Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

door
Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

Het was niet het dagje van de Neerpede-talenten zondag op het Kiel. Yari Verschaeren lag met balverlies aan de basis van de 1-0 en mocht aan de rust in de kleedkamer blijven, Hannes Delcroix beging dan weer een strafschopfout voor de 2-0. Het derde eigen talent aan de aftrap, Sambi Lokonga, droeg dan weer de aanvoerdersband maar stelde andermaal teleur.


Nochtans liet de Jonge Duivel dit seizoen bijwijlen wel degelijk flarden zien van zijn talent. Zo was hij in de overwinning tegen Antwerp een drietal weken geleden nog een van de beste spelers op het veld, een status die tegen Beerschot aan Brusselse zijde duidelijk voor Lukas Nmecha was weggelegd. Lokonga daarentegen verzoop op het middenveld, waar hij uiteraard niet geholpen werd door Peter Zulj. De meer ervaren Oostenrijker ligt al langer niet in de bovenste schuif bij fans en analisten en was daardoor ook nu weer de gebeten hond, wat min of meer een gewoonte is geworden wanneer de recordkampioen weer eens zwak voor de dag komt.

Desalniettemin sprong de bleke prestatie van Lokonga net zo zeer in het oog. Zowel op aanvallend als defensief vlak bracht hij namelijk bijzonder weinig bij aan de troepen van Vincent Kompany, waarbij vooral zijn verdedigende taken vaak verloren gingen. Stilaan mag Anderlecht zich dan ook zorgen beginnen maken om het potentiële goudhaantje, voor wie Paars-Wit eerder vroeg dan laat een heleboel centen hoopt te ontvangen. Op 21-jarige leeftijd is Lokonga tenslotte wel nog jong met progressiemarge, maar nu ook geen onervaren tiener meer. De som waar ze in het Lotto Park op rekenden, kan zo wel eens een pak lager uitvallen dan gedacht.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Bent u teleurgesteld in de ontwikkeling van Lokonga?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

5
5
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

23
23
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

34
34
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

70
70
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

19
19
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

60
60
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

280
280
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

43
43
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

43
43
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

96
96
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

183
183
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

120
120
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

131
131
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

88
88
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

594
594
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

299
299
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

32
32
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

106
106
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

42
42
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

100
100
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

89
89
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

64
64
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

540
540

Meer sportnieuws