Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

door
Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

The Great Old heeft vanavond 'wraak' genomen voor de Europese thuisnederlaag tegen LASK. In Oostenrijk nam Antwerp op basis van een sterke tweede helft verdiend de drie punten mee. Hierdoor lijkt het team van Ivan Leko op weg naar overwintering in Europa.

Antwerp beleefde een kanonstart in Europa maar moest na het verrassende thuisverlies tegen Linz nog vol aan de bak. Vanavond wou The Great Old minimum een puntje rapen op het veld van de Oostenrijkers. Benavente kreeg een basisplaats van coach Leko, goalgetter Mbokani begon verrassend op de bank.
Attractieve eerste helft eindigt onbeslist
De bezoekers begonnen prima en na amper drie minuten spelen vloog een voorzet-schot van Jukleröd al tegen de lat. LASK reageerde een paar minuten later met een vrije trap van Michorl, Butez zat er goed bij met zijn vuisten. De thuisploeg nam nadien over maar had op het kwartier geluk dat Gerkens net niet bij een prachtige voorzet van Refaelov kon. Aan de overzijde mocht ook Antwerp niet klagen toen doelman Butez ging klungelen en Ranftl bijna een doelpunt aanbood. Antwerp bleef een pak kansen afdwingen in Oostenrijk, op het halfuur ging een kopbal van De Laet maar net naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging ook nadien prima over en weer, halfweg stond het nog 0-0 na een geanimeerde eerste helft.

De Laet miste één van een handvol kansen voor de bezoekers.
Dubbele mokerslag voor LASK vlak na de pauze
Ook na de rust nam Rood-Wit de beste start en na nog geen vijf minuten spelen kreeg kapitein Trauner een rode kaart na een fout op de doorgebroken De Laet. Het werd meteen een dubbele mokerslag voor LASK, want de vrije trap van Refaelov verdween via de muur in doel: 0-1 voor Antwerp. Met tien man bleven de Oostenrijkers het nadien verre van slecht doen en halfweg de tweede periode hadden de bezoekers een attente Butez nodig toen Gerkens een bal ongelukkig bijna in eigen doel kopte. De bezoekers beslisten de wedstrijd uiteindelijk in de laatste tien minuten: invaller Lukaku gaf de perfecte voorzet en Gerkens kopte de 0-2 knap in doel. Ampomah vergat een minuut later om de cijfers nog wat hoger te laten oplopen door na een knappe actie voorlangs te schieten. Uiteindelijk hield Antwerp eenvoudig stand en boekt het andermaal een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
0-1 (53') Refaelov, 0-2 (83') Gerkens
Bijzonderheid:
Trauner (LASK) krijgt een rode kaart (50')

LEES OOK: 'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

Zal Antwerp zijn groep winnen?

Meest recent

Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

49
49
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

18
18
Europees vuurwerk: hier kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

58
58
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

245
245
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

59
59
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

63
63
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

269
269
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

164
164
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

407
407
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

110
110
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

297
297
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

369
369
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

415
415
Leko kruist vingers: Club Brugge krijgt cruciale update

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

199
199
Vanhaezebrouck en Van der Elst geven RSCA gouden trainerstip

RSC Anderlecht heeft nog werk. Het is duidelijk dat deze periode een overgangsfase is voor de club. ...

292
292
Anderlecht bereikt absoluut dieptepunt: ongezien in 89 jaar

RSC Anderlecht blijft voorlopig maar klappen krijgen in de Jupiler Pro League. De gevallen ...

303
303
Groot alarm bij Rode Duivels: "Dit is een ramp!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

255
255
Vanaken eerlijk: "Of ik mee zou kunnen bij ploegen als Bayern?"

Deze week is het weer zover: de knock out-fase van de Champions League gaat van start. Club Brugge ...

566
566
'Kompany helemaal verloren: monstertransfer op komst'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

106
106
Spectaculaire ommekeer Genk: "Als ik hem zie spelen ..."

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

664
664
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

1164
1164
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

512
512
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

338
338
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

426
426
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

509
509

Meer sportnieuws