Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

door
Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

Na een wedstrijd die de twee kanten kon uitgaan, heeft Westerlo een belangrijke zege geboekt bij het zwalpende Lierse. Dankzij deze overwinning komen Bob Peeters en co weer wat dichter bij de top-2. Lierse van zijn kant zakt steeds dieper weg in het moeras.

Lierse Kempenzonen hoopte vanavond op eerherstel na de blamage tegen de youngsters van Club Brugge. De hekkensluiter uit 1B boekte vorige week op Daknam zijn eerste zege van het seizoen. Bob Peeters en co hadden dan weer nood aan een reeksje om de aansluiting te vinden met de bovenste ploegen. Op de vorige speeldag liet het daarvoor een unieke kans liggen, Seraing maakte in extremis nog gelijk in Het Kuipje.
We zagen een prima wedstrijdbegin op het Lisp, na amper twee minuten spelen werd al een doelpunt van Ciçek afgekeurd wegens een duwfout. Op het kwartier kreeg ook de thuisploeg een prima kans via Osei-Berkoe, zijn schot spatte uiteen op het doelhout, pech voor Lierse. De thuisploeg drong ook nadien aan, halfweg de eerste periode vergat Placca om van dichtbij doelman Berke te kloppen. Aan de overzijde miste Dierckx dan weer een uitstekende kans om de ver uitgekomen De Smet te lobben. Beide doelmannen waren in uitstekende doen maar op slag van rust vloerde Brüls dan toch de thuisdoelman, nadat Westerlo een controversiële strafschop kreeg: 0-1. Halfweg stonden de bezoekers wat gelukkig aan de leiding.
Ook in het eerste kwartier na de rust bleven beide ploegen de aanval opzoeken. Na goed tien minuten schoot Dierckx binnen het bereik van De Smet. Westerlo had nadien doorlopend het meeste balbezit en hield redelijk eenvoudig de controle, Lierse kwam er nog amper uit. Op ruim een kwartier van het einde schoot invaller Ben Hammou een eind over de kooi van Berke. In het slot drong het team van Van Imschoot nog aan maar de gelijkmaker kwam er niet meer. Zo werd het andermaal een nederlaag voor de thuisploeg.
Scoreverlooop:
0-1 (44') Brüls (p)

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Zal Westerlo uiteindelijk in de top-2 eindigen?

Meest recent

Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

2
2
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

38
38
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

102
102
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

17
17
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

62
62
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

193
193
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

75
75
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

62
62
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

589
589
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

128
128
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

157
157
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

158
158
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

169
169
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

377
377
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

37
37
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

51
51
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

155
155
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

28
28
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

234
234
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

378
378
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

156
156
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

138
138
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

103
103
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

122
122
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

336
336

Meer sportnieuws