Vijf jaar na Belgisch brons op WK U17: van Bundesliga tot Wezet

800 stemmen
Vijf jaar na Belgisch brons op WK U17: van Bundesliga tot Wezet

In 2015 behaalde de U17 van België een zeer knappe derde plaats op het WK dat in Chili plaatsvond. Een zeer straffe prestatie en we gingen na hoe het vijf jaar later is gegaan met de spelers die toen in de selectie zaten.


Alper Ademoglu: Werd aanzien als een groot talent bij Genk, waar Anderlecht hem weghaalde. Stagneerde en speelde nog voor Schalke 04, Bursaspor en Eyüpspor. Speelt momenteel op huurbasis voor de Turkse derdeklasser Tarsus IY.

Ismael Azzaoui: Verliet Anderlecht al vroeg voor Tottenham, dat hem nadien liet gaan naar Wolfsburg. Zware knieblessures duwden hem in de vergeethoek en hij werd één jaar uitgeleend aan Willem II. De aanvaller vond onlangs na maanden zoeken met Heracles een nieuwe club.


Dries Caignau: Kon niet doorbreken bij AA Gent en zakte nadien af naar de lagere reeksen. Na een passage bij Dender komt het voormalige jeugdproduct van Anderlecht nu uit voor Londerzeel.

Dennis Van Vaerenbergh: Was een groot talent bij Club Brugge, maar ging via FC Eindhoven (uitleenbeurt) naar FCV Dender. Speelt sinds dit seizoen KVK Tienen.

Gäetan Coucke: Speelde toen voor Genk, dat hem een jaar verhuurde aan Lommel SK. Deed het er goed en kreeg zijn kans bij Genk, maar greep die niet. Speelt momenteel voor KV Mechelen, waar hij eerste doelman is.

Lennerd Daneels: De grote doorbraak volgde niet bij PSV en trok een jaar geleden de deur achter zich dicht in Eindhoven. De ex-jeugdspeler van Beerschot ging transfervrij naar RKC en komt daar vaak aan spelen toe.


Kino Delorge: Bleef na het toernooi nog twee jaar bij Genk, maar trok nadien naar FC Dordrecht. Ging nog aan de slag bij Dinamo Boekarest en Lierse Kempenzonen. Tekende afgelopen zomer bij Roeselare, maar na de problemen bij die club is hij nu een vrije speler.

Wout Faes: De grote doorbraak bij Anderlecht kwam er niet. Werd uitgeleend aan Excelsior en Heerenveen, nadien wist KV Oostende hem definitief aan te trekken. Deed het daar zeer goed en Stade Reims wist hem daar weg te plukken.

Christophe Janssens: Ruilde die zomer Club Brugge in voor KRC Genk, maar in 2017 volgde een avontuur bij MVV, dat hem een jaar huurde. Speelt sinds twee jaar voor Westerlo, maar speelt weinig.

Laurent Lemoine: Club Brugge leende hem een jaar uit aan Roeselare en deed het daar goed. Toch wist hij het niet waar te maken in Brugge, dat hem definitief naar KV Mechelen liet gaan. Daar lukte het ook niet helemaal en speelt sinds dit seizoen voor Lommel SK.


Orel Mangala: De speler die het verst staat van die selectie. Verliet Anderlecht voor een uitleenbeurt aan Dortmund, maar die stap was te groot. VfB Stuttgart kocht hem nadien weg en leende hem succesvol uit aan Hamburg. Is ondertussen een vaste waarde in de Bundesliga en de Rode Duivels lonken.

Terry Osei-Berkoe: Een groot talent bij Club Brugge, maar brak er niet door. Werd uitgeleend aan FC Knokke en speelt sinds een jaar voor Lierse Kempenzonen, waar hij dit seizoen nog maar twee keer in actie kwam.

Dante Rigo: Er werd hem een grote toekomst voorspeld, maar kon die verwachtingen nog niet inlossen. Kreeg een beetje speelkansen bij PSV, maar het echte vertrouwen kreeg hij er niet. De middenvelder wordt voor het tweede seizoen op rij uitgeleend: eerst aan Sparta Rotterdam en dit seizoen aan ADO Den Haag, waar hij vaak speelt.


Steve Ryckaert: Kon het niet waarmaken bij AA Gent en trok gratis naar STVV. Dat werd ook geen succes en na een uitleenbeurt aan Tubeke, belandde hij anderhalf jaar geleden bij Eendracht Aalst.

Rubin Seigers: Kende geen succes bij KRC Genk, waar hij momenteel op een zijspoor zit. Hij moet de club verlaten. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Beerschot, maar kende er de nodige pech met blessureleed.

Jens Teunckens: Verliet Club Brugge voor Antwerp, waar hij tweede doelman was. Trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht op de Bosuil en tekende bij AEK Larnaca in Cyprus, waar hij eerste doelman is.

Matisse Thuys: Wist net als vele anderen geen doorbraak te forceren in Genk. Via een uitleenbeurt aan MVV belandde hij bij Geel. Speelt sinds een jaar voor Wezet.


Steph Van Cauwenberghe: Speelde voor Zulte Waregem, maar verliet de club voor meer speelkansen bij Roeselare. Trok afgelopen zomer naar Wetteren.

Jorn Vancamp: Leek door te breken bij Anderlecht, maar blessureleed gooide mee roet in het eten. Werd uitgeleend aan Roda JC en verkaste nadien definitief naar Beerschot. Kreeg ook daar af te rekenen met blessures en hij speelt dit seizoen op huurbasis voor FC Eindhoven.

Dante Vanzeir: De aanvaller stond te boek als een groot talent, maar liep een zware knieblessure op. Maakte veel indruk bij Beerschot, maar kreeg vreemd genoeg geen kans bij Genk. Een uitleenbeurt bij KV Mechelen werd geen succes en Genk verkocht hem aan Union SG, waar hij het zeer goed doet.

Matthias Verreth: Het lukte hem niet om een vaste waarde te worden bij het eerste elftal van PSV en Waasland-Beveren haalde hem een jaar geleden in huis. Is er dit seizoen regelmatig invaller.

CR

LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Straf dat er zo weinig spelers al de top haalden?

Meest recent

Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

7
7
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

127
127
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

42
42
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

21
21
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

32
32
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

84
84
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

110
110
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

39
39
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

122
122
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

315
315
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

207
207
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

505
505
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

128
128
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

110
110
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

104
104
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

393
393
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

701
701
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

97
97
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

273
273
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

444
444
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

316
316
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

178
178
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

355
355
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

414
414
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

186
186

Meer sportnieuws