Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

door
Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

Club Brugge hield zich deze zomer koest op de transfermarkt, met enkel Noa Lang als nieuwkomer. Al is dat eigenlijk niet helemaal correct. In lijn met de recente transferpolitiek, trok Blauw-Zwart tenslotte ook nog twee jonge Afrikanen aan: Ibrahima Breze Fofana en Formose Mendy.


In navolging van de Code of Ethics die de landskampioen anderhalf jaar geleden voorstelde, werd vrijdag opnieuw een overzicht van de voorbije mercato gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Mendy gratis overkwam van FC Porto, terwijl Fofana toch al een half miljoen kostte. Geen van beiden kwam tot dusver in actie in ons land, al lijkt daar voor Fofana weldra verandering in te komen. De 18-jarige middenvelder uit Guinee, die zich meteen na zijn aankomst in Westkapelle blesseerde, zit namelijk voor het eerst in de selectie bij Club NXT.

UPDATE 18u20
Wie weet zien we Fofana dit weekend dus voor het eerst aan het werk, maar op het debuut van Mendy blijft het daarentegen nog even wachten. Toch lijkt het geloof in de 19-jarige verdediger erg groot te zijn. Ook in zijn thuisland, waar de jonge Senegalees in de voorbije interlandbreak samen met Krépin Diatta – en in tegenstelling tot Youssouph Badji – zelfs opgeroepen werd voor het A-elftal. Daar kwam hij echter niet in actie.

Desalniettemin ziet het er dus naar uit dat Vincent Mannaert met Mendy opnieuw een potentieel goudklompje ontdekte. De jonkie kreeg overigens ook een selectie voor de U20 van Senegal in de bus om deel te nemen aan een kwalificatietoernooi met het oog op de Afrika Cup voor beloften, maar mocht volgens lokale media niet afreizen van Blauw-Zwart. Een teken dat we ook hem weldra bij Club NXT mogen verwachten?

LEES OOK: Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Vreemd dat Club hem niet vrijgaf?

Meest recent

Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

3
3
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

29
29
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

35
35
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

177
177
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

24
24
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

12
12
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

325
325
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

352
352
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

68
68
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

277
277
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

237
237
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

171
171
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

36
36
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

281
281
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

136
136
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

351
351
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

246
246
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

283
283
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

261
261
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

405
405
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

68
68
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

186
186
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

156
156

Meer sportnieuws