Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

door
Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

Al jaren probeert Club Brugge om de bouw van een nieuw stadion van de grond te krijgen, maar succes kende het tot dusver nog niet. Enkele weken geleden kreeg het een nieuwe opdoffer, toen de Raad van State het ruimtelijk uitvoeringsplan voor de Blankenbergse Steenweg vernietigde. Maar nu zou er toch weer goed nieuws op komst zijn. 

Minister Zuhal Demir zou het voortouw genomen hebben om het plan aan te passen en volgens Het Laatste Nieuws zal de Vlaamse regering de nieuwe planning goedkeuren. Daarna zal het woord opnieuw aan de Raad van State zijn, maar er is reden voor optimisme. Het plan dat zij eerder vernietigden omdat er te veel ruimte voor het stadion voorbehouden werd, was er immers nog één om Club in dat stadion te laten spelen. 

Intussen is het echter de bedoeling dat Club zijn stadion zal bouwen op de site van het huidige Jan Breydel, terwijl Cercle zijn intrek zal nemen aan de Blankenbergse Steenweg. Aangezien de Vereniging een kleiner stadion nodig heeft, zal dat ook minder ruimte innemen en dan zal het voornaamste bezwaar van de Raad van State mogelijk verdwenen zijn.

UPDATE 20/11
Vrijdag neemt de Vlaamse regering een beslissing over het Brugse stadiondossier, maar minister Zuhal Demir geeft Club en Cercle alvast hoop. "We hebben hard gewerkt, met de stad, de voetbalclubs en alle betrokkenen. Ik denk dat we een goeie oplossing hebben, die tegemoet komt aan de gegeven opmerkingen in het arrest", vertelt ze in De Ochtend. Over dat laatste zal ook de Raad van State zich uiteraard nog moeten uitspreken, maar Demir heeft er in ieder geval alle vertrouwen in dat de ministerraad de plannen alvast zal goedkeuren.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Denk je dat het Brugse stadion er snel kan komen?

Meest recent

'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

0
0
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

31
31
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

109
109
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

82
82
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

44
44
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

389
389
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

196
196
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

500
500
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

360
360
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

265
265
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

144
144
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

101
101
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

107
107
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

96
96
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

66
66
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

152
152
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

160
160
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

371
371
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

117
117
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

342
342
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

123
123
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

48
48
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

443
443
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

200
200
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

139
139

Meer sportnieuws