Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

door
Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

In eigen huis heeft Standard in de slotfase een pijnlijke nederlaag vermeden. Met een man minder was doelman Bodart in de blessuretijd de absolute held van de Rouches.

Standard kende niet zijn beste periode voor de interlandbreak. In Europa leed het een paar kansloze nederlagen en ook in de eigen competitie liep het niet meer zo lekker voor Montanier en co. Vandaag wilden de Rouches de rug rechten en daarvoor rekenden ze diep voorin op doelpunten van Oulare. Eupen van zijn kant kon de hoge ambities voorlopig niet waarmaken maar recupereerde vandaag wel zes spelers in vergelijking met de vorige wedstrijd tegen Waasland-Beveren. Onder meer doelman De Wolf was terug van de partij, na een besmetting met het corona virus.
Tienkoppig Standard kent dramatische slotfase
De thuisploeg kon ei zo na al meteen dom balverlies bij Eupen afstraffen maar Lestienne mikte zijn lob naast. Eupen nam nadien gezwind over en kreeg via Peeters en Ngoy al twee kansen in de eerste tien minuten, Bodart was alert. De Panda's bleven ook nadien de betere ploeg en hadden doorlopend het balbezit op Sclessin. Pas iets voor het halfuur was ook Standard nog eens dreigend met een lage schuiver van Shamir, De Wolf had er niet al teveel problemen mee. Een minuut later knalde Bastien naast. Op tien minuten van de rust was het dan toch raak voor de thuisploeg: Fai met de vrije trap en Bokadi trof met een spectaculaire omhaal raak, 1-0 voor Standard. Lang konden de Rouches niet genieten van hun voorsprong, amper een minuut later gaf Peeters de bal gepast mee met Prevljak en die schoot overhoeks de 1-1 binnen. De wolken boven Sclessin werden nadien nog wat donkerder toen Shamir op enkele minuten tijd twee domme gele kaarten pakte en na tussenkomst van de VAR zelfs een rechtstreeks rode kaart. Zo moest Standard nog ruim een helft met een man minder verder.

Na een spectaculaire slotfase van de eerste helft staat het 1-1.
Doelman Bodart wist pareltje van Peeters uit

Met een man minder deed Standard het aanvankelijk nog prima in het begin van de tweede helft. Eupen kreeg pas na tien minuten spelen een eerste mogelijkheid maar die was wel meteen raak. Peeters mocht aan de rand van de zestien meter aanleggen en krulde de vrije trap heerlijk voorbij Bodart: 1-2 voor de bezoekers. De thuisploeg bleef nadien ook met tien man kansen afdwingen maar zowel Bokadi als Oulare konden hun kopbal onvoldoende richten om de gelijkmaker aan te tekenen. Op twintig minuten van het einde vergat Prevljak dan weer om oog in oog met Bodart de wedstrijd definitief te beslissen. Zo bleef het lange tijd spannend maar veel verder dan een flauw schot van Avenatti kwamen de Rouches uiteindelijk lange tijd niet meer. In de slotminuten werd de 1-3 van Agbadou nog afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Prevljak. Een zure beslissing voor Eupen want in de absolute slotfase was doelman Bodart zowaar de held van Standard met de 2-2.
Scoreverloop:
1-0 (35') Bokadi, 1-1 (36') Prevljak, 1-2 (57') Peeters, 2-2 (90+6') Bodart
Bijzonderheid:
Shamir (Standard) krijgt rechtstreeks rood (42').

LEES OOK: Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard
118

Komt dit Standard kwaliteit tekort?

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

203
203
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

74
74
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

9
9
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

65
65
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

49
49
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

69
69
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

262
262
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

35
35
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

405
405
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

264
264
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

354
354
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

26
26
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

34
34
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

68
68
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

92
92
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

118
118
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

71
71
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

446
446
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

167
167
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

339
339
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

131
131
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

482
482
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

297
297
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

244
244
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

184
184

Meer sportnieuws