Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

280 stemmen
Beerschot wipt mee naar de leiding na comeback in spektakelstuk

Hernan Losada en Beerschot hebben het andermaal geflikt, na een waar spektakelstuk won het de beladen wedstrijd op het veld van Malinwa. KV Mechelen was een uur lang de betere ploeg maar moest uiteindelijk het onderspit delven na een uiterst controversiële rode kaart voor Vranckx.

KV Mechelen tegen Beerschot was door de gebeurtenissen van twee seizoenen geleden een zwaar beladen wedstrijd. De Mannekes rekenden zich toen al rijk na het omkoopschandaal bij Malinwa, uiteindelijk was het wel het team van Wouter Vrancken dat in 1A mocht aantreden (en ook nog eens de beker won). In de bitse titelstrijd vielen er destijds harde woorden en vooral tussen de supporters is er nog enorm veel blijven hangen. Bij KV Mechelen speelden dezelfde elf namen als vorig weekend, Beerschot miste met onder meer Bourdin en Noubissi een paar belangrijke pionnen, toch had het team van Losada nog genoeg kwaliteit op het veld staan om een gooi te doen naar de leidersplaats.
Vroege kerstcadeautjes brengen Malinwa verdiend op voorsprong
We zagen een intens wedstrijdbegin, na een paar minuten spelen krulde man-in-vorm Hairemans een vrije trap over. Beide ploegen hielden het tempo hoog, voorlopig kwam enkel Rood-Geel tot kansen. Na dik tien minuten spelen mikte Schoofs zijn volley te hoog. Beerschot kwam pas na een klein kwartier spelen tot een kans maar dat was meteen wel de goede, Voet klungelde grandioos achterin en Tissoudali bleef enorm koelbloedig voor Coucke: 0-1. De bezoekers waren ook in een gulle bui en een paar minuten later kopte Frans de gelijkmaker in eigen doel: 1-1. Een controversieel doelpunt aangezien achter hem Schoofs buitenspel stond. KV drukte nu door en een paar minuten later hield doelman Vanhamel de inlopende Schoofs van een gemaakt doelpunt. Op het halfuur dreigde ook Beerschot nog eens met een lage schuiver van Coulibaly, Coucke redde met wat moeite. Op tien minuten van de pauze kreeg Walsh na een prachtige aanval nog de kans op de 2-1, zijn schot spatte uiteen op de paal. Uiteindelijk mocht Malinwa toch nog met een voorsprong de rust in, na een voorzet van Schoofs vloog de bal via Mboko in doel, opnieuw een eigen doelpunt. Halfweg had het team van Wouter Vrancken een verdiende voorsprong te pakken.

Tissoudali zorgt voor de vroege voorsprong, Malinwa gaat erop en erover.
Controversiële beslissingen geven comeback van Beerschot vorm
Een energiek Beerschot ging na de pauze meteen op zoek naar de gelijkmaker. Tot echte kansen kwam het voorlopig echter niet, na tien minuten spelen krulde Mrabti de eerste Mechelse kans na de pauze een eind over de kooi van Vanhamel. Iets voor het uur kon Vranckx net niet genoeg bij een scherpe voorzet van Storm, opnieuw een dikke kans voor Malinwa. Op het uur kregen de bezoekers een levenslijn toen Vranckx wat ongelukkig door ging op het been van Coulibaly, een rode kaart was het zeer strenge oordeel van scheidsrechter visser. Met een man meer kwamen de Mannekes halfweg de tweede helft dicht bij de 2-2, de vrije trap van Holzhauser werd knap door Coucke uit doel gehouden. Een minuut later profiteerde Beerschot dan toch toen Van den Bergh van dichtbij een hoekschop in doel kopte: 2-2. De frustraties en de kaartenlast namen nadien nog toe bij KV Mechelen, mede dankzij een paar foute beslissingen van scheidsrechter Visser. Op dik tien minuten van het einde profiteerden de bezoekers helemaal van de man meer situatie toen Coulibaly met een fraaie kopbal de 2-3 op het bord zette. In de slotminuut kreeg Hairemans nog een kans op de gelijkmaker maar zijn schot ging een heel eind naast. Zo profiteerde Beerschot uiteindelijk optimaal van de strenge rode kaart voor Vranckx.
Scoreverloop:
0-1 (14') Tissoudali, 1-1 (21') Frans (ed), 2-1 (45') Mboko (ed), 2-2 (69') Van den Bergh, 2-3 (80') Coulibaly
Bijzonderheid:
Vranckx (KV Mechelen) krijgt een rode kaart na tussenkomst van de VAR (60')

LEES OOK: Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

🚀

Vond u het een rode kaart voor Vranckx?

Meest recent

'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

10
10
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

142
142
'Transferbommetje bij AA Gent: deal van bijna 5 miljoen'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

80
80
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

61
61
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

652
652
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

107
107
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

389
389
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1434
1434
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

313
313
Under Review: VAR in de fout, Lardot verdedigt Visser

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, waar afgelopen weekend de eerste speeldag van de nieuwe ...

418
418
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

350
350
'Thorup spreekt klare taal: transferitis bij KRC Genk?'

Op de openingsspeeldag ging KRC Genk met 2-1 onderuit op het veld van Zulte Waregem. Een opdoffer ...

382
382
'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolgers Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

1116
1116
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

351
351
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

283
283
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

300
300
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

365
365
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

72
72
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

62
62
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

547
547
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

236
236
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

40
40
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

155
155
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

397
397
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

310
310

Meer sportnieuws