TRANSFERUURTJE: 'Genk hoopt op miljoenen, Barça kan toeslaan'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk hoopt op miljoenen, Barça kan toeslaan'

Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk mag in de nabije toekomst hopen op nieuwe miljoenen. De Limburgers wisten immers een stevig percentage te bedingen op de doorverkoop van Sander Berge en die lokt na nog geen jaar bij Sheffield United al de nodige interesse. Met name Arsenal zou het wel zwaar zien zitten in de Noorse middenvelder. Als het tot een transfer zou komen, passeert Genk dus weer langs de kassa.



Bij Antwerp willen ze graag af van Didier Lamkel Zé en de Kameroener gaf zelf al aan open te staan voor een aantal Belgische clubs. Donderdag deed hij de speculaties over een binnenlandse transfer nog wat toenemen door via Instagram te laten weten dat hij aanwezig was in de Ghelamco Arena. Wat hij er precies kwam doen, is nog niet duidelijk.

Club Brugge kan in januari wel een nieuwe spits gebruiken en daarvoor doen alweer enkele stevige namen de ronde. Zo wordt de landskampioen opnieuw gelinkt aan Divock Origi, die bij Liverpool amper nog speelt. Ook Caleb Chukwuemeka, een 18-jarige spits van Northampton, werd genoemd. De Engelse club heeft wel de onderhandelingen met de speler over een contractverlenging opgestart, waardoor Club zich zal moeten haasten.



Anderlecht kan in januari misschien tijdelijk afscheid nemen van Killian Sardella. De 18-jarige verdediger komt niet meer aan bod en voor zijn ontwikkeling is het belangrijk dat hij speelminuten maakt. Een uitleenbeurt zou daarvoor een oplossing kunnen bieden. 

BUITENLAND

FC Barcelona hoopt zich de komende maanden nog te versterken, waarbij onder meer Georginio Wijnaldum op het lijstje zou staan. Vorige zomer bleek de Nederlander niet haalbaar door een clausule bij de transfer van Philippe Coutinho, die bepaalde dat Barça nog eens 100 miljoen euro moest betalen om nog eens een speler bij Liverpool weg te halen. Die clausule zou nu echter verstreken zijn, waardoor Barça vrije baan heeft om Wijnaldum, die einde contract is, binnen te halen.



Romelu Lukaku scoort nog steeds aan de lopende band bij Internazionale en dat zorgt ervoor dat de interesse in de Rode Duivel weer toeneemt. Zo zou niemand minder dan Real Madrid nu aan zijn komst denken. Zinedine Zidane zou in onze landgenoot de opvolger van Karim Benzema zien, maar zou dan wel minstens 85 miljoen euro moeten neertellen.

Everton zou in januari zaken willen doen met Tottenham. Ze zouden maar liefst drie spelers willen wegplukken bij de huidige leider in de Premier League. Harry Winks en Dele Alli zouden op huurbasis moeten overkomen om minuten te maken, terwijl reservedoelman Paulo Gazzaniga definitief aangekocht zou kunnen worden.

LEES OOK: Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Denk je dat Club nog een spits zal halen?

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

70
70
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

27
27
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

176
176
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

60
60
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

121
121
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

106
106
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

93
93
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

285
285
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

114
114
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

504
504
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

170
170
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

174
174
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

205
205
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

127
127
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

300
300
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

198
198
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

245
245
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

360
360
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

427
427
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

180
180
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

194
194
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

119
119
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

256
256

Meer sportnieuws