Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

door
Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

Al jaren probeert Club Brugge om de bouw van een nieuw stadion van de grond te krijgen, maar succes kende het tot dusver nog niet. Enkele weken geleden kreeg het een nieuwe opdoffer, toen de Raad van State het ruimtelijk uitvoeringsplan voor de Blankenbergse Steenweg vernietigde. Maar nu zou er toch weer goed nieuws op komst zijn. 

Minister Zuhal Demir zou het voortouw genomen hebben om het plan aan te passen en volgens Het Laatste Nieuws zal de Vlaamse regering de nieuwe planning goedkeuren. Daarna zal het woord opnieuw aan de Raad van State zijn, maar er is reden voor optimisme. Het plan dat zij eerder vernietigden omdat er te veel ruimte voor het stadion voorbehouden werd, was er immers nog één om Club in dat stadion te laten spelen. 

Intussen is het echter de bedoeling dat Club zijn stadion zal bouwen op de site van het huidige Jan Breydel, terwijl Cercle zijn intrek zal nemen aan de Blankenbergse Steenweg. Aangezien de Vereniging een kleiner stadion nodig heeft, zal dat ook minder ruimte innemen en dan zal het voornaamste bezwaar van de Raad van State mogelijk verdwenen zijn.

UPDATE 20/11
Vrijdag neemt de Vlaamse regering een beslissing over het Brugse stadiondossier, maar minister Zuhal Demir geeft Club en Cercle alvast hoop. "We hebben hard gewerkt, met de stad, de voetbalclubs en alle betrokkenen. Ik denk dat we een goeie oplossing hebben, die tegemoet komt aan de gegeven opmerkingen in het arrest", vertelt ze in De Ochtend. Over dat laatste zal ook de Raad van State zich uiteraard nog moeten uitspreken, maar Demir heeft er in ieder geval alle vertrouwen in dat de ministerraad de plannen alvast zal goedkeuren.

LEES OOK: TU: 'Financiële kater Club, Anderlecht strijdt met Atlético'

Denk je dat het Brugse stadion er snel kan komen?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

124
124
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

78
78
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

38
38
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

23
23
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

18
18
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

147
147
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

60
60
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

106
106
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

155
155
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

114
114
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

13
13
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

417
417
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

19
19
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

152
152
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

89
89
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

124
124
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

47
47
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

224
224
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

263
263
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

143
143
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

87
87
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

361
361
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

88
88
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

131
131

Meer sportnieuws