EXCLUSIEF Vanderhaeghe: "Waarom niet stunten bij Club Brugge?"

102 stemmen
EXCLUSIEF Vanderhaeghe:

KV Kortrijk heeft na twaalf speeldagen 16 op 36 en staat op een negende plaats. Met trainer Yves Vanderhaeghe maakten we net voor de verplaatsing naar Club Brugge een eerste balans op.


"Het puntenaantal liegt nooit. We kenden de nodige blessures, maar toch pakten we in het begin aardig wat punten met een 10 op 15. Nadien volgde er een 6 op 21. Toch vind ik dat we in zijn totaliteit meer verdienden, maar we moeten efficiënter worden voor beide doelen. De laatste wedstrijden pakken we ook te veel tegendoelpunten en daar moeten we aan gaan werken. Op Zulte Waregem, thuis tegen Anderlecht en Beerschot verdienden we misschien meer. Die 5-5 tegen Beerschot? Beide ploegen deelden veel cadeau’s uit en als je er vijf slikt, moet je misschien wel tevreden zijn met een punt. Toch zat ook daar meer in." (lees verder onder de foto)


De Kerels kampen al een heel seizoen met veel blessureleed. "Het zit ook niet echt mee met de blessures. Derijck was al een tijdje out en daarnaast ook Selemaini, Lepoint, D’Haene, Jonckheere en Stojanovic. Nu komt daar ook nog eens Badamosi bij, die weken buiten strijd is. Het beste moet nog komen wanneer we over een topfitte kern beschikken, daar ben ik zeker van."

Sterke Mboyo

Kortrijk trekt naar Club Brugge en KV Mechelen, Beerschot en Charleroi bewezen al dat Blauw-Zwart niet meer zo ongenaakbaar is als voorheen. "Stunten op Club Brugge? Normaal zou je heel overtuigend zeggen dat Club wint, maar waarom niet? Je moet er altijd in geloven. Dit seizoen lijkt iedereen van iedereen te kunnen winnen." (lees verder onder de foto)


Na het vertrek van Terem Moffi zag Vanderhaeghe Ilombé Mboyo diens rol als doelpuntenmaker overnemen. 'Petit Pelé' is met 7 doelpunten en 3 assists in 12 wedstrijden zeer goed op dreef.

"Pelé is altijd heel belangrijk geweest voor ons, dat is nu niet anders. In het begin van het seizoen moest hij als centrumspits spelen, wat misschien niet zijn beste positie is, maar hij deed het wel. Met zijn ervaring en koelbloedigheid voor doel is hij belangrijk voor ons en we zijn momenteel wat te afhankelijk van hem. Iedereen kijkt naar Mboyo, maar Gueye toonde zich de laatste twee wedstrijden en na Nieuwjaar kan Badamosi hopelijk ook zijn meerwaarde tonen", besluit Vanderhaeghe.

LEES OOK: KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Gaat Kortrijk stunten op Club?

Meest recent

'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

3
3
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

119
119
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

31
31
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

219
219
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

96
96
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

103
103
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

327
327
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

409
409
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

142
142
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

303
303
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

88
88
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

584
584
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

116
116
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

129
129
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

357
357
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

48
48
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

90
90
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

138
138
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

281
281
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

82
82
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

875
875
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

233
233
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

351
351
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

473
473
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

95
95

Meer sportnieuws