AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

door
AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

In eigen land lijkt AA Gent zich ietwat te herpakken, een positieve trend die nu nog navolging moet krijgen in de Europa League. Hoe dan ook blijven er na de dramatische competitiestart heel wat brokken te lijmen binnen de club. Vorige week nog deed een deel van de supporters hun beklag over het bestuur via een open brief. En dat laat de clubleiding niet zomaar voorbij gaan.


Onder de noemer 'SOS Ons Gantoise', een initiatief dat veelvuldig werd ondertekend, werden heel wat wantoestanden uitvoerig aangekaart. Zo laakten de fans van de Buffalo's het gebrek aan visie binnen het sportieve beleid, werd gevraagd voor meer transparantie naar de achterban toe en liet de aanhang verstaan dat ze hun geliefde club 'steeds minder herkennen'. Vervolgens liet de clubleiding weten dat het de dialoog wil aangaan met de misnoegde supporters. Geen loze woorden, zo blijkt al snel.

Dinsdagnamiddag deed Gent immers een oproep aan de initiatiefnemers om zich te melden bij de club. De bedoeling is om op die manier in gesprek te gaan met enkele vertegenwoordigers van de actiegroep. Tegen begin december zal met dan met meer concreet nieuws komen over dit onderhoud. "We zijn er van overtuigd dat deze constructieve dialoog zal leiden tot een verdere positieve evolutie van onze club omdat uiteindelijk iedereen van ons hetzelfde doel voor ogen heeft", klinkt het in de Ghelamco Arena.

UPDATE 26/11
Michel Louwagie en Ivan De Witte willen de fans dus graag van een woordje uitleg voorzien, alleen blijkt dat nog niet zo simpel te worden. In een update van SOS Ons Gantoise antwoorden de initiatiefnemers namelijk negatief op het voorstel van het bestuur om in dialoog te treden. "Onze taak was het vertalen van een mening die door vele supporters wordt gedeeld. De ondertekening van de open brief door duizenden supporters en de reacties die we ontvingen wijzen er op dat we in die opdracht zijn geslaagd en dat de ondertekenaars – en bij uitbreiding al wie KAA Gent een warm hart toedraagt – graag de dialoog willen mee volgen. In die zin lijkt een gesprek onder beperkte delegatie, althans in dit stadium, ons minder zinvol", klinkt het namelijk.

"Een reactie vanuit de club naar al haar supporters is wat ons betreft waardevoller dan een gesprek tussen KAA Gent en enkel de opstellers van de brief. Een gesprek lijkt ons sowieso pas nuttig indien de club zou communiceren dat ze begrip kan opbrengen voor de inhoud van de brief en er mee aan de slag wil gaan. Daarover tasten wij allen nog steeds in het duister", gaat het nadien nog verder. Liever zien de bedenkers van de brief hun opzet dus aanleiding geven tot introspectie en een grondige analyse van wat er zoal misloopt bij de vicekampioen, die haar conclusies dan zou moeten delen in een duidelijk plan van aanpak. Liefst nog voor nieuwjaar. SOS Ons Gantoise wil dan wel mee constructief meewerken aan de verspreiding hiervan, zo luidt het.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Goed statement?

Meest recent

Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

332
332
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

31
31
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

75
75
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

186
186
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

87
87
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

216
216
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

281
281
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

58
58
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

32
32
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

802
802
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

87
87
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

145
145
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

662
662
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

348
348
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

256
256
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

611
611
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

409
409
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

379
379
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

90
90
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

805
805
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

273
273
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

145
145
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

22
22
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

39
39

Meer sportnieuws