Clement moet puzzelen na dramatische interlandbreak

door
Clement moet puzzelen na dramatische interlandbreak

Na een twee op negen knoopte Club Brugge voor de interlandbreak weer aan met de zege in Oostende. Zaterdag moet er opnieuw gewonnen worden van KV Kortrijk, al dreigt Philippe Clement dan flink te moeten puzzelen. Rond een aantal Blauw-Zwarte internationals viel zopas immers slecht nieuws te rapen. Zo legde linksachter Eduard Sobol een positieve coronatest af bij Oekraïne, terwijl aanvaller Emmanuel Dennis zich andermaal blesseerde aan de enkel bij Nigeria.


Hoewel die laatste dit seizoen al geregeld aan de kant werd gelaten, vaak uit voorzorg omwille van gelijkaardige letsels, zijn beiden in principe vaste titularissen bij de landskampioen. Vooral het feit dat ze nu allebei op hetzelfde moment in de lappenmand liggen, zorgt dan ook voor de nodige kopzorgen bij Clement. Per slot van rekening kampt Federico Ricca, normaal gezien de eerste doublure voor Sobol links achterin, eveneens al een tijdje met last aan de voet. Als alternatieve oplossing voor de problemen bij zijn beide linksbacks had Clement dus kunnen teruggrijpen naar de 3-5-2 formatie van vorig seizoen, met Dennis en Krépin Diatta die dan de flanken zouden bezetten.

Een aanvallende opstelling waar voorganger Ivan Leko niet voor terugdeinsde, maar die door de dreigende afwezigheid van Dennis – tegenwoordig vooral diep in de punt terug te vinden – echter eveneens in het water valt. Daardoor wordt het afwachten wie straks de linkerflank mag afdweilen. Indien er gekozen wordt voor een systeem met drie achterin komen Charles De Ketelaere, Noa Lang en David Okereke misschien in aanmerking, net zoals een eventuele flankwissel voor Diatta. In dat geval kan ook Clinton Mata doorschuiven, met Simon Deli, Brandon Mechele en Odilon Kossounou dan als trio achterin. Zo niet mag jonkie Maxim De Cuyper wellicht nog eens op een kans rekenen.

LEES OOK: Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Wie moet Clement zaterdag op links posteren?

Meest recent

AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

3
3
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

63
63
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

17
17
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

132
132
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

168
168
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

58
58
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

114
114
'Club Brugge vindt noodoplossing bij Atletico Madrid'

Bij Club Brugge mogen we in de komende weken sowieso de nodige transferactiviteit verwachten. Er ...

459
459
TRANSFERUURTJE: 'Benteke heeft nieuwe club, knaltransfer Club'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

275
275
Guardiola vloekt op Doku: City in zak en as na zeperd

Manchester City is het nieuwe jaar niet goed begonnen. The Cityzens speelden 0-0 gelijk op het veld ...

105
105
Club Brugge verrast en zet vol in op supertalent (16)

Club Brugge trekt, net zoals bijna alle andere Belgische eersteklassers, op winterstage naar de zon. ...

377
377
Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

96
96
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

31
31
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

123
123
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

550
550
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

71
71
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

218
218
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

214
214
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

123
123
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

325
325
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

123
123
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

208
208
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

1183
1183
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

502
502
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

71
71

Meer sportnieuws