Clement laat sterkhouder vallen "om disciplinaire redenen"

512 stemmen
Clement laat sterkhouder vallen

Club Brugge wil dinsdag in Dortmund haar kansen op de volgende ronde van de Champions League gaaf houden, maar Philippe Clement zal dan toch uit een ander vaatje moeten tappen. Hoewel hij alom beschouwd wordt als de Mister Europe van Blauw-Zwart, zal de landskampioen het in het Signal Iduna Park immers zonder Emmanuel Dennis moeten stellen.


Clement verraste op zijn persbabbel in aanloop naar het duel door te stellen dat de Nigeriaan niet van de partij zal zijn. Oorzaak daarvoor is niet zijn gevoelige enkel die hem dit seizoen al meermaals aan de kant hield, maar wel disciplinaire redenen. "Hij is fit, maar tegen Dortmund zit hij niet in de selectie. Dennis heeft enkele regels van de club overtreden. Dat is de enige reden. Verder ga ik niet over zijn situatie uitweiden", aldus de Brugse coach. Dennis kwam zaterdag ook tegen KV Kortrijk niet in actie, al was dat op zich nog niet zo vreemd. De wispelturige aanvaller werd namelijk wel vaker gespaard voor het kampioenenbal, waar hij als joker voorin steevast een belangrijke rol speelt en onder meer scoorde in Madrid en Sint-Petersburg.

In Duitsland zal Clement dus echter een andere formule uit zijn hoed moeten toveren, al dan niet met een klassiekere spits zoals Youssouph Badji, Michael Krmencik of David Okereke aan de aftrap. Hoe dan ook blijft de bewuste afwezigheid van Dennis, die zondag nochtans nog gewoon tot de bekendgemaakte selectie behoorde, een fikse aderlating. Ook met het oog op een eventuele miljoenentransfer volgende zomer. Club hoopte het goudhaantje, die minstens 20 miljoen moet opleveren, per slot van rekening duidelijk in de kijker te zetten in de Champions League. Een actie zoals vandaag helpt die doelstelling, net zomin als de hoop op een verlenging van zijn contract dat momenteel afloop in 2022, uiteraard niet bepaald vooruit.

LEES OOK: Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Begrijpt u de beslissing van Clement?

Meest recent

Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

5
5
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

56
56
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

214
214
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

61
61
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

51
51
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

34
34
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

221
221
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

226
226
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

587
587
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

134
134
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

19
19
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

411
411
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

127
127
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

138
138
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

644
644
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

746
746
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

330
330
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

398
398
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

100
100
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

174
174
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

241
241
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

96
96
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

177
177
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

89
89
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

187
187

Meer sportnieuws