Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

87 stemmen
Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

Na ongeveer een maand zonder zege (mede door de interlandbreak en een uitgestelde wedstrijd) heeft Charleroi eindelijk opnieuw aangeknoopt met de zege. In eigen huis nam het na de rust afstand van Cercle Brugge en zo rukken Belhocine en co weer op richting de koppositie.

Charleroi was ondertussen al bijna een maand zegeloos nadat het eind september gelijk speelde tegen Moeskroen en nadien verloor van Standard en Racing Genk. Door de interlandbreak en de uitgestelde wedstrijd tegen Waasland-Beveren hoopten de Karolo's vanavond weer aan te knopen met de overwinning. Ook tegenstander Cercle Brugge zag zijn wedstrijd vorig weekend uitgesteld worden door het corona virus. Bij de thuisploeg kreeg Berahino weer de voorkeur boven Nicholson.
Wedstrijd mist een ferme portie peper en zout
De wedstrijd begon evenwichtig in het Stade du Pays de Charleroi. Na goed tien minuten spelen kregen de bezoekers de eerste prima kans via Ugbo, hij mocht alleen op Penneteau afgaan maar zijn lobje was te zwak om de Franse doelman te verontrusten. Charleroi had het niet onder de markt met Cercle Brugge en kwam voorlopig niet tot kansen. Op het halfuur was er toch een mogelijkheid voor het team van Belhocine: Gholizadeh haalde van ver uit maar Warleson was bij de pinken. Het inspireerde de thuisploeg wel tot wat meer dadendrang, een paar minuten later besloot Kayembe over. Op slag van rust kreeg kapitein Dessoleil nog een grote kans op de 1-0 maar hij kon net niet bij een prima aangesneden vrije trap. Halfweg stond het nog 0-0.

Veel strijd maar weinig echte kansen in een matige eerste helft.
Sterk eerste kwartier helpt Charleroi aan zege
Beide ploegen kregen hun kansen aan het begin van de tweede helft maar het was Charleroi dat na een minuut of zeven in de tweede periode de 1-0 maakte. Gholizadeh mocht diep doordringen in de zestien meter en verraste Warleson vervolgens in zijn korte hoek. De Karolo's waren plots volledig wakker en amper vijf minuten later scoorde Berahino al de 2-0 nadat een schot van Morioka eerst tot twee maal toe de lat raakte. Cercle Brugge gaf niet thuis na de dubbele achterstand en kwam niet veel verder dan een flauw schot van Kanouté dat meters naast vloog. Op tien minuten van het einde kwam invaller Nicholson dicht bij de definitieve beslissing, deze keer had Warleson zijn hoek echter wel goed verkleind. Het was slechts uitstel van executie voor de Vereniging want een paar tellen later kreeg Nicholson gelukkig de bal in de zestien meter en hij trof eenvoudig raak: 3-0. De Karolo's hielden nadien eenvoudig stand en pakken zo opnieuw de leiding in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (53') Gholizadeh, 2-0 (58') Berahino, 3-0 (82') Nicholson

LEES OOK: Meteen grote zorgen Cercle na Standard: achilleshiel bloot

Is dit Charleroi een kandidaat-kampioen?

Meest recent

Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

3
3
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

123
123
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

50
50
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

9
9
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

58
58
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

218
218
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

146
146
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

41
41
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

86
86
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

225
225
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

83
83
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

469
469
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

348
348
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

149
149
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

185
185
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

577
577
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

419
419
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

126
126
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

348
348
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

235
235
Thorup ziet één groot lichtpunt bij KRC Genk

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn elan van vorig seizoen. Matig. De Limburgers verloren met 2-1 ...

285
285
'Hasi shopt bij KRC Genk, géén succes bij STVV'

Het is duidelijk dat er een bepaald netwerk bij Amed SK aanwezig is dat ook in België zaken ...

175
175
Stijnen spreekt klare taal over ambities Patro Eisden

Stijn Stijnen en Wouter Corstjes zijn de twee sterke mannen bij Patro Eisden. De club zette de ...

99
99
'Blunder van Renard en Borguet levert RSCA alsnog geld op'

Bij RSC Anderlecht was de passage van Tim Borguet en Olivier Renard als sportieve bazen een grote ...

568
568
Degryse scherp voor topclub: "Géén winnaars"

De Belgische topclubs begonnen goed aan het seizoen. Bijna allemaal wisten ze hun openingswedstrijd ...

475
475

Meer sportnieuws