EXCLUSIEF Vanderhaeghe: "Waarom niet stunten bij Club Brugge?"

door
EXCLUSIEF Vanderhaeghe:

KV Kortrijk heeft na twaalf speeldagen 16 op 36 en staat op een negende plaats. Met trainer Yves Vanderhaeghe maakten we net voor de verplaatsing naar Club Brugge een eerste balans op.


"Het puntenaantal liegt nooit. We kenden de nodige blessures, maar toch pakten we in het begin aardig wat punten met een 10 op 15. Nadien volgde er een 6 op 21. Toch vind ik dat we in zijn totaliteit meer verdienden, maar we moeten efficiënter worden voor beide doelen. De laatste wedstrijden pakken we ook te veel tegendoelpunten en daar moeten we aan gaan werken. Op Zulte Waregem, thuis tegen Anderlecht en Beerschot verdienden we misschien meer. Die 5-5 tegen Beerschot? Beide ploegen deelden veel cadeau’s uit en als je er vijf slikt, moet je misschien wel tevreden zijn met een punt. Toch zat ook daar meer in." (lees verder onder de foto)


De Kerels kampen al een heel seizoen met veel blessureleed. "Het zit ook niet echt mee met de blessures. Derijck was al een tijdje out en daarnaast ook Selemaini, Lepoint, D’Haene, Jonckheere en Stojanovic. Nu komt daar ook nog eens Badamosi bij, die weken buiten strijd is. Het beste moet nog komen wanneer we over een topfitte kern beschikken, daar ben ik zeker van."

Sterke Mboyo

Kortrijk trekt naar Club Brugge en KV Mechelen, Beerschot en Charleroi bewezen al dat Blauw-Zwart niet meer zo ongenaakbaar is als voorheen. "Stunten op Club Brugge? Normaal zou je heel overtuigend zeggen dat Club wint, maar waarom niet? Je moet er altijd in geloven. Dit seizoen lijkt iedereen van iedereen te kunnen winnen." (lees verder onder de foto)


Na het vertrek van Terem Moffi zag Vanderhaeghe Ilombé Mboyo diens rol als doelpuntenmaker overnemen. 'Petit Pelé' is met 7 doelpunten en 3 assists in 12 wedstrijden zeer goed op dreef.

"Pelé is altijd heel belangrijk geweest voor ons, dat is nu niet anders. In het begin van het seizoen moest hij als centrumspits spelen, wat misschien niet zijn beste positie is, maar hij deed het wel. Met zijn ervaring en koelbloedigheid voor doel is hij belangrijk voor ons en we zijn momenteel wat te afhankelijk van hem. Iedereen kijkt naar Mboyo, maar Gueye toonde zich de laatste twee wedstrijden en na Nieuwjaar kan Badamosi hopelijk ook zijn meerwaarde tonen", besluit Vanderhaeghe.

Gaat Kortrijk stunten op Club?

Meest recent

'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

9
9
Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

22
22
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

197
197
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

184
184
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

158
158
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

533
533
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

133
133
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

188
188
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

172
172
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

171
171
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

467
467
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

206
206
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

133
133
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

854
854
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

1002
1002
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

467
467
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

430
430
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

771
771
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

148
148
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

756
756
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

204
204
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

469
469
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

224
224
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

378
378

Meer sportnieuws