Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

door
Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

Het was niet het dagje van de Neerpede-talenten zondag op het Kiel. Yari Verschaeren lag met balverlies aan de basis van de 1-0 en mocht aan de rust in de kleedkamer blijven, Hannes Delcroix beging dan weer een strafschopfout voor de 2-0. Het derde eigen talent aan de aftrap, Sambi Lokonga, droeg dan weer de aanvoerdersband maar stelde andermaal teleur.


Nochtans liet de Jonge Duivel dit seizoen bijwijlen wel degelijk flarden zien van zijn talent. Zo was hij in de overwinning tegen Antwerp een drietal weken geleden nog een van de beste spelers op het veld, een status die tegen Beerschot aan Brusselse zijde duidelijk voor Lukas Nmecha was weggelegd. Lokonga daarentegen verzoop op het middenveld, waar hij uiteraard niet geholpen werd door Peter Zulj. De meer ervaren Oostenrijker ligt al langer niet in de bovenste schuif bij fans en analisten en was daardoor ook nu weer de gebeten hond, wat min of meer een gewoonte is geworden wanneer de recordkampioen weer eens zwak voor de dag komt.

Desalniettemin sprong de bleke prestatie van Lokonga net zo zeer in het oog. Zowel op aanvallend als defensief vlak bracht hij namelijk bijzonder weinig bij aan de troepen van Vincent Kompany, waarbij vooral zijn verdedigende taken vaak verloren gingen. Stilaan mag Anderlecht zich dan ook zorgen beginnen maken om het potentiële goudhaantje, voor wie Paars-Wit eerder vroeg dan laat een heleboel centen hoopt te ontvangen. Op 21-jarige leeftijd is Lokonga tenslotte wel nog jong met progressiemarge, maar nu ook geen onervaren tiener meer. De som waar ze in het Lotto Park op rekenden, kan zo wel eens een pak lager uitvallen dan gedacht.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Bent u teleurgesteld in de ontwikkeling van Lokonga?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

64
64
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

175
175
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

83
83
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

127
127
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

90
90
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

390
390
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

422
422
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

38
38
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

325
325
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

152
152
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

196
196
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

177
177
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

380
380
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

517
517
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

117
117
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

65
65
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

72
72
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

234
234
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1797
1797
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

307
307
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

177
177
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws