Kompany hakt knopen door: In Youth We Trust verleden tijd

door
Kompany hakt knopen door: In Youth We Trust verleden tijd

Anderlecht trok vorig seizoen voor een stuk noodgedwongen resoluut de kaart van de jeugd, waarbij tal van talenten uit Neerpede hun kans kregen. De slogan 'In Youth We Trust' was toen prominent aanwezig, maar daar schiet nu nog maar weinig over.


Sport/Voetbalmagazine nam de speelkansen voor de Brusselse jonkies tot dusver onder de loep en kwam tot de conclusie dat enkel Sambi Lokonga (65 procent) meer dan de helft van de tijd tussen de lijnen stond. Voor het overige komt alleen Yari Verschaeren, die mede door fysieke ongemakken slechts aan 43% geraakte, in de buurt. Francis Amuzu (33%), Marco Kana (31%), Anouar Ait El Hadj (23%), Killian Sardella (14%) en Antoine Colassin (11%) werden door Vincent Kompany dit seizoen daarentegen stelselmatig gepasseerd voor meer ervaren pionnen. 

Op sportief vlak een logische en wellicht ook juiste keuze, al maakt S/VM zich wel de bedenking dat zulk een gebrek aan speeltijd hun marktwaarde niet bepaald ten goede komt. Nochtans hoopte Paars-Wit duidelijk om via de vele eigen talenten uit de financiële miserie te geraken, wat met de verkoop van Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers en vooral Jérémy Doku ook al deels lukte. Het feit dat zowat alle nog aanwezige jongeren hun contract verlengden, met Kristian Arnstad als laatste voorbeeld, wijst er wel op dat ze zeker nog niet definitief opgegeven werden.

LEES OOK: Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Moeten de jonkies terug meer kansen krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

43
43
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

65
65
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

68
68
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

132
132
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

86
86
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

513
513
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

124
124
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

108
108
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

867
867
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

250
250
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

69
69
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

360
360
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

406
406
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

58
58
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

138
138
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

51
51
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

428
428
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

603
603
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

416
416
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

295
295
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

451
451
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

84
84
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

298
298
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

234
234

Meer sportnieuws