Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

334 stemmen
Beauty van Lang helpt Club Brugge voorbij moedig KV Kortrijk

Na een zeer matige partij voetbal heeft Club Brugge in spaarmodus gewonnen van KV Kortrijk. Noa Lang zorgde in de tweede helft voor een zeldzaam hoogtepunt met een prachtige treffer.

Club Brugge keek al met één oog naar de komende wedstrijd in de Champions League, op het veld van Borussia Dortmund. Vanavond moest Club in eigen huis nog afrekenen met de Kerels uit Kortrijk. Clement rekende in zijn basiself op De Ketelaere, Badji en Mechele, Dennis moest andermaal plaatsnemen op de bank. Bij KVK waren er maar liefst vijf wijzigingen, in doel stond Ilic nadat Jakubech laattijdig terugkeerde na interlandvoetbal.
Club geeft bleke indruk met Dortmund in het vooruitzicht
Blauw-Zwart voetbalde dominant in de openingsfase en na amper vijf minuten spelen vond Lang, na een prima actie, nieuwkomer Ilic op zijn weg. Een minuut later plaatste Vormer de bal net voorbij de verste paal. Een vroeg doelpunt hing in de lucht voor Club Brugge. De thuisploeg viel nadien echter helemaal terug en na twintig minuten spelen kreeg Sainsbury zowaar de beste kans, met een hard schot stelde hij Mignolet op de proef. De landskampioen creëerde nog amper een kans, een wild schot van Diatta vloog iets voorbij het halfuur meters over. Op vijf minuten van de rust had Vanaken nog de 1-0 aan de voet maar hij liet een vrije schietkans onbenut. Halfweg stond het na een zwakke eerste helft nog 0-0.

Een matig Club Brugge kan een goede openingsfase geen vervolg geven.
Beauty van Lang in 'lelijke' wedstrijd
Club moest uit een ander vaatje tappen na de pauze maar moest in de openingsminuten de bal aan een energiek KVK laten. Na een kleine tien minuten spelen kon Badji een prima voorzet van Diatta niet in doel verlengen en een paar minuten later schoot Rits binnen het bereik van Ilic. Aan de overzijde knalde Jonckheere de bal een meter of twee naast. Club duwde nu eindelijk wat door en werd op het uur dan toch beloond met het openingsdoelpunt: invaller Krmencik vond de vrijstaande Lang en die trof raak met een halve omhaal: 1-0. KV Kortrijk had nadien amper een reactie in huis, Club controleerde maar domineerde niet. Op tien minuten van het einde stelde Van der Bruggen doelman Mignolet nog eens op de proef, die pakte al bij al gemakkelijk. Uiteindelijk bleef het bij een zuinige Brugse zege na een matige prestatie.
Scoreverloop:
1-0 (60') Lang

LEES OOK: 'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

Zal Club Brugge terug landskampioen worden?

Meest recent

Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

12
12
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

22
22
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

29
29
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

56
56
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

736
736
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

49
49
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

147
147
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

275
275
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

42
42
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

266
266
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

138
138
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

348
348
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

266
266
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

436
436
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

448
448
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

249
249
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

77
77
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

107
107
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

192
192
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

64
64
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

72
72
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

546
546
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

131
131
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

191
191

Meer sportnieuws