Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

61 stemmen
Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

Na een wedstrijd die de twee kanten kon uitgaan, heeft Westerlo een belangrijke zege geboekt bij het zwalpende Lierse. Dankzij deze overwinning komen Bob Peeters en co weer wat dichter bij de top-2. Lierse van zijn kant zakt steeds dieper weg in het moeras.

Lierse Kempenzonen hoopte vanavond op eerherstel na de blamage tegen de youngsters van Club Brugge. De hekkensluiter uit 1B boekte vorige week op Daknam zijn eerste zege van het seizoen. Bob Peeters en co hadden dan weer nood aan een reeksje om de aansluiting te vinden met de bovenste ploegen. Op de vorige speeldag liet het daarvoor een unieke kans liggen, Seraing maakte in extremis nog gelijk in Het Kuipje.
We zagen een prima wedstrijdbegin op het Lisp, na amper twee minuten spelen werd al een doelpunt van Ciçek afgekeurd wegens een duwfout. Op het kwartier kreeg ook de thuisploeg een prima kans via Osei-Berkoe, zijn schot spatte uiteen op het doelhout, pech voor Lierse. De thuisploeg drong ook nadien aan, halfweg de eerste periode vergat Placca om van dichtbij doelman Berke te kloppen. Aan de overzijde miste Dierckx dan weer een uitstekende kans om de ver uitgekomen De Smet te lobben. Beide doelmannen waren in uitstekende doen maar op slag van rust vloerde Brüls dan toch de thuisdoelman, nadat Westerlo een controversiële strafschop kreeg: 0-1. Halfweg stonden de bezoekers wat gelukkig aan de leiding.
Ook in het eerste kwartier na de rust bleven beide ploegen de aanval opzoeken. Na goed tien minuten schoot Dierckx binnen het bereik van De Smet. Westerlo had nadien doorlopend het meeste balbezit en hield redelijk eenvoudig de controle, Lierse kwam er nog amper uit. Op ruim een kwartier van het einde schoot invaller Ben Hammou een eind over de kooi van Berke. In het slot drong het team van Van Imschoot nog aan maar de gelijkmaker kwam er niet meer. Zo werd het andermaal een nederlaag voor de thuisploeg.
Scoreverlooop:
0-1 (44') Brüls (p)

LEES OOK: 'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

Zal Westerlo uiteindelijk in de top-2 eindigen?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

63
63
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

30
30
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

26
26
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

23
23
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

302
302
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

184
184
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

217
217
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

657
657
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

159
159
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

161
161
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1035
1035
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

655
655
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

829
829
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

819
819
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

485
485
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

390
390

Meer sportnieuws