
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

278
278
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

82
82
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

152
152
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

22
22
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

64
64
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

383
383

Meer sportnieuws