'Club NXT lijkt dan toch geen sanctie te moeten vrezen voor opstellen Badji'

door
'Club NXT lijkt dan toch geen sanctie te moeten vrezen voor opstellen Badji'

Club NXT lijkt een maatje te klein te zijn voor de tegenstand in 1B, want de Brugse jonkies hebben na acht gespeelde matchen nog altijd niet gewonnen. Ook zondag verloren ze weer, want een fel gehavend RWDM kwam met 0-2 winnen op Daknam. Die nederlaag kan straks misschien nog eens zwaar oplopen.

VTM-journalist Jarno Bertho wijst er immers op dat Club NXT in de fout gegaan is met Youssouph Badji. De Senegalese spits stond zondag in de basis bij Club NXT, maar was eigenlijk niet speelgerechtigd. Volgens de regels van de Pro League mag een speler immers niet meer aantreden in 1B als hij minstens vijf basisplaatsen in 1A verzameld heeft.

Badji stond dit seizoen al zeven keer aan de aftrap bij Club in de Jupiler Pro League en dus mocht hij eigenlijk niet meer aantreden in 1B. Als RWDM zou besluiten om klacht in te dienen, dan kan de 0-2 nog omgezet worden in een forfaitnederlaag.

UPDATE 23u
Bertho heeft intussen zijn claim alweer ingetrokken, want Club NXT lijkt dan toch niet in de fout gegaan te zijn met het opstellen van Badji. Het bondsreglement stelt immers wel dat spelers inderdaad niet ingeschreven mogen worden voor 1B als ze meer dan vijf basisplaatsen in 1A verzameld hebben, maar dat was voor Badji uiteraard nog niet het geval toen de competitie begon. Het volgende controlemoment voor de spelerslijst is pas op 2 februari, dus tot dan zal de Senegalees nog gewoon mogen meedoen bij Club NXT.


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

Had dit duidelijker uitgelegd kunnen worden?

Meest recent

'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

1
1
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

69
69
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

22
22
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

58
58
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

28
28
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

31
31
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

51
51
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

209
209
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

354
354
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

194
194
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

133
133
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

587
587
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

864
864
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

71
71
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

306
306
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

574
574
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

106
106
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

574
574
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

671
671
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

371
371
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

620
620
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

472
472
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

261
261

Meer sportnieuws