Eerste stap voor Brugse stadions gezet, binnen maand duidelijkheid

door
Eerste stap voor Brugse stadions gezet, binnen maand duidelijkheid

Al jaren probeert Club Brugge om de bouw van een nieuw stadion van de grond te krijgen, maar succes kende het tot dusver nog niet. Enkele weken geleden kreeg het een nieuwe opdoffer, toen de Raad van State het ruimtelijk uitvoeringsplan voor de Blankenbergse Steenweg vernietigde. Maar nu zou er toch weer goed nieuws op komst zijn. 

Minister Zuhal Demir zou het voortouw genomen hebben om het plan aan te passen en volgens Het Laatste Nieuws zal de Vlaamse regering de nieuwe planning goedkeuren. Daarna zal het woord opnieuw aan de Raad van State zijn, maar er is reden voor optimisme. Het plan dat zij eerder vernietigden omdat er te veel ruimte voor het stadion voorbehouden werd, was er immers nog één om Club in dat stadion te laten spelen. 

Intussen is het echter de bedoeling dat Club zijn stadion zal bouwen op de site van het huidige Jan Breydel, terwijl Cercle zijn intrek zal nemen aan de Blankenbergse Steenweg. Aangezien de Vereniging een kleiner stadion nodig heeft, zal dat ook minder ruimte innemen en dan zal het voornaamste bezwaar van de Raad van State mogelijk verdwenen zijn.

UPDATE 20/11

De Vlaamse ministerraad heeft intussen ook effectief het aangepaste ruimtelijk uitvoeringsplan goedgekeurd, meldt Het Laatste Nieuws. Daarmee is een eerste stap richting nieuwe stadions voor Club en Cercle Brugge alvast gezet. De Raad van State moet zich nu wel nog over het dossier buigen. Zij krijgen 30 dagen de tijd om een advies uit te spreken. Het lijkt er dus op dat de Brugse teams binnen een maand meer duidelijkheid zullen hebben.

LEES OOK: 'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

Denk je dat ze een gunstig advies zullen krijgen?

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

21
21
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

42
42
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

81
81
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

27
27
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

37
37
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

393
393
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

72
72
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

78
78
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

246
246
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

206
206
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

370
370
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

174
174
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

144
144
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

197
197
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

156
156
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

248
248
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

230
230
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

207
207
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

50
50
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

301
301
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

373
373
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

55
55
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

201
201

Meer sportnieuws