Lommel komt in de slipstream van top-2 na ruime thuiszege

door
Lommel komt in de slipstream van top-2 na ruime thuiszege

Na een sterke wedstrijd heeft Lommel verdiend de drie punten thuisgehouden tegen RWDM. Dankzij deze zege komt het team van Liam Manning in de slipstream van de top-3. Het talentvolle Lommel lijkt een rol van betekenis te gaan spelen in de strijd om de promotieplaatsen.

Lommel en RWDM stonden voorlopig zij aan zij in de middenmoot van 1B. Wie deze namiddag won, vond de aansluiting bij de top-3. De Limburgers speelden op de vorige speeldag gelijk op het veld van Deinze, RWDM van zijn kant verloor de derby bij Union.
Ook aan de Gestelsedijk begon men met een minuut stilte, ter nagedachtenis van de overleden Maradona. RWDM begon prima met een knappe vrije trap van Claes, Svedkauskas toonde andermaal zijn kunnen. Dat deed hij enkele minuten later opnieuw toen Nangis alleen voor hem verscheen. Beide doelmannen hadden een begenadigde dag, aan de overzijde hield Sadin een gemaakt doelpunt van Moreno nog uit doel. Iets voorbij het halfuur kwam Lommel uiteindelijk op voorsprong: Zaroury verscheen oog in oog met Sadin en plaatste de bal mooi in de benedenhoek: 1-0. De thuisploeg behield nadien eenvoudig de controle en mocht na een boeiende eerste helft met een voorsprong de rust in.
Lommel maakte er na de rust korte metten mee, na vijf minuten spelen kwam Ugalde alleen voor Nangis en hij stifte de 2-0 in doel. RWDM reageerde met een slap schot van Terki dat naast vloog. De thuisploeg behield eenvoudig de controle en een iets voor het uur vergat Ugalde om oog in oog met Sadin de wedstrijd helemaal te beslissen, de bezoekende doelman pakte andermaal uit met een knappe redding. Op twintig minuten van het einde zorgde Ugalde uiteindelijk dan toch voor de 3-0 door zijn tweede van de namiddag voorbij Sadin te werken. In het slot van de wedstrijd maakte Moreno er vanuit een scherpe hoek ook nog 4-0 van, zo werd het uiteindelijk een zeer pijnlijke namiddag voor de club uit Molenbeek.
Scoreverloop:
1-0 (32') Zaroury, 2-0 (50') Ugalde, 3-0 (70') Ugalde, 4-0 (87') Moreno

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Heeft dit Lommel het meeste talent in zijn rangen?

Meest recent

AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

14
14
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

182
182
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

62
62
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

51
51
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

94
94
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

90
90
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

161
161
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

335
335
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

149
149
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

277
277
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

69
69
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

276
276
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

247
247
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

200
200
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

74
74
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

124
124
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

87
87
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

501
501
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

49
49
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

72
72
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

250
250
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

83
83
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

79
79
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

446
446
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

267
267

Meer sportnieuws