Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

0
Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

De voetbalwereld is een icoon kwijt, want Diego Maradona zou woensdag overleden zijn. Dat meldt de Argentijnse krant Clarin. De legende was herstellend van een hersenoperatie, maar zou in zijn thuis in Tigre een hartstilstand gekregen hebben en overleden zijn aan de gevolgen. Maradona werd slechts 60 jaar.


Maradona had op 30 oktober nog zijn 60ste verjaardag gevierd, maar was enkele dagen later in het ziekenhuis beland. Hij werd er met spoed geopereerd aan de hersenen en bleek ook ontwenningsverschijnselen te vertonen. Maradona worstelde de voorbije jaren met alcohol- en drugsverslavingen. Volgens zijn dokters herstelde Maradona echter goed, maar nu is hij dus toch overleden.

Maradona begon zijn carrière in 1976 bij Argentinos Juniors en zou uitgroeien tot één van de beste voetballers die de wereld ooit zag. Hij zou later nog uitkomen voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, FC Sevilla en Newell's Old Boys en vooral in Napels groeide hij uit tot een legende. Maradona gidste de Italiaanse club naar de enige landstitels uit de geschiedenis in 1987 en 1990 en wordt er nog steeds aanbeden als een halfgod.

Ook bij de Argentijnse nationale ploeg cementeerde Maradona zijn status als legende. Hij kwam 91 keer uit voor de Albiceleste en loodste hen in 1986 naar de wereldtitel, onder meer dankzij twee memorabele goals tegen Engeland - een epische solo en de beruchte 'hand van God'. In 1994 kwam er abrupt een einde aan zijn internationale carrière, toen hij tijdens het WK een positieve dopingtest aflegde.

Na zijn spelerscarrière probeerde Maradona het nog als trainer, maar echt van de grond kwam die carrière nooit. Hij was wel nog bondscoach van Argentinië van 2008 tot 2010, maar na een 4-0-nederlaag tegen Duitsland in de kwartfinales op het WK 2010 eindigde die samenwerking.


Meest recent

‘Van Bommel neemt drastisch besluit over Tielemans’

Youri Tielemans begint onder Mark van Bommel met een gevoelige vraag boven zijn hoofd. De eerste ...

113
113
Under Review: Lardot neemt speeldag 5 onder de loep

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League alweer speeldag vijf op het programma. Ook nu laat ...

0
0
Naam te koop: Verhaeghe verklapt bouwplannen Club Brugge

Aan de vooravond van een nieuwe Champions League-campagne ging Bart Verhaeghe nog eens rond de tafel ...

82
82
“Ja Boeckxske”: Kompany deelt rake sneer uit aan analist

Het was niet bepaald de meest voor de hand liggende combinatie na een wedstrijd van Bayern ...

92
92
Bruno maakt statement: revelatie RSCA plots in tribune

Nu zijn wittebroodsweken bij RSC Anderlecht achter de rug zijn, ligt de aanpak van Vitor Bruno ...

169
169
Leko kiest CL-selectie: nieuwe naam bij Club Brugge

Club Brugge begint dinsdag aan een nieuw avontuur in de Champions League. Daags voor de thuismatch ...

215
215
Vandenbempt en Verheyen brengen fans in extase: "Eindelijk!"

Gert Verheyen en Peter Vandenbempt zijn al jarenlang goede vrienden en ook op professioneel vlak ...

89
89
Albert: "De titelstrijd gaat tussen hen"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League lijkt nu al stilaan zijn vorm te krijgen. Volgens analist ...

261
261
Degryse en Vandenbempt scherp voor dure Club Brugge-aanwinst

Lee Han-beom kende een veelbelovende start bij Club Brugge, maar volgens analisten Peter Vandenbempt ...

285
285
Bentayeb velt verrassend oordeel over Jupiler Pro League

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars verdienden als enige ploeg de overwinning. ...

399
399
Zorgwekkende situatie voor Duivel: "Heeft er niets te zoeken"

Philippe Albert heeft geen goed woord over voor de huidige situatie van Nicolas Raskin bij Rangers ...

75
75
Van Gucht blijkt spilfiguur in liefdesverhaal van BV’s

Sommige telefoontjes lijken op het moment zelf nauwelijks van betekenis. Tot je jaren later beseft ...

74
74
Transferoffensief Anderlecht heeft gevolgen voor één speler

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen KRC Genk. De Brusselaars waren de betere in het veldspel en hadden ...

310
310
Sterkhouder bleef bij Genk: "Ik ben nog niet klaar"

Bij KRC Genk kende ze een héél lucratieve zomermercato. De Limburgers incasseerden net ...

184
184
Hautekiet ziet ander Standard: "Nog nooit gebeurd"

Standard won oververdiend met 1-0 van een matig Royal Antwerp FC. Met een elf op vijftien kennen ze ...

140
140
Ex-doelman STVV en Genk hangt de handschoenen aan de haak

De zomermercato ligt in de meeste landen achter de rug. De clubs waar de transfermarkt gesloten is, ...

199
199
Nog niet het beste Club: Leko velt verrassend oordeel

Club Brugge is zijn seizoen al bij al goed begonnen. Het ging wel onderuit in de topper op het veld ...

193
193
'Na dramatische start: KVM beslist over lot Vanderbiest'

Na amper vijf speeldagen loert er bij enkele teams in de Jupiler Pro League al een stevige crisis om ...

437
437
Mechele waarschuwt Club voor CL: "Moeilijker dan anders"

Dinsdagavond wordt de nieuwe campagne in de league phase van de Champions League afgetrapt. Club ...

127
127
Vanden Borre sabelt Vitor Bruno neer na opvallende uitspraak

Anderlecht bleef zondag dan wel op een 0-0 steken tegen Genk en blijft zo achter met een toch ...

248
248
Albert ziet zonder verguisde pion groot probleem Anderlecht

Door de goede prestaties in de voorrondes van de Europa League heerste er deze zomer groot ...

368
368
Pijnlijk: NAC zet Hoefkens na tumultueuze zomer op straat

Voor Carl Hoefkens was het een zeer bewogen zomer. De trainer leek lange tijd op weg naar OH Leuven, ...

125
125
'Utrecht verrast met Belgische trainer'

In de Eredivisie zijn ze intussen ook al vijf speeldagen ver en dat levert al enkele verrassingen ...

137
137
Verhaeghe brengt nieuws: Club moet verhuis uitstellen

Club Brugge trapt dinsdagavond tegen Aston Villa zijn campagne in de Champions League af. Dat ...

738
738
'Cercle strijdt met Hayen en Essevee voor oude bekende'

De transferperiode mag dan wel voorbij zijn, maar bij Cercle Brugge is het nog behoorlijk druk. ...

235
235

Meer sportnieuws