RSCA plaatst pionnen voor volgende superdeal

763
RSCA plaatst pionnen voor volgende superdeal

Momenteel is het nog onzeker wie er zondag tegen Standard onder de lat zal staan bij RSC Anderlecht: Hendrik Van Crombrugge of Timon Wellenreuther. De Duitse back-up werpt zich stilaan op tot een meer dan adequate vervanger van Van Crombrugge, waardoor de kans steeds groter wordt dat die laatste straks een grote transfer kan maken.


TEN ROUWELAAR

Ondanks de lovende kritieken over zijn verrichtingen nam RSC Anderlecht in het tussenseizoen verrassend genoeg afscheid van Max de Jong. 't Is te zeggen … De Nederlandse doelmannentrainer werd opzij gezet. Jelle ten Rouwelaar werd zijn opvolger, pijnlijk genoeg uitgerekend een goede bekende van de Jong. Het was Vincent Kompany die een voorstander was van ten Rouwelaars komst, want zijn ex-club NAC werkt nauw samen met Manchester City. Ten Rouwelaar werd zelfs al betrokken in het aankoopbeleid van Sporting, want dit seizoen versterkte de club zich met twee doelmannen die ten Rouwelaar goed kent.



Timon Wellenreuther werd voor een beperkte transfersom opgepikt bij Willem II, nadat de prestaties van de Duitse doelman in Tilburg door de scoutingscel als gunstig werden geëvalueerd. Maar Anderlecht ging ook shoppen bij NAC Breda, de ex-club van ten Rouwelaar. Daar werd de jonge doelman Bart Verbruggen weggehaald voor zo’n 300 duizend euro. De rolverdeling in het doelmannencompartiment is glashelder. Hendrik Van Crombrugge is de onbetwiste numero, Wellenreuther zijn back-up, terwijl het grote talent Verbruggen zich in de schaduw verder ontwikkelt.

PROFIEL VOOR KOMPANY

De geluiden vanuit Nederland over Timon Wellenreuther waren overwegend positief, maar anderzijds viel er toch ook wat verwondering te merken bij zijn transfer naar het ‘grote’ Anderlecht. Zo omschreef Aad de Mos hem als “een normale keeper. Voor Mechelen of Zulte Waregem.” De 24-jarige positioneert zich graag ver van het doel waardoor hij gemakkelijk kan meevoetballen, zoals coach Vincent Kompany dat graag heeft. Bovendien is Wellenreuther zowel links- als rechtsvoetig en durft hij ook uit te voetballen. Daarnaast beschikt de Duitser ook over goeie reflexen en groeide hij in de Eredivisie uit tot een echte strafschoppenspecialist. Wellenreuther heeft de stijl die Kompany zocht, en da’s een groot voordeel in het huidige Anderlecht.



Hoewel hij in Nederland een vaste basisspeler was, is Wellenreuther vandaag nog geen afgewerkt product. Hij is wel allround erg sterk waardoor er niet meteen één groot minpunt is die je kan opnoemen bij hem. Bij Willem II ontwikkelde Wellenreuther zich vorig seizoen erg gunstig, maar anderzijds is er ook nog veel ruimte voor verbetering. Hij werd dan ook niet aangetrokken om meteen mee te dingen naar de positie van nummer één, maar vooral om de concurrentie aan te scherpen. Anderzijds is het profiel van Wellenreuther vergelijkbaar met dat van Hendrik Van Crombrugge. En da’s geen toeval.

OPVOLGER VAN VAN CROMBRUGGE

Hendrik Van Crombrugge was vorig seizoen de absolute steunpilaar bij een zwalpend RSC Anderlecht en die uitstekende prestaties trekt de Rode Duivel ook dit jaar door bij paars-wit. Enkele weken geleden zag Van Crombrugge logischerwijze zijn goede prestaties beloond worden met een nieuwe vijfjarige verbintenis, waarmee hij uiterlijk tot en met 2025 onder contract komt te staan op Neerpede. Naargelang de bron zou het nieuwe salaris van Hendrik Van Crombrugge één miljoen euro of ruim één miljoen euro bedragen, waardoor de Rode Duivel één van de bestbetaalde spelers is bij Anderlecht. Enkel goede prestaties worden vandaag nog beloond op Neerpede, en door deze contractverlenging- en opwaardering neemt de marktwaarde van Van Crombrugge bijgevolg ook gevoelig toe. Op die manier wordt bij Sporting alles in gereedheid gebracht om binnen een afzienbare periode te cashen bij een lucratieve transfer van Van Crombrugge. En zijn vervanger hebben ze dus al in hun rangen.



In de voorbereiding op het recente seizoen kon Timon Wellenreuther echter nog niet zijn stempel drukken: in de oefenmatch tegen RWDM liet hij bijvoorbeeld geen solide indruk na. In de Jupiler Pro League was het dan logischerwijze wachten op speelkansen totdat Hendrik Van Crombrugge kampte met een blessure. En dat was in de topper tegen Club Brugge alvast het geval. De Duitse back-up kon de 3-0 nederlaag niet verhinderen, maar anderzijds kon hem ook weinig verweten worden. Ook in de laatste match tegen Beerschot liet Wellenreuther wederom een degelijke indruk na. Zijn prima prestatie op Het Kiel tegen een offensieve tegenstander werd positief enthousiast onthaald binnen de club. Wellenreuther bewees een uitstekende nummer twee te zijn, die op termijn weleens de schoenen kan vullen van Van Crombrugge.

KLOON VAN VAN CROMBRUGGE 

Want laat het duidelijk zijn: Timon Wellenreuther kwam niet naar Anderlecht om jarenlang tweede viool te spelen – hij koos bijvoorbeeld niet toevallig voor het nummer één op de achterzijde van z’n shirt. Ook de sportieve cel is ervan overtuigd dat hij kan uitgroeien tot een vaste titularis, want volgens La Dernière Heure had Anderlecht het zelfs aangedurfd om het seizoen met Wellenreuther voort te zetten indien er voor Hendrik Van Crombrugge een geweldig bod binnenkwam tijdens de voorbije mercato. De transfer van Wellenreuther was er één om op korte termijn een adequate back-up te hebben voor Van Crombrugge, maar ook met het doel om op middellange termijn uit te groeien tot de vaste Anderlecht-goalie.



Hoewel Timon Wellenreuther voorlopig slechts twee competitiewedstrijden afhaspelde bij Anderlecht, zijn prestaties zijn toch erg gelijkaardig als die van Van Crombrugge. Zo slaagt de Duitse doelman erin om 69 procent van zijn geïncasseerde doelpogingen tot een goed eind te brengen. En da's exact het seizoensgemiddelde als zijn collega Hendrik Van Crombrugge. Op het gebied van reddingen verrichten is er dus weinig verschil tussen beide doelmannen. Anderzijds bewijst Wellenreuther ook dat hij over aardige voetjes beschikt. Zo'n 88 procent van zijn verstuurde passes kennen een goede afloop, en da's zowaar tien procent meer dan bij Willem II in het voorbije seizoen. Van Crombrugge presteert in dat onderdeel echter wel nog iéts beter dan de 24-jarige Duitser, al is het miniem verschil wel verwaarloosbaar met amper één procent. Het is dus duidelijk dat Wellenreuther eenzelfde profiel bezit zoals Van Crombrugge.

ANDERLECHT KAN CASHEN 

Sport/Voetbalmagazine vroeg onlangs aan Peter Verbeke of de toestand bij Anderlecht zo precair is dat na de 'verplichte' verkoop van Jérémy Doku ook Hendrik Van Crombrugge, Albert Sambi Lokonga en Yari Verschaeren straks de club kunnen verlaten. “We zullen moeten bekijken wat nodig is. Laat ons hopen dat dit soort transfers niet meer hoeft plaats te vinden.” Toch zou een vertrek van Van Crombrugge op korte termijn niet verrassend of onlogisch zijn. De 27-jarige bezit geen zo'n ruime progressiemarge meer in vergelijking met de veel jongere Sambi Lokonga (21) of Verschaeren (19). Anderzijds is Van Crombrugge een meer afgewerkt product dan deze goudhaantjes en staat hij al jaren in de concrete belangstelling van verschillende buitenlandse clubs.



En net daarom is het logisch dat Anderlecht straks weleens Van Crombrugge zou kunnen verpatsen, zijn recente contractverlenging- en opwaardering geldt in die optiek als een verstandige investering. Hoewel zijn nieuwe verbintenis de clubkas straks een pak meer zal kosten, de marktwaarde van Van Crombrugge schoot daardoor wel de lucht in. Bijgevolg kan Anderlecht straks een hogere transfersom afdwingen bij de geïnteresseerde clubs. Daarnaast zit het dus wel snor met de opvolging. Timon Wellenreuther bewijst voorlopig dat hij een adequate en valabele opvolger kan worden voor Van Crombrugge, waardoor die laatste in één van de volgende mercato's weleens een grote transfer kan maken. Een win-winsituatie voor alle partijen. 

LEES OOK: 'Grote kuis in Genk: 8 (!) vertrekkers in de maak'

Is Wellenreuther een goeie opvolger voor Van Crombrugge?

Meest recent

Transferhonger RSCA maakt slachtoffers: grote naam naar B-kern?

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken. Met Marten Winkler werd maandag een nieuwe ...

15
15
Infantino slaat hard terug: belangrijke kop rolt bij FIFA

Ondanks de lawine aan kritiek van de voorbije weken, blijft Gianni Infantino aan het roer staan bij ...

55
55
Tóch droomtransfer Seys? Engels expert doet ferme uitspraak

Voor Club Brugge is de situatie van Joaquin Seys duidelijk. Zelfs al komt straks een riante ...

320
320
Verbijstering bij KRC Genk: "Compleet onverantwoord"

KRC Genk boekte zaterdag zijn eerste competitiezege, maar de overwinning tegen KVC Westerlo kreeg ...

154
154
"Hallucinant" - Wilmots maakt brandhout van Lardot

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

142
142
'Anderlecht draaft door met topaanwinst: prijskaartje al bekend'

Met einde van de transferperiode in het vooruitzicht, lijkt RSC Anderlecht een tandje bij te ...

433
433
‘Club Brugge speelt met vuur: breuk met Tresoldi dreigt’

Club Brugge hield Nicolò Tresoldi deze zomer tegen, ondanks een persoonlijk akkoord met AS ...

513
513
'Duivelse transfercarrousel: dubbeldeal van ruim 90 miljoen'

Mark van Bommel heeft als speler natuurlijk een verleden in de Serie A en kent het Italiaanse ...

151
151
'Solden bij Antwerp: revelatie meteen in etalage gezet'

Na twee speeldagen pronkt Antwerp voorlopig nog met een foutloos rapport. De leegloop van de ...

427
427
Lardot geeft toe: Union ontsnapt, pech voor Standard

Het nieuwe seizoen is amper twee speeldagen ver, maar op verschillende velden zorgden de Belgische ...

203
203
Garcia trapt na: zondebok Rode Duivels krijgt volle laag

Voor het eerst sinds de uitschakeling op het WK laat Rudi Garcia nog eens van zich horen. In een ...

639
639
'Club Brugge rondt huiswerk af: laatste doelwit bekend'

Na de komst van Jan Virgili leek Club Brugge even nóg een vervanger voor Christos Tzolis aan ...

745
745
Diepe rouw bij Racing Genk: eerbetoon treft alle harten

De voetbalwereld is vandaag in diepe rouw. In de Cegeka Arena, normaal het decor van uitbundige ...

88
88
'Anderlecht gaat volledig los: op zucht van nieuwe spits'

RSC Anderlecht heeft maandagavond de komst van flankaanvaller Matin Winkler aangekondigd. Maar ...

500
500
Cercle pakt uit met Gent-chouchou; Essevee slaat wéér toe

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklasser blijven volop sleutelen aan hun ...

182
182
Garcia doorbreekt WK-stilte: straffe taal over Vanaken

Sinds de WK-uitschakeling van de Rode Duivels en zijn daaropvolgende ontslag, bleeft het stil in het ...

1447
1447
Ruben Van Gucht maakt het bont: Vroege exit schokt

Ruben Van Gucht werd afgelopen week vader, op mediavlak wacht hem binnenkort al een nieuwe ...

88
88
Contract tot 2030: Anderlecht pronkt met vijfde zomeraankoop

RSC Anderlecht blijft zich verder versterken in de slotweken van de zomerse transferperiode. Zo werd ...

626
626
‘Club Brugge steelt transfershow: 10M voor oude bekende’

Club Brugge schakelt na het vertrek van Bjorn Meijer meteen door. Blauw-zwart heeft een oude bekende ...

941
941
'Over & out: Bruno zet trio buitenspel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat op het punt om nog eens stevig toe te slaan op de transfermarkt, maar ook op ...

997
997
'Record aan diggelen: Club Brugge casht op sterkhouder'

De miljoenen rollen weer vlot over de toonbank bij Club Brugge, dat zelf ruim 40 miljoen uitgaf. ...

1106
1106
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

414
414
'Sibierski maakt statement: Anderlecht betaalt 8 miljoen'

Na de nederlaag tegen Beveren staat RSC Anderlecht terug met de voeten op de grond. Tegen de ...

548
548
'Club Brugge keert kar: Leko kan fluiten naar winger'

Met een zes op zes tegen KV Kortrijk en OH Leuven schoot Club Brugge vlot uit de startblokken. ...

834
834
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

543
543

Meer sportnieuws