Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

door
Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

The Great Old heeft vanavond 'wraak' genomen voor de Europese thuisnederlaag tegen LASK. In Oostenrijk nam Antwerp op basis van een sterke tweede helft verdiend de drie punten mee. Hierdoor lijkt het team van Ivan Leko op weg naar overwintering in Europa.

Antwerp beleefde een kanonstart in Europa maar moest na het verrassende thuisverlies tegen Linz nog vol aan de bak. Vanavond wou The Great Old minimum een puntje rapen op het veld van de Oostenrijkers. Benavente kreeg een basisplaats van coach Leko, goalgetter Mbokani begon verrassend op de bank.
Attractieve eerste helft eindigt onbeslist
De bezoekers begonnen prima en na amper drie minuten spelen vloog een voorzet-schot van Jukleröd al tegen de lat. LASK reageerde een paar minuten later met een vrije trap van Michorl, Butez zat er goed bij met zijn vuisten. De thuisploeg nam nadien over maar had op het kwartier geluk dat Gerkens net niet bij een prachtige voorzet van Refaelov kon. Aan de overzijde mocht ook Antwerp niet klagen toen doelman Butez ging klungelen en Ranftl bijna een doelpunt aanbood. Antwerp bleef een pak kansen afdwingen in Oostenrijk, op het halfuur ging een kopbal van De Laet maar net naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging ook nadien prima over en weer, halfweg stond het nog 0-0 na een geanimeerde eerste helft.

De Laet miste één van een handvol kansen voor de bezoekers.
Dubbele mokerslag voor LASK vlak na de pauze
Ook na de rust nam Rood-Wit de beste start en na nog geen vijf minuten spelen kreeg kapitein Trauner een rode kaart na een fout op de doorgebroken De Laet. Het werd meteen een dubbele mokerslag voor LASK, want de vrije trap van Refaelov verdween via de muur in doel: 0-1 voor Antwerp. Met tien man bleven de Oostenrijkers het nadien verre van slecht doen en halfweg de tweede periode hadden de bezoekers een attente Butez nodig toen Gerkens een bal ongelukkig bijna in eigen doel kopte. De bezoekers beslisten de wedstrijd uiteindelijk in de laatste tien minuten: invaller Lukaku gaf de perfecte voorzet en Gerkens kopte de 0-2 knap in doel. Ampomah vergat een minuut later om de cijfers nog wat hoger te laten oplopen door na een knappe actie voorlangs te schieten. Uiteindelijk hield Antwerp eenvoudig stand en boekt het andermaal een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
0-1 (53') Refaelov, 0-2 (83') Gerkens
Bijzonderheid:
Trauner (LASK) krijgt een rode kaart (50')

LEES OOK: Antwerp-fan Viktor Verhulst reageert op golf van haat

🔥 Populair bij onze lezers

‘Guardiola eist Real-ster: City zet alles op alles’
‘Guardiola eist Real-ster: City zet alles op alles’

Zal Antwerp zijn groep winnen?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

155
155
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

83
83
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

252
252
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

278
278
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

700
700
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

125
125
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1722
1722
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

229
229
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

520
520
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1184
1184
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

776
776
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

294
294
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1189
1189
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

449
449
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

460
460
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

521
521
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws