Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

door
Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

Hannes Delcroix werd door Roberto Martinez opgeroepen voor de Rode Duivels. Op de sociale media is er de nodige kritiek omdat het om een speler van Anderlecht gaat, maar de bondscoach heeft een duidelijk plan. Dat viel de afgelopen maanden en zelfs jaren op.


In de Nations League komen de gevestigde waarden aan spelen toe, tenzij er bijzonder veel afwezigen zijn. In de vriendschappelijke wedstrijden krijgen de jongeren speelkansen én kunnen zij ervaring opdoen door met wereldtoppers mee te trainen. Martinez is slim genoeg om te beseffen dat er de komende twee jaar een aantal Rode Duivels er de brui aan zullen geven. De overgang naar de volgende generatie mag niet te bruusk zijn en daarom stroomden de afgelopen maanden Jérémy Doku, Yari Verschaeren (die opgeroepen werd toen hij op de bank zat), Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Charles De Ketelaere (die ook vooral invaller is bij Club), Zinho Vanheusden en eerder zelfs Jens Teunckens al met mondjesmaat in. In het verleden liet hij zo al succesvol Youri Tielemans en Leander Dendoncker doorstromen en ook toen kwam daar kritiek op.


Talenten belangrijk na het EK

Toch moeten de meesten van hen niet hopen op een EK, want de 23-25 namen liggen zonder blessures al zo goed als vast. Voor hen is het nu vooral tijd om te leren en na het EK stilaan aan te haken.  Delcroix – vorig jaar meerdere keren in het elftal van de week in de Nederlandse Eredivisie - kan bovendien een zeer interessante optie zijn. Hij is linksvoetig en daar liggen speelkansen, want Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen zijn al aardig op leeftijd. Dat speelt vooral mee in zijn selectie, naast zijn sterke prestaties bij Anderlecht. Op die positie is er geen weelde in België en mede daarom werd zelfs Elias Cobbaut al uitgeprobeerd.

Fans van andere clubs vragen zich af waarom jongens als Dorian Dessoleil (28 jaar, Charleroi), Noë Dussenne (28 jaar, Standard) en Ritchie De Laet (31 jaar, Antwerp) geen kansen krijgen, maar Martinez lijkt eerder de toekomst voor te bereiden. Spelers als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw zijn daarbij zeker de grootste kanshebbers. Spelers als De Laet moeten vooral hopen op de plaats van iemand als Brandon Mechele, die ondanks zijn huidige bankzittersstatuut bij Club bij de selectie blijft. Martinez laat zijn spelers niet vallen, ook al hebben ze het een tijdje moeilijk bij hun club. Dat toonde hij eerder al bij Yari Verschaeren, Nacer Chadli, Michy Batshuayi en lange tijd Divock Origi.


Nog meer talent in de wachtkamer

Het is dan ook geen toeval dat veel van die jonge spelers enkel voor de vriendschappelijke wedstrijden worden opgeroepen en nadien terugkeren naar de U21. We lazen her en der dat Martinez het heden moet bekijken, maar doet dat doet hij in de Nations League. De compleet overbodige oefenwedstrijden gebruikt hij om de jongeren te laten proeven van het grote werk. Alle kritiek die de bondscoach krijgt ten spijt, denkt ondergetekende toch dat dit de goede keuze is. Met Arnaud Bodart, Nicolas Raskin, Orel Mangala, Wout Faes en Sambi Lokonga kloppen er alvast nog heel wat spelers aan, maar op hun positie – Faes is bijvoorbeeld een rechtsvoetige centrale verdediger – is er voorlopig nog veel weelde. Benieuwd of zij de komende maanden ook een kans krijgen.

CR

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Goede aanpak van Martinez?

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

97
97
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

74
74
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

22
22
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

18
18
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

175
175
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

61
61
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

375
375
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

149
149
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

360
360
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

364
364
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

291
291
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

114
114
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

214
214
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

538
538
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

146
146
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

75
75
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

253
253
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

162
162
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

406
406
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

297
297

Meer sportnieuws