Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

463 stemmen
Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

Op de elfde speeldag is het eindelijk gelukt voor Club NXT, in eigen huis boekte het team van Rik De Mil zijn eerste zege in 1B. Slachtoffer van dienst was Lierse Kempenzonen, dat steeds meer de grootste kandidaat lijkt voor een degradatie richting de eerste amateurklasse.

Met Club NXT en Lierse Kempenzonen stonden de laatste twee ploegen uit 1B tegenover mekaar op Daknam. De ploeg van Van Imschoot stuntte twee weken geleden nog op het veld van Seraing, de week erop verloren de Pallieters echter van een tienkoppig RWDM. De youngsters van Club Brugge wachten nog steeds op hun eerste zege.
We zagen een zenuwachtige openingsfase, waarin Club NXT meestal het balbezit had maar de bezoekers wel een paar halve kansen kregen. Iets voorbij het halfuur nam de ploeg van Rik De Mil brutaal de voorsprong toen Sagna vanop rechts perfect kon voorzetten en Tibo Baetens de 1-0 in doel kopte. Lierse Kempenzonen stelde daar zo goed als niets tegenover, enkel een flauwe poging van Straetman was het vermelden waard. Halfweg leek de thuisploeg op weg naar zijn eerste zege in 1B.
Ook na de rust nam Club NXT aanvankelijk de beste start met een vroege kans voor Sagna, die voorlangs besloot. Aan de overzijde trapte Samyn een paar meter naast de kooi van Shinton. Lierse kwam nu wat meer opzetten en halfweg de tweede periode had Placca pech toen hij van net buiten de zestien meter uithaalde en de paal op zijn weg vond. Een zure misser want een paar minuten later pakte Van der Brempt uit met een prachtige solo en hij schoof de bal onder Brughmans binnen: 2-0. Lierse Kempenzonen kon nadien amper nog een vuist maken en verliest zo in de wedstrijd die het eigenlijk moest winnen. Rik De Mil en zijn manschappen pakken hun eerste zege en hebben ook een eerste clean sheet beet.
Scoreverloop:
1-0 (35') Baeten, 2-0 (72') Van der Brempt

LEES OOK: 'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Zal Lierse opnieuw degraderen?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

20
20
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

40
40
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

15
15
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

49
49
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

80
80
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

78
78
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

51
51
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

313
313
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

108
108
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

26
26
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

60
60
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

289
289
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

285
285
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

95
95
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

150
150
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

114
114
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

139
139
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

291
291
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

253
253
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

165
165
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

373
373
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

592
592
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

383
383
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

184
184
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

95
95

Meer sportnieuws