Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

door
Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

Na een wedstrijd die de twee kanten kon uitgaan, heeft Westerlo een belangrijke zege geboekt bij het zwalpende Lierse. Dankzij deze overwinning komen Bob Peeters en co weer wat dichter bij de top-2. Lierse van zijn kant zakt steeds dieper weg in het moeras.

Lierse Kempenzonen hoopte vanavond op eerherstel na de blamage tegen de youngsters van Club Brugge. De hekkensluiter uit 1B boekte vorige week op Daknam zijn eerste zege van het seizoen. Bob Peeters en co hadden dan weer nood aan een reeksje om de aansluiting te vinden met de bovenste ploegen. Op de vorige speeldag liet het daarvoor een unieke kans liggen, Seraing maakte in extremis nog gelijk in Het Kuipje.
We zagen een prima wedstrijdbegin op het Lisp, na amper twee minuten spelen werd al een doelpunt van Ciçek afgekeurd wegens een duwfout. Op het kwartier kreeg ook de thuisploeg een prima kans via Osei-Berkoe, zijn schot spatte uiteen op het doelhout, pech voor Lierse. De thuisploeg drong ook nadien aan, halfweg de eerste periode vergat Placca om van dichtbij doelman Berke te kloppen. Aan de overzijde miste Dierckx dan weer een uitstekende kans om de ver uitgekomen De Smet te lobben. Beide doelmannen waren in uitstekende doen maar op slag van rust vloerde Brüls dan toch de thuisdoelman, nadat Westerlo een controversiële strafschop kreeg: 0-1. Halfweg stonden de bezoekers wat gelukkig aan de leiding.
Ook in het eerste kwartier na de rust bleven beide ploegen de aanval opzoeken. Na goed tien minuten schoot Dierckx binnen het bereik van De Smet. Westerlo had nadien doorlopend het meeste balbezit en hield redelijk eenvoudig de controle, Lierse kwam er nog amper uit. Op ruim een kwartier van het einde schoot invaller Ben Hammou een eind over de kooi van Berke. In het slot drong het team van Van Imschoot nog aan maar de gelijkmaker kwam er niet meer. Zo werd het andermaal een nederlaag voor de thuisploeg.
Scoreverlooop:
0-1 (44') Brüls (p)

LEES OOK: 'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

Zal Westerlo uiteindelijk in de top-2 eindigen?

Meest recent

'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

5
5
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

51
51
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

43
43
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

196
196
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

59
59
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

146
146
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

25
25
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

239
239
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

286
286
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

213
213
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

330
330
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

190
190
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

56
56
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

506
506
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

479
479
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

175
175
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

354
354
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

106
106
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

705
705
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

143
143
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

422
422
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

583
583
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

639
639

Meer sportnieuws