Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

door
Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

De voetbalwereld is een icoon kwijt, want Diego Maradona zou woensdag overleden zijn. Dat meldt de Argentijnse krant Clarin. De legende was herstellend van een hersenoperatie, maar zou in zijn thuis in Tigre een hartstilstand gekregen hebben en overleden zijn aan de gevolgen. Maradona werd slechts 60 jaar.


Maradona had op 30 oktober nog zijn 60ste verjaardag gevierd, maar was enkele dagen later in het ziekenhuis beland. Hij werd er met spoed geopereerd aan de hersenen en bleek ook ontwenningsverschijnselen te vertonen. Maradona worstelde de voorbije jaren met alcohol- en drugsverslavingen. Volgens zijn dokters herstelde Maradona echter goed, maar nu is hij dus toch overleden.

Maradona begon zijn carrière in 1976 bij Argentinos Juniors en zou uitgroeien tot één van de beste voetballers die de wereld ooit zag. Hij zou later nog uitkomen voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, FC Sevilla en Newell's Old Boys en vooral in Napels groeide hij uit tot een legende. Maradona gidste de Italiaanse club naar de enige landstitels uit de geschiedenis in 1987 en 1990 en wordt er nog steeds aanbeden als een halfgod.

Ook bij de Argentijnse nationale ploeg cementeerde Maradona zijn status als legende. Hij kwam 91 keer uit voor de Albiceleste en loodste hen in 1986 naar de wereldtitel, onder meer dankzij twee memorabele goals tegen Engeland - een epische solo en de beruchte 'hand van God'. In 1994 kwam er abrupt een einde aan zijn internationale carrière, toen hij tijdens het WK een positieve dopingtest aflegde.

Na zijn spelerscarrière probeerde Maradona het nog als trainer, maar echt van de grond kwam die carrière nooit. Hij was wel nog bondscoach van Argentinië van 2008 tot 2010, maar na een 4-0-nederlaag tegen Duitsland in de kwartfinales op het WK 2010 eindigde die samenwerking.


LEES OOK: "Zo word ik sneller dronken”: Messi onthult favoriete drankje

Meest recent

'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

57
57
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

90
90
'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

39
39
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

28
28
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

73
73
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

190
190
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

144
144
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

204
204
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

145
145
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

310
310
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

81
81
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

58
58
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

120
120
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

300
300
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

212
212
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

77
77
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

190
190
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

127
127
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

63
63
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

794
794
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

944
944
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

476
476
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

135
135
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

46
46

Meer sportnieuws