Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

463 stemmen
Club NXT pakt eerste zege in 1B en duwt Lierse dieper in het moeras

Op de elfde speeldag is het eindelijk gelukt voor Club NXT, in eigen huis boekte het team van Rik De Mil zijn eerste zege in 1B. Slachtoffer van dienst was Lierse Kempenzonen, dat steeds meer de grootste kandidaat lijkt voor een degradatie richting de eerste amateurklasse.

Met Club NXT en Lierse Kempenzonen stonden de laatste twee ploegen uit 1B tegenover mekaar op Daknam. De ploeg van Van Imschoot stuntte twee weken geleden nog op het veld van Seraing, de week erop verloren de Pallieters echter van een tienkoppig RWDM. De youngsters van Club Brugge wachten nog steeds op hun eerste zege.
We zagen een zenuwachtige openingsfase, waarin Club NXT meestal het balbezit had maar de bezoekers wel een paar halve kansen kregen. Iets voorbij het halfuur nam de ploeg van Rik De Mil brutaal de voorsprong toen Sagna vanop rechts perfect kon voorzetten en Tibo Baetens de 1-0 in doel kopte. Lierse Kempenzonen stelde daar zo goed als niets tegenover, enkel een flauwe poging van Straetman was het vermelden waard. Halfweg leek de thuisploeg op weg naar zijn eerste zege in 1B.
Ook na de rust nam Club NXT aanvankelijk de beste start met een vroege kans voor Sagna, die voorlangs besloot. Aan de overzijde trapte Samyn een paar meter naast de kooi van Shinton. Lierse kwam nu wat meer opzetten en halfweg de tweede periode had Placca pech toen hij van net buiten de zestien meter uithaalde en de paal op zijn weg vond. Een zure misser want een paar minuten later pakte Van der Brempt uit met een prachtige solo en hij schoof de bal onder Brughmans binnen: 2-0. Lierse Kempenzonen kon nadien amper nog een vuist maken en verliest zo in de wedstrijd die het eigenlijk moest winnen. Rik De Mil en zijn manschappen pakken hun eerste zege en hebben ook een eerste clean sheet beet.
Scoreverloop:
1-0 (35') Baeten, 2-0 (72') Van der Brempt

LEES OOK: 'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zal Lierse opnieuw degraderen?

Meest recent

Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

8
8
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

32
32
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

27
27
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

49
49
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

396
396
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

462
462
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

109
109
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

325
325
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

162
162
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

259
259
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

199
199
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1096
1096
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

83
83
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

443
443
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

283
283
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

674
674
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

783
783
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

85
85
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

172
172
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

822
822
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

97
97
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

74
74
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

72
72
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

44
44
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

176
176

Meer sportnieuws