Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

door
Club Brugge rekent op nieuwe ontdekking

Club Brugge hield zich deze zomer koest op de transfermarkt, met enkel Noa Lang als nieuwkomer. Al is dat eigenlijk niet helemaal correct. In lijn met de recente transferpolitiek, trok Blauw-Zwart tenslotte ook nog twee jonge Afrikanen aan: Ibrahima Breze Fofana en Formose Mendy.


In navolging van de Code of Ethics die de landskampioen anderhalf jaar geleden voorstelde, werd vrijdag opnieuw een overzicht van de voorbije mercato gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Mendy gratis overkwam van FC Porto, terwijl Fofana toch al een half miljoen kostte. Geen van beiden kwam tot dusver in actie in ons land, al lijkt daar voor Fofana weldra verandering in te komen. De 18-jarige middenvelder uit Guinee, die zich meteen na zijn aankomst in Westkapelle blesseerde, zit namelijk voor het eerst in de selectie bij Club NXT.

UPDATE 18u20
Wie weet zien we Fofana dit weekend dus voor het eerst aan het werk, maar op het debuut van Mendy blijft het daarentegen nog even wachten. Toch lijkt het geloof in de 19-jarige verdediger erg groot te zijn. Ook in zijn thuisland, waar de jonge Senegalees in de voorbije interlandbreak samen met Krépin Diatta – en in tegenstelling tot Youssouph Badji – zelfs opgeroepen werd voor het A-elftal. Daar kwam hij echter niet in actie.

Desalniettemin ziet het er dus naar uit dat Vincent Mannaert met Mendy opnieuw een potentieel goudklompje ontdekte. De jonkie kreeg overigens ook een selectie voor de U20 van Senegal in de bus om deel te nemen aan een kwalificatietoernooi met het oog op de Afrika Cup voor beloften, maar mocht volgens lokale media niet afreizen van Blauw-Zwart. Een teken dat we ook hem weldra bij Club NXT mogen verwachten?

LEES OOK: Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

Vreemd dat Club hem niet vrijgaf?

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

7
7
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

20
20
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

246
246
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

283
283
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

85
85
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

322
322
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

144
144
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

212
212
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

260
260
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

111
111
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

59
59
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

198
198
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

157
157
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

73
73
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

94
94
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

262
262
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

278
278
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

251
251
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

237
237
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

313
313
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

413
413
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

477
477
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

789
789
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

518
518

Meer sportnieuws