Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

door
Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

In eigen huis heeft Standard in de slotfase een pijnlijke nederlaag vermeden. Met een man minder was doelman Bodart in de blessuretijd de absolute held van de Rouches.

Standard kende niet zijn beste periode voor de interlandbreak. In Europa leed het een paar kansloze nederlagen en ook in de eigen competitie liep het niet meer zo lekker voor Montanier en co. Vandaag wilden de Rouches de rug rechten en daarvoor rekenden ze diep voorin op doelpunten van Oulare. Eupen van zijn kant kon de hoge ambities voorlopig niet waarmaken maar recupereerde vandaag wel zes spelers in vergelijking met de vorige wedstrijd tegen Waasland-Beveren. Onder meer doelman De Wolf was terug van de partij, na een besmetting met het corona virus.
Tienkoppig Standard kent dramatische slotfase
De thuisploeg kon ei zo na al meteen dom balverlies bij Eupen afstraffen maar Lestienne mikte zijn lob naast. Eupen nam nadien gezwind over en kreeg via Peeters en Ngoy al twee kansen in de eerste tien minuten, Bodart was alert. De Panda's bleven ook nadien de betere ploeg en hadden doorlopend het balbezit op Sclessin. Pas iets voor het halfuur was ook Standard nog eens dreigend met een lage schuiver van Shamir, De Wolf had er niet al teveel problemen mee. Een minuut later knalde Bastien naast. Op tien minuten van de rust was het dan toch raak voor de thuisploeg: Fai met de vrije trap en Bokadi trof met een spectaculaire omhaal raak, 1-0 voor Standard. Lang konden de Rouches niet genieten van hun voorsprong, amper een minuut later gaf Peeters de bal gepast mee met Prevljak en die schoot overhoeks de 1-1 binnen. De wolken boven Sclessin werden nadien nog wat donkerder toen Shamir op enkele minuten tijd twee domme gele kaarten pakte en na tussenkomst van de VAR zelfs een rechtstreeks rode kaart. Zo moest Standard nog ruim een helft met een man minder verder.

Na een spectaculaire slotfase van de eerste helft staat het 1-1.
Doelman Bodart wist pareltje van Peeters uit

Met een man minder deed Standard het aanvankelijk nog prima in het begin van de tweede helft. Eupen kreeg pas na tien minuten spelen een eerste mogelijkheid maar die was wel meteen raak. Peeters mocht aan de rand van de zestien meter aanleggen en krulde de vrije trap heerlijk voorbij Bodart: 1-2 voor de bezoekers. De thuisploeg bleef nadien ook met tien man kansen afdwingen maar zowel Bokadi als Oulare konden hun kopbal onvoldoende richten om de gelijkmaker aan te tekenen. Op twintig minuten van het einde vergat Prevljak dan weer om oog in oog met Bodart de wedstrijd definitief te beslissen. Zo bleef het lange tijd spannend maar veel verder dan een flauw schot van Avenatti kwamen de Rouches uiteindelijk lange tijd niet meer. In de slotminuten werd de 1-3 van Agbadou nog afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Prevljak. Een zure beslissing voor Eupen want in de absolute slotfase was doelman Bodart zowaar de held van Standard met de 2-2.
Scoreverloop:
1-0 (35') Bokadi, 1-1 (36') Prevljak, 1-2 (57') Peeters, 2-2 (90+6') Bodart
Bijzonderheid:
Shamir (Standard) krijgt rechtstreeks rood (42').

LEES OOK: Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Komt dit Standard kwaliteit tekort?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

238
238
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

17
17
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

487
487
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

40
40
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

115
115
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

60
60
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

153
153
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

56
56
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

189
189
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

249
249
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

283
283
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

51
51
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

494
494
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

547
547
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

308
308
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

301
301
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

271
271
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

265
265
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

135
135
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

446
446
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

427
427
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

241
241

Meer sportnieuws