Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

221 stemmen
Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

In eigen huis heeft Standard in de slotfase een pijnlijke nederlaag vermeden. Met een man minder was doelman Bodart in de blessuretijd de absolute held van de Rouches.

Standard kende niet zijn beste periode voor de interlandbreak. In Europa leed het een paar kansloze nederlagen en ook in de eigen competitie liep het niet meer zo lekker voor Montanier en co. Vandaag wilden de Rouches de rug rechten en daarvoor rekenden ze diep voorin op doelpunten van Oulare. Eupen van zijn kant kon de hoge ambities voorlopig niet waarmaken maar recupereerde vandaag wel zes spelers in vergelijking met de vorige wedstrijd tegen Waasland-Beveren. Onder meer doelman De Wolf was terug van de partij, na een besmetting met het corona virus.
Tienkoppig Standard kent dramatische slotfase
De thuisploeg kon ei zo na al meteen dom balverlies bij Eupen afstraffen maar Lestienne mikte zijn lob naast. Eupen nam nadien gezwind over en kreeg via Peeters en Ngoy al twee kansen in de eerste tien minuten, Bodart was alert. De Panda's bleven ook nadien de betere ploeg en hadden doorlopend het balbezit op Sclessin. Pas iets voor het halfuur was ook Standard nog eens dreigend met een lage schuiver van Shamir, De Wolf had er niet al teveel problemen mee. Een minuut later knalde Bastien naast. Op tien minuten van de rust was het dan toch raak voor de thuisploeg: Fai met de vrije trap en Bokadi trof met een spectaculaire omhaal raak, 1-0 voor Standard. Lang konden de Rouches niet genieten van hun voorsprong, amper een minuut later gaf Peeters de bal gepast mee met Prevljak en die schoot overhoeks de 1-1 binnen. De wolken boven Sclessin werden nadien nog wat donkerder toen Shamir op enkele minuten tijd twee domme gele kaarten pakte en na tussenkomst van de VAR zelfs een rechtstreeks rode kaart. Zo moest Standard nog ruim een helft met een man minder verder.

Na een spectaculaire slotfase van de eerste helft staat het 1-1.
Doelman Bodart wist pareltje van Peeters uit

Met een man minder deed Standard het aanvankelijk nog prima in het begin van de tweede helft. Eupen kreeg pas na tien minuten spelen een eerste mogelijkheid maar die was wel meteen raak. Peeters mocht aan de rand van de zestien meter aanleggen en krulde de vrije trap heerlijk voorbij Bodart: 1-2 voor de bezoekers. De thuisploeg bleef nadien ook met tien man kansen afdwingen maar zowel Bokadi als Oulare konden hun kopbal onvoldoende richten om de gelijkmaker aan te tekenen. Op twintig minuten van het einde vergat Prevljak dan weer om oog in oog met Bodart de wedstrijd definitief te beslissen. Zo bleef het lange tijd spannend maar veel verder dan een flauw schot van Avenatti kwamen de Rouches uiteindelijk lange tijd niet meer. In de slotminuten werd de 1-3 van Agbadou nog afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Prevljak. Een zure beslissing voor Eupen want in de absolute slotfase was doelman Bodart zowaar de held van Standard met de 2-2.
Scoreverloop:
1-0 (35') Bokadi, 1-1 (36') Prevljak, 1-2 (57') Peeters, 2-2 (90+6') Bodart
Bijzonderheid:
Shamir (Standard) krijgt rechtstreeks rood (42').

LEES OOK: 'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'
434

Komt dit Standard kwaliteit tekort?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Oranje met grote zorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

22
22
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

109
109
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

53
53
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

122
122
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

340
340
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

85
85
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

455
455
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

293
293
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

614
614
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

140
140
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

374
374
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

169
169
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

69
69
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

112
112
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

106
106
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

287
287
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

310
310
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

434
434
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

466
466
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

482
482
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

172
172
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

211
211
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

87
87
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

465
465
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

514
514

Meer sportnieuws