Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

61
Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

Na een wedstrijd die de twee kanten kon uitgaan, heeft Westerlo een belangrijke zege geboekt bij het zwalpende Lierse. Dankzij deze overwinning komen Bob Peeters en co weer wat dichter bij de top-2. Lierse van zijn kant zakt steeds dieper weg in het moeras.

Lierse Kempenzonen hoopte vanavond op eerherstel na de blamage tegen de youngsters van Club Brugge. De hekkensluiter uit 1B boekte vorige week op Daknam zijn eerste zege van het seizoen. Bob Peeters en co hadden dan weer nood aan een reeksje om de aansluiting te vinden met de bovenste ploegen. Op de vorige speeldag liet het daarvoor een unieke kans liggen, Seraing maakte in extremis nog gelijk in Het Kuipje.
We zagen een prima wedstrijdbegin op het Lisp, na amper twee minuten spelen werd al een doelpunt van Ciçek afgekeurd wegens een duwfout. Op het kwartier kreeg ook de thuisploeg een prima kans via Osei-Berkoe, zijn schot spatte uiteen op het doelhout, pech voor Lierse. De thuisploeg drong ook nadien aan, halfweg de eerste periode vergat Placca om van dichtbij doelman Berke te kloppen. Aan de overzijde miste Dierckx dan weer een uitstekende kans om de ver uitgekomen De Smet te lobben. Beide doelmannen waren in uitstekende doen maar op slag van rust vloerde Brüls dan toch de thuisdoelman, nadat Westerlo een controversiële strafschop kreeg: 0-1. Halfweg stonden de bezoekers wat gelukkig aan de leiding.
Ook in het eerste kwartier na de rust bleven beide ploegen de aanval opzoeken. Na goed tien minuten schoot Dierckx binnen het bereik van De Smet. Westerlo had nadien doorlopend het meeste balbezit en hield redelijk eenvoudig de controle, Lierse kwam er nog amper uit. Op ruim een kwartier van het einde schoot invaller Ben Hammou een eind over de kooi van Berke. In het slot drong het team van Van Imschoot nog aan maar de gelijkmaker kwam er niet meer. Zo werd het andermaal een nederlaag voor de thuisploeg.
Scoreverlooop:
0-1 (44') Brüls (p)

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zal Westerlo uiteindelijk in de top-2 eindigen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

9
9
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

30
30
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

94
94
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

25
25
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

27
27
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

44
44
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

60
60
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

94
94
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

116
116
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

53
53
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

282
282
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

602
602
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

75
75
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

23
23
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

149
149
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

153
153
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

182
182
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

334
334
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

649
649
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

243
243
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

197
197
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

587
587
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

101
101

Meer sportnieuws