'Club NXT lijkt dan toch geen sanctie te moeten vrezen voor opstellen Badji'

door
'Club NXT lijkt dan toch geen sanctie te moeten vrezen voor opstellen Badji'

Club NXT lijkt een maatje te klein te zijn voor de tegenstand in 1B, want de Brugse jonkies hebben na acht gespeelde matchen nog altijd niet gewonnen. Ook zondag verloren ze weer, want een fel gehavend RWDM kwam met 0-2 winnen op Daknam. Die nederlaag kan straks misschien nog eens zwaar oplopen.

VTM-journalist Jarno Bertho wijst er immers op dat Club NXT in de fout gegaan is met Youssouph Badji. De Senegalese spits stond zondag in de basis bij Club NXT, maar was eigenlijk niet speelgerechtigd. Volgens de regels van de Pro League mag een speler immers niet meer aantreden in 1B als hij minstens vijf basisplaatsen in 1A verzameld heeft.

Badji stond dit seizoen al zeven keer aan de aftrap bij Club in de Jupiler Pro League en dus mocht hij eigenlijk niet meer aantreden in 1B. Als RWDM zou besluiten om klacht in te dienen, dan kan de 0-2 nog omgezet worden in een forfaitnederlaag.

UPDATE 23u
Bertho heeft intussen zijn claim alweer ingetrokken, want Club NXT lijkt dan toch niet in de fout gegaan te zijn met het opstellen van Badji. Het bondsreglement stelt immers wel dat spelers inderdaad niet ingeschreven mogen worden voor 1B als ze meer dan vijf basisplaatsen in 1A verzameld hebben, maar dat was voor Badji uiteraard nog niet het geval toen de competitie begon. Het volgende controlemoment voor de spelerslijst is pas op 2 februari, dus tot dan zal de Senegalees nog gewoon mogen meedoen bij Club NXT.


LEES OOK: 'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Had dit duidelijker uitgelegd kunnen worden?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: 'Raman terug naar AA Gent?'

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

22
22
Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

49
49
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

300
300
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

183
183
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

101
101
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

31
31
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

36
36
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

135
135
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

138
138
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

452
452
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

106
106
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

196
196
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

42
42
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

144
144
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

146
146
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

344
344
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

145
145
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

96
96
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

399
399
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

156
156
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

172
172
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

351
351
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

485
485
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

157
157

Meer sportnieuws