Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

door
Antwerp doet gouden zaak in Europa met knappe zege bij LASK

The Great Old heeft vanavond 'wraak' genomen voor de Europese thuisnederlaag tegen LASK. In Oostenrijk nam Antwerp op basis van een sterke tweede helft verdiend de drie punten mee. Hierdoor lijkt het team van Ivan Leko op weg naar overwintering in Europa.

Antwerp beleefde een kanonstart in Europa maar moest na het verrassende thuisverlies tegen Linz nog vol aan de bak. Vanavond wou The Great Old minimum een puntje rapen op het veld van de Oostenrijkers. Benavente kreeg een basisplaats van coach Leko, goalgetter Mbokani begon verrassend op de bank.
Attractieve eerste helft eindigt onbeslist
De bezoekers begonnen prima en na amper drie minuten spelen vloog een voorzet-schot van Jukleröd al tegen de lat. LASK reageerde een paar minuten later met een vrije trap van Michorl, Butez zat er goed bij met zijn vuisten. De thuisploeg nam nadien over maar had op het kwartier geluk dat Gerkens net niet bij een prachtige voorzet van Refaelov kon. Aan de overzijde mocht ook Antwerp niet klagen toen doelman Butez ging klungelen en Ranftl bijna een doelpunt aanbood. Antwerp bleef een pak kansen afdwingen in Oostenrijk, op het halfuur ging een kopbal van De Laet maar net naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging ook nadien prima over en weer, halfweg stond het nog 0-0 na een geanimeerde eerste helft.

De Laet miste één van een handvol kansen voor de bezoekers.
Dubbele mokerslag voor LASK vlak na de pauze
Ook na de rust nam Rood-Wit de beste start en na nog geen vijf minuten spelen kreeg kapitein Trauner een rode kaart na een fout op de doorgebroken De Laet. Het werd meteen een dubbele mokerslag voor LASK, want de vrije trap van Refaelov verdween via de muur in doel: 0-1 voor Antwerp. Met tien man bleven de Oostenrijkers het nadien verre van slecht doen en halfweg de tweede periode hadden de bezoekers een attente Butez nodig toen Gerkens een bal ongelukkig bijna in eigen doel kopte. De bezoekers beslisten de wedstrijd uiteindelijk in de laatste tien minuten: invaller Lukaku gaf de perfecte voorzet en Gerkens kopte de 0-2 knap in doel. Ampomah vergat een minuut later om de cijfers nog wat hoger te laten oplopen door na een knappe actie voorlangs te schieten. Uiteindelijk hield Antwerp eenvoudig stand en boekt het andermaal een uiterst knappe zege in Europa.
Scoreverloop:
0-1 (53') Refaelov, 0-2 (83') Gerkens
Bijzonderheid:
Trauner (LASK) krijgt een rode kaart (50')

LEES OOK: Boetedoening of mediastunt? Antwerp-fan Tom Waes breekt

Zal Antwerp zijn groep winnen?

Meest recent

'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

5
5
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

150
150
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

446
446
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

85
85
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

268
268
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

185
185
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1434
1434
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

154
154
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

196
196
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

296
296
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

324
324
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

451
451
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

595
595
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1069
1069
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

151
151
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

609
609
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

123
123
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

310
310
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

738
738
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

588
588
'Grote schoonmaak in Anderlecht: Renard likt wonden'

Hoewel de kassa tot dusver nog niet rinkelde bij RSC Anderlecht bleef Olivier Renard niet bij de ...

772
772
'Doorbraak op til: bestuur Club Brugge gespot in Milaan'

Behoudens een astronomische som blijkt Club Brugge voorlopig niet bereid om Ardon Jashari naar AC ...

676
676
'Overmars draait overuren: verlanglijstje Antwerp bekend'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil ook deze zomer weer een duiventil te worden. Tot dusver ...

375
375
Witte rook: Anderlecht en Union bereiken opvallend akkoord

Union wist zich afgelopen seizoen eindelijk tot landskampioen te kronen. Op die manier zuigen de ...

820
820
‘Jashari-deal ontploft: Club Brugge vraagt absurd bedrag’

De afgelopen weken wemelden het van de geruchten omtrent Ardon Jashari zijn potentiële overstap ...

2875
2875

Meer sportnieuws