Sterk Malinwa realiseert straffe comeback op Jan Breydel

414 stemmen
Sterk Malinwa realiseert straffe comeback op Jan Breydel

Na een sterke wedstrijd heeft KV Mechelen meer dan verdiend een punt meegepakt op het veld van Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken was in grote delen van de wedstrijd minstens de evenknie van de landskampioen maar moest uiteindelijk wel een 2-0 achterstand rechtzetten.

Club Brugge pakte een vier op zes in de Champions League en wou die goede prestaties vandaag graag een vervolg geven in de eigen competitie. Vorig weekend verloor Blauw-Zwart, na de zege op Zenit, nog verrassend van OHL. Coach Clement koos voor onder meer Lang en Mechele in zijn basiself. Bij tegenstander KV Mechelen waren er nog een aantal spelers onbeschikbaar wegens een besmetting met het corona virus, hierdoor kregen Walsh en Steven Defour een basisplaats, meteen het debuut voor allebei.
Club krijgt hulp van de ref, een vleugje genie en een blunder van Bijker
Malinwa hield prima stand in de openingsminuten en zorgde zelfs voor het eerste gevaar na tien minuten spelen, De Camargo kopte maar te zwak om Mignolet het leven zuur te maken. Een paar minuten later kreeg Club een (onterechte) vrije trap op de rand van de zestien meter. Vormer krulde de bal heerlijk in de winkelhaak, 1-0 voor Club. Enorm zuur voor KV Mechelen, aangezien Vanlerberghe geen overtreding maakte op Krmencik. De bezoekers reageerden halfweg de eerste periode met een lage schuiver van Storm die in de handen van Mignolet verdween. Op het halfuur was het aan de overzijde wel raak: Vanaken vond na een blunder van Bijker de vrijstaande Lang en die schoot gemakkelijk raak: 2-0. Vijf minuten later kreeg Hairemans na een assist van Storm de kans op de aansluitingstreffer, van dichtbij vond hij een goede thuisdoelman op zijn weg. Geel-Rood kreeg zijn verdiende goal toch: Mrabti zette strak voor en Igor De Camargo pakte uit met een prachtig technisch hoogstandje door de bal met een hakje voorbij een kansloze Mignolet te verwerken: 2-1. KV Mechelen kwam via Storm nog dicht bij de gelijkmaker maar uiteindelijk kon het na een sterke slotfase nog hoop koesteren op een goed resultaat.

Vormer maakte er met een heerlijke vrije trap 1-0 van, weliswaar na een vermeende fout.
Sterk Malinwa maakt knappe comeback
Na de rust kwam KV Mechelen meteen opnieuw gevaarlijk opzetten en Mrabti schoot een prima kans voorlangs. Malinwa verdiende stilaan de gelijkmaker maar kreeg die voorlopig niet. Iets voor het uur haalde Mignolet een lage schuiver van Storm uit de benedenhoek en een minuut later vergat De Camargo om de trekker over te halen. Op tien minuten van het einde kreeg de ploeg van Wouter Vrancken zijn verdiende gelijkmaker: Storm legde na een prima cross terug op Schoofs en die moest maar binnen koppen: 2-2. De bezoekers hielden ook nadien knap stand en pakken zo een hoopgevend punt mee uit Jan Breydel. Club toonde vandaag een gebrek aan scherpte en wint zo opnieuw niet na een Europese confrontatie.
Scoreverloop:
1-0 (13') Vormer, 2-0 (28') Lang, 2-1 (42') De Camargo, 2-2 (81') Schoofs

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Verdiende KV Mechelen zelfs meer?

Meest recent

Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

9
9
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

13
13
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

9
9
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

63
63
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

87
87
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

19
19
'Rode Duivels nemen bijzondere maatregelen voor Egypte'

De start van het WK van de Rode Duivels komt stilaan zeer dichtbij. Maandag begint ook voor hen het ...

74
74
'Leko baalt: ook leegloop in staf Club Brugge'

Club Brugge gaat een zeer bewogen zomer tegemoet. Nadat het dit seizoen kampioen werd en weer de ...

258
258
'Cercle verrast en haalt ex-speler Union terug naar JPL'

Cercle Brugge beleefde alweer een moeilijk seizoen, maar verzekerde in de Relegation Play-Off alsnog ...

237
237
'AA Gent wil transferslag slaan in Duitsland'

AA Gent pakte dit seizoen op de valreep nog een Europees ticket, maar dat betekent wel dat ze deze ...

158
158
'Lewandowski krijgt Belgische spitsbroeder na straffe transfer'

Het wereldkampioenschap moet hij vanuit de zetel volgen. Toch zou Robert Lewandowski wel eens snel ...

55
55
Rik Verheye verrast iedereen met opmerkelijke liefdesbom

Na een woelige periode, waarin zijn naam maandenlang onderwerp van gesprek bleef, lijkt het leven ...

53
53
The Last Dance: na WK afscheid van vier Rode Duivels?

Thibaut Courtois windt er geen doekjes om. De doelman liet deze week verstaan dat hij na het WK 2026 ...

119
119
Recordtransfer Tzolis op koers: insider heeft cruciaal nieuws

Met een geweldige campagne in de Play-Offs loodste Christos Tzolis Club Brugge naar zijn 20ste ...

247
247
Collectieve ergernis op WK: "Hopelijk trekt FIFA het niet door"

Het wereldkampioenschap draait stilaan op toerental. Zaterdagavond en zondagnacht/ochtend staan ...

182
182
"Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

81
81
Miljoenen views: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

63
63
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

76
76
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

618
618
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

672
672
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

145
145
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

449
449
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

196
196
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

304
304
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

259
259

Meer sportnieuws