Verheyen: "Vanaken moet weggaan bij Club Brugge"

1067
Verheyen:

Een icoon is hij intussen al, maar Hans Vanaken is goed op weg om tevens een modern monument te worden bij Club Brugge. De rijzige spelverdeler is intussen bezig aan zijn zesde seizoen in Blauw-Zwarte loondienst, waar hij tot dusver goed was voor 76 goals en 59 assists in 261 optredens en zowat alles won wat er te winnen valt. Waarom het dan niet eens in het buitenland proberen? Dat advies krijgt de achtvoudige Rode Duivels alleszins van Gert Verheyen, zelf een van dé Brugse legendes bij uitstek.


"Onze competitie is ten opzichte van die andere competities te klein om als goede speler hier te blijven. Neen, je moet weg. Of Hans Vanaken dan geen goede speler is? Dat is waar, maar hij zou misschien toch ook beter weggaan. Het eens proberen", stelt de ex-aanvaller namelijk in het Youtube-programma Talks with Charly. Zelf bleef hij nochtans 14 jaar aan boord in Jan Breydel, al heeft hij daar achteraf gezien toch een klein beetje spijt van. "Ik kon op een gegeven moment naar Ipswich. Club liet me echter niet gaan, en ik was ook niet iemand die daar dan ruzie over ging maken. Maar achteraf, tja..."

"Je zal nooit weten wat het is, je hebt het niet ervaren. Heb ik daar spijt van? Neen, mijn carrière is zo ook goed geweest en ik ben blij dat het zo gegaan is. Maar je kan er nooit over meespreken wat het is, en anders had ik wel in de Premier League gespeeld. Eigenlijk moet je ook gaan. Ik zou nu elke jonge speler met talent zeggen dat hij naar het buitenland moet. Op het juiste moment en niet te vroeg, maar hier moet je niet meer blijven. Of toch zeker geen 14 jaar. Dat is de dag van vandaag belachelijk. Je moet het wel geprobeerd hebben", gaat Verheyen verder. Een duidelijke boodschap voor Vanaken.

LEES OOK: Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Heeft Verheyen hier gelijk?

Meest recent

Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

28
28
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

47
47
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

86
86
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

43
43
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

116
116
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

53
53
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

953
953
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

148
148
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

212
212
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

297
297
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

99
99
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

178
178
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

44
44
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

120
120
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

590
590
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

159
159
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

199
199
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

38
38
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

354
354
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

657
657
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

505
505
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

516
516
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

162
162
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

148
148
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

98
98

Meer sportnieuws