Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

door
Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

Hannes Delcroix werd door Roberto Martinez opgeroepen voor de Rode Duivels. Op de sociale media is er de nodige kritiek omdat het om een speler van Anderlecht gaat, maar de bondscoach heeft een duidelijk plan. Dat viel de afgelopen maanden en zelfs jaren op.


In de Nations League komen de gevestigde waarden aan spelen toe, tenzij er bijzonder veel afwezigen zijn. In de vriendschappelijke wedstrijden krijgen de jongeren speelkansen én kunnen zij ervaring opdoen door met wereldtoppers mee te trainen. Martinez is slim genoeg om te beseffen dat er de komende twee jaar een aantal Rode Duivels er de brui aan zullen geven. De overgang naar de volgende generatie mag niet te bruusk zijn en daarom stroomden de afgelopen maanden Jérémy Doku, Yari Verschaeren (die opgeroepen werd toen hij op de bank zat), Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Charles De Ketelaere (die ook vooral invaller is bij Club), Zinho Vanheusden en eerder zelfs Jens Teunckens al met mondjesmaat in. In het verleden liet hij zo al succesvol Youri Tielemans en Leander Dendoncker doorstromen en ook toen kwam daar kritiek op.


Talenten belangrijk na het EK

Toch moeten de meesten van hen niet hopen op een EK, want de 23-25 namen liggen zonder blessures al zo goed als vast. Voor hen is het nu vooral tijd om te leren en na het EK stilaan aan te haken.  Delcroix – vorig jaar meerdere keren in het elftal van de week in de Nederlandse Eredivisie - kan bovendien een zeer interessante optie zijn. Hij is linksvoetig en daar liggen speelkansen, want Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen zijn al aardig op leeftijd. Dat speelt vooral mee in zijn selectie, naast zijn sterke prestaties bij Anderlecht. Op die positie is er geen weelde in België en mede daarom werd zelfs Elias Cobbaut al uitgeprobeerd.

Fans van andere clubs vragen zich af waarom jongens als Dorian Dessoleil (28 jaar, Charleroi), Noë Dussenne (28 jaar, Standard) en Ritchie De Laet (31 jaar, Antwerp) geen kansen krijgen, maar Martinez lijkt eerder de toekomst voor te bereiden. Spelers als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw zijn daarbij zeker de grootste kanshebbers. Spelers als De Laet moeten vooral hopen op de plaats van iemand als Brandon Mechele, die ondanks zijn huidige bankzittersstatuut bij Club bij de selectie blijft. Martinez laat zijn spelers niet vallen, ook al hebben ze het een tijdje moeilijk bij hun club. Dat toonde hij eerder al bij Yari Verschaeren, Nacer Chadli, Michy Batshuayi en lange tijd Divock Origi.


Nog meer talent in de wachtkamer

Het is dan ook geen toeval dat veel van die jonge spelers enkel voor de vriendschappelijke wedstrijden worden opgeroepen en nadien terugkeren naar de U21. We lazen her en der dat Martinez het heden moet bekijken, maar doet dat doet hij in de Nations League. De compleet overbodige oefenwedstrijden gebruikt hij om de jongeren te laten proeven van het grote werk. Alle kritiek die de bondscoach krijgt ten spijt, denkt ondergetekende toch dat dit de goede keuze is. Met Arnaud Bodart, Nicolas Raskin, Orel Mangala, Wout Faes en Sambi Lokonga kloppen er alvast nog heel wat spelers aan, maar op hun positie – Faes is bijvoorbeeld een rechtsvoetige centrale verdediger – is er voorlopig nog veel weelde. Benieuwd of zij de komende maanden ook een kans krijgen.

CR

LEES OOK: Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Goede aanpak van Martinez?

Meest recent

'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

19
19
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

34
34
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

27
27
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

42
42
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

51
51
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

72
72
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

89
89
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

35
35
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

119
119
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

192
192
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

429
429
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

355
355
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

300
300
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

261
261
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

188
188
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

159
159
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

98
98
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

299
299
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

483
483
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

202
202
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

323
323
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

510
510
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

96
96

Meer sportnieuws