AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

door
AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

In eigen land lijkt AA Gent zich ietwat te herpakken, een positieve trend die nu nog navolging moet krijgen in de Europa League. Hoe dan ook blijven er na de dramatische competitiestart heel wat brokken te lijmen binnen de club. Vorige week nog deed een deel van de supporters hun beklag over het bestuur via een open brief. En dat laat de clubleiding niet zomaar voorbij gaan.


Onder de noemer 'SOS Ons Gantoise', een initiatief dat veelvuldig werd ondertekend, werden heel wat wantoestanden uitvoerig aangekaart. Zo laakten de fans van de Buffalo's het gebrek aan visie binnen het sportieve beleid, werd gevraagd voor meer transparantie naar de achterban toe en liet de aanhang verstaan dat ze hun geliefde club 'steeds minder herkennen'. Vervolgens liet de clubleiding weten dat het de dialoog wil aangaan met de misnoegde supporters. Geen loze woorden, zo blijkt al snel.

Dinsdagnamiddag deed Gent immers een oproep aan de initiatiefnemers om zich te melden bij de club. De bedoeling is om op die manier in gesprek te gaan met enkele vertegenwoordigers van de actiegroep. Tegen begin december zal met dan met meer concreet nieuws komen over dit onderhoud. "We zijn er van overtuigd dat deze constructieve dialoog zal leiden tot een verdere positieve evolutie van onze club omdat uiteindelijk iedereen van ons hetzelfde doel voor ogen heeft", klinkt het in de Ghelamco Arena.

UPDATE 26/11
Michel Louwagie en Ivan De Witte willen de fans dus graag van een woordje uitleg voorzien, alleen blijkt dat nog niet zo simpel te worden. In een update van SOS Ons Gantoise antwoorden de initiatiefnemers namelijk negatief op het voorstel van het bestuur om in dialoog te treden. "Onze taak was het vertalen van een mening die door vele supporters wordt gedeeld. De ondertekening van de open brief door duizenden supporters en de reacties die we ontvingen wijzen er op dat we in die opdracht zijn geslaagd en dat de ondertekenaars – en bij uitbreiding al wie KAA Gent een warm hart toedraagt – graag de dialoog willen mee volgen. In die zin lijkt een gesprek onder beperkte delegatie, althans in dit stadium, ons minder zinvol", klinkt het namelijk.

"Een reactie vanuit de club naar al haar supporters is wat ons betreft waardevoller dan een gesprek tussen KAA Gent en enkel de opstellers van de brief. Een gesprek lijkt ons sowieso pas nuttig indien de club zou communiceren dat ze begrip kan opbrengen voor de inhoud van de brief en er mee aan de slag wil gaan. Daarover tasten wij allen nog steeds in het duister", gaat het nadien nog verder. Liever zien de bedenkers van de brief hun opzet dus aanleiding geven tot introspectie en een grondige analyse van wat er zoal misloopt bij de vicekampioen, die haar conclusies dan zou moeten delen in een duidelijk plan van aanpak. Liefst nog voor nieuwjaar. SOS Ons Gantoise wil dan wel mee constructief meewerken aan de verspreiding hiervan, zo luidt het.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Goed statement?

Meest recent

'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

32
32
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

62
62
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

104
104
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

76
76
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

324
324
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

351
351
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

31
31
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

282
282
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

142
142
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

190
190
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

157
157
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

353
353
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

483
483
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

130
130
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

107
107
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

58
58
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

67
67
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

230
230
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1658
1658
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

292
292
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

165
165
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

48
48
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126

Meer sportnieuws