Clement laat sterkhouder vallen "om disciplinaire redenen"

512 stemmen
Clement laat sterkhouder vallen

Club Brugge wil dinsdag in Dortmund haar kansen op de volgende ronde van de Champions League gaaf houden, maar Philippe Clement zal dan toch uit een ander vaatje moeten tappen. Hoewel hij alom beschouwd wordt als de Mister Europe van Blauw-Zwart, zal de landskampioen het in het Signal Iduna Park immers zonder Emmanuel Dennis moeten stellen.


Clement verraste op zijn persbabbel in aanloop naar het duel door te stellen dat de Nigeriaan niet van de partij zal zijn. Oorzaak daarvoor is niet zijn gevoelige enkel die hem dit seizoen al meermaals aan de kant hield, maar wel disciplinaire redenen. "Hij is fit, maar tegen Dortmund zit hij niet in de selectie. Dennis heeft enkele regels van de club overtreden. Dat is de enige reden. Verder ga ik niet over zijn situatie uitweiden", aldus de Brugse coach. Dennis kwam zaterdag ook tegen KV Kortrijk niet in actie, al was dat op zich nog niet zo vreemd. De wispelturige aanvaller werd namelijk wel vaker gespaard voor het kampioenenbal, waar hij als joker voorin steevast een belangrijke rol speelt en onder meer scoorde in Madrid en Sint-Petersburg.

In Duitsland zal Clement dus echter een andere formule uit zijn hoed moeten toveren, al dan niet met een klassiekere spits zoals Youssouph Badji, Michael Krmencik of David Okereke aan de aftrap. Hoe dan ook blijft de bewuste afwezigheid van Dennis, die zondag nochtans nog gewoon tot de bekendgemaakte selectie behoorde, een fikse aderlating. Ook met het oog op een eventuele miljoenentransfer volgende zomer. Club hoopte het goudhaantje, die minstens 20 miljoen moet opleveren, per slot van rekening duidelijk in de kijker te zetten in de Champions League. Een actie zoals vandaag helpt die doelstelling, net zomin als de hoop op een verlenging van zijn contract dat momenteel afloop in 2022, uiteraard niet bepaald vooruit.

LEES OOK: ‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Begrijpt u de beslissing van Clement?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

53
53
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

0
0
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

34
34
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

32
32
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

160
160
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

76
76
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

131
131
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

182
182
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

52
52
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

254
254
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

147
147
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

446
446
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

115
115
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

86
86
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

356
356
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

134
134
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

765
765
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

226
226
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

128
128
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

217
217
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

250
250
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1664
1664
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

809
809
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

272
272
Buitenland kijkt ogen uit: deze Duivel steelt de show

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

930
930

Meer sportnieuws