EXCLUSIEF Vanderhaeghe: "Waarom niet stunten bij Club Brugge?"

door
EXCLUSIEF Vanderhaeghe:

KV Kortrijk heeft na twaalf speeldagen 16 op 36 en staat op een negende plaats. Met trainer Yves Vanderhaeghe maakten we net voor de verplaatsing naar Club Brugge een eerste balans op.


"Het puntenaantal liegt nooit. We kenden de nodige blessures, maar toch pakten we in het begin aardig wat punten met een 10 op 15. Nadien volgde er een 6 op 21. Toch vind ik dat we in zijn totaliteit meer verdienden, maar we moeten efficiënter worden voor beide doelen. De laatste wedstrijden pakken we ook te veel tegendoelpunten en daar moeten we aan gaan werken. Op Zulte Waregem, thuis tegen Anderlecht en Beerschot verdienden we misschien meer. Die 5-5 tegen Beerschot? Beide ploegen deelden veel cadeau’s uit en als je er vijf slikt, moet je misschien wel tevreden zijn met een punt. Toch zat ook daar meer in." (lees verder onder de foto)


De Kerels kampen al een heel seizoen met veel blessureleed. "Het zit ook niet echt mee met de blessures. Derijck was al een tijdje out en daarnaast ook Selemaini, Lepoint, D’Haene, Jonckheere en Stojanovic. Nu komt daar ook nog eens Badamosi bij, die weken buiten strijd is. Het beste moet nog komen wanneer we over een topfitte kern beschikken, daar ben ik zeker van."

Sterke Mboyo

Kortrijk trekt naar Club Brugge en KV Mechelen, Beerschot en Charleroi bewezen al dat Blauw-Zwart niet meer zo ongenaakbaar is als voorheen. "Stunten op Club Brugge? Normaal zou je heel overtuigend zeggen dat Club wint, maar waarom niet? Je moet er altijd in geloven. Dit seizoen lijkt iedereen van iedereen te kunnen winnen." (lees verder onder de foto)


Na het vertrek van Terem Moffi zag Vanderhaeghe Ilombé Mboyo diens rol als doelpuntenmaker overnemen. 'Petit Pelé' is met 7 doelpunten en 3 assists in 12 wedstrijden zeer goed op dreef.

"Pelé is altijd heel belangrijk geweest voor ons, dat is nu niet anders. In het begin van het seizoen moest hij als centrumspits spelen, wat misschien niet zijn beste positie is, maar hij deed het wel. Met zijn ervaring en koelbloedigheid voor doel is hij belangrijk voor ons en we zijn momenteel wat te afhankelijk van hem. Iedereen kijkt naar Mboyo, maar Gueye toonde zich de laatste twee wedstrijden en na Nieuwjaar kan Badamosi hopelijk ook zijn meerwaarde tonen", besluit Vanderhaeghe.

LEES OOK: Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Gaat Kortrijk stunten op Club?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

38
38
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

147
147
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

22
22
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

15
15
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

40
40
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

72
72
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

20
20
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

50
50
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

39
39
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

41
41
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

84
84
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

37
37
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

166
166
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

117
117
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

113
113
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

687
687
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

205
205
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

71
71
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws