Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

door
Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

Op de elfde speeldag is het eindelijk gelukt voor Club NXT, in eigen huis boekte het team van Rik De Mil zijn eerste zege in 1B. Slachtoffer van dienst was Lierse Kempenzonen, dat steeds meer de grootste kandidaat lijkt voor een degradatie richting de eerste amateurklasse.

Met Club NXT en Lierse Kempenzonen stonden de laatste twee ploegen uit 1B tegenover mekaar op Daknam. De ploeg van Van Imschoot stuntte twee weken geleden nog op het veld van Seraing, de week erop verloren de Pallieters echter van een tienkoppig RWDM. De youngsters van Club Brugge wachten nog steeds op hun eerste zege.
We zagen een zenuwachtige openingsfase, waarin Club NXT meestal het balbezit had maar de bezoekers wel een paar halve kansen kregen. Iets voorbij het halfuur nam de ploeg van Rik De Mil brutaal de voorsprong toen Sagna vanop rechts perfect kon voorzetten en Tibo Baetens de 1-0 in doel kopte. Lierse Kempenzonen stelde daar zo goed als niets tegenover, enkel een flauwe poging van Straetman was het vermelden waard. Halfweg leek de thuisploeg op weg naar zijn eerste zege in 1B.
Ook na de rust nam Club NXT aanvankelijk de beste start met een vroege kans voor Sagna, die voorlangs besloot. Aan de overzijde trapte Samyn een paar meter naast de kooi van Shinton. Lierse kwam nu wat meer opzetten en halfweg de tweede periode had Placca pech toen hij van net buiten de zestien meter uithaalde en de paal op zijn weg vond. Een zure misser want een paar minuten later pakte Van der Brempt uit met een prachtige solo en hij schoof de bal onder Brughmans binnen: 2-0. Lierse Kempenzonen kon nadien amper nog een vuist maken en verliest zo in de wedstrijd die het eigenlijk moest winnen. Rik De Mil en zijn manschappen pakken hun eerste zege en hebben ook een eerste clean sheet beet.
Scoreverloop:
1-0 (35') Baeten, 2-0 (72') Van der Brempt

LEES OOK: Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zal Lierse opnieuw degraderen?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

36
36
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

178
178
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

121
121
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

334
334
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

95
95
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

471
471
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

274
274
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

537
537
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

785
785
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

846
846
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

630
630
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

368
368
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

408
408

Meer sportnieuws