Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

door
Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

Hernan Losada en Beerschot hebben het andermaal geflikt, na een waar spektakelstuk won het de beladen wedstrijd op het veld van Malinwa. KV Mechelen was een uur lang de betere ploeg maar moest uiteindelijk het onderspit delven na een uiterst controversiële rode kaart voor Vranckx.

KV Mechelen tegen Beerschot was door de gebeurtenissen van twee seizoenen geleden een zwaar beladen wedstrijd. De Mannekes rekenden zich toen al rijk na het omkoopschandaal bij Malinwa, uiteindelijk was het wel het team van Wouter Vrancken dat in 1A mocht aantreden (en ook nog eens de beker won). In de bitse titelstrijd vielen er destijds harde woorden en vooral tussen de supporters is er nog enorm veel blijven hangen. Bij KV Mechelen speelden dezelfde elf namen als vorig weekend, Beerschot miste met onder meer Bourdin en Noubissi een paar belangrijke pionnen, toch had het team van Losada nog genoeg kwaliteit op het veld staan om een gooi te doen naar de leidersplaats.
Vroege kerstcadeautjes brengen Malinwa verdiend op voorsprong
We zagen een intens wedstrijdbegin, na een paar minuten spelen krulde man-in-vorm Hairemans een vrije trap over. Beide ploegen hielden het tempo hoog, voorlopig kwam enkel Rood-Geel tot kansen. Na dik tien minuten spelen mikte Schoofs zijn volley te hoog. Beerschot kwam pas na een klein kwartier spelen tot een kans maar dat was meteen wel de goede, Voet klungelde grandioos achterin en Tissoudali bleef enorm koelbloedig voor Coucke: 0-1. De bezoekers waren ook in een gulle bui en een paar minuten later kopte Frans de gelijkmaker in eigen doel: 1-1. Een controversieel doelpunt aangezien achter hem Schoofs buitenspel stond. KV drukte nu door en een paar minuten later hield doelman Vanhamel de inlopende Schoofs van een gemaakt doelpunt. Op het halfuur dreigde ook Beerschot nog eens met een lage schuiver van Coulibaly, Coucke redde met wat moeite. Op tien minuten van de pauze kreeg Walsh na een prachtige aanval nog de kans op de 2-1, zijn schot spatte uiteen op de paal. Uiteindelijk mocht Malinwa toch nog met een voorsprong de rust in, na een voorzet van Schoofs vloog de bal via Mboko in doel, opnieuw een eigen doelpunt. Halfweg had het team van Wouter Vrancken een verdiende voorsprong te pakken.

Tissoudali zorgt voor de vroege voorsprong, Malinwa gaat erop en erover.
Controversiële beslissingen geven comeback van Beerschot vorm
Een energiek Beerschot ging na de pauze meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tot echte kansen kwam het voorlopig echter niet, na tien minuten spelen krulde Mrabti de eerste Mechelse kans na de pauze een eind over de kooi van Vanhamel. Iets voor het uur kon Vranckx net niet genoeg bij een scherpe voorzet van Storm, opnieuw een dikke kans voor Malinwa. Op het uur kregen de bezoekers een levenslijn toen Vranckx wat ongelukkig door ging op het been van Coulibaly, een rode kaart was het zeer strenge oordeel van scheidsrechter visser. Met een man meer kwamen de Mannekes halfweg de tweede helft dicht bij de 2-2, de vrije trap van Holzhauser werd knap door Coucke uit doel gehouden. Een minuut later profiteerde Beerschot dan toch toen Van den Bergh van dichtbij een hoekschop in doel kopte: 2-2. De frustraties en de kaartenlast namen nadien nog toe bij KV Mechelen, mede dankzij een paar foute beslissingen van scheidsrechter Visser. Op dik tien minuten van het einde profiteerden de bezoekers helemaal van de man meer situatie toen Coulibaly met een fraaie kopbal de 2-3 op het bord zette. In de slotminuut kreeg Hairemans nog een kans op de gelijkmaker maar zijn schot ging een heel eind naast. Zo profiteerde Beerschot uiteindelijk optimaal van de strenge rode kaart voor Vranckx.
Scoreverloop:
0-1 (14') Tissoudali, 1-1 (21') Frans (ed), 2-1 (45') Mboko (ed), 2-2 (69') Van den Bergh, 2-3 (80') Coulibaly
Bijzonderheid:
Vranckx (KV Mechelen) krijgt een rode kaart na tussenkomst van de VAR (60')

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

🚀

Vond u het een rode kaart voor Vranckx?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

38
38
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

17
17
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

25
25
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

30
30
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

298
298
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

147
147
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

92
92
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

333
333
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

248
248
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

92
92
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

140
140
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

190
190
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

201
201
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

57
57
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

281
281
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

617
617
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

84
84
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

173
173
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

157
157
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

500
500
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

383
383
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

259
259
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

271
271
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

227
227
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

165
165

Meer sportnieuws