Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

87 stemmen
Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

Na ongeveer een maand zonder zege (mede door de interlandbreak en een uitgestelde wedstrijd) heeft Charleroi eindelijk opnieuw aangeknoopt met de zege. In eigen huis nam het na de rust afstand van Cercle Brugge en zo rukken Belhocine en co weer op richting de koppositie.

Charleroi was ondertussen al bijna een maand zegeloos nadat het eind september gelijk speelde tegen Moeskroen en nadien verloor van Standard en Racing Genk. Door de interlandbreak en de uitgestelde wedstrijd tegen Waasland-Beveren hoopten de Karolo's vanavond weer aan te knopen met de overwinning. Ook tegenstander Cercle Brugge zag zijn wedstrijd vorig weekend uitgesteld worden door het corona virus. Bij de thuisploeg kreeg Berahino weer de voorkeur boven Nicholson.
Wedstrijd mist een ferme portie peper en zout
De wedstrijd begon evenwichtig in het Stade du Pays de Charleroi. Na goed tien minuten spelen kregen de bezoekers de eerste prima kans via Ugbo, hij mocht alleen op Penneteau afgaan maar zijn lobje was te zwak om de Franse doelman te verontrusten. Charleroi had het niet onder de markt met Cercle Brugge en kwam voorlopig niet tot kansen. Op het halfuur was er toch een mogelijkheid voor het team van Belhocine: Gholizadeh haalde van ver uit maar Warleson was bij de pinken. Het inspireerde de thuisploeg wel tot wat meer dadendrang, een paar minuten later besloot Kayembe over. Op slag van rust kreeg kapitein Dessoleil nog een grote kans op de 1-0 maar hij kon net niet bij een prima aangesneden vrije trap. Halfweg stond het nog 0-0.

Veel strijd maar weinig echte kansen in een matige eerste helft.
Sterk eerste kwartier helpt Charleroi aan zege
Beide ploegen kregen hun kansen aan het begin van de tweede helft maar het was Charleroi dat na een minuut of zeven in de tweede periode de 1-0 maakte. Gholizadeh mocht diep doordringen in de zestien meter en verraste Warleson vervolgens in zijn korte hoek. De Karolo's waren plots volledig wakker en amper vijf minuten later scoorde Berahino al de 2-0 nadat een schot van Morioka eerst tot twee maal toe de lat raakte. Cercle Brugge gaf niet thuis na de dubbele achterstand en kwam niet veel verder dan een flauw schot van Kanouté dat meters naast vloog. Op tien minuten van het einde kwam invaller Nicholson dicht bij de definitieve beslissing, deze keer had Warleson zijn hoek echter wel goed verkleind. Het was slechts uitstel van executie voor de Vereniging want een paar tellen later kreeg Nicholson gelukkig de bal in de zestien meter en hij trof eenvoudig raak: 3-0. De Karolo's hielden nadien eenvoudig stand en pakken zo opnieuw de leiding in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (53') Gholizadeh, 2-0 (58') Berahino, 3-0 (82') Nicholson

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Is dit Charleroi een kandidaat-kampioen?

Meest recent

Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

15
15
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

7
7
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

59
59
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

70
70
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

361
361
'Anderlecht stelt belangrijke voorwaarde voor transfer'

Bij Anderlecht lijken de postjes voor volgend seizoen stilaan ingevuld te worden. Met Vitor Bruno ...

165
165
'Transfers Raskin en Lukebakio komen op gang'

Ze zullen op dit moment natuurlijk vooral bezig zijn met de levensbelangrijke slotwedstrijd tegen ...

54
54
Genk baalt: groot talent vertrekt naar Spanje

KRC Genk eindigde het seizoen op de valreep zonder Europees ticket, nadat het in de barrages na ...

148
148
Antwerp stelt nieuwe uitshirt voor met verrassende gast

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen een tegenvaller, want ze kampeerden lange tijd onderin het ...

85
85
Verrassende Belg versiert transfer naar Hajduk Split

Af en toe passeren er zeer verrassende transfers de revue. Zo strijkt er bijvoorbeeld nu plots een ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Club nadert topdoelman, blijft De Cat toch?'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

343
343
Charlie Hebdo zet WK op stelten met cartoon Deschamps

De Franse nationale ploeg zal de laatste groepsmatch tegen Noorwegen afwerken zonder bondscoach ...

72
72
Amadou Onana gaat op WK vol voor opvallende nieuwe carrière

Amadou Onana is een veelbesproken figuur zowel op als naast het veld. De middenvelder houdt zich ...

36
36
‘Vitor Bruno toont meteen harde hand bij Anderlecht’

RSC Anderlecht heeft met Vitor Bruno een nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De Portugees is de ...

558
558
'Club helemaal overtuigd en all-in voor knaltransfer'

Club Brugge wacht voorlopig nog altijd op zijn eerste zomeraanwinst, want door het WK lijkt hun ...

603
603
AA Gent jubelt: toptalent zet handtekening

AA Gent is woensdag ook begonnen aan zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Buffalo's hebben ...

104
104
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

194
194
Charleroi haalt derde zomeraanwinst binnen

De zomermercato komt voor alsmaar meer Belgische clubs helemaal op gang. Nu de voorbereiding bij de ...

18
18
Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Anderlecht stelde deze week eindelijk zijn nieuwe trainer voor. De keuze viel daarbij op een zeer ...

285
285
Ex-trainer rekent af met Courtois en beoordeelt Penders

Op zijn 34ste is Thibaut Courtois mogelijk bezig aan zijn laatste weken als Rode Duivel, want de ...

185
185
FIFA legt zware schorsing op na horrortackle die been brak

Het WK kende tot dusver al de nodige hoogtepunten, maar ook enkele dieptepunten. Soms vielen die ook ...

107
107
'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

KVC Westerlo gaat de nodige sterkhouders verkopen deze mercato, maar er zal ook nog kwaliteit ...

175
175
Kompany gecharmeerd: "Bayern haalt hem nu niet weg bij RSCA"

Bayern München gaat weldra Ismail Saibari voorstellen als nieuwe speler. Hij is niet de enige ...

337
337
Albert scherp voor twee Duivels: "Zijn over hun top"

België moet flink aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. De volgende ronde moét gehaald worden, ...

311
311
Broos schrijft geschiedenis: "Een van mooiste momenten ooit"

Hugo Broos is voor eeuwig en altijd een held in Zuid-Afrika. Hij loodste hen naar de volgende ronde ...

121
121

Meer sportnieuws