Kompany lanceert topper met overdosis aan skills

door
Kompany lanceert topper met overdosis aan skills

Wanneer Vincent Kompany al laaiend enthousiast is … Een halfjaar terug toonde de hoofdcoach van Anderlecht zich reeds een grote voorstander van de komst van Paul Mukairu, en de Nigeriaan betaalt al op korte tijd dat grote vertrouwen terug aan Kompany. Toch mogen we nog veel meer verwachten van talentvolle en veelzijdig Paul Mukairu.


ENTHOUSIASTE KOMPANY (BIS) 

Zes maanden geleden kwam RSC Anderlecht een jonge maar getalenteerde Nigeriaanse voetballer op het spoor. Paul Mukairu was de naam en sinds vorig weekend weet ondertussen ook elke volger van de Jupiler Pro League al wie de 20-jarige is. Amper dertien minuten en één doelpoging had Mukairu nodig om zijn eerste treffer te lukken voor z'n nieuwe werkgever. Eén schot van de laatste aanwinst van de voorbije transfermercato was genoeg om de 1-0 overwinning tegen de toenmalige competitieleider Antwerp FC veilig te stellen. Als binnenkomer kan dat best wel tellen.

Op papier was Paul Mukairu al sinds 5 oktober een speler van Anderlecht maar door aanslepende administratieve problemen, en uiteraard ook de corona-omstandigheden, duurde het nog drie weken vooraleer hij voet zette op Belgische bodem. Mukairu had op Neerpede amper twee trainingen in de benen maar hoofdcoach Vincent Kompany nam zijn nieuwste offensieve aanwinst alsnog op in de wedstrijdselectie tegen The Great Old. Kompany had daar meerdere redenen voor, maar hij selecteerde Mukairu vooral door zijn verdiensten in zijn eerste, weliswaar beperkte, trainingsweek bij Sporting.



“Ik zag een speler met 200% goesting op training. Alsof hij naar Anderlecht was gekomen om zijn familie te laten overleven”, vertelde Vincent Kompany op de persconferentie na de zege tegen Antwerp. “Iemand die hard werkt zoals hij, die zo graag het team wil helpen, die moet worden beloond. Zijn doelpunt is zijn beloning.” Gezien deze lovende uitspraken mag het geen verrassing heten dat Kompany zes maanden geleden reeds laaiend enthousiast was over de kwaliteiten van Mukairu, waarna de Paars-Witte scouting verdere stappen konden zetten in het scouten en analyseren van de speler van het Turkse Antalyaspor.

MUKAIRU EN HENRY 

Hij speelt met de naam 'Paul' op de achterzijde van z'n shirt en met het nummer 12 op de bovenrug. Dat laatste is een hommage aan Thierry Henry, het grote idool van Mukairu, al kunnen ook Sadio Mané en Cristiano Ronaldo hem bekoren. Het is dan ook niet toevallig dat de Nigeriaan op het voetbalveld soms weleens doet terugdenken aan Henry, niet door dezelfde dosis kwaliteit uiteraard maar wél door een gelijkaardige voetbalstijl. 



Want Mukairu bezit een natuurlijke flair, een bepaalde lust voor het oog die niet alle voetballers bezitten, net zoals Henry dat in zijn tijd ook had. Voorts bewees Mukairu alle kernkwaliteiten te bezitten die hem oorspronkelijk werden toegeschreven. Hij is enthousiast, doelgericht, explosief én kan goed overweg met de bal. Bovendien was Mukairu tegen Antwerp ook niet te beroerd om z'n op een energieke wijze z'n verdedigend werk op te knappen. De Nigeriaan speelde zich duidelijk in het hart van coach Kompany.

DOELPUNT MET BETEKENIS

Eén schot, één goal. En wat voor één. Zijn doelpunt was van ongewone schoonheid, en het was er tevens eentje die in de geschiedenisboeken kwam te staan. Dankzij Mukairu's doelpunt boekte Anderlecht namelijk hun duizendste overwinning sinds de introductie van het professionele voetbal in 1974.  “Het was waarschijnlijk de mooiste goal uit mijn carrière tot nu toe”, verklaarde de matchwinnaar na affluiten aan de verzamelde pers. Het doelpunt van Mukairu was er dus eentje met veel betekenis en waarde, zowel voor Anderlecht als voor hem zelf. Al zal de Nigeriaan vooral opgelucht zijn dat hij al meteen zijn doelpuntenrekening opende bij Sporting. “Ik scoor normaal nooit van zo ver. Dat is een aspect van mijn spel dat nog verbeterd kan worden.” 



Hoewel Mukairu zich vorig weekend enorm efficiënt voor doel toonde tegen The Great Old, scoren is nochtans niet zijn sterkste punt: bij Antalyaspor lukte hij bijvoorbeeld ook maar 4 goals in 34 officiële wedstrijden. Op de koop toe liet hij dit seizoen in Turkse Süper Lig – hij speelde in de huidige jaargang nog drie matchen voor Antalyaspor – geen enkele poging richting het doel noteren. Maar zijn knap debuutdoelpunt doet al wat Paars-Wit is alvast dromen naar meer, de kwaliteit van z'n goal verraadt een bepaalde vorm van klasse en torinstinct. Al moet de 20-jarige zich in de komende speelgelegenheden uiteraard blijven bewijzen.

HOGE VERWACHTINGEN 

Na zijn opmerkelijke eerste 27 speelminuten in het shirt van Anderlecht werd er vooral gesproken en geschreven over zijn eerste doelpunt, maar de grootste kwaliteiten van Paul Mukairu moet hij nog etaleren. Naarmate zijn speelgelegenheid zal toenemen, zal zijn intrinsiek talent bijgevolg nadrukkelijker aan de oppervlakte komen. Bij Antalyaspor bewees Mukairu bijvoorbeeld een begenadigde dribbelaar te zijn. Hij ondernam in Turkije bijvoorbeeld vijf dribbels per wedstrijd, goed voor een plaats in de top tien onder zijn positionele collega's in de Süper Lig. 



Bovendien liet Mukairu bij Antalyaspor ook van zich spreken door zijn acceleraties op lange afstand met de bal aan de voet. Op dat gebied was de Nigeriaan bijvoorbeeld de derde beste flankaanvaller van de Turkse voetbalcompetitie. Snelheid, dribbels en acceleraties aan de voet: in een Paars-Witte context doen deze kwaliteiten terugdenken aan de naar Stade Rennes vertrokken flankenflitser Jérémy Doku. Maar om Mukairu te beschouwen als de opvolger van dribbelkoning Jérémy Doku, dat is appelen met peren vergelijken – iets wat we eerder aanhaalden in deze analyse.

3 MILJOEN EURO 

In de voorbije transferperiode zette RSC Anderlecht door de weinige financiële beschikbare middelen vooral in op het aantrekken van nieuwkomers op uitleenbasis of via een contractvrije status. Van de vier huurlingen Matt Miazga (Chelsea FC), Percy Tau (Brighton & Hove Albion), Lukas Nmecha (Manchester City) en Paul Mukairu (Antalyaspor) bedong Sporting enkel een aankoopoptie op die laatste: het bevestigt het grote vertrouwen in Mukairu's capaciteiten in alle gelederen van de club, zowel door het beleid als de sportieve cel.

Op de laatste dag van de vorige mercato had Anderlecht dan ook maar één doel meer voor ogen, en dat was Paul Mukairu binnenhalen. Het was ofwel de Nigeriaan, ofwel niemand meer. Sporting was en is dus volledig overtuigd van Mukairu's kwaliteiten en voorlopig toont de aanvaller ook aan waarom dat is – al moet hij dat uiteraard nog blijven bevestigen naarmate het seizoen vordert. Het bewijst anderzijds ook dat men op Neerpede de kwantiteit van de spelers ondergeschikt is aan de kwaliteit van de spelersgroep.



Naargelang de bron bedraagt de permanente aankoopoptie in Mukairu's huurcontract 3 miljoen euro ofwel 2,5 miljoen euro plus enkele honderdduizend euro aan bonussen. Dat bedrag komt aardig in de buurt van het aankoopbedrag dat gespendeerd werd voor Mustapha Bundu (3 miljoen euro, Aarhus GF), de duurste Paars-Witte aankoop van de voorbije transferperiode maar die ondanks meerdere speelkansen in het Lotto Park nog geen enkel meerwaarde kon aantonen. De mannen van 3 miljoen euro zijn aan zet ...

LEES OOK: Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Wordt Mukairu een topper?

Meest recent

'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

29
29
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

5
5
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

51
51
'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

315
315
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

42
42
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

104
104
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

321
321
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

248
248
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

154
154
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

149
149
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

127
127
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

96
96
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

409
409
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

84
84
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

342
342
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

135
135
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

835
835
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

443
443
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

128
128
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

559
559
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

718
718
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1052
1052
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

173
173
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

120
120

Meer sportnieuws