Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

door
Lokonga levert Anderlecht grote kopzorgen op

Het was niet het dagje van de Neerpede-talenten zondag op het Kiel. Yari Verschaeren lag met balverlies aan de basis van de 1-0 en mocht aan de rust in de kleedkamer blijven, Hannes Delcroix beging dan weer een strafschopfout voor de 2-0. Het derde eigen talent aan de aftrap, Sambi Lokonga, droeg dan weer de aanvoerdersband maar stelde andermaal teleur.


Nochtans liet de Jonge Duivel dit seizoen bijwijlen wel degelijk flarden zien van zijn talent. Zo was hij in de overwinning tegen Antwerp een drietal weken geleden nog een van de beste spelers op het veld, een status die tegen Beerschot aan Brusselse zijde duidelijk voor Lukas Nmecha was weggelegd. Lokonga daarentegen verzoop op het middenveld, waar hij uiteraard niet geholpen werd door Peter Zulj. De meer ervaren Oostenrijker ligt al langer niet in de bovenste schuif bij fans en analisten en was daardoor ook nu weer de gebeten hond, wat min of meer een gewoonte is geworden wanneer de recordkampioen weer eens zwak voor de dag komt.

Desalniettemin sprong de bleke prestatie van Lokonga net zo zeer in het oog. Zowel op aanvallend als defensief vlak bracht hij namelijk bijzonder weinig bij aan de troepen van Vincent Kompany, waarbij vooral zijn verdedigende taken vaak verloren gingen. Stilaan mag Anderlecht zich dan ook zorgen beginnen maken om het potentiële goudhaantje, voor wie Paars-Wit eerder vroeg dan laat een heleboel centen hoopt te ontvangen. Op 21-jarige leeftijd is Lokonga tenslotte wel nog jong met progressiemarge, maar nu ook geen onervaren tiener meer. De som waar ze in het Lotto Park op rekenden, kan zo wel eens een pak lager uitvallen dan gedacht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

Bent u teleurgesteld in de ontwikkeling van Lokonga?

Meest recent

‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

66
66
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

68
68
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

182
182
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

19
19
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

67
67
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

167
167
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

104
104
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

119
119
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

449
449
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

174
174
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

391
391
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

383
383
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

495
495
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

185
185
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

375
375
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

294
294
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

543
543
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

626
626
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

89
89
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

435
435
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

295
295
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

319
319
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

384
384
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

378
378
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

607
607

Meer sportnieuws