Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

door
Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

Nieuwjaar nadert met rasse schreden, en dus duiken stilaan ook alsmaar meer voorspellingen omtrent de Gouden Schoen op. Zeker nu de twee prominente kandidaten, met name Raphael Holzhauser en Lior Refaelov, opnieuw van zich lieten spreken. De dirigent van Beerschot was tegen Anderlecht andermaal goed voor een doelpunt en zit zo in totaal aan maar liefst 10 treffers en acht assists, waarmee hij zijn status als topfavoriet kracht bijzet.


Holzhauser was zo al betrokken bij 18 goals, met voorsprong het hoogste cijfer in de Jupiler Pro League. Daar zitten tot dusver zes spelers in de dubbele cijfers, met ook ploegmaat Tarik Tissoudali, Xavier Mercier (OHL), Ilombe Mboyo (KV Kortrijk) en ... Hans Vanaken (Club Brugge). De draaischijf van de landskampioen krijgt dit seizoen heel wat kritiek, maar behoort met zijn vijf goals en evenveel assists dus wel nog altijd gewoon tot het kruim van het pak. Hetzelfde geldt trouwens voor zijn maatje Ruud Vormer, die met drie doelpunten en vijf assists een van de 10 spelers is die een voet had in minstens acht treffers na 13 speeldagen.

In dat rijtje vinden we, naast de hierboven vermelde namen, verder nog Theo Bongonda (Genk), Gianni Bruno (Zulte Waregem) en Roman Yaremchuk (AA Gent) terug. Van Refaelov, die volgt op zeven stuks, is dus geen sprake. Al leverden zijn treffers wel al een aantal punten op en draait de Gouden Schoen uiteraard om meer dan statistieken alleen. Desalniettemin blijft het opvallend hoe Vormer en Vanaken, vooral dankzij een sterke periode in september, hem op dat vlak ondanks de bakken kritiek aan hun adres aftroeven. Als ploeg staat leider Club bovendien vanzelfsprekend boven de Great Old gerangschikt.

LEES OOK: "Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

Wie zou u vandaag het liefst in uw team hebben?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

32
32
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

18
18
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

41
41
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

128
128
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

165
165
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

89
89
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

65
65
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

23
23
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

244
244
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

48
48
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

375
375
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

286
286
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

109
109
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

93
93
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

252
252
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

409
409
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

172
172
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

394
394
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

143
143
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

187
187
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

251
251
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

697
697
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

174
174

Meer sportnieuws