EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

413
EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

Borussia Dortmund is veruit de grootste club in de groep van Club Brugge. Met Axel Witsel, Thorgan Hazard en Thomas Meunier spelen er drie Rode Duivels. Voetbalnieuws legde zijn oor te luister bij Tushar Bahl, journalist bij BVB Buzz, één van de allergrootste fanwebsites van Dortmund.

Dortmund opende het seizoen met een 15 op 18 in de Bundesliga en een 3 op 6 in de Champions League. Wij polsten naar de zwaktes en sterktes van het huidige Dortmund. "Dortmund zijn zwakte ligt toch in het verdedigende compartiment. In de competitie incasseerden ze nog maar twee tegendoelpunten, maar zonder de wellicht afwezige Mats Hummels heeft Dortmund maar één fitte centrale verdediger. Daardoor kan Club Brugge op de tegenaanval wel eens profiteren van de defensieve problemen."


Erling Haaland

"De grote sterkte van Dortmund is ongetwijfeld de aanval. Als Sancho, Reus en Brandt in vorm zijn, kan Borussia zicht met de allerbeste ploegen in Europa meten. Zij zijn in elke wedstrijd wel goed voor het creëren van 4 of 5 kansen, maar soms ontbreekt het de ploeg wel aan efficiëntie. Haaland zorgt er op zijn eentje voorlopig voor dat Dortmund in elke wedstrijd weet te scoren", legt hij uit.

Meunier maakt progressie

De drie Belgen kenden al de nodige problemen dit seizoen. "Thorgan Hazard startte al op de flank en begon goed aan het seizoen, maar een hamstringblessure goeide roet in het eten. Hij is nog maar net terug uit blessure en daardoor is de kans groot dat hij nog op de bank begint in Brugge, maar een invalbeurt is zeker niet uitgesloten."


Meunier werd aangetrokken als een grote aanwinst, maar kreeg al veel kritiek. "Hij startte niet al te best aan het seizoen. Meunier ging defensief een aantal keren in de fout en aanvallend kwam hij te weinig uit de verf. Maar de laatste 2,3 wedstrijden haalde hij een goed niveau en zijn vormcurve gaat de hoogte in. Hij speelde bijna elke wedstrijd en zal woensdag in Brugge ook spelen."

Witsel startte dan weer een aantal keren op de bank, vooral om rust te krijgen. "Witsel doet wat Favre van hem vraagt, maar de laatste wedstrijden speelde hij te vaak breed en speelde hij toch wel iets te sober. Ik denk dat hij zich iets meer mag laten gelden en wat risico mag nemen, in plaats van altijd de veilige oplossing te zoeken. Afgelopen weekend kreeg hij nog rust tegen Bielefeld, maar hij zal tegen Club starten."

LEES OOK: Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Zal Dortmund gaan winnen bij Club?

Meest recent

Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

5
5
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

42
42
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

40
40
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

67
67
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

53
53
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

54
54
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

154
154
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

102
102
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

236
236
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

74
74
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

409
409
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

452
452
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

189
189
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

130
130
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

124
124
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

201
201
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

194
194
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1708
1708
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

400
400
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

310
310
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

335
335

Meer sportnieuws