Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

463 stemmen
Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

Op de elfde speeldag is het eindelijk gelukt voor Club NXT, in eigen huis boekte het team van Rik De Mil zijn eerste zege in 1B. Slachtoffer van dienst was Lierse Kempenzonen, dat steeds meer de grootste kandidaat lijkt voor een degradatie richting de eerste amateurklasse.

Met Club NXT en Lierse Kempenzonen stonden de laatste twee ploegen uit 1B tegenover mekaar op Daknam. De ploeg van Van Imschoot stuntte twee weken geleden nog op het veld van Seraing, de week erop verloren de Pallieters echter van een tienkoppig RWDM. De youngsters van Club Brugge wachten nog steeds op hun eerste zege.
We zagen een zenuwachtige openingsfase, waarin Club NXT meestal het balbezit had maar de bezoekers wel een paar halve kansen kregen. Iets voorbij het halfuur nam de ploeg van Rik De Mil brutaal de voorsprong toen Sagna vanop rechts perfect kon voorzetten en Tibo Baetens de 1-0 in doel kopte. Lierse Kempenzonen stelde daar zo goed als niets tegenover, enkel een flauwe poging van Straetman was het vermelden waard. Halfweg leek de thuisploeg op weg naar zijn eerste zege in 1B.
Ook na de rust nam Club NXT aanvankelijk de beste start met een vroege kans voor Sagna, die voorlangs besloot. Aan de overzijde trapte Samyn een paar meter naast de kooi van Shinton. Lierse kwam nu wat meer opzetten en halfweg de tweede periode had Placca pech toen hij van net buiten de zestien meter uithaalde en de paal op zijn weg vond. Een zure misser want een paar minuten later pakte Van der Brempt uit met een prachtige solo en hij schoof de bal onder Brughmans binnen: 2-0. Lierse Kempenzonen kon nadien amper nog een vuist maken en verliest zo in de wedstrijd die het eigenlijk moest winnen. Rik De Mil en zijn manschappen pakken hun eerste zege en hebben ook een eerste clean sheet beet.
Scoreverloop:
1-0 (35') Baeten, 2-0 (72') Van der Brempt

LEES OOK: Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Zal Lierse opnieuw degraderen?

Meest recent

Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

19
19
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

16
16
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

186
186
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

175
175
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

246
246
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

109
109
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

397
397
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

197
197
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

713
713
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

286
286
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

528
528
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

360
360
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

133
133
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

619
619
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

259
259
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

182
182
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

143
143
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

554
554
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

82
82
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

256
256
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

251
251
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

166
166

Meer sportnieuws