Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

245 stemmen
Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

Hannes Delcroix werd door Roberto Martinez opgeroepen voor de Rode Duivels. Op de sociale media is er de nodige kritiek omdat het om een speler van Anderlecht gaat, maar de bondscoach heeft een duidelijk plan. Dat viel de afgelopen maanden en zelfs jaren op.


In de Nations League komen de gevestigde waarden aan spelen toe, tenzij er bijzonder veel afwezigen zijn. In de vriendschappelijke wedstrijden krijgen de jongeren speelkansen én kunnen zij ervaring opdoen door met wereldtoppers mee te trainen. Martinez is slim genoeg om te beseffen dat er de komende twee jaar een aantal Rode Duivels er de brui aan zullen geven. De overgang naar de volgende generatie mag niet te bruusk zijn en daarom stroomden de afgelopen maanden Jérémy Doku, Yari Verschaeren (die opgeroepen werd toen hij op de bank zat), Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Charles De Ketelaere (die ook vooral invaller is bij Club), Zinho Vanheusden en eerder zelfs Jens Teunckens al met mondjesmaat in. In het verleden liet hij zo al succesvol Youri Tielemans en Leander Dendoncker doorstromen en ook toen kwam daar kritiek op.


Talenten belangrijk na het EK

Toch moeten de meesten van hen niet hopen op een EK, want de 23-25 namen liggen zonder blessures al zo goed als vast. Voor hen is het nu vooral tijd om te leren en na het EK stilaan aan te haken.  Delcroix – vorig jaar meerdere keren in het elftal van de week in de Nederlandse Eredivisie - kan bovendien een zeer interessante optie zijn. Hij is linksvoetig en daar liggen speelkansen, want Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen zijn al aardig op leeftijd. Dat speelt vooral mee in zijn selectie, naast zijn sterke prestaties bij Anderlecht. Op die positie is er geen weelde in België en mede daarom werd zelfs Elias Cobbaut al uitgeprobeerd.

Fans van andere clubs vragen zich af waarom jongens als Dorian Dessoleil (28 jaar, Charleroi), Noë Dussenne (28 jaar, Standard) en Ritchie De Laet (31 jaar, Antwerp) geen kansen krijgen, maar Martinez lijkt eerder de toekomst voor te bereiden. Spelers als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw zijn daarbij zeker de grootste kanshebbers. Spelers als De Laet moeten vooral hopen op de plaats van iemand als Brandon Mechele, die ondanks zijn huidige bankzittersstatuut bij Club bij de selectie blijft. Martinez laat zijn spelers niet vallen, ook al hebben ze het een tijdje moeilijk bij hun club. Dat toonde hij eerder al bij Yari Verschaeren, Nacer Chadli, Michy Batshuayi en lange tijd Divock Origi.


Nog meer talent in de wachtkamer

Het is dan ook geen toeval dat veel van die jonge spelers enkel voor de vriendschappelijke wedstrijden worden opgeroepen en nadien terugkeren naar de U21. We lazen her en der dat Martinez het heden moet bekijken, maar doet dat doet hij in de Nations League. De compleet overbodige oefenwedstrijden gebruikt hij om de jongeren te laten proeven van het grote werk. Alle kritiek die de bondscoach krijgt ten spijt, denkt ondergetekende toch dat dit de goede keuze is. Met Arnaud Bodart, Nicolas Raskin, Orel Mangala, Wout Faes en Sambi Lokonga kloppen er alvast nog heel wat spelers aan, maar op hun positie – Faes is bijvoorbeeld een rechtsvoetige centrale verdediger – is er voorlopig nog veel weelde. Benieuwd of zij de komende maanden ook een kans krijgen.

CR

LEES OOK: Hein Vanhaezebrouck onthult: echte reden van afwezigheid

Goede aanpak van Martinez?

Meest recent

'Lukaku op zucht van nieuwe club: financiële details bekend'

Dat Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli, is al een poosje bekend. En er zou nu ...

50
50
'Genk legt miljoenen neer: JPL-revelatie naar Cegeka Arena'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. De selectie van ...

91
91
'Nieuwe topaanwinst Club: toptarget bij beloften gezet'

Met Jan Virgili heeft Club Brugge zijn nieuwe flankaanvaller beet. Maar desondanks blijf de spoeling ...

253
253
Competitieopener Anderlecht: cruciale wissels in basiself

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

550
550
Fossey, Hautekiet, Epolo: Wilmots geeft stand van zaken

Standard Luik verwacht een drukke slotfase van de transferperiode. Verschillende spelers staan ...

90
90
Bruno hoopt op Sibierski: tijd voor volgende stap bij RSCA

RSC Anderlecht neemt het vandaag in het uitverkochte Lotto Park op tegen La Louvière. ...

321
321
TRANSFERUURTJE: Lukaku-deal bijna rond, akkoord PSG en Barça

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

193
193
De Bruyne pijnlijk in de fout bij Napoli, Jutgla kwelduivel

Kevin De Bruyne begint aan zijn tweede seizoen bij Napoli. De Rode Duivel kwam na het WK voor het ...

108
108
Van Gucht krijgt plots wel héél straffe concurrentie

Ruben Van Gucht kent de laatste maanden amper rust. De man die ondertussen zijn lot wist te ...

111
111
Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Cercle Brugge speelde op de eerste speeldag van de Jupiler Pro League op het veld van Standard Luik. ...

98
98
‘Dan toch jackpot: Khalaili op zucht van recordtransfer’

Anan Khalaili leek eerder deze zomermercato al op weg naar Internazionale, maar een afgekeurde ...

111
111
‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

46
46
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

338
338
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

85
85
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

234
234
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

169
169
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

392
392
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

124
124
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

220
220
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

823
823
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

281
281
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1411
1411
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

260
260
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

90
90

Meer sportnieuws