Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

245
Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

Hannes Delcroix werd door Roberto Martinez opgeroepen voor de Rode Duivels. Op de sociale media is er de nodige kritiek omdat het om een speler van Anderlecht gaat, maar de bondscoach heeft een duidelijk plan. Dat viel de afgelopen maanden en zelfs jaren op.


In de Nations League komen de gevestigde waarden aan spelen toe, tenzij er bijzonder veel afwezigen zijn. In de vriendschappelijke wedstrijden krijgen de jongeren speelkansen én kunnen zij ervaring opdoen door met wereldtoppers mee te trainen. Martinez is slim genoeg om te beseffen dat er de komende twee jaar een aantal Rode Duivels er de brui aan zullen geven. De overgang naar de volgende generatie mag niet te bruusk zijn en daarom stroomden de afgelopen maanden Jérémy Doku, Yari Verschaeren (die opgeroepen werd toen hij op de bank zat), Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Charles De Ketelaere (die ook vooral invaller is bij Club), Zinho Vanheusden en eerder zelfs Jens Teunckens al met mondjesmaat in. In het verleden liet hij zo al succesvol Youri Tielemans en Leander Dendoncker doorstromen en ook toen kwam daar kritiek op.


Talenten belangrijk na het EK

Toch moeten de meesten van hen niet hopen op een EK, want de 23-25 namen liggen zonder blessures al zo goed als vast. Voor hen is het nu vooral tijd om te leren en na het EK stilaan aan te haken.  Delcroix – vorig jaar meerdere keren in het elftal van de week in de Nederlandse Eredivisie - kan bovendien een zeer interessante optie zijn. Hij is linksvoetig en daar liggen speelkansen, want Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen zijn al aardig op leeftijd. Dat speelt vooral mee in zijn selectie, naast zijn sterke prestaties bij Anderlecht. Op die positie is er geen weelde in België en mede daarom werd zelfs Elias Cobbaut al uitgeprobeerd.

Fans van andere clubs vragen zich af waarom jongens als Dorian Dessoleil (28 jaar, Charleroi), Noë Dussenne (28 jaar, Standard) en Ritchie De Laet (31 jaar, Antwerp) geen kansen krijgen, maar Martinez lijkt eerder de toekomst voor te bereiden. Spelers als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw zijn daarbij zeker de grootste kanshebbers. Spelers als De Laet moeten vooral hopen op de plaats van iemand als Brandon Mechele, die ondanks zijn huidige bankzittersstatuut bij Club bij de selectie blijft. Martinez laat zijn spelers niet vallen, ook al hebben ze het een tijdje moeilijk bij hun club. Dat toonde hij eerder al bij Yari Verschaeren, Nacer Chadli, Michy Batshuayi en lange tijd Divock Origi.


Nog meer talent in de wachtkamer

Het is dan ook geen toeval dat veel van die jonge spelers enkel voor de vriendschappelijke wedstrijden worden opgeroepen en nadien terugkeren naar de U21. We lazen her en der dat Martinez het heden moet bekijken, maar doet dat doet hij in de Nations League. De compleet overbodige oefenwedstrijden gebruikt hij om de jongeren te laten proeven van het grote werk. Alle kritiek die de bondscoach krijgt ten spijt, denkt ondergetekende toch dat dit de goede keuze is. Met Arnaud Bodart, Nicolas Raskin, Orel Mangala, Wout Faes en Sambi Lokonga kloppen er alvast nog heel wat spelers aan, maar op hun positie – Faes is bijvoorbeeld een rechtsvoetige centrale verdediger – is er voorlopig nog veel weelde. Benieuwd of zij de komende maanden ook een kans krijgen.

CR

LEES OOK: Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Goede aanpak van Martinez?

Meest recent

Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

22
22
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

214
214
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

95
95
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

98
98
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

40
40
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

50
50
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

67
67
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

162
162
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

105
105
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

203
203
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

110
110
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

662
662
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

51
51
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

50
50
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

26
26
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

172
172
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

200
200
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

343
343
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

399
399
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

526
526
'Bruno grijpt in: nieuwkomer aan aftrap bij Anderlecht'

Na een magere zeven op 15 staat de druk al op de ketel bij RSC Anderlecht, dat vrijdag op bezoek ...

488
488
Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

459
459
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

420
420
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

407
407

Meer sportnieuws