Clement moet puzzelen na dramatische interlandbreak

door
Clement moet puzzelen na dramatische interlandbreak

Na een twee op negen knoopte Club Brugge voor de interlandbreak weer aan met de zege in Oostende. Zaterdag moet er opnieuw gewonnen worden van KV Kortrijk, al dreigt Philippe Clement dan flink te moeten puzzelen. Rond een aantal Blauw-Zwarte internationals viel zopas immers slecht nieuws te rapen. Zo legde linksachter Eduard Sobol een positieve coronatest af bij Oekraïne, terwijl aanvaller Emmanuel Dennis zich andermaal blesseerde aan de enkel bij Nigeria.


Hoewel die laatste dit seizoen al geregeld aan de kant werd gelaten, vaak uit voorzorg omwille van gelijkaardige letsels, zijn beiden in principe vaste titularissen bij de landskampioen. Vooral het feit dat ze nu allebei op hetzelfde moment in de lappenmand liggen, zorgt dan ook voor de nodige kopzorgen bij Clement. Per slot van rekening kampt Federico Ricca, normaal gezien de eerste doublure voor Sobol links achterin, eveneens al een tijdje met last aan de voet. Als alternatieve oplossing voor de problemen bij zijn beide linksbacks had Clement dus kunnen teruggrijpen naar de 3-5-2 formatie van vorig seizoen, met Dennis en Krépin Diatta die dan de flanken zouden bezetten.

Een aanvallende opstelling waar voorganger Ivan Leko niet voor terugdeinsde, maar die door de dreigende afwezigheid van Dennis – tegenwoordig vooral diep in de punt terug te vinden – echter eveneens in het water valt. Daardoor wordt het afwachten wie straks de linkerflank mag afdweilen. Indien er gekozen wordt voor een systeem met drie achterin komen Charles De Ketelaere, Noa Lang en David Okereke misschien in aanmerking, net zoals een eventuele flankwissel voor Diatta. In dat geval kan ook Clinton Mata doorschuiven, met Simon Deli, Brandon Mechele en Odilon Kossounou dan als trio achterin. Zo niet mag jonkie Maxim De Cuyper wellicht nog eens op een kans rekenen.

LEES OOK: STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Wie moet Clement zaterdag op links posteren?

Meest recent

'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

12
12
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

2
2
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

24
24
Franky Van der Elst diep geraakt bij warm eerbetoon

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

90
90
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

92
92
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

52
52
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

44
44
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

94
94
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

61
61
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

319
319
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

315
315
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

273
273
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

23
23
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

98
98
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

219
219
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

102
102
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

74
74
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

247
247
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

369
369
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

90
90
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

322
322
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

303
303
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

349
349

Meer sportnieuws