Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

door
Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

Hernan Losada en Beerschot hebben het andermaal geflikt, na een waar spektakelstuk won het de beladen wedstrijd op het veld van Malinwa. KV Mechelen was een uur lang de betere ploeg maar moest uiteindelijk het onderspit delven na een uiterst controversiële rode kaart voor Vranckx.

KV Mechelen tegen Beerschot was door de gebeurtenissen van twee seizoenen geleden een zwaar beladen wedstrijd. De Mannekes rekenden zich toen al rijk na het omkoopschandaal bij Malinwa, uiteindelijk was het wel het team van Wouter Vrancken dat in 1A mocht aantreden (en ook nog eens de beker won). In de bitse titelstrijd vielen er destijds harde woorden en vooral tussen de supporters is er nog enorm veel blijven hangen. Bij KV Mechelen speelden dezelfde elf namen als vorig weekend, Beerschot miste met onder meer Bourdin en Noubissi een paar belangrijke pionnen, toch had het team van Losada nog genoeg kwaliteit op het veld staan om een gooi te doen naar de leidersplaats.
Vroege kerstcadeautjes brengen Malinwa verdiend op voorsprong
We zagen een intens wedstrijdbegin, na een paar minuten spelen krulde man-in-vorm Hairemans een vrije trap over. Beide ploegen hielden het tempo hoog, voorlopig kwam enkel Rood-Geel tot kansen. Na dik tien minuten spelen mikte Schoofs zijn volley te hoog. Beerschot kwam pas na een klein kwartier spelen tot een kans maar dat was meteen wel de goede, Voet klungelde grandioos achterin en Tissoudali bleef enorm koelbloedig voor Coucke: 0-1. De bezoekers waren ook in een gulle bui en een paar minuten later kopte Frans de gelijkmaker in eigen doel: 1-1. Een controversieel doelpunt aangezien achter hem Schoofs buitenspel stond. KV drukte nu door en een paar minuten later hield doelman Vanhamel de inlopende Schoofs van een gemaakt doelpunt. Op het halfuur dreigde ook Beerschot nog eens met een lage schuiver van Coulibaly, Coucke redde met wat moeite. Op tien minuten van de pauze kreeg Walsh na een prachtige aanval nog de kans op de 2-1, zijn schot spatte uiteen op de paal. Uiteindelijk mocht Malinwa toch nog met een voorsprong de rust in, na een voorzet van Schoofs vloog de bal via Mboko in doel, opnieuw een eigen doelpunt. Halfweg had het team van Wouter Vrancken een verdiende voorsprong te pakken.

Tissoudali zorgt voor de vroege voorsprong, Malinwa gaat erop en erover.
Controversiële beslissingen geven comeback van Beerschot vorm
Een energiek Beerschot ging na de pauze meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tot echte kansen kwam het voorlopig echter niet, na tien minuten spelen krulde Mrabti de eerste Mechelse kans na de pauze een eind over de kooi van Vanhamel. Iets voor het uur kon Vranckx net niet genoeg bij een scherpe voorzet van Storm, opnieuw een dikke kans voor Malinwa. Op het uur kregen de bezoekers een levenslijn toen Vranckx wat ongelukkig door ging op het been van Coulibaly, een rode kaart was het zeer strenge oordeel van scheidsrechter visser. Met een man meer kwamen de Mannekes halfweg de tweede helft dicht bij de 2-2, de vrije trap van Holzhauser werd knap door Coucke uit doel gehouden. Een minuut later profiteerde Beerschot dan toch toen Van den Bergh van dichtbij een hoekschop in doel kopte: 2-2. De frustraties en de kaartenlast namen nadien nog toe bij KV Mechelen, mede dankzij een paar foute beslissingen van scheidsrechter Visser. Op dik tien minuten van het einde profiteerden de bezoekers helemaal van de man meer situatie toen Coulibaly met een fraaie kopbal de 2-3 op het bord zette. In de slotminuut kreeg Hairemans nog een kans op de gelijkmaker maar zijn schot ging een heel eind naast. Zo profiteerde Beerschot uiteindelijk optimaal van de strenge rode kaart voor Vranckx.
Scoreverloop:
0-1 (14') Tissoudali, 1-1 (21') Frans (ed), 2-1 (45') Mboko (ed), 2-2 (69') Van den Bergh, 2-3 (80') Coulibaly
Bijzonderheid:
Vranckx (KV Mechelen) krijgt een rode kaart na tussenkomst van de VAR (60')

LEES OOK: Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

Vond u het een rode kaart voor Vranckx?

Meest recent

Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

6
6
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

14
14
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

93
93
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

171
171
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

142
142
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

53
53
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

18
18
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

509
509
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

278
278
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

391
391
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

113
113
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

506
506
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

987
987
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

292
292
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

622
622
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

313
313
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

228
228
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

131
131
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

91
91
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

60
60
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

246
246
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

38
38
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

197
197
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

252
252

Meer sportnieuws