EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

door
EXCLUSIEF: Journalist doet boekje open over Hazard, Witsel én Meunier

Borussia Dortmund is veruit de grootste club in de groep van Club Brugge. Met Axel Witsel, Thorgan Hazard en Thomas Meunier spelen er drie Rode Duivels. Voetbalnieuws legde zijn oor te luister bij Tushar Bahl, journalist bij BVB Buzz, één van de allergrootste fanwebsites van Dortmund.

Dortmund opende het seizoen met een 15 op 18 in de Bundesliga en een 3 op 6 in de Champions League. Wij polsten naar de zwaktes en sterktes van het huidige Dortmund. "Dortmund zijn zwakte ligt toch in het verdedigende compartiment. In de competitie incasseerden ze nog maar twee tegendoelpunten, maar zonder de wellicht afwezige Mats Hummels heeft Dortmund maar één fitte centrale verdediger. Daardoor kan Club Brugge op de tegenaanval wel eens profiteren van de defensieve problemen."


Erling Haaland

"De grote sterkte van Dortmund is ongetwijfeld de aanval. Als Sancho, Reus en Brandt in vorm zijn, kan Borussia zicht met de allerbeste ploegen in Europa meten. Zij zijn in elke wedstrijd wel goed voor het creëren van 4 of 5 kansen, maar soms ontbreekt het de ploeg wel aan efficiëntie. Haaland zorgt er op zijn eentje voorlopig voor dat Dortmund in elke wedstrijd weet te scoren", legt hij uit.

Meunier maakt progressie

De drie Belgen kenden al de nodige problemen dit seizoen. "Thorgan Hazard startte al op de flank en begon goed aan het seizoen, maar een hamstringblessure goeide roet in het eten. Hij is nog maar net terug uit blessure en daardoor is de kans groot dat hij nog op de bank begint in Brugge, maar een invalbeurt is zeker niet uitgesloten."


Meunier werd aangetrokken als een grote aanwinst, maar kreeg al veel kritiek. "Hij startte niet al te best aan het seizoen. Meunier ging defensief een aantal keren in de fout en aanvallend kwam hij te weinig uit de verf. Maar de laatste 2,3 wedstrijden haalde hij een goed niveau en zijn vormcurve gaat de hoogte in. Hij speelde bijna elke wedstrijd en zal woensdag in Brugge ook spelen."

Witsel startte dan weer een aantal keren op de bank, vooral om rust te krijgen. "Witsel doet wat Favre van hem vraagt, maar de laatste wedstrijden speelde hij te vaak breed en speelde hij toch wel iets te sober. Ik denk dat hij zich iets meer mag laten gelden en wat risico mag nemen, in plaats van altijd de veilige oplossing te zoeken. Afgelopen weekend kreeg hij nog rust tegen Bielefeld, maar hij zal tegen Club starten."

LEES OOK: Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Zal Dortmund gaan winnen bij Club?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

16
16
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

35
35
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

22
22
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

180
180
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

103
103
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

360
360
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

149
149
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

183
183
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

410
410
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

651
651
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

295
295
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

630
630
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

358
358
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

565
565
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

517
517
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

415
415
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

566
566
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

151
151
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

323
323
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws