Clement laat sterkhouder vallen "om disciplinaire redenen"

door
Clement laat sterkhouder vallen

Club Brugge wil dinsdag in Dortmund haar kansen op de volgende ronde van de Champions League gaaf houden, maar Philippe Clement zal dan toch uit een ander vaatje moeten tappen. Hoewel hij alom beschouwd wordt als de Mister Europe van Blauw-Zwart, zal de landskampioen het in het Signal Iduna Park immers zonder Emmanuel Dennis moeten stellen.


Clement verraste op zijn persbabbel in aanloop naar het duel door te stellen dat de Nigeriaan niet van de partij zal zijn. Oorzaak daarvoor is niet zijn gevoelige enkel die hem dit seizoen al meermaals aan de kant hield, maar wel disciplinaire redenen. "Hij is fit, maar tegen Dortmund zit hij niet in de selectie. Dennis heeft enkele regels van de club overtreden. Dat is de enige reden. Verder ga ik niet over zijn situatie uitweiden", aldus de Brugse coach. Dennis kwam zaterdag ook tegen KV Kortrijk niet in actie, al was dat op zich nog niet zo vreemd. De wispelturige aanvaller werd namelijk wel vaker gespaard voor het kampioenenbal, waar hij als joker voorin steevast een belangrijke rol speelt en onder meer scoorde in Madrid en Sint-Petersburg.

In Duitsland zal Clement dus echter een andere formule uit zijn hoed moeten toveren, al dan niet met een klassiekere spits zoals Youssouph Badji, Michael Krmencik of David Okereke aan de aftrap. Hoe dan ook blijft de bewuste afwezigheid van Dennis, die zondag nochtans nog gewoon tot de bekendgemaakte selectie behoorde, een fikse aderlating. Ook met het oog op een eventuele miljoenentransfer volgende zomer. Club hoopte het goudhaantje, die minstens 20 miljoen moet opleveren, per slot van rekening duidelijk in de kijker te zetten in de Champions League. Een actie zoals vandaag helpt die doelstelling, net zomin als de hoop op een verlenging van zijn contract dat momenteel afloop in 2022, uiteraard niet bepaald vooruit.

LEES OOK: Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Begrijpt u de beslissing van Clement?

Meest recent

'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

4
4
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

80
80
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

26
26
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

119
119
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

109
109
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

145
145
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

71
71
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

83
83
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

57
57
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

310
310
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

68
68
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

41
41
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

240
240
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

84
84
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

66
66
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

177
177
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

138
138
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

215
215
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

613
613
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

141
141
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

103
103
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

463
463
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

130
130
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

172
172

Meer sportnieuws