Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

door
Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

Club Brugge hield zich deze zomer koest op de transfermarkt, met enkel Noa Lang als nieuwkomer. Al is dat eigenlijk niet helemaal correct. In lijn met de recente transferpolitiek, trok Blauw-Zwart tenslotte ook nog twee jonge Afrikanen aan: Ibrahima Breze Fofana en Formose Mendy.


In navolging van de Code of Ethics die de landskampioen anderhalf jaar geleden voorstelde, werd vrijdag opnieuw een overzicht van de voorbije mercato gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Mendy gratis overkwam van FC Porto, terwijl Fofana toch al een half miljoen kostte. Geen van beiden kwam tot dusver in actie in ons land, al lijkt daar voor Fofana weldra verandering in te komen. De 18-jarige middenvelder uit Guinee, die zich meteen na zijn aankomst in Westkapelle blesseerde, zit namelijk voor het eerst in de selectie bij Club NXT.

UPDATE 18u20
Wie weet zien we Fofana dit weekend dus voor het eerst aan het werk, maar op het debuut van Mendy blijft het daarentegen nog even wachten. Toch lijkt het geloof in de 19-jarige verdediger erg groot te zijn. Ook in zijn thuisland, waar de jonge Senegalees in de voorbije interlandbreak samen met Krépin Diatta – en in tegenstelling tot Youssouph Badji – zelfs opgeroepen werd voor het A-elftal. Daar kwam hij echter niet in actie.

Desalniettemin ziet het er dus naar uit dat Vincent Mannaert met Mendy opnieuw een potentieel goudklompje ontdekte. De jonkie kreeg overigens ook een selectie voor de U20 van Senegal in de bus om deel te nemen aan een kwalificatietoernooi met het oog op de Afrika Cup voor beloften, maar mocht volgens lokale media niet afreizen van Blauw-Zwart. Een teken dat we ook hem weldra bij Club NXT mogen verwachten?

LEES OOK: Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Vreemd dat Club hem niet vrijgaf?

Meest recent

'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

51
51
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

60
60
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

119
119
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

43
43
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

196
196
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

350
350
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

151
151
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

48
48
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

450
450
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

99
99
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

101
101
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

53
53
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

207
207
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

131
131
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

102
102
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

167
167
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

182
182
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

146
146

Meer sportnieuws