Sterk Malinwa realiseert straffe comeback op Jan Breydel

door
Sterk Malinwa realiseert straffe comeback op Jan Breydel

Na een sterke wedstrijd heeft KV Mechelen meer dan verdiend een punt meegepakt op het veld van Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken was in grote delen van de wedstrijd minstens de evenknie van de landskampioen maar moest uiteindelijk wel een 2-0 achterstand rechtzetten.

Club Brugge pakte een vier op zes in de Champions League en wou die goede prestaties vandaag graag een vervolg geven in de eigen competitie. Vorig weekend verloor Blauw-Zwart, na de zege op Zenit, nog verrassend van OHL. Coach Clement koos voor onder meer Lang en Mechele in zijn basiself. Bij tegenstander KV Mechelen waren er nog een aantal spelers onbeschikbaar wegens een besmetting met het corona virus, hierdoor kregen Walsh en Steven Defour een basisplaats, meteen het debuut voor allebei.
Club krijgt hulp van de ref, een vleugje genie en een blunder van Bijker
Malinwa hield prima stand in de openingsminuten en zorgde zelfs voor het eerste gevaar na tien minuten spelen, De Camargo kopte maar te zwak om Mignolet het leven zuur te maken. Een paar minuten later kreeg Club een (onterechte) vrije trap op de rand van de zestien meter. Vormer krulde de bal heerlijk in de winkelhaak, 1-0 voor Club. Enorm zuur voor KV Mechelen, aangezien Vanlerberghe geen overtreding maakte op Krmencik. De bezoekers reageerden halfweg de eerste periode met een lage schuiver van Storm die in de handen van Mignolet verdween. Op het halfuur was het aan de overzijde wel raak: Vanaken vond na een blunder van Bijker de vrijstaande Lang en die schoot gemakkelijk raak: 2-0. Vijf minuten later kreeg Hairemans na een assist van Storm de kans op de aansluitingstreffer, van dichtbij vond hij een goede thuisdoelman op zijn weg. Geel-Rood kreeg zijn verdiende goal toch: Mrabti zette strak voor en Igor De Camargo pakte uit met een prachtig technisch hoogstandje door de bal met een hakje voorbij een kansloze Mignolet te verwerken: 2-1. KV Mechelen kwam via Storm nog dicht bij de gelijkmaker maar uiteindelijk kon het na een sterke slotfase nog hoop koesteren op een goed resultaat.

Vormer maakte er met een heerlijke vrije trap 1-0 van, weliswaar na een vermeende fout.
Sterk Malinwa maakt knappe comeback
Na de rust kwam KV Mechelen meteen opnieuw gevaarlijk opzetten en Mrabti schoot een prima kans voorlangs. Malinwa verdiende stilaan de gelijkmaker maar kreeg die voorlopig niet. Iets voor het uur haalde Mignolet een lage schuiver van Storm uit de benedenhoek en een minuut later vergat De Camargo om de trekker over te halen. Op tien minuten van het einde kreeg de ploeg van Wouter Vrancken zijn verdiende gelijkmaker: Storm legde na een prima cross terug op Schoofs en die moest maar binnen koppen: 2-2. De bezoekers hielden ook nadien knap stand en pakken zo een hoopgevend punt mee uit Jan Breydel. Club toonde vandaag een gebrek aan scherpte en wint zo opnieuw niet na een Europese confrontatie.
Scoreverloop:
1-0 (13') Vormer, 2-0 (28') Lang, 2-1 (42') De Camargo, 2-2 (81') Schoofs

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

Verdiende KV Mechelen zelfs meer?

Meest recent

Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

53
53
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

72
72
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

759
759
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

41
41
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

98
98
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

99
99
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

208
208
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

67
67
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

49
49
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

475
475
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

102
102
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

341
341
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

545
545
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

305
305
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

356
356
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

367
367
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

75
75
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

442
442
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

78
78
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

76
76
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

95
95
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

262
262
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

257
257
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

463
463
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92

Meer sportnieuws