Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

245 stemmen
Hoe Martinez de volgende generatie stilaan klaarstoomt

Hannes Delcroix werd door Roberto Martinez opgeroepen voor de Rode Duivels. Op de sociale media is er de nodige kritiek omdat het om een speler van Anderlecht gaat, maar de bondscoach heeft een duidelijk plan. Dat viel de afgelopen maanden en zelfs jaren op.


In de Nations League komen de gevestigde waarden aan spelen toe, tenzij er bijzonder veel afwezigen zijn. In de vriendschappelijke wedstrijden krijgen de jongeren speelkansen én kunnen zij ervaring opdoen door met wereldtoppers mee te trainen. Martinez is slim genoeg om te beseffen dat er de komende twee jaar een aantal Rode Duivels er de brui aan zullen geven. De overgang naar de volgende generatie mag niet te bruusk zijn en daarom stroomden de afgelopen maanden Jérémy Doku, Yari Verschaeren (die opgeroepen werd toen hij op de bank zat), Sebastiaan Bornauw, Alexis Saelemaekers, Charles De Ketelaere (die ook vooral invaller is bij Club), Zinho Vanheusden en eerder zelfs Jens Teunckens al met mondjesmaat in. In het verleden liet hij zo al succesvol Youri Tielemans en Leander Dendoncker doorstromen en ook toen kwam daar kritiek op.


Talenten belangrijk na het EK

Toch moeten de meesten van hen niet hopen op een EK, want de 23-25 namen liggen zonder blessures al zo goed als vast. Voor hen is het nu vooral tijd om te leren en na het EK stilaan aan te haken.  Delcroix – vorig jaar meerdere keren in het elftal van de week in de Nederlandse Eredivisie - kan bovendien een zeer interessante optie zijn. Hij is linksvoetig en daar liggen speelkansen, want Jan Vertonghen en Thomas Vermaelen zijn al aardig op leeftijd. Dat speelt vooral mee in zijn selectie, naast zijn sterke prestaties bij Anderlecht. Op die positie is er geen weelde in België en mede daarom werd zelfs Elias Cobbaut al uitgeprobeerd.

Fans van andere clubs vragen zich af waarom jongens als Dorian Dessoleil (28 jaar, Charleroi), Noë Dussenne (28 jaar, Standard) en Ritchie De Laet (31 jaar, Antwerp) geen kansen krijgen, maar Martinez lijkt eerder de toekomst voor te bereiden. Spelers als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw zijn daarbij zeker de grootste kanshebbers. Spelers als De Laet moeten vooral hopen op de plaats van iemand als Brandon Mechele, die ondanks zijn huidige bankzittersstatuut bij Club bij de selectie blijft. Martinez laat zijn spelers niet vallen, ook al hebben ze het een tijdje moeilijk bij hun club. Dat toonde hij eerder al bij Yari Verschaeren, Nacer Chadli, Michy Batshuayi en lange tijd Divock Origi.


Nog meer talent in de wachtkamer

Het is dan ook geen toeval dat veel van die jonge spelers enkel voor de vriendschappelijke wedstrijden worden opgeroepen en nadien terugkeren naar de U21. We lazen her en der dat Martinez het heden moet bekijken, maar doet dat doet hij in de Nations League. De compleet overbodige oefenwedstrijden gebruikt hij om de jongeren te laten proeven van het grote werk. Alle kritiek die de bondscoach krijgt ten spijt, denkt ondergetekende toch dat dit de goede keuze is. Met Arnaud Bodart, Nicolas Raskin, Orel Mangala, Wout Faes en Sambi Lokonga kloppen er alvast nog heel wat spelers aan, maar op hun positie – Faes is bijvoorbeeld een rechtsvoetige centrale verdediger – is er voorlopig nog veel weelde. Benieuwd of zij de komende maanden ook een kans krijgen.

CR

LEES OOK: Charles De Ketelaere versiert de 'transfer' van zijn leven

Goede aanpak van Martinez?

Meest recent

‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

142
142
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

43
43
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

158
158
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

127
127
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

27
27
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

201
201
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

42
42
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

60
60
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

346
346
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

53
53
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

372
372
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

493
493
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

72
72
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

240
240
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1301
1301
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

132
132
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

215
215
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

667
667
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1108
1108
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

107
107
Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

De Rode Duivels hebben hun sportieve lot in handen gelegd van Mark van Bommel. Voor de vierde keer ...

769
769
'Anderlecht ziet transferdeal in koelkast belanden'

RSC Anderlecht wil zich in de resterende weken van de transferperiode nog verder versterken. ...

513
513
'Opvolger Rodri: City reserveert 90 mil voor WK-sensatie'

Aan de top van de Europese voetbalpiramide lijkt nog heel wat transfervuurwerk op komst. Zo drukt ...

133
133
Van Bommel kiest België: vertrouweling doet boekje open

Slechts enkele dagen na het vertrek van Rudi Garcia, heeft België een nieuwe bondscoach beet. ...

495
495
TRANSFERUURTJE: 'Doorbraak Onyedika, miljoenenklepper CDK'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

399
399

Meer sportnieuws