Dodelijk Genks trio schiet Thorup en co naar gedeelde tweede plek

door
Dodelijk Genks trio schiet Thorup en co naar gedeelde tweede plek

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen heeft Racing Genk een nieuwe zege gepakt onder Thorup. Dankzij een knappe negen op negen rukt de voormalig landskampioen voorlopig op naar een gedeelde tweede plek.

Racing Genk boekte tegen AA Gent een deugddoende overwinning en rukte op richting de subtop. Mits een overwinning vanavond tegen Eupen kon het voorlopig op één punt komen van leider Antwerp. De Panda's zagen hun duel vorig weekend nog uitgesteld worden wegens een resem corona besmettingen bij tegenstander KV Mechelen. Bij de thuisploeg kreeg Dessers nog eens een kans, hij vormde een aanvalsduo met topschutter Onuachu.
Gouden stier opent sterk, Panda's herpakken zich nadien
De thuisploeg opende sterk en kwam al na vijf minuten spelen op voorsprong. Bongonda werd foutief afgestopt in de zestien meter en Onuachu zette de elf meter om: 1-0 voor de ploeg van Thorup. Een paar minuten later knikte Dessers zijn eerste kans een halve meter over de kooi van De Wolf. Eupen kwam nadien wel beter in de wedstrijd en kreeg halfweg de eerste periode via Adriano ook twee prima kansen, Vukovic was bij de pinken. De wedstrijd ging nu prima over en weer, de volgende mogelijkheid was voor Bongonda die iets voorbij het halfuur doelman De Wolf onder vuur nam, die laatste bracht knap redding. Op slag van rust kreeg N'dri nog een unieke kans op de gelijkmaker, oog in oog met Vukovic mislukte zijn lob volledig en zo had Genk halfweg een gevleide voorsprong te pakken.

Onuachu was andermaal belangrijk voor Racing Genk.
N'Dri laat het opnieuw liggen, Dessers slaat onmiddellijk dodelijk toe
N'Dri kreeg ook vlak na de pauze een prima kans maar opnieuw liet de Ivoriaan deze onbenut. Een dure misser want aan de overzijde kreeg Dessers meteen een unieke kans op de 2-0 en de ex-spits van Heracles faalde niet: 2-0 en Eupen leek vroegtijdig uitgeteld. De Panda's probeerden nadien wel om iets aan de dubbele achterstand te doen en iets voorbij het uur ging een lage schuiver van Peeters voorlangs. De hoop die Eupen mogelijk nog koesterde werd op een dik kwartier van het einde helemaal aan diggelen geslagen: Bongonda glipte door de buitenspelval en schoof de bal keurig binnen, 3-0 voor de thuisploeg. De ex-speler van Celta de Vigo bleef ook nadien een gesel voor de Eupense defensie en maakte er op tien minuten van het einde 4-0 van met een lage schuiver. Erger leed bleef Eupen bespaard en zo werd het uiteindelijk een ruime en eenvoudige zege voor een dominant Racing Genk.
Scoreverloop:
1-0 (5') Onuachu (p), 2-0 (47') Dessers, 3-0 (74') Bongonda, 4-0 (82') Bongonda

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Haalt Genk de top-4?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

203
203
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

175
175
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

101
101
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

49
49
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

154
154
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

285
285
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

267
267
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

107
107
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

41
41
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

112
112
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

226
226
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

267
267
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

547
547
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

361
361
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

445
445
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

138
138
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

78
78
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

637
637
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

638
638
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

423
423
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

439
439
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

301
301
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2254
2254
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

153
153

Meer sportnieuws