Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

608
Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

Een vogel voor de kat. De kans op puntenwinst ligt niet bijster hoog voor KV Mechelen tegen Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken heeft te kampen met meerdere (extra-)sportieve zorgen, terwijl bij Club alles gezwind loopt. 


CONTRADICTIE

De kern behouden en gevoelig versterken. Op papier was het sportieve plan veelbelovend, maar KV Mechelen kan voorlopig niet aanpikken met dezelfde hoogstaande prestaties en resultaten zoals in het voorbije seizoen. Toen vocht Malinwa tot de laatste dag van de reguliere competitie voor een play-off 1-ticket, vandaag bevindt de club zich in de onderste regionen in de Jupiler Pro League. Ondanks alle goeie wil en dito intenties. 



Op Arjan Swinkels en Jules Van Cleemput na zag coach Wouter Vrancken in het tussenseizoen nochtans geen noemenswaardige spelers de deur uit trekken. Sterker nog, het inkomend geweld met Kerim Mrabti, Rocky Bushiri, Gaëtan Coucke, Mryan Shved en Victor Wernersson zijn stuk voor stuk kwalitatieve versterkingen. Bovendien komen er straks ook Sandy Walsh en Steven Defour nog aan. Maar KV kampt met nog andere zorgen. Veel zorgen. 

IN LOCKDOWN 

Vooreerst op het vlak van de coronabesmettingen. Vorige week liet de club maar liefst negen positieve tests noteren waardoor de partij tegen KAS Eupen werd uitgesteld naar een latere datum. Dat aantal besmettingen liep daarna nog op naar dertien besmettingen, als we er ook de ruime omkadering van de club bijnemen. Achter de Kazerne vond er bijgevolg een mini-lockdown plaats: alle trainingen werden geannuleerd, de stadiondeuren gesloten, de fanshop  en iedereen meteen naar huis gestuurd. 



Het effect van die diepgaande ingrepen was gunstig. Malinois ontving donderdag de resultaten van de laatste coronatests en daaruit bleken 'slechts' zeven spelers besmet. Dat aantal is voldoende om de competitiewedstrijd tegen Club Brugge uit te stellen, wat ook de opzet was van KV, maar de drukke Brugse kalender laat een opschorting echter niet toe. Bovendien geldt het corona-protocol enkel voor spelers die al op het wedstrijdblad stonden dit seizoen, en daar horen twee positieve gevallen Victor Wernersson en Bas Van den Eynden alvast niét bij. 

PENNINCKX 

Het corona-virus doet Mechelen woelen en rommelen, en ook in de bestuurskamer is het erg onrustig. De langverwachte bijzondere aandeelhoudersvergadering werd namelijk uitgesteld voor onbepaalde tijd, met als hoofdonderwerp het zoeken naar een oplossing over de aandelen van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx, die een belang heeft in de club van maar liefst 71,2 procent. Het is alvast een erg complexe en ingewikkelde opdracht om die te verkopen, ondanks het feit dat er ondertussen meerdere geïnteresseerden zijn om hoofdaandeelhouder te worden bij Malinwa.



Penninckx werd, samen met vier andere personen, in verdenking gesteld in het onderzoek naar gesjoemel bij de modegroep FNG. Volgens het parket zou de voetbalclub KV Mechelen echter geen deel uitmaken van het onderzoek. Desondanks zoeken Penninckx en Malinwa naar een oplossing om zijn 71,2 procent aan aandelen te verkopen, maar volgens Gazet van Antwerpen is het maar de vraag of die aandelen wel zonder risico verkocht kunnen worden. Er zou namelijk een schuldeiser een claim kunnen leggen op die aandelen.

ZORGWEKKEND MALINWA 

En dan moeten we het uiteraard nog hebben over de sportieve situatie bij KV Mechelen. Hoewel het spelbeeld niet meteen dramatisch is, tellen de Maneblussers voorlopig amper 7 punten op 27. Het is echter wél zorgwekkend hoe moeilijk Malinwa de weg naar het doel vindt: enkel hekkensluiter Moeskroen telt nog minder gescoorde doelpunten dan KV. 10 stuks kon Mechelen ondertussen scoren, wat neerkomt op een mager gemiddelde van net iets meer dan één doelpunt per wedstrijd. Dat gemiddelde lag vorig seizoen nog flink wat hoger met bijna anderhalf doelpunt per wedstrijd, een frequentie waarmee KV Mechelen toen nog de zesde plaats bezette. 

KV Mechelen in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,04 goal
2019-2020: 1,48 goal



En dan loopt het op offensief vlak toch flink wat beter bij Club Brugge: de huidige Belgische landskampioen beschikt namelijk over de op één na beste aanval van het land – enkel Beerschot VA scoort nog regelmatiger. Sterker nog, Club krikte hun doelpuntengemiddelde van vorig seizoen alvast gevoelig op in de huidige jaargang. Bovendien kan Blauw-Zwart op de één na beste defensie in de Jupiler Pro League, waar Sporting Charleroi vooralsnog de minst gepasseerde verdediging is.

Club Brugge in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,88 goal
2019-2020: 2,16 goal

DE BRUGSE MACHINE

KV Mechelen telt ook maar één speler die minstens één keer kon scoren in het huidige seizoen. Opvallend genoeg is Aster Vranckx de huidige clubtopschutter met drie treffers, terwijl aanvallers Igor de Camargo, William Togui en Gustav Engvall opmerkelijk moeilijk de weg vinden naar het doel. Het contrast in de gemaakte doelpunten tussen Club Brugge en KV Mechelen is bijgevolg érg groot, waar de West-Vlamingen meerdere spelers over meerdere spelers beschikken die op regelmatige basis kunnen scoren. In de betreffende gezamenlijke top vijf van Club en Malinwa kleurt de ranking dan ook overwegend Blauw en Zwart.



Club Brugge en KV Mechelen in de Jupiler Pro League 
Doelpunten per 90'
0,89 Michael Krmencik (Club Brugge)
0,78 Noa Lang (Club Brugge)
0,61 Krépin Diatta (Club Brugge)
0,47 Hans Vanaken (Club Brugge)
0,43 Aster Vranckx (KV Mechelen)

Door de zeven besmette spelers treedt KV Mechelen zaterdag dus niet aan op volle sterkte tegen Club Brugge, en dat zal zich wellicht ook laten voelen. Zo zal clubtopschutter Aster Vranckx alvast niet van de partij zijn, de enige Malinois-speler die meer dan één goal kon scoren in het huidige seizoen – en is het maar de vraag wie er anders voor de doelpunten kan zorgen. Bovendien vindt Club Brugge dus erg vlotjes de weg naar het doel, en komt het gevaar langs alle kanten met meerdere spelers die hun doelpuntje kunnen meepikken. Daarnaast zit Club in een positieve flow, en zal Philippe Clement geen puntenverlies in de competitie meer tolereren na een voorgaande sterke Europese prestatie. KV Mechelen is dus maar best gewaarschuwd …

LEES OOK: Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wint Club van Mechelen?

Meest recent

Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

152
152
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

56
56
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

63
63
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

42
42
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

78
78
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

185
185
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

54
54
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

147
147
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

50
50
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

297
297
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

56
56
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

240
240
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

177
177
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

440
440
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

24
24
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

336
336
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

393
393
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

348
348
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

445
445
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

222
222
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

392
392
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

415
415
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

389
389
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

234
234
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

715
715

Meer sportnieuws