Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

528
Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

Het was niet het dagje van de Neerpede-talenten zondag op het Kiel. Yari Verschaeren lag met balverlies aan de basis van de 1-0 en mocht aan de rust in de kleedkamer blijven, Hannes Delcroix beging dan weer een strafschopfout voor de 2-0. Het derde eigen talent aan de aftrap, Sambi Lokonga, droeg dan weer de aanvoerdersband maar stelde andermaal teleur.


Nochtans liet de Jonge Duivel dit seizoen bijwijlen wel degelijk flarden zien van zijn talent. Zo was hij in de overwinning tegen Antwerp een drietal weken geleden nog een van de beste spelers op het veld, een status die tegen Beerschot aan Brusselse zijde duidelijk voor Lukas Nmecha was weggelegd. Lokonga daarentegen verzoop op het middenveld, waar hij uiteraard niet geholpen werd door Peter Zulj. De meer ervaren Oostenrijker ligt al langer niet in de bovenste schuif bij fans en analisten en was daardoor ook nu weer de gebeten hond, wat min of meer een gewoonte is geworden wanneer de recordkampioen weer eens zwak voor de dag komt.

Desalniettemin sprong de bleke prestatie van Lokonga net zo zeer in het oog. Zowel op aanvallend als defensief vlak bracht hij namelijk bijzonder weinig bij aan de troepen van Vincent Kompany, waarbij vooral zijn verdedigende taken vaak verloren gingen. Stilaan mag Anderlecht zich dan ook zorgen beginnen maken om het potentiële goudhaantje, voor wie Paars-Wit eerder vroeg dan laat een heleboel centen hoopt te ontvangen. Op 21-jarige leeftijd is Lokonga tenslotte wel nog jong met progressiemarge, maar nu ook geen onervaren tiener meer. De som waar ze in het Lotto Park op rekenden, kan zo wel eens een pak lager uitvallen dan gedacht.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Bent u teleurgesteld in de ontwikkeling van Lokonga?

Meest recent

AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

2
2
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

16
16
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

69
69
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

153
153
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

65
65
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

180
180
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

88
88
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

61
61
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

344
344
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

25
25
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

458
458
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

58
58
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

680
680
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

68
68
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

566
566
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

214
214
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1067
1067
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

164
164
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

28
28
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

211
211
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

107
107
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

338
338
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

260
260

Meer sportnieuws