Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

door
Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

Na een zeer matige partij voetbal heeft Club Brugge in spaarmodus gewonnen van KV Kortrijk. Noa Lang zorgde in de tweede helft voor een zeldzaam hoogtepunt met een prachtige treffer.

Club Brugge keek al met één oog naar de komende wedstrijd in de Champions League, op het veld van Borussia Dortmund. Vanavond moest Club in eigen huis nog afrekenen met de Kerels uit Kortrijk. Clement rekende in zijn basiself op De Ketelaere, Badji en Mechele, Dennis moest andermaal plaatsnemen op de bank. Bij KVK waren er maar liefst vijf wijzigingen, in doel stond Ilic nadat Jakubech laattijdig terugkeerde na interlandvoetbal.
Club geeft bleke indruk met Dortmund in het vooruitzicht
Blauw-Zwart voetbalde dominant in de openingsfase en na amper vijf minuten spelen vond Lang, na een prima actie, nieuwkomer Ilic op zijn weg. Een minuut later plaatste Vormer de bal net voorbij de verste paal. Een vroeg doelpunt hing in de lucht voor Club Brugge. De thuisploeg viel nadien echter helemaal terug en na twintig minuten spelen kreeg Sainsbury zowaar de beste kans, met een hard schot stelde hij Mignolet op de proef. De landskampioen creëerde nog amper een kans, een wild schot van Diatta vloog iets voorbij het halfuur meters over. Op vijf minuten van de rust had Vanaken nog de 1-0 aan de voet maar hij liet een vrije schietkans onbenut. Halfweg stond het na een zwakke eerste helft nog 0-0.

Een matig Club Brugge kan een goede openingsfase geen vervolg geven.
Beauty van Lang in 'lelijke' wedstrijd
Club moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar moest in de openingsminuten de bal aan een energiek KVK laten. Na een kleine tien minuten spelen kon Badji een prima voorzet van Diatta niet in doel verlengen en een paar minuten later schoot Rits binnen het bereik van Ilic. Aan de overzijde knalde Jonckheere de bal een meter of twee naast. Club duwde nu eindelijk wat door en werd op het uur dan toch beloond met het openingsdoelpunt: invaller Krmencik vond de vrijstaande Lang en die trof raak met een halve omhaal: 1-0. KV Kortrijk had nadien amper een reactie in huis, Club controleerde maar domineerde niet. Op tien minuten van het einde stelde Van der Bruggen doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte al bij al gemakkelijk. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige Brugse zege na een matige prestatie.
Scoreverloop:
1-0 (60') Lang

LEES OOK: KV Kortrijk haalt slag thuis: steunpilaar mee naar JPL

Zal Club Brugge terug landskampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

87
87
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

11
11
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

36
36
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

9
9
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

273
273
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

38
38
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

112
112
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

154
154
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

35
35
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

55
55
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

301
301
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

69
69
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

92
92
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

289
289
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

295
295
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

51
51
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

145
145
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

227
227
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

72
72
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

200
200
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

127
127
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

107
107
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

104
104
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

109
109

Meer sportnieuws