Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

87 stemmen
Charleroi duwt zegeloze maand in de vergeethoek en pakt koppositie

Na ongeveer een maand zonder zege (mede door de interlandbreak en een uitgestelde wedstrijd) heeft Charleroi eindelijk opnieuw aangeknoopt met de zege. In eigen huis nam het na de rust afstand van Cercle Brugge en zo rukken Belhocine en co weer op richting de koppositie.

Charleroi was ondertussen al bijna een maand zegeloos nadat het eind september gelijk speelde tegen Moeskroen en nadien verloor van Standard en Racing Genk. Door de interlandbreak en de uitgestelde wedstrijd tegen Waasland-Beveren hoopten de Karolo's vanavond weer aan te knopen met de overwinning. Ook tegenstander Cercle Brugge zag zijn wedstrijd vorig weekend uitgesteld worden door het corona virus. Bij de thuisploeg kreeg Berahino weer de voorkeur boven Nicholson.
Wedstrijd mist een ferme portie peper en zout
De wedstrijd begon evenwichtig in het Stade du Pays de Charleroi. Na goed tien minuten spelen kregen de bezoekers de eerste prima kans via Ugbo, hij mocht alleen op Penneteau afgaan maar zijn lobje was te zwak om de Franse doelman te verontrusten. Charleroi had het niet onder de markt met Cercle Brugge en kwam voorlopig niet tot kansen. Op het halfuur was er toch een mogelijkheid voor het team van Belhocine: Gholizadeh haalde van ver uit maar Warleson was bij de pinken. Het inspireerde de thuisploeg wel tot wat meer dadendrang, een paar minuten later besloot Kayembe over. Op slag van rust kreeg kapitein Dessoleil nog een grote kans op de 1-0 maar hij kon net niet bij een prima aangesneden vrije trap. Halfweg stond het nog 0-0.

Veel strijd maar weinig echte kansen in een matige eerste helft.
Sterk eerste kwartier helpt Charleroi aan zege
Beide ploegen kregen hun kansen aan het begin van de tweede helft maar het was Charleroi dat na een minuut of zeven in de tweede periode de 1-0 maakte. Gholizadeh mocht diep doordringen in de zestien meter en verraste Warleson vervolgens in zijn korte hoek. De Karolo's waren plots volledig wakker en amper vijf minuten later scoorde Berahino al de 2-0 nadat een schot van Morioka eerst tot twee maal toe de lat raakte. Cercle Brugge gaf niet thuis na de dubbele achterstand en kwam niet veel verder dan een flauw schot van Kanouté dat meters naast vloog. Op tien minuten van het einde kwam invaller Nicholson dicht bij de definitieve beslissing, deze keer had Warleson zijn hoek echter wel goed verkleind. Het was slechts uitstel van executie voor de Vereniging want een paar tellen later kreeg Nicholson gelukkig de bal in de zestien meter en hij trof eenvoudig raak: 3-0. De Karolo's hielden nadien eenvoudig stand en pakken zo opnieuw de leiding in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (53') Gholizadeh, 2-0 (58') Berahino, 3-0 (82') Nicholson

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Is dit Charleroi een kandidaat-kampioen?

Meest recent

‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

49
49
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

16
16
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

66
66
Sporting Hasselt slaat zeer fraaie Belgische dubbelslag

Het wordt komend seizoen in de Challenger Pro League uitkijken naar welke meerwaarde Sporting ...

42
42
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

45
45
'Man City haalt keihard uit met deal van 135 miljoen'

Bij Manchester City beginnen ze deze zomer aan een nieuw tijdperk na het vertrek van Pep Guardiola. ...

29
29
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

22
22
Rode Duivels krijgen zware uppercut vlak voor groepsfinale

De Rode Duivels staan voor hun groepsfinale al met de rug tegen de muur. En vlak voor de beslissende ...

281
281
'KV Mechelen laat goalgetter rijpen, nieuwe keeper Westerlo'

Nu de meeste eersteklassers weer begonnen zijn aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, willen ze ...

30
30
De Cat en Lukaku bij Anderlecht? Dit zegt Vitor Bruno

Na alweer een tegenvallend seizoen hoopt Anderlecht straks eindelijk weer de aansluiting te maken ...

149
149
Mechele benoemt Duivels probleem: "Dat was wake-upcall"

Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd zijn de Rode Duivels aan zet in hun laatste groepswedstrijd op ...

65
65
'Union krijgt zeer pikante vraagprijs te horen'

Union was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

51
51
Club Brugge ruikt dubbele stuntdeal na plotse wending

Club Brugge staat op het punt om te verrassen op de transfermarkt. Er ligt een dubbele stunt op ...

309
309
'Shoppinglijstje Sibierski uitgebreid na forse domper'

Bij Anderlecht lijken ze eindelijk klaar om helemaal aan hun zomermercato te beginnen. Met Vitor ...

402
402
Doku, Lukaku, Vanaken: Garcia brengt verrassende update

Zaterdagochtend staan de Rode Duivels voor hun match van de waarheid op dit WK. Tegen Nieuw-Zeeland ...

447
447
Oranje boekt weer vlotte zege, Japan en Zweden ook door

In de nacht van donderdag op vrijdag viel ook in groep F nog de beslissing. Oranje verzekerde zich ...

57
57
Turkije redt zijn eer nog, Australië mogelijk tegen Duivels

Vrijdagochtend werd ook nog de slotspeeldag in groep D op het WK afgewerkt. Daarin heeft Turkije ...

73
73
Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

115
115
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

97
97
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

395
395
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

287
287
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

63
63
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

524
524
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

229
229
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

608
608

Meer sportnieuws