EXCLUSIEF Vanderhaeghe: "Waarom niet stunten bij Club Brugge?"

door
EXCLUSIEF Vanderhaeghe:

KV Kortrijk heeft na twaalf speeldagen 16 op 36 en staat op een negende plaats. Met trainer Yves Vanderhaeghe maakten we net voor de verplaatsing naar Club Brugge een eerste balans op.


"Het puntenaantal liegt nooit. We kenden de nodige blessures, maar toch pakten we in het begin aardig wat punten met een 10 op 15. Nadien volgde er een 6 op 21. Toch vind ik dat we in zijn totaliteit meer verdienden, maar we moeten efficiënter worden voor beide doelen. De laatste wedstrijden pakken we ook te veel tegendoelpunten en daar moeten we aan gaan werken. Op Zulte Waregem, thuis tegen Anderlecht en Beerschot verdienden we misschien meer. Die 5-5 tegen Beerschot? Beide ploegen deelden veel cadeau’s uit en als je er vijf slikt, moet je misschien wel tevreden zijn met een punt. Toch zat ook daar meer in." (lees verder onder de foto)


De Kerels kampen al een heel seizoen met veel blessureleed. "Het zit ook niet echt mee met de blessures. Derijck was al een tijdje out en daarnaast ook Selemaini, Lepoint, D’Haene, Jonckheere en Stojanovic. Nu komt daar ook nog eens Badamosi bij, die weken buiten strijd is. Het beste moet nog komen wanneer we over een topfitte kern beschikken, daar ben ik zeker van."

Sterke Mboyo

Kortrijk trekt naar Club Brugge en KV Mechelen, Beerschot en Charleroi bewezen al dat Blauw-Zwart niet meer zo ongenaakbaar is als voorheen. "Stunten op Club Brugge? Normaal zou je heel overtuigend zeggen dat Club wint, maar waarom niet? Je moet er altijd in geloven. Dit seizoen lijkt iedereen van iedereen te kunnen winnen." (lees verder onder de foto)


Na het vertrek van Terem Moffi zag Vanderhaeghe Ilombé Mboyo diens rol als doelpuntenmaker overnemen. 'Petit Pelé' is met 7 doelpunten en 3 assists in 12 wedstrijden zeer goed op dreef.

"Pelé is altijd heel belangrijk geweest voor ons, dat is nu niet anders. In het begin van het seizoen moest hij als centrumspits spelen, wat misschien niet zijn beste positie is, maar hij deed het wel. Met zijn ervaring en koelbloedigheid voor doel is hij belangrijk voor ons en we zijn momenteel wat te afhankelijk van hem. Iedereen kijkt naar Mboyo, maar Gueye toonde zich de laatste twee wedstrijden en na Nieuwjaar kan Badamosi hopelijk ook zijn meerwaarde tonen", besluit Vanderhaeghe.

Gaat Kortrijk stunten op Club?

Meest recent

Bizarre ontknoping Gouden Schoen: onbegrip bij fans

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

60
60
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

46
46
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

530
530
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

149
149
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

136
136
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

381
381
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

47
47
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

206
206
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

53
53
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

77
77
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

67
67
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

62
62
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

106
106
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

431
431
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

247
247
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

333
333
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

733
733
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

153
153
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

644
644
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

355
355
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

133
133
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

125
125
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

506
506
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

526
526

Meer sportnieuws