Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

door
Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

Hernan Losada en Beerschot hebben het andermaal geflikt, na een waar spektakelstuk won het de beladen wedstrijd op het veld van Malinwa. KV Mechelen was een uur lang de betere ploeg maar moest uiteindelijk het onderspit delven na een uiterst controversiële rode kaart voor Vranckx.

KV Mechelen tegen Beerschot was door de gebeurtenissen van twee seizoenen geleden een zwaar beladen wedstrijd. De Mannekes rekenden zich toen al rijk na het omkoopschandaal bij Malinwa, uiteindelijk was het wel het team van Wouter Vrancken dat in 1A mocht aantreden (en ook nog eens de beker won). In de bitse titelstrijd vielen er destijds harde woorden en vooral tussen de supporters is er nog enorm veel blijven hangen. Bij KV Mechelen speelden dezelfde elf namen als vorig weekend, Beerschot miste met onder meer Bourdin en Noubissi een paar belangrijke pionnen, toch had het team van Losada nog genoeg kwaliteit op het veld staan om een gooi te doen naar de leidersplaats.
Vroege kerstcadeautjes brengen Malinwa verdiend op voorsprong
We zagen een intens wedstrijdbegin, na een paar minuten spelen krulde man-in-vorm Hairemans een vrije trap over. Beide ploegen hielden het tempo hoog, voorlopig kwam enkel Rood-Geel tot kansen. Na dik tien minuten spelen mikte Schoofs zijn volley te hoog. Beerschot kwam pas na een klein kwartier spelen tot een kans maar dat was meteen wel de goede, Voet klungelde grandioos achterin en Tissoudali bleef enorm koelbloedig voor Coucke: 0-1. De bezoekers waren ook in een gulle bui en een paar minuten later kopte Frans de gelijkmaker in eigen doel: 1-1. Een controversieel doelpunt aangezien achter hem Schoofs buitenspel stond. KV drukte nu door en een paar minuten later hield doelman Vanhamel de inlopende Schoofs van een gemaakt doelpunt. Op het halfuur dreigde ook Beerschot nog eens met een lage schuiver van Coulibaly, Coucke redde met wat moeite. Op tien minuten van de pauze kreeg Walsh na een prachtige aanval nog de kans op de 2-1, zijn schot spatte uiteen op de paal. Uiteindelijk mocht Malinwa toch nog met een voorsprong de rust in, na een voorzet van Schoofs vloog de bal via Mboko in doel, opnieuw een eigen doelpunt. Halfweg had het team van Wouter Vrancken een verdiende voorsprong te pakken.

Tissoudali zorgt voor de vroege voorsprong, Malinwa gaat erop en erover.
Controversiële beslissingen geven comeback van Beerschot vorm
Een energiek Beerschot ging na de pauze meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tot echte kansen kwam het voorlopig echter niet, na tien minuten spelen krulde Mrabti de eerste Mechelse kans na de pauze een eind over de kooi van Vanhamel. Iets voor het uur kon Vranckx net niet genoeg bij een scherpe voorzet van Storm, opnieuw een dikke kans voor Malinwa. Op het uur kregen de bezoekers een levenslijn toen Vranckx wat ongelukkig door ging op het been van Coulibaly, een rode kaart was het zeer strenge oordeel van scheidsrechter visser. Met een man meer kwamen de Mannekes halfweg de tweede helft dicht bij de 2-2, de vrije trap van Holzhauser werd knap door Coucke uit doel gehouden. Een minuut later profiteerde Beerschot dan toch toen Van den Bergh van dichtbij een hoekschop in doel kopte: 2-2. De frustraties en de kaartenlast namen nadien nog toe bij KV Mechelen, mede dankzij een paar foute beslissingen van scheidsrechter Visser. Op dik tien minuten van het einde profiteerden de bezoekers helemaal van de man meer situatie toen Coulibaly met een fraaie kopbal de 2-3 op het bord zette. In de slotminuut kreeg Hairemans nog een kans op de gelijkmaker maar zijn schot ging een heel eind naast. Zo profiteerde Beerschot uiteindelijk optimaal van de strenge rode kaart voor Vranckx.
Scoreverloop:
0-1 (14') Tissoudali, 1-1 (21') Frans (ed), 2-1 (45') Mboko (ed), 2-2 (69') Van den Bergh, 2-3 (80') Coulibaly
Bijzonderheid:
Vranckx (KV Mechelen) krijgt een rode kaart na tussenkomst van de VAR (60')

LEES OOK: Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

Vond u het een rode kaart voor Vranckx?

Meest recent

Drama rond Lukaku ontploft: Conte grijpt genadeloos in

Het signaal van Conte kon bijna niet harder zijn voor Romelu Lukaku. Terwijl Napoli blijft winnen, ...

4
4
'Hayen zet orde op zaken: eerste slachtoffer in vizier'

KRC Genk heeft een absolute rotweek achter de rug. Daags na de Europese uitschakeling in Freiburg, ...

54
54
Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Nu het seizoen even onderbroken wordt door de nationale ploegen, hebben de clubs tijd om zich te ...

93
93
Kalender Play-Offs: groot voordeel Club in volle titelstrijd

In de komende dagen zijn de nationale ploegen aan zet, vervolgens barst de titelstrijd in de ...

252
252
Hoofdrolspelers vellen verdict over kalender Play-Offs

Na de interlandbreak is het money time in de Jupiler Pro League, waar de reguliere competitie dan ...

152
152
'1B-revelatie dropt hint: RSCA, Union, Gent of Club?'

De titelstrijd lijkt straks opnieuw een tweekoppige race tussen Union en Club Brugge te worden, al ...

236
236
Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Club Brugge sloot de reguliere competitie zondag af met een klinkende zege tegen KV Mechelen. ...

275
275
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

495
495
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

47
47
Italianen wrijven zich in de ogen: verbluffende vaststelling De Bruyne

Kevin De Bruyne werkte afgelopen vrijdag tegen Cagliari zijn eerste volledige wedstrijd af sinds ...

81
81
Anderlecht spoelt kater door: Bornauw waarschuwt Club Brugge

RSC Anderlecht sloot zondagavond de reguliere competitie af met een pijnlijke slipper in eigen huis ...

312
312
'Flick steekt duim omhoog: eerste zomertransfer Barça'

FC Barcelona gaat na de interland-break op jacht naar de Spaanse titel én de eindzege in de ...

62
62
Rode Duivel zwaar onder vuur: "Zijn selectie is héél slecht signaal"

De Rode Duivels reizen eerstdaags naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage op het WK ...

200
200
Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

302
302
Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

RSC Anderlecht heeft de interland-break allerminst met een goed gevoel kunnen inzetten. De ...

254
254
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

611
611
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

367
367
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

168
168
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

195
195
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

225
225
Weyts ziet Anderlecht crashen: pijnlijke foto gaat viraal

De ontgoocheling was groot bij minister Ben Weyts, die net als duizenden supporters van RSC ...

437
437
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

459
459
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

189
189
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

202
202
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

582
582

Meer sportnieuws