Vijf jaar na Belgisch brons op WK U17: van Bundesliga tot Wezet

door
Vijf jaar na Belgisch brons op WK U17: van Bundesliga tot Wezet

In 2015 behaalde de U17 van België een zeer knappe derde plaats op het WK dat in Chili plaatsvond. Een zeer straffe prestatie en we gingen na hoe het vijf jaar later is gegaan met de spelers die toen in de selectie zaten.


Alper Ademoglu: Werd aanzien als een groot talent bij Genk, waar Anderlecht hem weghaalde. Stagneerde en speelde nog voor Schalke 04, Bursaspor en Eyüpspor. Speelt momenteel op huurbasis voor de Turkse derdeklasser Tarsus IY.

Ismael Azzaoui: Verliet Anderlecht al vroeg voor Tottenham, dat hem nadien liet gaan naar Wolfsburg. Zware knieblessures duwden hem in de vergeethoek en hij werd één jaar uitgeleend aan Willem II. De aanvaller vond onlangs na maanden zoeken met Heracles een nieuwe club.


Dries Caignau: Kon niet doorbreken bij AA Gent en zakte nadien af naar de lagere reeksen. Na een passage bij Dender komt het voormalige jeugdproduct van Anderlecht nu uit voor Londerzeel.

Dennis Van Vaerenbergh: Was een groot talent bij Club Brugge, maar ging via FC Eindhoven (uitleenbeurt) naar FCV Dender. Speelt sinds dit seizoen KVK Tienen.

Gäetan Coucke: Speelde toen voor Genk, dat hem een jaar verhuurde aan Lommel SK. Deed het er goed en kreeg zijn kans bij Genk, maar greep die niet. Speelt momenteel voor KV Mechelen, waar hij eerste doelman is.

Lennerd Daneels: De grote doorbraak volgde niet bij PSV en trok een jaar geleden de deur achter zich dicht in Eindhoven. De ex-jeugdspeler van Beerschot ging transfervrij naar RKC en komt daar vaak aan spelen toe.


Kino Delorge: Bleef na het toernooi nog twee jaar bij Genk, maar trok nadien naar FC Dordrecht. Ging nog aan de slag bij Dinamo Boekarest en Lierse Kempenzonen. Tekende afgelopen zomer bij Roeselare, maar na de problemen bij die club is hij nu een vrije speler.

Wout Faes: De grote doorbraak bij Anderlecht kwam er niet. Werd uitgeleend aan Excelsior en Heerenveen, nadien wist KV Oostende hem definitief aan te trekken. Deed het daar zeer goed en Stade Reims wist hem daar weg te plukken.

Christophe Janssens: Ruilde die zomer Club Brugge in voor KRC Genk, maar in 2017 volgde een avontuur bij MVV, dat hem een jaar huurde. Speelt sinds twee jaar voor Westerlo, maar speelt weinig.

Laurent Lemoine: Club Brugge leende hem een jaar uit aan Roeselare en deed het daar goed. Toch wist hij het niet waar te maken in Brugge, dat hem definitief naar KV Mechelen liet gaan. Daar lukte het ook niet helemaal en speelt sinds dit seizoen voor Lommel SK.


Orel Mangala: De speler die het verst staat van die selectie. Verliet Anderlecht voor een uitleenbeurt aan Dortmund, maar die stap was te groot. VfB Stuttgart kocht hem nadien weg en leende hem succesvol uit aan Hamburg. Is ondertussen een vaste waarde in de Bundesliga en de Rode Duivels lonken.

Terry Osei-Berkoe: Een groot talent bij Club Brugge, maar brak er niet door. Werd uitgeleend aan FC Knokke en speelt sinds een jaar voor Lierse Kempenzonen, waar hij dit seizoen nog maar twee keer in actie kwam.

Dante Rigo: Er werd hem een grote toekomst voorspeld, maar kon die verwachtingen nog niet inlossen. Kreeg een beetje speelkansen bij PSV, maar het echte vertrouwen kreeg hij er niet. De middenvelder wordt voor het tweede seizoen op rij uitgeleend: eerst aan Sparta Rotterdam en dit seizoen aan ADO Den Haag, waar hij vaak speelt.


Steve Ryckaert: Kon het niet waarmaken bij AA Gent en trok gratis naar STVV. Dat werd ook geen succes en na een uitleenbeurt aan Tubeke, belandde hij anderhalf jaar geleden bij Eendracht Aalst.

Rubin Seigers: Kende geen succes bij KRC Genk, waar hij momenteel op een zijspoor zit. Hij moet de club verlaten. Vorig jaar werd hij uitgeleend aan Beerschot, maar kende er de nodige pech met blessureleed.

Jens Teunckens: Verliet Club Brugge voor Antwerp, waar hij tweede doelman was. Trok afgelopen zomer de deur achter zich dicht op de Bosuil en tekende bij AEK Larnaca in Cyprus, waar hij eerste doelman is.

Matisse Thuys: Wist net als vele anderen geen doorbraak te forceren in Genk. Via een uitleenbeurt aan MVV belandde hij bij Geel. Speelt sinds een jaar voor Wezet.


Steph Van Cauwenberghe: Speelde voor Zulte Waregem, maar verliet de club voor meer speelkansen bij Roeselare. Trok afgelopen zomer naar Wetteren.

Jorn Vancamp: Leek door te breken bij Anderlecht, maar blessureleed gooide mee roet in het eten. Werd uitgeleend aan Roda JC en verkaste nadien definitief naar Beerschot. Kreeg ook daar af te rekenen met blessures en hij speelt dit seizoen op huurbasis voor FC Eindhoven.

Dante Vanzeir: De aanvaller stond te boek als een groot talent, maar liep een zware knieblessure op. Maakte veel indruk bij Beerschot, maar kreeg vreemd genoeg geen kans bij Genk. Een uitleenbeurt bij KV Mechelen werd geen succes en Genk verkocht hem aan Union SG, waar hij het zeer goed doet.

Matthias Verreth: Het lukte hem niet om een vaste waarde te worden bij het eerste elftal van PSV en Waasland-Beveren haalde hem een jaar geleden in huis. Is er dit seizoen regelmatig invaller.

CR

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Straf dat er zo weinig spelers al de top haalden?

Meest recent

Fiere Verhaeghe maakte brandhout van arbitrage: "Aan de rust ..."

Club Brugge is een historische avond rijker in de Champions League. Na een spectaculaire comeback ...

129
129
Club zege ontnomen tegen Atlético? Analisten vellen verdict

Club Brugge KV heeft woensdag opnieuw voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. Zo ...

261
261
Waanzinnige UCL-stunt Bodo/Glimt, peperdure slipper Arsenal

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

46
46
Jan Breydel davert! Club laat Atlético sprakeloos na comeback

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

224
224
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

341
341
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

573
573
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

232
232
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

58
58
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

178
178
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

20
20
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

125
125
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1321
1321
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

99
99
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

607
607
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

56
56
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

124
124
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

163
163
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

165
165
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

283
283
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

153
153
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

118
118
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

98
98
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

118
118
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

345
345
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

43
43

Meer sportnieuws