AA Gent maakt zich zorgen over dramatische Bolat

535 stemmen
AA Gent maakt zich zorgen over dramatische Bolat

't Was weer geen leuke avond in Gent: de Buffalo's verloren donderdag nu al hun vierde Europa League-wedstrijd op een rij. Bovendien liet Sinan Bolat zich weeral vangen door een bedenkelijk doelpunt te slikken. De recente prestaties van het ganse team van AA Gent waren al niet indrukwekkend, maar nu is ook Bolat stilaan een schim geworden van de topdoelman die hij vorig seizoen nog was.


PRIMEUR TEGEN CHARLEROI 

“Dit was de Sinan zoals België hem kent”, klonk het vorig weekend bij coach Wim De Decker na de onverhoopte maar heel welgekomen zege in Charleroi. “Het zal hem én de ploeg deugd doen.” AA Gent won verrassend genoeg de topper tegen Sporting Charleroi, en daar had Sinan Bolat een groot aandeel in: de Buffalo's konden toen namelijk voor het eerst in elf wedstrijden de nul houden en Bolat pakte uit met een prima prestatie. De trein leek eindelijk vertrokken te zijn. 



Saido Berahino (38'), Mamadou Fall (54') en Kaveh Rezaei (73'). Geen enkele aanvaller van dit trio slaagde er zaterdag in om Bolat te passeren, en het was toen pas de eerste keer dit seizoen dat de Zebra's niet wisten te scoren in de Jupiler Pro League. De Turkse international leek met zijn glansprestatie eindelijk vertrokken te zijn voor een langere periode op topniveau en dat zorgde voor een grote opluchting bij het bestuur, de technische staf en bij Bolat zelf. Want ook de 32-jarige gereputeerde doelman kwam dit seizoen al meermaals onder vuur te liggen. 

DE ERFENIS VAN KALINIC 

Eind augustus werd Sinan Bolat met de nodige egards binnengehaald in de Ghelamco Arena, en dat mocht ook wel gezien zijn opgebouwde status in de voorbije jaren. De twaalfvoudige international was tijdens de laatste seizoenen een absolute topdoelman in de Jupiler Pro League en ook de steile opmars van Antwerp FC in de recente jaren kwam er deels dankzij zijn uitstekende prestaties. De Turkse goalie was vorig seizoen bijvoorbeeld nog de op vier na efficiëntste doelman in België.



Bolat kon toen namelijk 71,6% van zijn totale geïncasseerde doelpogingen in veiligheid brengen. Enkel Simon Mignolet (Club Brugge, 83,5%), Hendrik Van Crombrugge (RSC Anderlecht, 78%) en Adam Jakubech (KV Kortrijk, 73,3%) presteerden in die jaargang nog nét iets efficiënter dan de toenmalige Antwerp-doelwachter. Met de komst van Sinan Bolat zouden de Buffalo's eindelijk verlost zijn van de zware erfenis die Lovre Kalinic achterliet na diens vertrek naar Aston Villa in januari 2019.

FLATEREN TEGEN RODE STER  

Helaas voor Sinan Bolat en AA Gent pakte het droomscenario niet uit zoals verwacht en gehoopt. Bolat, vorig seizoen nochtans één van de beste doelmannen in België, ging dit seizoen al meermaals in de fout en dat baart toch wel (grote) zorgen. Bij Antwerp FC liet hij zich zelden betrappen op een flagrante fout, terwijl hij in z'n eerste matchen bij AA Gent zowat het meest aantal flaters telt onder de alle Gentse doelmannen. Tegen RSC Anderlecht beging Bolat bijvoorbeeld een gruwelijke blunder bij het tegendoelpunt van Michael Amir Murillo, en tegen KRC Genk ging hij de mist in bij een afstandsschot van Patrik Hrosovsky. Toen al werd luidop gezegd en geschreven dat Bolat zichzelf in vraag moet stellen om zo uit die eindeloze en negatieve spiraal te komen. 't Is gemakkelijker gezegd dan gedaan.

Dat bleek nog eens op donderdagavond, toen AA Gent met in de Europa League met 0-2 de boot inging tegen Rode Ster Belgrado. Opnieuw ging Sinan Bolat in de fout. In de openingsminuut, via een zondagsschot van Njegos Petrovic vanop 25 meter. 't Was toen al duidelijk dat er niets meer zou inzitten voor de Oost-Vlamingen, die met nul op twaalf een dramatische campagne beleven in de Europa League. Coach Wim de Decker nam zijn doelman opvallend in bescherming na afloop van de match, die hij overigens goed kende tijdens zijn assistentschap bij Antwerp FC onder de toenmalige leiding van Laszlo Bölöni.



“Je verwacht wel dat hij de bal pakt maar hij anticipeerde op een voorzet en daarom een stapje naar links”, klonk het bij De Decker op de persconferentie na de wedstrijd. “Vandaar dat zondagsschot. Het is niet zijn eerste foutje maar ik blijf overtuigd van zijn kwaliteiten. Ik heb die van dichtbij gezien. Er moet gewoon zo snel mogelijk een constante in komen.” De Decker lijkt zijn doelman dan ook niet meteen te verbannen naar de reservenbank. “Dat is het leven van een doelman maar dan zou hij zich nog eens zo eenzaam voelen. Of dat de oplossing is, weet je pas achteraf.” Tegen Rode Ster Belgrado pakte Bolat uit met één geslaagde save op drie geïncasseerde doelpogingen. Da's een reddings-percentage van slechts 33 procent ...

IMPORTANTIE NEEMT AF 

Zijn talrijke opgestapelde flaters verraden het dus al, Sinan Bolat is momenteel niet bezig aan zijn beste seizoen ooit. Waar hij vorig seizoen nog 71,6 procent van zijn doelpogingen tot een goed eind kon brengen, ligt dat huidig seizoensgemiddelde van Bolat voorlopig gevoelig lager. Zo'n zes procent minder om exact te zijn. Uiteraard speelt de algemene vormcrisis bij AA Gent daar een grote rol in, maar het is duidelijk dat Bolat samen met zijn ploegmaats een minder hoog individueel niveau haalt zoals voorheen. Bijgevolg daalt de gewichtigheid van Bolat ook in de efficiëntie-ranglijst onder de doelmannen van de Jupiler Pro League, waarin hij momenteel de zestiende plaats bezet. En ook dat is een grote achteruitgang tegenover het voorbije seizoen – waar hij nog de vijfde plek bezette. Vandaag kunnen slechts vijf doelmannen in de Jupiler Pro League procentueel nog minder geslaagde reddingen voorleggen dan Bolat.

Doelmannen Jupiler Pro League 
Slaagpercentage verrichte reddingen
21. Mike Vanhamel (Beerschot) 50,7%
20. Eike Bansen (Zulte Waregem) 53,3%
19. Kenny Steppe (Sint-Truiden) 53,6%
18. Gaëtan Coucke (KV Mechelen) 55,1%
17. Nordin Jackers (Waasland-Beveren) 60,4%
16. Sinan Bolat (AA Gent) 65,5%

CLUB BRUGGE-SCENARIO 

't Is vandaag geen pretje om doelman te zijn bij AA Gent. Bovendien wordt deze  cruciale positie nauwgezet en minutieus opgevolgd door het clubbestuur, en als je dan nog ook eens meermaals aan het flateren slaat … In tegenstelling wat de buitenwereld denkt, kan voorzitter Ivan De Witte meer genieten van een solide en betrouwbare Gentse verdediging, eerder dan van een woelige en onstuimige aanvalsdrift. De nadruk moest dit seizoen dan ook vooral op het defensief gebied liggen, en net op dat vlak liet AA Gent het vollédig afweten in het huidige seizoen.



Bolat moet ook opletten dat hij niet hervalt in dezelfde fouten die hij destijds maakte bij Club Brugge. Toen zette hij in de zomer van 2015 eveneens enkele bedenkelijke prestaties neer op Jan Breydel waardoor hij onder coach Michel Preud'homme al snel uit de ploeg verdween. Zo werd het al snel einde verhaal voor Bolat bij Club Brugge. Tot eenzelfde scenario in de Ghelamco Arena zal het wellicht niet komen, Bolat is intrinsiek nog steeds van een hogere categorie dan Davy Roef of Colin Coosemans, maar dan zal hij dringend moeten uitpakken met betere prestaties. En geen flaters uiteraard.

LEES OOK: 'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

Presteerde Bolat vorig seizoen boven zijn kunnen?

Meest recent

Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

14
14
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

13
13
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

21
21
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

108
108
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

42
42
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

201
201
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

47
47
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

78
78
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

582
582
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

28
28
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

55
55
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

67
67
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

249
249
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

118
118
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

149
149
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

241
241
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

82
82
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

135
135
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

141
141
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

156
156
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

104
104
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

453
453
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

142
142

Meer sportnieuws