RSCA plaatst pionnen voor volgende superdeal

763 stemmen
RSCA plaatst pionnen voor volgende superdeal

Momenteel is het nog onzeker wie er zondag tegen Standard onder de lat zal staan bij RSC Anderlecht: Hendrik Van Crombrugge of Timon Wellenreuther. De Duitse back-up werpt zich stilaan op tot een meer dan adequate vervanger van Van Crombrugge, waardoor de kans steeds groter wordt dat die laatste straks een grote transfer kan maken.


TEN ROUWELAAR

Ondanks de lovende kritieken over zijn verrichtingen nam RSC Anderlecht in het tussenseizoen verrassend genoeg afscheid van Max de Jong. 't Is te zeggen … De Nederlandse doelmannentrainer werd opzij gezet. Jelle ten Rouwelaar werd zijn opvolger, pijnlijk genoeg uitgerekend een goede bekende van de Jong. Het was Vincent Kompany die een voorstander was van ten Rouwelaars komst, want zijn ex-club NAC werkt nauw samen met Manchester City. Ten Rouwelaar werd zelfs al betrokken in het aankoopbeleid van Sporting, want dit seizoen versterkte de club zich met twee doelmannen die ten Rouwelaar goed kent.



Timon Wellenreuther werd voor een beperkte transfersom opgepikt bij Willem II, nadat de prestaties van de Duitse doelman in Tilburg door de scoutingscel als gunstig werden geëvalueerd. Maar Anderlecht ging ook shoppen bij NAC Breda, de ex-club van ten Rouwelaar. Daar werd de jonge doelman Bart Verbruggen weggehaald voor zo’n 300 duizend euro. De rolverdeling in het doelmannencompartiment is glashelder. Hendrik Van Crombrugge is de onbetwiste numero, Wellenreuther zijn back-up, terwijl het grote talent Verbruggen zich in de schaduw verder ontwikkelt.

PROFIEL VOOR KOMPANY

De geluiden vanuit Nederland over Timon Wellenreuther waren overwegend positief, maar anderzijds viel er toch ook wat verwondering te merken bij zijn transfer naar het ‘grote’ Anderlecht. Zo omschreef Aad de Mos hem als “een normale keeper. Voor Mechelen of Zulte Waregem.” De 24-jarige positioneert zich graag ver van het doel waardoor hij gemakkelijk kan meevoetballen, zoals coach Vincent Kompany dat graag heeft. Bovendien is Wellenreuther zowel links- als rechtsvoetig en durft hij ook uit te voetballen. Daarnaast beschikt de Duitser ook over goeie reflexen en groeide hij in de Eredivisie uit tot een echte strafschoppenspecialist. Wellenreuther heeft de stijl die Kompany zocht, en da’s een groot voordeel in het huidige Anderlecht.



Hoewel hij in Nederland een vaste basisspeler was, is Wellenreuther vandaag nog geen afgewerkt product. Hij is wel allround erg sterk waardoor er niet meteen één groot minpunt is die je kan opnoemen bij hem. Bij Willem II ontwikkelde Wellenreuther zich vorig seizoen erg gunstig, maar anderzijds is er ook nog veel ruimte voor verbetering. Hij werd dan ook niet aangetrokken om meteen mee te dingen naar de positie van nummer één, maar vooral om de concurrentie aan te scherpen. Anderzijds is het profiel van Wellenreuther vergelijkbaar met dat van Hendrik Van Crombrugge. En da’s geen toeval.

OPVOLGER VAN VAN CROMBRUGGE

Hendrik Van Crombrugge was vorig seizoen de absolute steunpilaar bij een zwalpend RSC Anderlecht en die uitstekende prestaties trekt de Rode Duivel ook dit jaar door bij paars-wit. Enkele weken geleden zag Van Crombrugge logischerwijze zijn goede prestaties beloond worden met een nieuwe vijfjarige verbintenis, waarmee hij uiterlijk tot en met 2025 onder contract komt te staan op Neerpede. Naargelang de bron zou het nieuwe salaris van Hendrik Van Crombrugge één miljoen euro of ruim één miljoen euro bedragen, waardoor de Rode Duivel één van de bestbetaalde spelers is bij Anderlecht. Enkel goede prestaties worden vandaag nog beloond op Neerpede, en door deze contractverlenging- en opwaardering neemt de marktwaarde van Van Crombrugge bijgevolg ook gevoelig toe. Op die manier wordt bij Sporting alles in gereedheid gebracht om binnen een afzienbare periode te cashen bij een lucratieve transfer van Van Crombrugge. En zijn vervanger hebben ze dus al in hun rangen.



In de voorbereiding op het recente seizoen kon Timon Wellenreuther echter nog niet zijn stempel drukken: in de oefenmatch tegen RWDM liet hij bijvoorbeeld geen solide indruk na. In de Jupiler Pro League was het dan logischerwijze wachten op speelkansen totdat Hendrik Van Crombrugge kampte met een blessure. En dat was in de topper tegen Club Brugge alvast het geval. De Duitse back-up kon de 3-0 nederlaag niet verhinderen, maar anderzijds kon hem ook weinig verweten worden. Ook in de laatste match tegen Beerschot liet Wellenreuther wederom een degelijke indruk na. Zijn prima prestatie op Het Kiel tegen een offensieve tegenstander werd positief enthousiast onthaald binnen de club. Wellenreuther bewees een uitstekende nummer twee te zijn, die op termijn weleens de schoenen kan vullen van Van Crombrugge.

KLOON VAN VAN CROMBRUGGE 

Want laat het duidelijk zijn: Timon Wellenreuther kwam niet naar Anderlecht om jarenlang tweede viool te spelen – hij koos bijvoorbeeld niet toevallig voor het nummer één op de achterzijde van z’n shirt. Ook de sportieve cel is ervan overtuigd dat hij kan uitgroeien tot een vaste titularis, want volgens La Dernière Heure had Anderlecht het zelfs aangedurfd om het seizoen met Wellenreuther voort te zetten indien er voor Hendrik Van Crombrugge een geweldig bod binnenkwam tijdens de voorbije mercato. De transfer van Wellenreuther was er één om op korte termijn een adequate back-up te hebben voor Van Crombrugge, maar ook met het doel om op middellange termijn uit te groeien tot de vaste Anderlecht-goalie.



Hoewel Timon Wellenreuther voorlopig slechts twee competitiewedstrijden afhaspelde bij Anderlecht, zijn prestaties zijn toch erg gelijkaardig als die van Van Crombrugge. Zo slaagt de Duitse doelman erin om 69 procent van zijn geïncasseerde doelpogingen tot een goed eind te brengen. En da's exact het seizoensgemiddelde als zijn collega Hendrik Van Crombrugge. Op het gebied van reddingen verrichten is er dus weinig verschil tussen beide doelmannen. Anderzijds bewijst Wellenreuther ook dat hij over aardige voetjes beschikt. Zo'n 88 procent van zijn verstuurde passes kennen een goede afloop, en da's zowaar tien procent meer dan bij Willem II in het voorbije seizoen. Van Crombrugge presteert in dat onderdeel echter wel nog iéts beter dan de 24-jarige Duitser, al is het miniem verschil wel verwaarloosbaar met amper één procent. Het is dus duidelijk dat Wellenreuther eenzelfde profiel bezit zoals Van Crombrugge.

ANDERLECHT KAN CASHEN 

Sport/Voetbalmagazine vroeg onlangs aan Peter Verbeke of de toestand bij Anderlecht zo precair is dat na de 'verplichte' verkoop van Jérémy Doku ook Hendrik Van Crombrugge, Albert Sambi Lokonga en Yari Verschaeren straks de club kunnen verlaten. “We zullen moeten bekijken wat nodig is. Laat ons hopen dat dit soort transfers niet meer hoeft plaats te vinden.” Toch zou een vertrek van Van Crombrugge op korte termijn niet verrassend of onlogisch zijn. De 27-jarige bezit geen zo'n ruime progressiemarge meer in vergelijking met de veel jongere Sambi Lokonga (21) of Verschaeren (19). Anderzijds is Van Crombrugge een meer afgewerkt product dan deze goudhaantjes en staat hij al jaren in de concrete belangstelling van verschillende buitenlandse clubs.



En net daarom is het logisch dat Anderlecht straks weleens Van Crombrugge zou kunnen verpatsen, zijn recente contractverlenging- en opwaardering geldt in die optiek als een verstandige investering. Hoewel zijn nieuwe verbintenis de clubkas straks een pak meer zal kosten, de marktwaarde van Van Crombrugge schoot daardoor wel de lucht in. Bijgevolg kan Anderlecht straks een hogere transfersom afdwingen bij de geïnteresseerde clubs. Daarnaast zit het dus wel snor met de opvolging. Timon Wellenreuther bewijst voorlopig dat hij een adequate en valabele opvolger kan worden voor Van Crombrugge, waardoor die laatste in één van de volgende mercato's weleens een grote transfer kan maken. Een win-winsituatie voor alle partijen. 

LEES OOK: 'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Is Wellenreuther een goeie opvolger voor Van Crombrugge?

Meest recent

Grote opluchting in Brugge na stadionnieuws: "Onverwacht"

Bij Club Brugge kwamen ze woensdag met groot nieuws en het ging niet over een transfer. Wel kon de ...

20
20
'Club Brugge wint strijd van Anderlecht om toptalent'

Het is nog wachten tot het échte transfergeweld losbarst bij Club Brugge en Anderlecht. ...

67
67
Genk houdt interesse af, Japanner weg bij OHL

De zomermercato komt alsmaar meer op gang, ook voor Belgische clubs. Bij KRC Genk zijn ze erin ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schiet in actie, sterkhouders weg bij Club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

101
101
Fans reageren op stadionnieuws Club Brugge: “Knettergek!”

Club Brugge kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat er een definitieve uitvoerbare ...

222
222
Rode Duivels zorgen nu ook buiten het veld voor chaos

Een plaats in de halve finale lonkt en heel België leeft toe naar de kraker tegen Spanje. Maar ...

81
81
Marokko incasseert mokerslag, Franse ophef om arbitrage

Vanavond staat de eerste kwartfinale van het WK 2026 op het programma. Marokko en Frankrijk bekampen ...

244
244
Van der Elst kiest twee verrassende Duivels in elftal van WK

De wereldbeker is intussen in zijn eindfase aanbeland. Acht landen blijven nog over en binnen acht ...

165
165
Ein-de-lijk! Club kan beginnen aan bouw van nieuw stadion

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot de absolute primus in België op sportief en ...

448
448
'Volgende sterkhouder Union weg: PL meldt zich'

Union moest de voorbije zomers telkens zijn beste spelers laten vertrekken en dat zal dit jaar ...

59
59
'Anderlecht heeft derde aanwinst beet: 5 miljoen'

Er ligt deze zomer heel wat werk op de plank voor sportief directeur Antoine Sibierski bij ...

543
543
Ruben Van Gucht dropt enorme bom bij Vandaag Inside

Maandenlang werd er volop gespeculeerd, maar Ruben Van Gucht hield de lippen stijf op elkaar. Tot ...

129
129
'Standard vangt plots complete jackpot met transfer'

Standard lijkt deze zomer weer zeer actief te gaan zijn op de transfermarkt. Sportief directeur Marc ...

233
233
Olmo vreest één Rode Duivel vooral: "Beste ter wereld"

Vrijdag kunnen de Rode Duivels voor een enorme stunt zorgen op het WK. Dan nemen ze het in hun ...

394
394
'Anderlecht zet zinnen op vervanger van Hazard'

Antoine Sibierski moet stilaan toch gaan doorschakelen in de transferdossiers. Paars-Wit heeft nog ...

191
191
Moreira geeft aan hoe België Spanje moet aanpakken

België neemt het vrijdag op tegen Spanje. De Rode Duivels hopen op een stunt zoals 40 jaar ...

142
142
Courtois verrast iedereen met update over Duivels-toekomst

Thibaut Courtois leek enkele weken geleden aan te geven dat het na het WK misschien wel eens gedaan ...

185
185
Anderlecht verbaast: 15M-transfer plots op tafel

Anderlecht heeft een ideaal target op het oog, maar het botst meteen op een stevig prijskaartje. Er ...

358
358
'Drama voor Anderlecht: wéér speler maanden out'

De voorbereiding van RSC Anderlecht begint stilaan een nachtmerrie te worden. De Brusselaars zijn ...

499
499
Courtois laat België dromen: "Spanje? Het is mogelijk"

België speelt vrijdagavond tegen Spanje. De Belgen zijn uiteraard niet de favoriet in deze ...

88
88
KRC Genk zoekt vervanger Hayen: 10 mogelijke kandidaten

De passage van Nicky Hayen bij KRC Genk is afgelopen. De Limburger maakte niet bepaald indruk en won ...

633
633
'Theate versiert na WK absolute droomtransfer'

Arthur Theate is niet langer een basispion op het WK. De linksvoetige centrale verdediger verloor ...

174
174
Anderlecht heeft opvolger Nathan De Cat al beet

We haalden al aan dat Antoine Sibierski nog een berg werk heeft te verzetten, want voorlopig is het ...

420
420
'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

737
737
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

234
234

Meer sportnieuws