'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

door
'Ramp dreigt na volgend seizoen voor Belgische clubs in Europa'

De Belgische clubs hebben nog eens een relatief goede week gekend in Europa, want met Antwerp en Standard wisten eindelijk nog eens twee clubs hun wedstrijd te winnen. Dat was al geleden van de eerste speeldag van de groepsfases van de Champions League en Europa League, toen Club en Antwerp wonnen. Desondanks dreigt na volgend seizoen een ramp voor de Belgische clubs.


Sport/Voetbalmagazine weet immers dat het er niet goed uit ziet voor de Belgische coëfficiënt op de Europese ranking. België begon op die rangschikking nog als nummer acht aan het seizoen, maar werd al gepasseerd door Nederland. Als na dit seizoen ook nog eens de resultaten van het seizoen 2016/17 - een goed jaar voor België - wegvallen, zakt België in de huidige situatie weg naar de dertiende plaats.

Dat zou betekenen dat geen enkele Belgische club nog zeker zou zijn van een plaats in de groepsfase van de Champions League of Europa League. Momenteel heeft België nog twee rechtstreekse tickets, één voor de Champions League en één voor de Europa League. Om nog een rechstreeks ticket voor de CL te kunnen pakken, zou België al Schotland moeten bijbenen, maar daarvoor zouden de Belgische teams dit seizoen nog zo'n tien Europese matchen moeten winnen. Om te duiden: tot dusver wonnen de vier Belgische clubs in de groepsfase samen slechts vijf matchen.

Mocht België nog Oekraïne passeren, wat iets makkelijker zal zijn, kan de kampioen rechtstreeks naar de groepsfase als de winnaar van de Champions League zich in eigen land al geplaatst heeft voor het kampioenenbal. Dat gebeurt vrijwel altijd, dus ook dan zou de Belgische kampioen redelijk gerust mogen zijn.

LEES OOK: Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Moeten de Belgische clubs zich zorgen maken?

Meest recent

Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

15
15
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

69
69
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

101
101
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

62
62
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

32
32
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

39
39
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

184
184
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

41
41
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

284
284
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

219
219
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

72
72
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

227
227
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

387
387
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

137
137
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

295
295
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

275
275
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

154
154
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

144
144
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

117
117
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

94
94
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

498
498
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

159
159
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

52
52
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

351
351

Meer sportnieuws