Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

door
Westerlo vindt aansluiting bij de top na nipte zege op het Lisp

Na een wedstrijd die de twee kanten kon uitgaan, heeft Westerlo een belangrijke zege geboekt bij het zwalpende Lierse. Dankzij deze overwinning komen Bob Peeters en co weer wat dichter bij de top-2. Lierse van zijn kant zakt steeds dieper weg in het moeras.

Lierse Kempenzonen hoopte vanavond op eerherstel na de blamage tegen de youngsters van Club Brugge. De hekkensluiter uit 1B boekte vorige week op Daknam zijn eerste zege van het seizoen. Bob Peeters en co hadden dan weer nood aan een reeksje om de aansluiting te vinden met de bovenste ploegen. Op de vorige speeldag liet het daarvoor een unieke kans liggen, Seraing maakte in extremis nog gelijk in Het Kuipje.
We zagen een prima wedstrijdbegin op het Lisp, na amper twee minuten spelen werd al een doelpunt van Ciçek afgekeurd wegens een duwfout. Op het kwartier kreeg ook de thuisploeg een prima kans via Osei-Berkoe, zijn schot spatte uiteen op het doelhout, pech voor Lierse. De thuisploeg drong ook nadien aan, halfweg de eerste periode vergat Placca om van dichtbij doelman Berke te kloppen. Aan de overzijde miste Dierckx dan weer een uitstekende kans om de ver uitgekomen De Smet te lobben. Beide doelmannen waren in uitstekende doen maar op slag van rust vloerde Brüls dan toch de thuisdoelman, nadat Westerlo een controversiële strafschop kreeg: 0-1. Halfweg stonden de bezoekers wat gelukkig aan de leiding.
Ook in het eerste kwartier na de rust bleven beide ploegen de aanval opzoeken. Na goed tien minuten schoot Dierckx binnen het bereik van De Smet. Westerlo had nadien doorlopend het meeste balbezit en hield redelijk eenvoudig de controle, Lierse kwam er nog amper uit. Op ruim een kwartier van het einde schoot invaller Ben Hammou een eind over de kooi van Berke. In het slot drong het team van Van Imschoot nog aan maar de gelijkmaker kwam er niet meer. Zo werd het andermaal een nederlaag voor de thuisploeg.
Scoreverlooop:
0-1 (44') Brüls (p)

LEES OOK: 'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Zal Westerlo uiteindelijk in de top-2 eindigen?

Meest recent

Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

2
2
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

47
47
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

16
16
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

35
35
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

149
149
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

51
51
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

51
51
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

117
117
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

243
243
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

110
110
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

165
165
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

63
63
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

62
62
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

119
119
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

298
298
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

338
338
Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

67
67
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

390
390
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

61
61
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

370
370
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

438
438
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

420
420
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

402
402
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

313
313
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

206
206

Meer sportnieuws