Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

door
Argentijnse pers meldt overlijden van Diego Maradona

De voetbalwereld is een icoon kwijt, want Diego Maradona zou woensdag overleden zijn. Dat meldt de Argentijnse krant Clarin. De legende was herstellend van een hersenoperatie, maar zou in zijn thuis in Tigre een hartstilstand gekregen hebben en overleden zijn aan de gevolgen. Maradona werd slechts 60 jaar.


Maradona had op 30 oktober nog zijn 60ste verjaardag gevierd, maar was enkele dagen later in het ziekenhuis beland. Hij werd er met spoed geopereerd aan de hersenen en bleek ook ontwenningsverschijnselen te vertonen. Maradona worstelde de voorbije jaren met alcohol- en drugsverslavingen. Volgens zijn dokters herstelde Maradona echter goed, maar nu is hij dus toch overleden.

Maradona begon zijn carrière in 1976 bij Argentinos Juniors en zou uitgroeien tot één van de beste voetballers die de wereld ooit zag. Hij zou later nog uitkomen voor Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, FC Sevilla en Newell's Old Boys en vooral in Napels groeide hij uit tot een legende. Maradona gidste de Italiaanse club naar de enige landstitels uit de geschiedenis in 1987 en 1990 en wordt er nog steeds aanbeden als een halfgod.

Ook bij de Argentijnse nationale ploeg cementeerde Maradona zijn status als legende. Hij kwam 91 keer uit voor de Albiceleste en loodste hen in 1986 naar de wereldtitel, onder meer dankzij twee memorabele goals tegen Engeland - een epische solo en de beruchte 'hand van God'. In 1994 kwam er abrupt een einde aan zijn internationale carrière, toen hij tijdens het WK een positieve dopingtest aflegde.

Na zijn spelerscarrière probeerde Maradona het nog als trainer, maar echt van de grond kwam die carrière nooit. Hij was wel nog bondscoach van Argentinië van 2008 tot 2010, maar na een 4-0-nederlaag tegen Duitsland in de kwartfinales op het WK 2010 eindigde die samenwerking.


Meest recent

Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

0
0
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

131
131
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

52
52
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

99
99
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

148
148
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

61
61
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

370
370
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

551
551
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

158
158
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

437
437
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

58
58
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

176
176
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

637
637
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

48
48
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

670
670
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

370
370
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

954
954
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

268
268
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

73
73
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

42
42
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

198
198
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

198
198
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

131
131
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

647
647
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

107
107

Meer sportnieuws