'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

door
'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

De Belgische clubs hebben nog eens een relatief goede week gekend in Europa, want met Antwerp en Standard wisten eindelijk nog eens twee clubs hun wedstrijd te winnen. Dat was al geleden van de eerste speeldag van de groepsfases van de Champions League en Europa League, toen Club en Antwerp wonnen. Desondanks dreigt na volgend seizoen een ramp voor de Belgische clubs.


Sport/Voetbalmagazine weet immers dat het er niet goed uit ziet voor de Belgische coëfficiënt op de Europese ranking. België begon op die rangschikking nog als nummer acht aan het seizoen, maar werd al gepasseerd door Nederland. Als na dit seizoen ook nog eens de resultaten van het seizoen 2016/17 - een goed jaar voor België - wegvallen, zakt België in de huidige situatie weg naar de dertiende plaats.

Dat zou betekenen dat geen enkele Belgische club nog zeker zou zijn van een plaats in de groepsfase van de Champions League of Europa League. Momenteel heeft België nog twee rechtstreekse tickets, één voor de Champions League en één voor de Europa League. Om nog een rechstreeks ticket voor de CL te kunnen pakken, zou België al Schotland moeten bijbenen, maar daarvoor zouden de Belgische teams dit seizoen nog zo'n tien Europese matchen moeten winnen. Om te duiden: tot dusver wonnen de vier Belgische clubs in de groepsfase samen slechts vijf matchen.

Mocht België nog Oekraïne passeren, wat iets makkelijker zal zijn, kan de kampioen rechtstreeks naar de groepsfase als de winnaar van de Champions League zich in eigen land al geplaatst heeft voor het kampioenenbal. Dat gebeurt vrijwel altijd, dus ook dan zou de Belgische kampioen redelijk gerust mogen zijn.

LEES OOK: Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

Moeten de Belgische clubs zich zorgen maken?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

6
6
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

26
26
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

190
190
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

145
145
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

128
128
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

92
92
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

243
243
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

38
38
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

77
77
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

204
204
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

30
30
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

73
73
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

126
126
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

195
195
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

61
61
'Cercle krijgt slecht nieuws over miljoenentransfer'

Cercle Brugge moet dit seizoen opnieuw knokken om het behoud te verzekeren in de Jupiler Pro League. ...

93
93
Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

46
46
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

113
113
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

376
376
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

272
272
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

225
225
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

46
46
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

230
230
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

103
103
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

78
78

Meer sportnieuws