Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

door
Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

Na een zeer matige partij voetbal heeft Club Brugge in spaarmodus gewonnen van KV Kortrijk. Noa Lang zorgde in de tweede helft voor een zeldzaam hoogtepunt met een prachtige treffer.

Club Brugge keek al met één oog naar de komende wedstrijd in de Champions League, op het veld van Borussia Dortmund. Vanavond moest Club in eigen huis nog afrekenen met de Kerels uit Kortrijk. Clement rekende in zijn basiself op De Ketelaere, Badji en Mechele, Dennis moest andermaal plaatsnemen op de bank. Bij KVK waren er maar liefst vijf wijzigingen, in doel stond Ilic nadat Jakubech laattijdig terugkeerde na interlandvoetbal.
Club geeft bleke indruk met Dortmund in het vooruitzicht
Blauw-Zwart voetbalde dominant in de openingsfase en na amper vijf minuten spelen vond Lang, na een prima actie, nieuwkomer Ilic op zijn weg. Een minuut later plaatste Vormer de bal net voorbij de verste paal. Een vroeg doelpunt hing in de lucht voor Club Brugge. De thuisploeg viel nadien echter helemaal terug en na twintig minuten spelen kreeg Sainsbury zowaar de beste kans, met een hard schot stelde hij Mignolet op de proef. De landskampioen creëerde nog amper een kans, een wild schot van Diatta vloog iets voorbij het halfuur meters over. Op vijf minuten van de rust had Vanaken nog de 1-0 aan de voet maar hij liet een vrije schietkans onbenut. Halfweg stond het na een zwakke eerste helft nog 0-0.

Een matig Club Brugge kan een goede openingsfase geen vervolg geven.
Beauty van Lang in 'lelijke' wedstrijd
Club moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar moest in de openingsminuten de bal aan een energiek KVK laten. Na een kleine tien minuten spelen kon Badji een prima voorzet van Diatta niet in doel verlengen en een paar minuten later schoot Rits binnen het bereik van Ilic. Aan de overzijde knalde Jonckheere de bal een meter of twee naast. Club duwde nu eindelijk wat door en werd op het uur dan toch beloond met het openingsdoelpunt: invaller Krmencik vond de vrijstaande Lang en die trof raak met een halve omhaal: 1-0. KV Kortrijk had nadien amper een reactie in huis, Club controleerde maar domineerde niet. Op tien minuten van het einde stelde Van der Bruggen doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte al bij al gemakkelijk. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige Brugse zege na een matige prestatie.
Scoreverloop:
1-0 (60') Lang

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Zal Club Brugge terug landskampioen worden?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

58
58
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

113
113
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

56
56
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

75
75
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

193
193
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

133
133
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

49
49
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

289
289
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

229
229
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

115
115
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

390
390
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

87
87
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

759
759
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

264
264
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

209
209
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

159
159
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

354
354
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

137
137
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

125
125
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

417
417
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

281
281
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws