Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

door
Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

Na ongeveer een maand zonder zege (mede door de interlandbreak en een uitgestelde wedstrijd) heeft Charleroi eindelijk opnieuw aangeknoopt met de zege. In eigen huis nam het na de rust afstand van Cercle Brugge en zo rukken Belhocine en co weer op richting de koppositie.

Charleroi was ondertussen al bijna een maand zegeloos nadat het eind september gelijk speelde tegen Moeskroen en nadien verloor van Standard en Racing Genk. Door de interlandbreak en de uitgestelde wedstrijd tegen Waasland-Beveren hoopten de Karolo's vanavond weer aan te knopen met de overwinning. Ook tegenstander Cercle Brugge zag zijn wedstrijd vorig weekend uitgesteld worden door het corona virus. Bij de thuisploeg kreeg Berahino weer de voorkeur boven Nicholson.
Wedstrijd mist een ferme portie peper en zout
De wedstrijd begon evenwichtig in het Stade du Pays de Charleroi. Na goed tien minuten spelen kregen de bezoekers de eerste prima kans via Ugbo, hij mocht alleen op Penneteau afgaan maar zijn lobje was te zwak om de Franse doelman te verontrusten. Charleroi had het niet onder de markt met Cercle Brugge en kwam voorlopig niet tot kansen. Op het halfuur was er toch een mogelijkheid voor het team van Belhocine: Gholizadeh haalde van ver uit maar Warleson was bij de pinken. Het inspireerde de thuisploeg wel tot wat meer dadendrang, een paar minuten later besloot Kayembe over. Op slag van rust kreeg kapitein Dessoleil nog een grote kans op de 1-0 maar hij kon net niet bij een prima aangesneden vrije trap. Halfweg stond het nog 0-0.

Veel strijd maar weinig echte kansen in een matige eerste helft.
Sterk eerste kwartier helpt Charleroi aan zege
Beide ploegen kregen hun kansen aan het begin van de tweede helft maar het was Charleroi dat na een minuut of zeven in de tweede periode de 1-0 maakte. Gholizadeh mocht diep doordringen in de zestien meter en verraste Warleson vervolgens in zijn korte hoek. De Karolo's waren plots volledig wakker en amper vijf minuten later scoorde Berahino al de 2-0 nadat een schot van Morioka eerst tot twee maal toe de lat raakte. Cercle Brugge gaf niet thuis na de dubbele achterstand en kwam niet veel verder dan een flauw schot van Kanouté dat meters naast vloog. Op tien minuten van het einde kwam invaller Nicholson dicht bij de definitieve beslissing, deze keer had Warleson zijn hoek echter wel goed verkleind. Het was slechts uitstel van executie voor de Vereniging want een paar tellen later kreeg Nicholson gelukkig de bal in de zestien meter en hij trof eenvoudig raak: 3-0. De Karolo's hielden nadien eenvoudig stand en pakken zo opnieuw de leiding in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (53') Gholizadeh, 2-0 (58') Berahino, 3-0 (82') Nicholson

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Is dit Charleroi een kandidaat-kampioen?

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

10
10
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

47
47
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

46
46
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

31
31
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

79
79
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

110
110
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

183
183
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

69
69
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

409
409
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

123
123
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

145
145
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

281
281
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

131
131
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

130
130
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

68
68
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

107
107
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

312
312
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

235
235
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

158
158
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

129
129
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

166
166
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

250
250
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

35
35
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

174
174
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws