OHL en STVV sluiten speeldag af met gelijkspel

door
OHL en STVV sluiten speeldag af met gelijkspel

Oud-Heverlee Leuven en STVV sloten vanavond de dertiende speeldag van de JPL af. Op het veld van Leuven trok geen van beide ploegen aan het langste eind. Een bijzonder leuke wedstrijd eindigde op die manier op 2-2. 


STVV is efficiënt, maar OHL komt na lichte strafschop langszij
OHL schoot uitstekend uit de startblokken tegen STVV, en dat zorgde meteen voor enkele kansen. Mercier zette Sowah op weg naar doel, maar de aanvaller trapte de grote kans naast het doel van Schmidt. Enkele minuten later kon ook Myny de score niet openen voor de fel gestarte ploeg van Marc Brys. STVV reageerde met een knal van Filippov, maar Romo bracht uitstekend redding. 

Uiteindelijk kreeg OHL het deksel op de neus na hun sterke openingsfase, en opende STVV de score. Nazon wurmde zich op een bijzonder knappe manier tussen twee Leuvense verdedigers, en verschalkte Romo met een overhoeks schot. Een bijzonder knap doelpunt van de Haïtiaanse aanvaller van de Limburgers. 

OHL ging driftig op zoek naar de gelijkmaker, en werd uiteindelijk nog beloond voor de moeite. Scheidsrechter Vergoote wees naar de stip na een lichte fout op Malinov. Een makkelijke klus voor topschutter Thomas Henry, die de elfmeter niet onbenut liet. OHL en STVV mochten gaan rusten met een logische 1-1 op het scorebord. 

OHL en STVV zijn elkaar waard, en het eindresultaat geeft dat weer 
Een speech van STVV-coach Muscat tijdens de rust wierp ongetwijfeld zijn vruchten af. De Limburgers kwamen in de tweede helft meteen tot twee uitstekende kansen. Nazon en Filippov lieten het na om de bezoekers opnieuw op voorsprong te brengen. Ondertussen counterde OHL er lustig op los, al bracht dat weinig tot geen gevaar op. 

Twintig minuten voor het eindsignaal kwam de thuisploeg uiteindelijk op voorsprong. Een ingestudeerde hoekschop belandde via Sowah en Malinov bij de ingevallen Eppiah, en die werkte de bal met een gelukje voorbij Schmidt. Een gevleide voorsprong voor de thuisploeg, dat het overwicht van de bezoekers in de openingsfase van de tweede helft stilaan had weggewerkt. 

STVV gaf niet op en ging voluit in de aanval aan Den Dreef. Na een mislukte actie tussen Suzuki en Filippov stond de Leuvense defensie te slapen, en profiteerde Nazon voluit. De Haïtiaan knalde zijn tweede van de avond onhoudbaar tegen de netten en bezorgde de Limburgers een oververdiend punt. 
Scoreverloop:
0-1: Nazon (26')
1-1: Henry (46')
2-1: Eppiah (72')
2-2: Nazon (84')

LEES OOK: ‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

Een gelijkspel was de meest logische uitslag van de wedstrijd.

Meest recent

'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

0
0
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

9
9
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

25
25
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

27
27
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

205
205
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

53
53
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

44
44
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

317
317
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

403
403
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

318
318
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

432
432
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

645
645
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

823
823
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

535
535
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1298
1298
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

849
849
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

460
460
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1148
1148
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

138
138
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

236
236
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

241
241
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

680
680

Meer sportnieuws