Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

463 stemmen
Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

Op de elfde speeldag is het eindelijk gelukt voor Club NXT, in eigen huis boekte het team van Rik De Mil zijn eerste zege in 1B. Slachtoffer van dienst was Lierse Kempenzonen, dat steeds meer de grootste kandidaat lijkt voor een degradatie richting de eerste amateurklasse.

Met Club NXT en Lierse Kempenzonen stonden de laatste twee ploegen uit 1B tegenover mekaar op Daknam. De ploeg van Van Imschoot stuntte twee weken geleden nog op het veld van Seraing, de week erop verloren de Pallieters echter van een tienkoppig RWDM. De youngsters van Club Brugge wachten nog steeds op hun eerste zege.
We zagen een zenuwachtige openingsfase, waarin Club NXT meestal het balbezit had maar de bezoekers wel een paar halve kansen kregen. Iets voorbij het halfuur nam de ploeg van Rik De Mil brutaal de voorsprong toen Sagna vanop rechts perfect kon voorzetten en Tibo Baetens de 1-0 in doel kopte. Lierse Kempenzonen stelde daar zo goed als niets tegenover, enkel een flauwe poging van Straetman was het vermelden waard. Halfweg leek de thuisploeg op weg naar zijn eerste zege in 1B.
Ook na de rust nam Club NXT aanvankelijk de beste start met een vroege kans voor Sagna, die voorlangs besloot. Aan de overzijde trapte Samyn een paar meter naast de kooi van Shinton. Lierse kwam nu wat meer opzetten en halfweg de tweede periode had Placca pech toen hij van net buiten de zestien meter uithaalde en de paal op zijn weg vond. Een zure misser want een paar minuten later pakte Van der Brempt uit met een prachtige solo en hij schoof de bal onder Brughmans binnen: 2-0. Lierse Kempenzonen kon nadien amper nog een vuist maken en verliest zo in de wedstrijd die het eigenlijk moest winnen. Rik De Mil en zijn manschappen pakken hun eerste zege en hebben ook een eerste clean sheet beet.
Scoreverloop:
1-0 (35') Baeten, 2-0 (72') Van der Brempt

LEES OOK: 'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Zal Lierse opnieuw degraderen?

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

43
43
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

77
77
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

44
44
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

198
198
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

107
107
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

197
197
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

107
107
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

137
137
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

806
806
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1090
1090
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

546
546
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

290
290
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

643
643
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

366
366
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

216
216
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

809
809
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws