'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

door
'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

De Belgische clubs hebben nog eens een relatief goede week gekend in Europa, want met Antwerp en Standard wisten eindelijk nog eens twee clubs hun wedstrijd te winnen. Dat was al geleden van de eerste speeldag van de groepsfases van de Champions League en Europa League, toen Club en Antwerp wonnen. Desondanks dreigt na volgend seizoen een ramp voor de Belgische clubs.


Sport/Voetbalmagazine weet immers dat het er niet goed uit ziet voor de Belgische coëfficiënt op de Europese ranking. België begon op die rangschikking nog als nummer acht aan het seizoen, maar werd al gepasseerd door Nederland. Als na dit seizoen ook nog eens de resultaten van het seizoen 2016/17 - een goed jaar voor België - wegvallen, zakt België in de huidige situatie weg naar de dertiende plaats.

Dat zou betekenen dat geen enkele Belgische club nog zeker zou zijn van een plaats in de groepsfase van de Champions League of Europa League. Momenteel heeft België nog twee rechtstreekse tickets, één voor de Champions League en één voor de Europa League. Om nog een rechstreeks ticket voor de CL te kunnen pakken, zou België al Schotland moeten bijbenen, maar daarvoor zouden de Belgische teams dit seizoen nog zo'n tien Europese matchen moeten winnen. Om te duiden: tot dusver wonnen de vier Belgische clubs in de groepsfase samen slechts vijf matchen.

Mocht België nog Oekraïne passeren, wat iets makkelijker zal zijn, kan de kampioen rechtstreeks naar de groepsfase als de winnaar van de Champions League zich in eigen land al geplaatst heeft voor het kampioenenbal. Dat gebeurt vrijwel altijd, dus ook dan zou de Belgische kampioen redelijk gerust mogen zijn.

LEES OOK: Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

Moeten de Belgische clubs zich zorgen maken?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

41
41
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

39
39
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

19
19
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

118
118
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

81
81
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

97
97
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

92
92
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

124
124
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

205
205
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

48
48
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

227
227
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

501
501
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

175
175
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

384
384
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

89
89
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

133
133
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

137
137
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

350
350
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

64
64
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

251
251
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

185
185
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

376
376
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

78
78
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

205
205
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

206
206

Meer sportnieuws