EXCLUSIEF Vanderhaeghe: "Waarom niet stunten bij Club Brugge?"

door
EXCLUSIEF Vanderhaeghe:

KV Kortrijk heeft na twaalf speeldagen 16 op 36 en staat op een negende plaats. Met trainer Yves Vanderhaeghe maakten we net voor de verplaatsing naar Club Brugge een eerste balans op.


"Het puntenaantal liegt nooit. We kenden de nodige blessures, maar toch pakten we in het begin aardig wat punten met een 10 op 15. Nadien volgde er een 6 op 21. Toch vind ik dat we in zijn totaliteit meer verdienden, maar we moeten efficiënter worden voor beide doelen. De laatste wedstrijden pakken we ook te veel tegendoelpunten en daar moeten we aan gaan werken. Op Zulte Waregem, thuis tegen Anderlecht en Beerschot verdienden we misschien meer. Die 5-5 tegen Beerschot? Beide ploegen deelden veel cadeau’s uit en als je er vijf slikt, moet je misschien wel tevreden zijn met een punt. Toch zat ook daar meer in." (lees verder onder de foto)


De Kerels kampen al een heel seizoen met veel blessureleed. "Het zit ook niet echt mee met de blessures. Derijck was al een tijdje out en daarnaast ook Selemaini, Lepoint, D’Haene, Jonckheere en Stojanovic. Nu komt daar ook nog eens Badamosi bij, die weken buiten strijd is. Het beste moet nog komen wanneer we over een topfitte kern beschikken, daar ben ik zeker van."

Sterke Mboyo

Kortrijk trekt naar Club Brugge en KV Mechelen, Beerschot en Charleroi bewezen al dat Blauw-Zwart niet meer zo ongenaakbaar is als voorheen. "Stunten op Club Brugge? Normaal zou je heel overtuigend zeggen dat Club wint, maar waarom niet? Je moet er altijd in geloven. Dit seizoen lijkt iedereen van iedereen te kunnen winnen." (lees verder onder de foto)


Na het vertrek van Terem Moffi zag Vanderhaeghe Ilombé Mboyo diens rol als doelpuntenmaker overnemen. 'Petit Pelé' is met 7 doelpunten en 3 assists in 12 wedstrijden zeer goed op dreef.

"Pelé is altijd heel belangrijk geweest voor ons, dat is nu niet anders. In het begin van het seizoen moest hij als centrumspits spelen, wat misschien niet zijn beste positie is, maar hij deed het wel. Met zijn ervaring en koelbloedigheid voor doel is hij belangrijk voor ons en we zijn momenteel wat te afhankelijk van hem. Iedereen kijkt naar Mboyo, maar Gueye toonde zich de laatste twee wedstrijden en na Nieuwjaar kan Badamosi hopelijk ook zijn meerwaarde tonen", besluit Vanderhaeghe.

LEES OOK: KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Gaat Kortrijk stunten op Club?

Meest recent

Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

7
7
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

64
64
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

95
95
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

95
95
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

165
165
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

110
110
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

43
43
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

88
88
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

287
287
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

121
121
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

67
67
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

481
481
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

288
288
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

657
657
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

88
88
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

157
157
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

462
462
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

389
389
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

191
191
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

200
200
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

151
151
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

122
122
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

537
537
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

100
100

Meer sportnieuws