Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

door
Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

Nieuwjaar nadert met rasse schreden, en dus duiken stilaan ook alsmaar meer voorspellingen omtrent de Gouden Schoen op. Zeker nu de twee prominente kandidaten, met name Raphael Holzhauser en Lior Refaelov, opnieuw van zich lieten spreken. De dirigent van Beerschot was tegen Anderlecht andermaal goed voor een doelpunt en zit zo in totaal aan maar liefst 10 treffers en acht assists, waarmee hij zijn status als topfavoriet kracht bijzet.


Holzhauser was zo al betrokken bij 18 goals, met voorsprong het hoogste cijfer in de Jupiler Pro League. Daar zitten tot dusver zes spelers in de dubbele cijfers, met ook ploegmaat Tarik Tissoudali, Xavier Mercier (OHL), Ilombe Mboyo (KV Kortrijk) en ... Hans Vanaken (Club Brugge). De draaischijf van de landskampioen krijgt dit seizoen heel wat kritiek, maar behoort met zijn vijf goals en evenveel assists dus wel nog altijd gewoon tot het kruim van het pak. Hetzelfde geldt trouwens voor zijn maatje Ruud Vormer, die met drie doelpunten en vijf assists een van de 10 spelers is die een voet had in minstens acht treffers na 13 speeldagen.

In dat rijtje vinden we, naast de hierboven vermelde namen, verder nog Theo Bongonda (Genk), Gianni Bruno (Zulte Waregem) en Roman Yaremchuk (AA Gent) terug. Van Refaelov, die volgt op zeven stuks, is dus geen sprake. Al leverden zijn treffers wel al een aantal punten op en draait de Gouden Schoen uiteraard om meer dan statistieken alleen. Desalniettemin blijft het opvallend hoe Vormer en Vanaken, vooral dankzij een sterke periode in september, hem op dat vlak ondanks de bakken kritiek aan hun adres aftroeven. Als ploeg staat leider Club bovendien vanzelfsprekend boven de Great Old gerangschikt.

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

Wie zou u vandaag het liefst in uw team hebben?

Meest recent

Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

6
6
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

11
11
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

72
72
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

33
33
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

234
234
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

130
130
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

236
236
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

202
202
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

123
123
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

218
218
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

185
185
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

849
849
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

216
216
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

160
160
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

913
913
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

435
435
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

166
166
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

260
260
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

1005
1005
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

393
393
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

237
237
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

71
71
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

40
40
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

270
270
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

99
99

Meer sportnieuws