AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

263 stemmen
AA Gent hardhandig afgewezen door eigen fans

In eigen land lijkt AA Gent zich ietwat te herpakken, een positieve trend die nu nog navolging moet krijgen in de Europa League. Hoe dan ook blijven er na de dramatische competitiestart heel wat brokken te lijmen binnen de club. Vorige week nog deed een deel van de supporters hun beklag over het bestuur via een open brief. En dat laat de clubleiding niet zomaar voorbij gaan.


Onder de noemer 'SOS Ons Gantoise', een initiatief dat veelvuldig werd ondertekend, werden heel wat wantoestanden uitvoerig aangekaart. Zo laakten de fans van de Buffalo's het gebrek aan visie binnen het sportieve beleid, werd gevraagd voor meer transparantie naar de achterban toe en liet de aanhang verstaan dat ze hun geliefde club 'steeds minder herkennen'. Vervolgens liet de clubleiding weten dat het de dialoog wil aangaan met de misnoegde supporters. Geen loze woorden, zo blijkt al snel.

Dinsdagnamiddag deed Gent immers een oproep aan de initiatiefnemers om zich te melden bij de club. De bedoeling is om op die manier in gesprek te gaan met enkele vertegenwoordigers van de actiegroep. Tegen begin december zal met dan met meer concreet nieuws komen over dit onderhoud. "We zijn er van overtuigd dat deze constructieve dialoog zal leiden tot een verdere positieve evolutie van onze club omdat uiteindelijk iedereen van ons hetzelfde doel voor ogen heeft", klinkt het in de Ghelamco Arena.

UPDATE 26/11
Michel Louwagie en Ivan De Witte willen de fans dus graag van een woordje uitleg voorzien, alleen blijkt dat nog niet zo simpel te worden. In een update van SOS Ons Gantoise antwoorden de initiatiefnemers namelijk negatief op het voorstel van het bestuur om in dialoog te treden. "Onze taak was het vertalen van een mening die door vele supporters wordt gedeeld. De ondertekening van de open brief door duizenden supporters en de reacties die we ontvingen wijzen er op dat we in die opdracht zijn geslaagd en dat de ondertekenaars – en bij uitbreiding al wie KAA Gent een warm hart toedraagt – graag de dialoog willen mee volgen. In die zin lijkt een gesprek onder beperkte delegatie, althans in dit stadium, ons minder zinvol", klinkt het namelijk.

"Een reactie vanuit de club naar al haar supporters is wat ons betreft waardevoller dan een gesprek tussen KAA Gent en enkel de opstellers van de brief. Een gesprek lijkt ons sowieso pas nuttig indien de club zou communiceren dat ze begrip kan opbrengen voor de inhoud van de brief en er mee aan de slag wil gaan. Daarover tasten wij allen nog steeds in het duister", gaat het nadien nog verder. Liever zien de bedenkers van de brief hun opzet dus aanleiding geven tot introspectie en een grondige analyse van wat er zoal misloopt bij de vicekampioen, die haar conclusies dan zou moeten delen in een duidelijk plan van aanpak. Liefst nog voor nieuwjaar. SOS Ons Gantoise wil dan wel mee constructief meewerken aan de verspreiding hiervan, zo luidt het.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Goed statement?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

3
3
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

119
119
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

387
387
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

74
74
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

124
124
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

211
211
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

28
28
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

434
434
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

159
159
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

144
144
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

51
51
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

84
84
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

417
417
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

548
548
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

175
175
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

118
118
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

139
139
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

157
157
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

206
206
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

177
177
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

539
539
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

641
641

Meer sportnieuws