Doku wordt grote concurrent voor Neymar en Mbappé

1111
Doku wordt grote concurrent voor Neymar en Mbappé

Geen Liverpool, Chelsea of een andere Europese topclub voor Jérémy Doku. Het jeugdproduct van RSC Anderlecht verkoos om een eerste buitenlands avontuur aan te gaan bij Stade Rennes, les nouveaux riches van het Franse voetbal. Daar doet hij het momenteel uitstekend en voelen zelfs Neymar en Kylian Mbappé de aanwezigheid van de dribbelkoning.


MERCI FRANCOIS 

Hij zorgde eigenhandig voor de grote doorbraak in de transfer van Jérémy Doku. Toen Peter Verbeke categoriek weigerde overstag te gaan voor een transfersom van twintig miljoen euro, drukte François Pinault door met nog een extra zeven miljoen euro plus eventuele bonussen. De hoofdaandeelhouder van Stade Rennes zorgde daarmee rechtstreeks voor de duurste inkomende transfer ooit uit de Bretoense clubgeschiedenis én tegelijk voor de op één na duurste transfer ooit uit België die de Jupiler Pro League verlaat. Met tal van clausules en extra premies kan de totale slotsom zelfs tot boven de dertig miljoen euro uitstijgen. Het moge duidelijk zijn, Pinault was een grote voorvechter voor de komst van Doku naar Rennes en daar had hij dus wel wat voor over.



Pinault kan zich uiteraard ook wel het één en ander veroorloven. In juli 2020 werd hij door het zakentijdschrift Forbes namelijk verklaard als de 27ste rijkste persoon ter wereld en zelfs de derde rijkste van Frankrijk. Met luxe-merken zoals onder meer Gucci, Yves Saint Laurent en Balenciaga in zijn portefeuille heeft de preses van Stade Rennes op financieel vlak weinig reden tot zorgen. Ook Stade Rennes groeit als voetbalclub steeds meer uit tot een ware geldmachine. Vorig seizoen verkochten les rouges et noirs namelijk voor 45,5 miljoen euro aan spelers, terwijl de inkomstenstromen in de huidige jaargang momenteel reeds 50 miljoen euro bedragen. De Franse club koopt voornamelijk jonge en talentvolle spelers aan met als uiteindelijk doel hen voor een mooie meerwaarde te verpatsen op de langere termijn. En da's ironisch genoeg eigenlijk het business-model dat RSC Anderlecht voor ogen heeft.

COPAIN CAMAVINGA 

Eén van de huidige Bretoense goudhaantjes is het rasecht jeugdproduct Eduardo Camavinga, met wie Jérémy Doku het overigens erg goed kan vinden op én naast het veld. De verdedigende middenvelder telt pas achttien lentes maar hij heeft wel al 52 officiële wedstrijden gespeeld bij Rennes. En daarin wist Camavinga danig indruk te maken: de Europese topclubs staan namelijk te drummen in de rij voor de handtekening van groeibriljant. Vooral Zinédine Zidane en Real Madrid werpen zich op als serieuze kandidaat om Camavinga binnen te halen, de Franse international die onlangs nog maar geschiedenis schreef als jongste doelpuntenmaker ooit bij Les Blues. 't Is maar om te benadrukken: in het Roazhon Park zijn ze wild van Camavinga, die ongetwijfeld de volgende uitgaande recordtransfer van de club zal worden. 



Camavinga zorgt ervoor dat zijn maatje Doku een goede integratie doormaakt in zijn nieuwe werkomgeving. Het Neerpede-product is zoals bekend de duurste aankoop ooit van Stade Rennes, en onrechtstreeks zorgt dat wel voor wat druk op zijn jonge schouders. Het viel coach Julien Stéphan ook op dat Camavinga en Doku een goeie band onderhouden, en dat kan alleen maar voordelen bieden voor de ploeg. Beide spelers komen uit dezelfde generatie van 2002, zijn énorm getalenteerd en ze delen dezelfde interesses. Het viel Stéphan zelfs op dat Camavinga en Doku op weg naar de training vaak quasi arm in arm lopen. Twee achttienjarigen die over een marktwaarde beschikken van respectievelijk vijftig en twintig miljoen euro: Rennes heeft de toekomst in handen.

STEPHAN & MAURICE 

Maar niet alleen hoofdaandeelhouder François Pinault was een grote voorstander van Doku's komst, ook coach Julien Stéphan gaf persoonlijk groen licht voor de transfer van de Belgische flankenflitser. Al sedert maart volgde Stéphan samen met sportief directeur Florian Maurice de ontwikkeling van Doku, en diens grote kwaliteiten kon het duo dus zeker bekoren. Stéphan en Maurice worden in Frankrijk tevens omschreven als echte kenners, waardoor de enorme transferprijs van 27 miljoen euro eerder gerechtvaardigd lijkt en niet noodzakelijk als een solo-actie wordt gepercipieerd van hoofdaandeelhouder Pinault. Het was de keuze van talent, kwaliteit en uiteraard een ruime doorverkoopmarge – al zal men dat laatste in Bretagne nooit openlijk toegeven.



Desondanks ligt de lat bij de buitenwereld hoog als het over Jérémy Doku gaat. Samir Nasri, vorig seizoen nog ploegmaat bij RSC Anderlecht, verklaarde aan Ouest France dat Doku een toekomstige crack is. Ook andere media deden hun research over de dribbelkoning en telkens waren de geluiden erg veelbelovend. Mag het ook voor 27 miljoen euro? Coach Julien Stéphan liet Doku alvast met mondjesmaat proeven van het grote werk, want in het drukke schema van Rennes is er doorgaans weinig tijd om écht gericht aan de slag te gaan met hem op training. Al doende leert men en Doku is in deze korte periode reeds uitgegroeid tot een basisspeler bij zijn nieuwe club. Ondanks de grote druk op z'n schouders wist Doku de pers, achterban en sportieve cel reeds te overtuigen. Maar het is duidelijk dat ie nog veel meer in zijn mars heeft.

NEYMAR & MBAPPE 

Christophe Penven, journalist bij TVR La Chaîne, was bij Sport/Voetbalmagazine onlangs nog erg lovend over zijn eerste indrukken over Jérémy Doku. “Op basis van wat Doku tot nu toe toonde, is de vaststelling dat in Frankrijk maar twee andere spelers dat kunnen: Neymar en Kylian Mbappé. Ik ken geen andere speler die zo explosief is op de eerste meters. De manier waarop hij zich vrijspeelt, is uitzonderlijk,” aldus Penven. Voorlopig kon Doku die goeie kritieken nog niet bevestigen in doelpunten en assists – wat overigens ook een probleem was bij Anderlecht – maar zijn impact op Stade Rennes en bij uitbreiding de Ligue 1 is wél duidelijk merkbaar.

Het is misschien nog erg vroeg om te stellen, maar Doku behoort op basis van zijn huidige prestaties wellicht al tot de beste flankaanvallers van de Franse competitie. Zijn offensief gewicht vertaalt zich bijvoorbeeld in het aantal succesvolle aanvallende acties per wedstrijd. In dat onderdeel prijkt Doku namelijk in de top drie van de flankaanvallers in de Ligue 1. De vijfvoudige Rode Duivel moet enkel de duimen leggen voor … Neymar en Kylian Mbappé, het koningsduo van grootmacht Paris Saint-Germain. Christophe Penven deed dus alvast een juiste inschatting dat Doku de enige andere speler is in Frankrijk die de potentie bezit om te tonen wat Neymar en Mbappé kunnen.



De nadrukkelijke offensieve aanwezigheid van Jérémy Doku wordt zelfs nog indrukwekkender, want per wedstrijd laat hij namelijk 21 aanvallende acties noteren. Wederom: enkel Neymar en Mbappé overstijgen dat aantal maar anderzijds is Doku wel veel efficiënter dan het duo in die desbetreffende acties. De nieuwste ster van Stade Rennes is zelfs de onbetwiste nummer één op het vlak van de efficiëntie in de offensieve acties. Opvallend genoeg is die efficiëntie in kwestie zelfs dertien procent hoger dan zijn all-time gemiddelde van bij RSC Anderlecht. Doku zet nu al grote stappen in het Roazhon Park.

DOKU BLIJFT DRIBBELEN 

Op de algemene – maar erg cruciale en veelbetekenende – offensieve parameters blijkt dus dat Jérémy Doku op veelbelovende en directe wijze z'n stempel drukt op het Franse voetballandschap. Door zijn geweldige explosiviteit en versnelling bezit hij over enkele specifieke kwaliteiten die andere spelers in mindere mate bezitten. Maar het onderdeel waar Doku in België het meest indrukwekkend was, dat zijn de dribbelkunsten. En ook in de Ligue 1 blijft hij die positieve lijn vooralsnog doortrekken. En hoe. 

Per wedstrijd poogt Doku bijvoorbeeld tien dribbels, een gemiddelde dat enkel overtroffen wordt door Kylian Mbappé. In de efficiëntie van de dribbels bezet Doku dan weer de derde plaats onder de plaatselijke flankaanvallers. Enkel Luiz Araujo (Lille OSC) en Rémi Oudin (Bordeaux) zijn voorlopig nog nét iets succesvoller in hun individuele acties. En ook in dit onderdeel weet Doku zich opmerkelijk te verbeteren in vergelijking met zijn periode bij Sporting. Voorlopig is Doku namelijk elf procent efficiënter efficiënter in zijn dribbels dan voorheen.



Zijn start in Frankrijk is dus op z'n minst veelbelovend te noemen en het is daarom zeker niet verkeerd om te stellen dat Jérémy Doku tot het summum behoort van de Franse flankaanvallers – getuige zijn individuele statistieken in verschillende offensieve parameters. En dat is op zich al een enorme verwezenlijking van de tiener. In de Ligue 1 lopen er namelijk verschillende sterspelers rond, elk met indrukwekkende en specifieke kwaliteiten. Bovendien bleek de Franse competitie meermaals een springplank te zijn richting de absolute topcompetities in pakweg Engeland of Spanje. Het is duidelijk: Doku heeft z'n start allerminst gemist bij Stade Rennes.

LEES OOK: Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Wordt Doku een speler van echte wereldklasse?

Meest recent

Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

0
0
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

5
5
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

76
76
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

60
60
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

102
102
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

172
172
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

100
100
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

36
36
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

116
116
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

308
308
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

89
89
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

44
44
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

270
270
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

418
418
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

105
105
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

117
117
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

184
184
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

84
84
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

285
285
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

370
370
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

58
58
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

524
524
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

401
401
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

123
123
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

208
208

Meer sportnieuws