Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

door
Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

The Great Old heeft vanavond 'wraak' genomen voor de Europese thuisnederlaag tegen LASK. In Oostenrijk nam Antwerp op basis van een sterke tweede helft verdiend de drie punten mee. Hierdoor lijkt het team van Ivan Leko op weg naar overwintering in Europa.

Antwerp beleefde een kanonstart in Europa maar moest na het verrassende thuisverlies tegen Linz nog vol aan de bak. Vanavond wou The Great Old minimum een puntje rapen op het veld van de Oostenrijkers. Benavente kreeg een basisplaats van coach Leko, goalgetter Mbokani begon verrassend op de bank.
Attractieve eerste helft eindigt onbeslist
De bezoekers begonnen prima en na amper drie minuten spelen vloog een voorzet-schot van Jukleröd al tegen de lat. LASK reageerde een paar minuten later met een vrije trap van Michorl, Butez zat er goed bij met zijn vuisten. De thuisploeg nam nadien over maar had op het kwartier geluk dat Gerkens net niet bij een prachtige voorzet van Refaelov kon. Aan de overzijde mocht ook Antwerp niet klagen toen doelman Butez ging klungelen en Ranftl bijna een doelpunt aanbood. Antwerp bleef een pak kansen afdwingen in Oostenrijk, op het halfuur ging een kopbal van De Laet maar net naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging ook nadien prima over en weer, halfweg stond het nog 0-0 na een geanimeerde eerste helft.

De Laet miste één van een handvol kansen voor de bezoekers.
Dubbele mokerslag voor LASK vlak na de pauze
Ook na de rust nam Rood-Wit de beste start en na nog geen vijf minuten spelen kreeg kapitein Trauner een rode kaart na een fout op de doorgebroken De Laet. Het werd meteen een dubbele mokerslag voor LASK, want de vrije trap van Refaelov verdween via de muur in doel: 0-1 voor Antwerp. Met tien man bleven de Oostenrijkers het nadien verre van slecht doen en halfweg de tweede periode hadden de bezoekers een attente Butez nodig toen Gerkens een bal ongelukkig bijna in eigen doel kopte. De bezoekers beslisten de wedstrijd uiteindelijk in de laatste tien minuten: invaller Lukaku gaf de perfecte voorzet en Gerkens kopte de 0-2 knap in doel. Ampomah vergat een minuut later om de cijfers nog wat hoger te laten oplopen door na een knappe actie voorlangs te schieten. Uiteindelijk hield Antwerp eenvoudig stand en boekt het andermaal een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
0-1 (53') Refaelov, 0-2 (83') Gerkens
Bijzonderheid:
Trauner (LASK) krijgt een rode kaart (50')

LEES OOK: Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Zal Antwerp zijn groep winnen?

Meest recent

Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Het WK U17 is uiteindelijk een afknapper geworden voor de Jonge Duivels. Ze waren met hoge ...

65
65
Vanderhaeghe deelt sneertje uit aan Hayen, Hubert en co

De interlandbreak is vaak een moment voor trainerswissels en ook deze maand was het weer raak bij ...

64
64
Anderlecht-legende Jurion verrast met 3 favoriete spelers

Bij Anderlecht hopen ze zich weer te kunnen gaan mengen in de titelstrijd na de overwinningen tegen ...

59
59
Kroatië plaatst zich voor WK, Oranje en Duitsland wachten nog

De kwalificatiecampagne voor het WK is in zijn laatste fase aanbeland. Vrijdagavond wist ...

55
55
'Chelsea en Barça kampen om gewezen JPL-ster'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

32
32
Rode Duivel blijft op de sukkel: WK al een utopie?

Helemaal zeker zijn ze nog niet, maar we mogen er van uitgaan dat de Rode Duivels volgende zomer op ...

38
38
Vanderhaeghe blijft hopen op topclub: "Hij is mijn vriend"

Yves Vanderhaeghe is terug op de Belgische velden. De ervaren trainer maakte deze week een ...

82
82
'Club Brugge en Genk blazen transferstrijd nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en de meeste clubs beginnen stilaan hun verlanglijstjes ...

174
174
'Tottenham mengt zich in titanenstrijd om Rode Duivel'

Enkele jaren geleden was Tottenham nog een haven voor Rode Duivels. Met Toby Alderweireld, Jan ...

45
45
'Club haalt opgelucht adem na transferupdate, Union vreest'

Bij Club Brugge moeten ze in de komende mercato's het vertrek van heel wat sterkhouders vrezen. De ...

82
82
Argentinië pakt vlotte zege, droom voor Union-speler

In de komende dagen worden de laatste tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. In ...

50
50
'Strijd om De Cat los: Bayern doet monsterbod'

De passage van Nathan De Cat op het WK U17 was er één van korte duur, want de Jonge ...

720
720
Bijzonder povere Jonge Duivels incasseren mokerslag

De U17 speelden een pover WK, de beloften zijn voorlopig ook wisselvallig bezig in hun ...

101
101
Tielemans: "Dit leeft héél erg bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels nemen het zaterdag om 15u op tegen Kazachstan. Daar zullen ze zich wellicht plaatsen ...

61
61
Mbappé viert geweldige mijlpaal: Haaland weldra nog straffer

Kylian Mbappé was weer trefzeker voor Frankrijk. De aanvaller heeft een historische mijlpaal ...

34
34
Club Brugge oefent tegen Hoefkens: opvallende afwezige

Club Brugge zendt haar zonen uit, want tijdens de break zag Nicky Hayen opnieuw heel wat volk ...

235
235
'Club Brugge houdt adem in: Hayen richting uitgang?'

De voorbije weken werd Club Brugge opgeschrikt door geruchten vanuit Glasgow, waar Nicky Hayen in de ...

266
266
Garcia kiest radicaal: bankzitter staat blind in de basis

Hij speelt niet wekelijks bij Brighton, maar bij de Rode Duivels is Maxim De Cuyper onaantastbaar. ...

213
213
Garcia speelt blufpoker: steunpilaar Rode Duivels out?

Zaterdag beginnen de Rode Duivels in Astana aan hun laatste tweeluik richting het WK. Vermits ...

82
82
'Leegloop bij Club Brugge: volgende grootmacht klopt aan'

De geruchtenmolen draait al op volle toeren bij Club Brugge, dat volgende zomer wellicht dan ook ...

255
255
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

875
875
Garcia negeert Genk: "Als je dat doet bij Club Brugge..."

Zaterdag nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan. Behalve vier spelers van Club Brugge stapte ...

297
297
'Proximus trekt staart in: rampscenario voor Pro League'

Voorlopig blijft DAZN voldoen aan alle (financiële) verplichtingen, maar op de langere termijn ...

669
669
'Wanda flirt met Chelsea-speler: die verrast compleet'

Wanda Nara is geen onbesproken blad. De Argentijnse kende een zeer woelige relatie met Mauro Icardi ...

39
39
Garcia speelt open kaart over aanvoerder Rode Duivels

Zaterdag om 15 uur Belgische tijd nemen de Rode Duivels het in Astana op tegen Kazachstan. Daags ...

98
98

Meer sportnieuws