Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

221 stemmen
Doelman Bodart grote held van tienkoppig Standard tegen Eupen

In eigen huis heeft Standard in de slotfase een pijnlijke nederlaag vermeden. Met een man minder was doelman Bodart in de blessuretijd de absolute held van de Rouches.

Standard kende niet zijn beste periode voor de interlandbreak. In Europa leed het een paar kansloze nederlagen en ook in de eigen competitie liep het niet meer zo lekker voor Montanier en co. Vandaag wilden de Rouches de rug rechten en daarvoor rekenden ze diep voorin op doelpunten van Oulare. Eupen van zijn kant kon de hoge ambities voorlopig niet waarmaken maar recupereerde vandaag wel zes spelers in vergelijking met de vorige wedstrijd tegen Waasland-Beveren. Onder meer doelman De Wolf was terug van de partij, na een besmetting met het corona virus.
Tienkoppig Standard kent dramatische slotfase
De thuisploeg kon ei zo na al meteen dom balverlies bij Eupen afstraffen maar Lestienne mikte zijn lob naast. Eupen nam nadien gezwind over en kreeg via Peeters en Ngoy al twee kansen in de eerste tien minuten, Bodart was alert. De Panda's bleven ook nadien de betere ploeg en hadden doorlopend het balbezit op Sclessin. Pas iets voor het halfuur was ook Standard nog eens dreigend met een lage schuiver van Shamir, De Wolf had er niet al teveel problemen mee. Een minuut later knalde Bastien naast. Op tien minuten van de rust was het dan toch raak voor de thuisploeg: Fai met de vrije trap en Bokadi trof met een spectaculaire omhaal raak, 1-0 voor Standard. Lang konden de Rouches niet genieten van hun voorsprong, amper een minuut later gaf Peeters de bal gepast mee met Prevljak en die schoot overhoeks de 1-1 binnen. De wolken boven Sclessin werden nadien nog wat donkerder toen Shamir op enkele minuten tijd twee domme gele kaarten pakte en na tussenkomst van de VAR zelfs een rechtstreeks rode kaart. Zo moest Standard nog ruim een helft met een man minder verder.

Na een spectaculaire slotfase van de eerste helft staat het 1-1.
Doelman Bodart wist pareltje van Peeters uit

Met een man minder deed Standard het aanvankelijk nog prima in het begin van de tweede helft. Eupen kreeg pas na tien minuten spelen een eerste mogelijkheid maar die was wel meteen raak. Peeters mocht aan de rand van de zestien meter aanleggen en krulde de vrije trap heerlijk voorbij Bodart: 1-2 voor de bezoekers. De thuisploeg bleef nadien ook met tien man kansen afdwingen maar zowel Bokadi als Oulare konden hun kopbal onvoldoende richten om de gelijkmaker aan te tekenen. Op twintig minuten van het einde vergat Prevljak dan weer om oog in oog met Bodart de wedstrijd definitief te beslissen. Zo bleef het lange tijd spannend maar veel verder dan een flauw schot van Avenatti kwamen de Rouches uiteindelijk lange tijd niet meer. In de slotminuten werd de 1-3 van Agbadou nog afgekeurd wegens hinderlijk buitenspel van Prevljak. Een zure beslissing voor Eupen want in de absolute slotfase was doelman Bodart zowaar de held van Standard met de 2-2.
Scoreverloop:
1-0 (35') Bokadi, 1-1 (36') Prevljak, 1-2 (57') Peeters, 2-2 (90+6') Bodart
Bijzonderheid:
Shamir (Standard) krijgt rechtstreeks rood (42').

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Komt dit Standard kwaliteit tekort?

Meest recent

Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

0
0
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

18
18
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

198
198
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

65
65
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

39
39
Anderlecht vs. Union: Boeckx doet voorspelling bekerfinale

Donderdagnamiddag om 16u is het zover. Dan kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met ...

200
200
Karl Vannieuwkerke veroorzaakt zwoele storm op Instagram

Karl Vannieuwkerke toont plots zijn zachtste kant en Vlaanderen kijkt massaal mee. De ...

37
37
Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

65
65
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

120
120
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

134
134
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

111
111
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

369
369
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

357
357
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

121
121
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

169
169
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

112
112
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

552
552
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

225
225
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

56
56
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

180
180
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

79
79
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

86
86
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

219
219
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

97
97

Meer sportnieuws