Clement laat sterkhouder vallen "om disciplinaire redenen"

door
Clement laat sterkhouder vallen

Club Brugge wil dinsdag in Dortmund haar kansen op de volgende ronde van de Champions League gaaf houden, maar Philippe Clement zal dan toch uit een ander vaatje moeten tappen. Hoewel hij alom beschouwd wordt als de Mister Europe van Blauw-Zwart, zal de landskampioen het in het Signal Iduna Park immers zonder Emmanuel Dennis moeten stellen.


Clement verraste op zijn persbabbel in aanloop naar het duel door te stellen dat de Nigeriaan niet van de partij zal zijn. Oorzaak daarvoor is niet zijn gevoelige enkel die hem dit seizoen al meermaals aan de kant hield, maar wel disciplinaire redenen. "Hij is fit, maar tegen Dortmund zit hij niet in de selectie. Dennis heeft enkele regels van de club overtreden. Dat is de enige reden. Verder ga ik niet over zijn situatie uitweiden", aldus de Brugse coach. Dennis kwam zaterdag ook tegen KV Kortrijk niet in actie, al was dat op zich nog niet zo vreemd. De wispelturige aanvaller werd namelijk wel vaker gespaard voor het kampioenenbal, waar hij als joker voorin steevast een belangrijke rol speelt en onder meer scoorde in Madrid en Sint-Petersburg.

In Duitsland zal Clement dus echter een andere formule uit zijn hoed moeten toveren, al dan niet met een klassiekere spits zoals Youssouph Badji, Michael Krmencik of David Okereke aan de aftrap. Hoe dan ook blijft de bewuste afwezigheid van Dennis, die zondag nochtans nog gewoon tot de bekendgemaakte selectie behoorde, een fikse aderlating. Ook met het oog op een eventuele miljoenentransfer volgende zomer. Club hoopte het goudhaantje, die minstens 20 miljoen moet opleveren, per slot van rekening duidelijk in de kijker te zetten in de Champions League. Een actie zoals vandaag helpt die doelstelling, net zomin als de hoop op een verlenging van zijn contract dat momenteel afloop in 2022, uiteraard niet bepaald vooruit.

LEES OOK: Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Begrijpt u de beslissing van Clement?

Meest recent

'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

23
23
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

63
63
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

116
116
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

251
251
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

99
99
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

43
43
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

516
516
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

294
294
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

121
121
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

305
305
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

853
853
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

134
134
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

323
323
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

117
117
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

228
228
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

332
332
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

34
34
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

228
228
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

339
339
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

128
128
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

192
192
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

168
168
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

331
331
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

205
205

Meer sportnieuws