Wasilewski houdt het voor bekeken als profvoetballer

door
Wasilewski houdt het voor bekeken als profvoetballer

Marcin Wasilewski heeft vrijdag aangekondigd dat hij een punt zet achter zijn carrière als profvoetballer. De inmiddels 40-jarige verdediger zat zonder club en laat via Instagram weten dat hij besloten heeft om ermee op te houden. De Pool maakt zo een einde aan een lange en bewogen carrière.


Wasilewski debuteerde als prof in 1999 bij Hutnik Krakau en na verdere passages bij Slask Wroclaw, Wisla Plock, Amica Wronki en Lech Poznan belandde hij in januari 2007 in de Jupiler Pro League, bij Anderlecht. De rechtsachter leek nochtans helemaal niet in de huisstijl te passen, maar zou uiteindelijk toch 6,5 jaar blijven en uitgroeien tot publiekslieveling.

Met Paars-Wit veroverde Wasilewski drie titels en een beker, maar hij zal toch vooral altijd herinnerd worden om die beruchte Anderlecht-Standard, in 2009, waarin hij een beenbreuk opliep na een verschrikkelijke tackle van Axel Witsel. Wasilewski knokte echter terug en zou ook na zijn vertrek bij Anderlecht nog successen boeken.

Van Anderlecht trok hij immers nog voor vier jaar naar Leicester City, waar hij deel uitmaakte van de ploeg die in 2016 verrassend de Premier League won. Dan was hij echter al vooral invaller. Een jaar later keerde Wasilewski terug naar Polen bij Wisla Krakau, wat uiteindelijk zijn laatste club zou worden.


LEES OOK: Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Jammer dat hij ermee stopt?

Meest recent

Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

32
32
Kompany in bres voor Bayern-schietschijf: "Sinds ik hier ben ..."

Bayern München lijkt helemaal klaar voor de hervatting van de Champions League. Het won vrijdag ...

11
11
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

112
112
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

25
25
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

160
160
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

28
28
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

29
29
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

193
193
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

124
124
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

121
121
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

94
94
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

217
217
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

151
151
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

188
188
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

526
526
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

162
162
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

102
102
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

317
317
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

402
402
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

290
290
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

282
282
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

58
58
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

175
175
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

89
89
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

130
130

Meer sportnieuws