Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

386 stemmen
Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

The Great Old heeft vanavond 'wraak' genomen voor de Europese thuisnederlaag tegen LASK. In Oostenrijk nam Antwerp op basis van een sterke tweede helft verdiend de drie punten mee. Hierdoor lijkt het team van Ivan Leko op weg naar overwintering in Europa.

Antwerp beleefde een kanonstart in Europa maar moest na het verrassende thuisverlies tegen Linz nog vol aan de bak. Vanavond wou The Great Old minimum een puntje rapen op het veld van de Oostenrijkers. Benavente kreeg een basisplaats van coach Leko, goalgetter Mbokani begon verrassend op de bank.
Attractieve eerste helft eindigt onbeslist
De bezoekers begonnen prima en na amper drie minuten spelen vloog een voorzet-schot van Jukleröd al tegen de lat. LASK reageerde een paar minuten later met een vrije trap van Michorl, Butez zat er goed bij met zijn vuisten. De thuisploeg nam nadien over maar had op het kwartier geluk dat Gerkens net niet bij een prachtige voorzet van Refaelov kon. Aan de overzijde mocht ook Antwerp niet klagen toen doelman Butez ging klungelen en Ranftl bijna een doelpunt aanbood. Antwerp bleef een pak kansen afdwingen in Oostenrijk, op het halfuur ging een kopbal van De Laet maar net naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging ook nadien prima over en weer, halfweg stond het nog 0-0 na een geanimeerde eerste helft.

De Laet miste één van een handvol kansen voor de bezoekers.
Dubbele mokerslag voor LASK vlak na de pauze
Ook na de rust nam Rood-Wit de beste start en na nog geen vijf minuten spelen kreeg kapitein Trauner een rode kaart na een fout op de doorgebroken De Laet. Het werd meteen een dubbele mokerslag voor LASK, want de vrije trap van Refaelov verdween via de muur in doel: 0-1 voor Antwerp. Met tien man bleven de Oostenrijkers het nadien verre van slecht doen en halfweg de tweede periode hadden de bezoekers een attente Butez nodig toen Gerkens een bal ongelukkig bijna in eigen doel kopte. De bezoekers beslisten de wedstrijd uiteindelijk in de laatste tien minuten: invaller Lukaku gaf de perfecte voorzet en Gerkens kopte de 0-2 knap in doel. Ampomah vergat een minuut later om de cijfers nog wat hoger te laten oplopen door na een knappe actie voorlangs te schieten. Uiteindelijk hield Antwerp eenvoudig stand en boekt het andermaal een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
0-1 (53') Refaelov, 0-2 (83') Gerkens
Bijzonderheid:
Trauner (LASK) krijgt een rode kaart (50')

LEES OOK: 'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

🚀

Zal Antwerp zijn groep winnen?

Meest recent

Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

13
13
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

99
99
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

82
82
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

82
82
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

264
264
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

155
155
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

148
148
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

343
343
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

594
594
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

305
305
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3414
3414
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

63
63
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

74
74
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

148
148
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

58
58
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

203
203
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

70
70
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

25
25
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

221
221
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

201
201
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

177
177
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

106
106
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

38
38
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

122
122
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

127
127

Meer sportnieuws