EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

door
EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

Borussia Dortmund is veruit de grootste club in de groep van Club Brugge. Met Axel Witsel, Thorgan Hazard en Thomas Meunier spelen er drie Rode Duivels. Voetbalnieuws legde zijn oor te luister bij Tushar Bahl, journalist bij BVB Buzz, één van de allergrootste fanwebsites van Dortmund.

Dortmund opende het seizoen met een 15 op 18 in de Bundesliga en een 3 op 6 in de Champions League. Wij polsten naar de zwaktes en sterktes van het huidige Dortmund. "Dortmund zijn zwakte ligt toch in het verdedigende compartiment. In de competitie incasseerden ze nog maar twee tegendoelpunten, maar zonder de wellicht afwezige Mats Hummels heeft Dortmund maar één fitte centrale verdediger. Daardoor kan Club Brugge op de tegenaanval wel eens profiteren van de defensieve problemen."


Erling Haaland

"De grote sterkte van Dortmund is ongetwijfeld de aanval. Als Sancho, Reus en Brandt in vorm zijn, kan Borussia zicht met de allerbeste ploegen in Europa meten. Zij zijn in elke wedstrijd wel goed voor het creëren van 4 of 5 kansen, maar soms ontbreekt het de ploeg wel aan efficiëntie. Haaland zorgt er op zijn eentje voorlopig voor dat Dortmund in elke wedstrijd weet te scoren", legt hij uit.

Meunier maakt progressie

De drie Belgen kenden al de nodige problemen dit seizoen. "Thorgan Hazard startte al op de flank en begon goed aan het seizoen, maar een hamstringblessure goeide roet in het eten. Hij is nog maar net terug uit blessure en daardoor is de kans groot dat hij nog op de bank begint in Brugge, maar een invalbeurt is zeker niet uitgesloten."


Meunier werd aangetrokken als een grote aanwinst, maar kreeg al veel kritiek. "Hij startte niet al te best aan het seizoen. Meunier ging defensief een aantal keren in de fout en aanvallend kwam hij te weinig uit de verf. Maar de laatste 2,3 wedstrijden haalde hij een goed niveau en zijn vormcurve gaat de hoogte in. Hij speelde bijna elke wedstrijd en zal woensdag in Brugge ook spelen."

Witsel startte dan weer een aantal keren op de bank, vooral om rust te krijgen. "Witsel doet wat Favre van hem vraagt, maar de laatste wedstrijden speelde hij te vaak breed en speelde hij toch wel iets te sober. Ik denk dat hij zich iets meer mag laten gelden en wat risico mag nemen, in plaats van altijd de veilige oplossing te zoeken. Afgelopen weekend kreeg hij nog rust tegen Bielefeld, maar hij zal tegen Club starten."

LEES OOK: Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Zal Dortmund gaan winnen bij Club?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

44
44
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

31
31
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

28
28
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

28
28
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

442
442
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

225
225
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

104
104
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

364
364
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

129
129
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

207
207
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

178
178
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

138
138
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

93
93
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

107
107
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

308
308
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

86
86
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

516
516
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

378
378
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

525
525
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

461
461
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

395
395

Meer sportnieuws