Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

87
Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

Na ongeveer een maand zonder zege (mede door de interlandbreak en een uitgestelde wedstrijd) heeft Charleroi eindelijk opnieuw aangeknoopt met de zege. In eigen huis nam het na de rust afstand van Cercle Brugge en zo rukken Belhocine en co weer op richting de koppositie.

Charleroi was ondertussen al bijna een maand zegeloos nadat het eind september gelijk speelde tegen Moeskroen en nadien verloor van Standard en Racing Genk. Door de interlandbreak en de uitgestelde wedstrijd tegen Waasland-Beveren hoopten de Karolo's vanavond weer aan te knopen met de overwinning. Ook tegenstander Cercle Brugge zag zijn wedstrijd vorig weekend uitgesteld worden door het corona virus. Bij de thuisploeg kreeg Berahino weer de voorkeur boven Nicholson.
Wedstrijd mist een ferme portie peper en zout
De wedstrijd begon evenwichtig in het Stade du Pays de Charleroi. Na goed tien minuten spelen kregen de bezoekers de eerste prima kans via Ugbo, hij mocht alleen op Penneteau afgaan maar zijn lobje was te zwak om de Franse doelman te verontrusten. Charleroi had het niet onder de markt met Cercle Brugge en kwam voorlopig niet tot kansen. Op het halfuur was er toch een mogelijkheid voor het team van Belhocine: Gholizadeh haalde van ver uit maar Warleson was bij de pinken. Het inspireerde de thuisploeg wel tot wat meer dadendrang, een paar minuten later besloot Kayembe over. Op slag van rust kreeg kapitein Dessoleil nog een grote kans op de 1-0 maar hij kon net niet bij een prima aangesneden vrije trap. Halfweg stond het nog 0-0.

Veel strijd maar weinig echte kansen in een matige eerste helft.
Sterk eerste kwartier helpt Charleroi aan zege
Beide ploegen kregen hun kansen aan het begin van de tweede helft maar het was Charleroi dat na een minuut of zeven in de tweede periode de 1-0 maakte. Gholizadeh mocht diep doordringen in de zestien meter en verraste Warleson vervolgens in zijn korte hoek. De Karolo's waren plots volledig wakker en amper vijf minuten later scoorde Berahino al de 2-0 nadat een schot van Morioka eerst tot twee maal toe de lat raakte. Cercle Brugge gaf niet thuis na de dubbele achterstand en kwam niet veel verder dan een flauw schot van Kanouté dat meters naast vloog. Op tien minuten van het einde kwam invaller Nicholson dicht bij de definitieve beslissing, deze keer had Warleson zijn hoek echter wel goed verkleind. Het was slechts uitstel van executie voor de Vereniging want een paar tellen later kreeg Nicholson gelukkig de bal in de zestien meter en hij trof eenvoudig raak: 3-0. De Karolo's hielden nadien eenvoudig stand en pakken zo opnieuw de leiding in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (53') Gholizadeh, 2-0 (58') Berahino, 3-0 (82') Nicholson

LEES OOK: Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Is dit Charleroi een kandidaat-kampioen?

Meest recent

Pittige waarschuwing Anderlecht: "Dan gaan ze eraan"

RSC Anderlecht staat voor een drukke week. De Brusselaars zakken eerstdaags naar Kroatië af ...

1
1
Noodlot treft Openda: Olympique Lyon hekelt arbitrage

Loïs Openda is na zijn huurtransfer naar Olympique Lyon weer boven water komen drijven. De ...

5
5
Club Brugge met óf zonder Forbs? Leko geeft verse update

Club Brugge is maandagnamiddag afgereisd naar Milaan, waar een dag later de degens wordt gekruisd ...

56
56
Liverpool ziet rood na Doku-show: Carragher ontploft

Jeremy Doku had amper een halfuur nodig om Anfield stil te krijgen. Toch gaat het in Liverpool ...

55
55
Lardot geeft eerlijk toe: grove VAR-blunder op speeldag 8

Sporting Charleroi blijft zijn goede seizoensstart bevestigen en pakte zondagmiddag ook de volle ...

129
129
Pro League dropt bommetje: drastische verandering Croky Cup

Deze week worden de 1/16de finales van de Croky Cup afgewerkt, zowaar in het weekend. Het is ...

203
203
Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

191
191
Club Brugge bouwt reputatie op: Inter-coach steekt loftrompet af

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

130
130
De Bruyne heerst bij België: Napoli-preses grijpt persoonlijk in

Kevin De Bruyne was zaterdag de grote man bij SSC Napoli. Met twee doelpunten leidde de Rode Duivel ...

230
230
Penaltyfase Waalse clash zindert na: Euvrard onthult reactie ref

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

227
227
Fredberg ving bot bij Anderlecht, net als Union SG

Waar zou Théo Leoni vandaag voetballen als hij niet voor Stade Reims had gekozen? De ...

164
164
"Ik kon het niet": Alderweireld breekt harten over het kanaal

Toby Alderweireld maakte dit weekend indruk als analist bij Match of the Day, maar ook naast het ...

36
36
Zeldzame blunder van Union? Serie A ontdekt verrassende Belg

Union SG liet afgelopen zomer veel spelers vertrekken, maar één van hen werd toch naar ...

63
63
Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

137
137
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

266
266
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

45
45
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

132
132
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

355
355
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

242
242
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

277
277
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

213
213
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

139
139
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

182
182
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

77
77
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

382
382

Meer sportnieuws