EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

door
EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

Borussia Dortmund is veruit de grootste club in de groep van Club Brugge. Met Axel Witsel, Thorgan Hazard en Thomas Meunier spelen er drie Rode Duivels. Voetbalnieuws legde zijn oor te luister bij Tushar Bahl, journalist bij BVB Buzz, één van de allergrootste fanwebsites van Dortmund.

Dortmund opende het seizoen met een 15 op 18 in de Bundesliga en een 3 op 6 in de Champions League. Wij polsten naar de zwaktes en sterktes van het huidige Dortmund. "Dortmund zijn zwakte ligt toch in het verdedigende compartiment. In de competitie incasseerden ze nog maar twee tegendoelpunten, maar zonder de wellicht afwezige Mats Hummels heeft Dortmund maar één fitte centrale verdediger. Daardoor kan Club Brugge op de tegenaanval wel eens profiteren van de defensieve problemen."


Erling Haaland

"De grote sterkte van Dortmund is ongetwijfeld de aanval. Als Sancho, Reus en Brandt in vorm zijn, kan Borussia zicht met de allerbeste ploegen in Europa meten. Zij zijn in elke wedstrijd wel goed voor het creëren van 4 of 5 kansen, maar soms ontbreekt het de ploeg wel aan efficiëntie. Haaland zorgt er op zijn eentje voorlopig voor dat Dortmund in elke wedstrijd weet te scoren", legt hij uit.

Meunier maakt progressie

De drie Belgen kenden al de nodige problemen dit seizoen. "Thorgan Hazard startte al op de flank en begon goed aan het seizoen, maar een hamstringblessure goeide roet in het eten. Hij is nog maar net terug uit blessure en daardoor is de kans groot dat hij nog op de bank begint in Brugge, maar een invalbeurt is zeker niet uitgesloten."


Meunier werd aangetrokken als een grote aanwinst, maar kreeg al veel kritiek. "Hij startte niet al te best aan het seizoen. Meunier ging defensief een aantal keren in de fout en aanvallend kwam hij te weinig uit de verf. Maar de laatste 2,3 wedstrijden haalde hij een goed niveau en zijn vormcurve gaat de hoogte in. Hij speelde bijna elke wedstrijd en zal woensdag in Brugge ook spelen."

Witsel startte dan weer een aantal keren op de bank, vooral om rust te krijgen. "Witsel doet wat Favre van hem vraagt, maar de laatste wedstrijden speelde hij te vaak breed en speelde hij toch wel iets te sober. Ik denk dat hij zich iets meer mag laten gelden en wat risico mag nemen, in plaats van altijd de veilige oplossing te zoeken. Afgelopen weekend kreeg hij nog rust tegen Bielefeld, maar hij zal tegen Club starten."

LEES OOK: Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Zal Dortmund gaan winnen bij Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

100
100
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

27
27
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

35
35
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

178
178
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

12
12
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

223
223
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

121
121
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

464
464
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

123
123
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

94
94
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

225
225
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

333
333
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

103
103
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

622
622
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

429
429
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

75
75
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

133
133
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

147
147
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

262
262
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

80
80
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

294
294
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

39
39
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

55
55
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

230
230
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

183
183
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

122
122

Meer sportnieuws