Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

door
Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

Al jaren probeert Club Brugge om de bouw van een nieuw stadion van de grond te krijgen, maar succes kende het tot dusver nog niet. Enkele weken geleden kreeg het een nieuwe opdoffer, toen de Raad van State het ruimtelijk uitvoeringsplan voor de Blankenbergse Steenweg vernietigde. Maar nu zou er toch weer goed nieuws op komst zijn. 

Minister Zuhal Demir zou het voortouw genomen hebben om het plan aan te passen en volgens Het Laatste Nieuws zal de Vlaamse regering de nieuwe planning goedkeuren. Daarna zal het woord opnieuw aan de Raad van State zijn, maar er is reden voor optimisme. Het plan dat zij eerder vernietigden omdat er te veel ruimte voor het stadion voorbehouden werd, was er immers nog één om Club in dat stadion te laten spelen. 

Intussen is het echter de bedoeling dat Club zijn stadion zal bouwen op de site van het huidige Jan Breydel, terwijl Cercle zijn intrek zal nemen aan de Blankenbergse Steenweg. Aangezien de Vereniging een kleiner stadion nodig heeft, zal dat ook minder ruimte innemen en dan zal het voornaamste bezwaar van de Raad van State mogelijk verdwenen zijn.

UPDATE 20/11
Vrijdag neemt de Vlaamse regering een beslissing over het Brugse stadiondossier, maar minister Zuhal Demir geeft Club en Cercle alvast hoop. "We hebben hard gewerkt, met de stad, de voetbalclubs en alle betrokkenen. Ik denk dat we een goeie oplossing hebben, die tegemoet komt aan de gegeven opmerkingen in het arrest", vertelt ze in De Ochtend. Over dat laatste zal ook de Raad van State zich uiteraard nog moeten uitspreken, maar Demir heeft er in ieder geval alle vertrouwen in dat de ministerraad de plannen alvast zal goedkeuren.

LEES OOK: Cercle Brugge aan zet: weldra akkoord met AA Gent?

Denk je dat het Brugse stadion er snel kan komen?

Meest recent

'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

7
7
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

46
46
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

85
85
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

294
294
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

375
375
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

59
59
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

107
107
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

316
316
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

419
419
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

267
267
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

212
212
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

73
73
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

229
229
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

229
229
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

192
192
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

72
72
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

366
366
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

167
167
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

597
597
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

308
308
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

559
559
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

773
773
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

357
357
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

886
886
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

133
133

Meer sportnieuws