Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

door
Gouden Schoen-favoriet? Vanaken & Vormer troeven Refaelov af

Nieuwjaar nadert met rasse schreden, en dus duiken stilaan ook alsmaar meer voorspellingen omtrent de Gouden Schoen op. Zeker nu de twee prominente kandidaten, met name Raphael Holzhauser en Lior Refaelov, opnieuw van zich lieten spreken. De dirigent van Beerschot was tegen Anderlecht andermaal goed voor een doelpunt en zit zo in totaal aan maar liefst 10 treffers en acht assists, waarmee hij zijn status als topfavoriet kracht bijzet.


Holzhauser was zo al betrokken bij 18 goals, met voorsprong het hoogste cijfer in de Jupiler Pro League. Daar zitten tot dusver zes spelers in de dubbele cijfers, met ook ploegmaat Tarik Tissoudali, Xavier Mercier (OHL), Ilombe Mboyo (KV Kortrijk) en ... Hans Vanaken (Club Brugge). De draaischijf van de landskampioen krijgt dit seizoen heel wat kritiek, maar behoort met zijn vijf goals en evenveel assists dus wel nog altijd gewoon tot het kruim van het pak. Hetzelfde geldt trouwens voor zijn maatje Ruud Vormer, die met drie doelpunten en vijf assists een van de 10 spelers is die een voet had in minstens acht treffers na 13 speeldagen.

In dat rijtje vinden we, naast de hierboven vermelde namen, verder nog Theo Bongonda (Genk), Gianni Bruno (Zulte Waregem) en Roman Yaremchuk (AA Gent) terug. Van Refaelov, die volgt op zeven stuks, is dus geen sprake. Al leverden zijn treffers wel al een aantal punten op en draait de Gouden Schoen uiteraard om meer dan statistieken alleen. Desalniettemin blijft het opvallend hoe Vormer en Vanaken, vooral dankzij een sterke periode in september, hem op dat vlak ondanks de bakken kritiek aan hun adres aftroeven. Als ploeg staat leider Club bovendien vanzelfsprekend boven de Great Old gerangschikt.

LEES OOK: STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Wie zou u vandaag het liefst in uw team hebben?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

30
30
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

10
10
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

12
12
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

40
40
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

91
91
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

28
28
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

117
117
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

224
224
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

206
206
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

118
118
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

71
71
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

605
605
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

96
96
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

91
91
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

172
172
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

241
241
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

136
136
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

128
128
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

446
446
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

126
126
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

290
290
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

485
485
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

381
381
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

232
232
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

390
390

Meer sportnieuws