OHL en STVV sluiten speeldag af met gelijkspel

75 stemmen
OHL en STVV sluiten speeldag af met gelijkspel

Oud-Heverlee Leuven en STVV sloten vanavond de dertiende speeldag van de JPL af. Op het veld van Leuven trok geen van beide ploegen aan het langste eind. Een bijzonder leuke wedstrijd eindigde op die manier op 2-2. 


STVV is efficiënt, maar OHL komt na lichte strafschop langszij
OHL schoot uitstekend uit de startblokken tegen STVV, en dat zorgde meteen voor enkele kansen. Mercier zette Sowah op weg naar doel, maar de aanvaller trapte de grote kans naast het doel van Schmidt. Enkele minuten later kon ook Myny de score niet openen voor de fel gestarte ploeg van Marc Brys. STVV reageerde met een knal van Filippov, maar Romo bracht uitstekend redding. 

Uiteindelijk kreeg OHL het deksel op de neus na hun sterke openingsfase, en opende STVV de score. Nazon wurmde zich op een bijzonder knappe manier tussen twee Leuvense verdedigers, en verschalkte Romo met een overhoeks schot. Een bijzonder knap doelpunt van de Haïtiaanse aanvaller van de Limburgers. 

OHL ging driftig op zoek naar de gelijkmaker, en werd uiteindelijk nog beloond voor de moeite. Scheidsrechter Vergoote wees naar de stip na een lichte fout op Malinov. Een makkelijke klus voor topschutter Thomas Henry, die de elfmeter niet onbenut liet. OHL en STVV mochten gaan rusten met een logische 1-1 op het scorebord. 

OHL en STVV zijn elkaar waard, en het eindresultaat geeft dat weer 
Een speech van STVV-coach Muscat tijdens de rust wierp ongetwijfeld zijn vruchten af. De Limburgers kwamen in de tweede helft meteen tot twee uitstekende kansen. Nazon en Filippov lieten het na om de bezoekers opnieuw op voorsprong te brengen. Ondertussen counterde OHL er lustig op los, al bracht dat weinig tot geen gevaar op. 

Twintig minuten voor het eindsignaal kwam de thuisploeg uiteindelijk op voorsprong. Een ingestudeerde hoekschop belandde via Sowah en Malinov bij de ingevallen Eppiah, en die werkte de bal met een gelukje voorbij Schmidt. Een gevleide voorsprong voor de thuisploeg, dat het overwicht van de bezoekers in de openingsfase van de tweede helft stilaan had weggewerkt. 

STVV gaf niet op en ging voluit in de aanval aan Den Dreef. Na een mislukte actie tussen Suzuki en Filippov stond de Leuvense defensie te slapen, en profiteerde Nazon voluit. De Haïtiaan knalde zijn tweede van de avond onhoudbaar tegen de netten en bezorgde de Limburgers een oververdiend punt. 
Scoreverloop:
0-1: Nazon (26')
1-1: Henry (46')
2-1: Eppiah (72')
2-2: Nazon (84')

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'
'STVV kiest zeer verrassende opvolger Vrancken'
307

Een gelijkspel was de meest logische uitslag van de wedstrijd.

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

54
54
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

3
3
Kerkhofs legt uit waarom Courtois en Hasselt op niets uitliepen

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

23
23
Marokko verrast iedereen met onverwachte Anderlecht-oproep

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

70
70
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

44
44
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

87
87
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

67
67
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

317
317
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

139
139
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

181
181
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

221
221
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

59
59
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

276
276
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

162
162
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

505
505
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

120
120
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

99
99
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

400
400
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

141
141
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

808
808
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

241
241
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

138
138
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

223
223
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

257
257
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1785
1785

Meer sportnieuws