Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

298 stemmen
Minister Demir geeft Club en Cercle hoop in stadiondossier

Al jaren probeert Club Brugge om de bouw van een nieuw stadion van de grond te krijgen, maar succes kende het tot dusver nog niet. Enkele weken geleden kreeg het een nieuwe opdoffer, toen de Raad van State het ruimtelijk uitvoeringsplan voor de Blankenbergse Steenweg vernietigde. Maar nu zou er toch weer goed nieuws op komst zijn. 

Minister Zuhal Demir zou het voortouw genomen hebben om het plan aan te passen en volgens Het Laatste Nieuws zal de Vlaamse regering de nieuwe planning goedkeuren. Daarna zal het woord opnieuw aan de Raad van State zijn, maar er is reden voor optimisme. Het plan dat zij eerder vernietigden omdat er te veel ruimte voor het stadion voorbehouden werd, was er immers nog één om Club in dat stadion te laten spelen. 

Intussen is het echter de bedoeling dat Club zijn stadion zal bouwen op de site van het huidige Jan Breydel, terwijl Cercle zijn intrek zal nemen aan de Blankenbergse Steenweg. Aangezien de Vereniging een kleiner stadion nodig heeft, zal dat ook minder ruimte innemen en dan zal het voornaamste bezwaar van de Raad van State mogelijk verdwenen zijn.

UPDATE 20/11
Vrijdag neemt de Vlaamse regering een beslissing over het Brugse stadiondossier, maar minister Zuhal Demir geeft Club en Cercle alvast hoop. "We hebben hard gewerkt, met de stad, de voetbalclubs en alle betrokkenen. Ik denk dat we een goeie oplossing hebben, die tegemoet komt aan de gegeven opmerkingen in het arrest", vertelt ze in De Ochtend. Over dat laatste zal ook de Raad van State zich uiteraard nog moeten uitspreken, maar Demir heeft er in ieder geval alle vertrouwen in dat de ministerraad de plannen alvast zal goedkeuren.

LEES OOK: 'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Denk je dat het Brugse stadion er snel kan komen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

78
78
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

26
26
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

131
131
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

240
240
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

279
279
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

180
180
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

235
235
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

133
133
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

133
133
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

280
280
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

260
260
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

110
110
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

41
41
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

86
86
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

576
576
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

449
449
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

185
185
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

154
154
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

93
93
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws