Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

door
Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

Hernan Losada en Beerschot hebben het andermaal geflikt, na een waar spektakelstuk won het de beladen wedstrijd op het veld van Malinwa. KV Mechelen was een uur lang de betere ploeg maar moest uiteindelijk het onderspit delven na een uiterst controversiële rode kaart voor Vranckx.

KV Mechelen tegen Beerschot was door de gebeurtenissen van twee seizoenen geleden een zwaar beladen wedstrijd. De Mannekes rekenden zich toen al rijk na het omkoopschandaal bij Malinwa, uiteindelijk was het wel het team van Wouter Vrancken dat in 1A mocht aantreden (en ook nog eens de beker won). In de bitse titelstrijd vielen er destijds harde woorden en vooral tussen de supporters is er nog enorm veel blijven hangen. Bij KV Mechelen speelden dezelfde elf namen als vorig weekend, Beerschot miste met onder meer Bourdin en Noubissi een paar belangrijke pionnen, toch had het team van Losada nog genoeg kwaliteit op het veld staan om een gooi te doen naar de leidersplaats.
Vroege kerstcadeautjes brengen Malinwa verdiend op voorsprong
We zagen een intens wedstrijdbegin, na een paar minuten spelen krulde man-in-vorm Hairemans een vrije trap over. Beide ploegen hielden het tempo hoog, voorlopig kwam enkel Rood-Geel tot kansen. Na dik tien minuten spelen mikte Schoofs zijn volley te hoog. Beerschot kwam pas na een klein kwartier spelen tot een kans maar dat was meteen wel de goede, Voet klungelde grandioos achterin en Tissoudali bleef enorm koelbloedig voor Coucke: 0-1. De bezoekers waren ook in een gulle bui en een paar minuten later kopte Frans de gelijkmaker in eigen doel: 1-1. Een controversieel doelpunt aangezien achter hem Schoofs buitenspel stond. KV drukte nu door en een paar minuten later hield doelman Vanhamel de inlopende Schoofs van een gemaakt doelpunt. Op het halfuur dreigde ook Beerschot nog eens met een lage schuiver van Coulibaly, Coucke redde met wat moeite. Op tien minuten van de pauze kreeg Walsh na een prachtige aanval nog de kans op de 2-1, zijn schot spatte uiteen op de paal. Uiteindelijk mocht Malinwa toch nog met een voorsprong de rust in, na een voorzet van Schoofs vloog de bal via Mboko in doel, opnieuw een eigen doelpunt. Halfweg had het team van Wouter Vrancken een verdiende voorsprong te pakken.

Tissoudali zorgt voor de vroege voorsprong, Malinwa gaat erop en erover.
Controversiële beslissingen geven comeback van Beerschot vorm
Een energiek Beerschot ging na de pauze meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tot echte kansen kwam het voorlopig echter niet, na tien minuten spelen krulde Mrabti de eerste Mechelse kans na de pauze een eind over de kooi van Vanhamel. Iets voor het uur kon Vranckx net niet genoeg bij een scherpe voorzet van Storm, opnieuw een dikke kans voor Malinwa. Op het uur kregen de bezoekers een levenslijn toen Vranckx wat ongelukkig door ging op het been van Coulibaly, een rode kaart was het zeer strenge oordeel van scheidsrechter visser. Met een man meer kwamen de Mannekes halfweg de tweede helft dicht bij de 2-2, de vrije trap van Holzhauser werd knap door Coucke uit doel gehouden. Een minuut later profiteerde Beerschot dan toch toen Van den Bergh van dichtbij een hoekschop in doel kopte: 2-2. De frustraties en de kaartenlast namen nadien nog toe bij KV Mechelen, mede dankzij een paar foute beslissingen van scheidsrechter Visser. Op dik tien minuten van het einde profiteerden de bezoekers helemaal van de man meer situatie toen Coulibaly met een fraaie kopbal de 2-3 op het bord zette. In de slotminuut kreeg Hairemans nog een kans op de gelijkmaker maar zijn schot ging een heel eind naast. Zo profiteerde Beerschot uiteindelijk optimaal van de strenge rode kaart voor Vranckx.
Scoreverloop:
0-1 (14') Tissoudali, 1-1 (21') Frans (ed), 2-1 (45') Mboko (ed), 2-2 (69') Van den Bergh, 2-3 (80') Coulibaly
Bijzonderheid:
Vranckx (KV Mechelen) krijgt een rode kaart na tussenkomst van de VAR (60')

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Vond u het een rode kaart voor Vranckx?

Meest recent

Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

84
84
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

349
349
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

536
536
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

927
927
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

784
784
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

14
14
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

830
830
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

158
158
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

124
124
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

71
71
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

135
135
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

180
180
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

59
59
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

316
316
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

48
48
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

160
160
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

274
274
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

139
139
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

155
155
Vrancken: "Zij hebben de beste kern van België"

STVV blijft dit seizoen de Belgische voetballiefhebber maar verbazen. Na zeventien speeldagen ...

266
266
Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

103
103
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

505
505
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

341
341
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

706
706

Meer sportnieuws