Verheyen: "Vanaken moet weggaan bij Club Brugge"

1067 stemmen
Verheyen:

Een icoon is hij intussen al, maar Hans Vanaken is goed op weg om tevens een modern monument te worden bij Club Brugge. De rijzige spelverdeler is intussen bezig aan zijn zesde seizoen in Blauw-Zwarte loondienst, waar hij tot dusver goed was voor 76 goals en 59 assists in 261 optredens en zowat alles won wat er te winnen valt. Waarom het dan niet eens in het buitenland proberen? Dat advies krijgt de achtvoudige Rode Duivels alleszins van Gert Verheyen, zelf een van dé Brugse legendes bij uitstek.


"Onze competitie is ten opzichte van die andere competities te klein om als goede speler hier te blijven. Neen, je moet weg. Of Hans Vanaken dan geen goede speler is? Dat is waar, maar hij zou misschien toch ook beter weggaan. Het eens proberen", stelt de ex-aanvaller namelijk in het Youtube-programma Talks with Charly. Zelf bleef hij nochtans 14 jaar aan boord in Jan Breydel, al heeft hij daar achteraf gezien toch een klein beetje spijt van. "Ik kon op een gegeven moment naar Ipswich. Club liet me echter niet gaan, en ik was ook niet iemand die daar dan ruzie over ging maken. Maar achteraf, tja..."

"Je zal nooit weten wat het is, je hebt het niet ervaren. Heb ik daar spijt van? Neen, mijn carrière is zo ook goed geweest en ik ben blij dat het zo gegaan is. Maar je kan er nooit over meespreken wat het is, en anders had ik wel in de Premier League gespeeld. Eigenlijk moet je ook gaan. Ik zou nu elke jonge speler met talent zeggen dat hij naar het buitenland moet. Op het juiste moment en niet te vroeg, maar hier moet je niet meer blijven. Of toch zeker geen 14 jaar. Dat is de dag van vandaag belachelijk. Je moet het wel geprobeerd hebben", gaat Verheyen verder. Een duidelijke boodschap voor Vanaken.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Heeft Verheyen hier gelijk?

Meest recent

België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

43
43
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

37
37
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

104
104
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

208
208
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

196
196
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

144
144
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

18
18
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

25
25
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

100
100
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

23
23
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

129
129
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

154
154
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

648
648
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

190
190
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

116
116
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

62
62
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

388
388
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

345
345
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

845
845
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

151
151
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

25
25
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

548
548
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

144
144
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

172
172
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

765
765

Meer sportnieuws