Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

608 stemmen
Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

Een vogel voor de kat. De kans op puntenwinst ligt niet bijster hoog voor KV Mechelen tegen Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken heeft te kampen met meerdere (extra-)sportieve zorgen, terwijl bij Club alles gezwind loopt. 


CONTRADICTIE

De kern behouden en gevoelig versterken. Op papier was het sportieve plan veelbelovend, maar KV Mechelen kan voorlopig niet aanpikken met dezelfde hoogstaande prestaties en resultaten zoals in het voorbije seizoen. Toen vocht Malinwa tot de laatste dag van de reguliere competitie voor een play-off 1-ticket, vandaag bevindt de club zich in de onderste regionen in de Jupiler Pro League. Ondanks alle goeie wil en dito intenties. 



Op Arjan Swinkels en Jules Van Cleemput na zag coach Wouter Vrancken in het tussenseizoen nochtans geen noemenswaardige spelers de deur uit trekken. Sterker nog, het inkomend geweld met Kerim Mrabti, Rocky Bushiri, Gaëtan Coucke, Mryan Shved en Victor Wernersson zijn stuk voor stuk kwalitatieve versterkingen. Bovendien komen er straks ook Sandy Walsh en Steven Defour nog aan. Maar KV kampt met nog andere zorgen. Veel zorgen. 

IN LOCKDOWN 

Vooreerst op het vlak van de coronabesmettingen. Vorige week liet de club maar liefst negen positieve tests noteren waardoor de partij tegen KAS Eupen werd uitgesteld naar een latere datum. Dat aantal besmettingen liep daarna nog op naar dertien besmettingen, als we er ook de ruime omkadering van de club bijnemen. Achter de Kazerne vond er bijgevolg een mini-lockdown plaats: alle trainingen werden geannuleerd, de stadiondeuren gesloten, de fanshop  en iedereen meteen naar huis gestuurd. 



Het effect van die diepgaande ingrepen was gunstig. Malinois ontving donderdag de resultaten van de laatste coronatests en daaruit bleken 'slechts' zeven spelers besmet. Dat aantal is voldoende om de competitiewedstrijd tegen Club Brugge uit te stellen, wat ook de opzet was van KV, maar de drukke Brugse kalender laat een opschorting echter niet toe. Bovendien geldt het corona-protocol enkel voor spelers die al op het wedstrijdblad stonden dit seizoen, en daar horen twee positieve gevallen Victor Wernersson en Bas Van den Eynden alvast niét bij. 

PENNINCKX 

Het corona-virus doet Mechelen woelen en rommelen, en ook in de bestuurskamer is het erg onrustig. De langverwachte bijzondere aandeelhoudersvergadering werd namelijk uitgesteld voor onbepaalde tijd, met als hoofdonderwerp het zoeken naar een oplossing over de aandelen van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx, die een belang heeft in de club van maar liefst 71,2 procent. Het is alvast een erg complexe en ingewikkelde opdracht om die te verkopen, ondanks het feit dat er ondertussen meerdere geïnteresseerden zijn om hoofdaandeelhouder te worden bij Malinwa.



Penninckx werd, samen met vier andere personen, in verdenking gesteld in het onderzoek naar gesjoemel bij de modegroep FNG. Volgens het parket zou de voetbalclub KV Mechelen echter geen deel uitmaken van het onderzoek. Desondanks zoeken Penninckx en Malinwa naar een oplossing om zijn 71,2 procent aan aandelen te verkopen, maar volgens Gazet van Antwerpen is het maar de vraag of die aandelen wel zonder risico verkocht kunnen worden. Er zou namelijk een schuldeiser een claim kunnen leggen op die aandelen.

ZORGWEKKEND MALINWA 

En dan moeten we het uiteraard nog hebben over de sportieve situatie bij KV Mechelen. Hoewel het spelbeeld niet meteen dramatisch is, tellen de Maneblussers voorlopig amper 7 punten op 27. Het is echter wél zorgwekkend hoe moeilijk Malinwa de weg naar het doel vindt: enkel hekkensluiter Moeskroen telt nog minder gescoorde doelpunten dan KV. 10 stuks kon Mechelen ondertussen scoren, wat neerkomt op een mager gemiddelde van net iets meer dan één doelpunt per wedstrijd. Dat gemiddelde lag vorig seizoen nog flink wat hoger met bijna anderhalf doelpunt per wedstrijd, een frequentie waarmee KV Mechelen toen nog de zesde plaats bezette. 

KV Mechelen in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,04 goal
2019-2020: 1,48 goal



En dan loopt het op offensief vlak toch flink wat beter bij Club Brugge: de huidige Belgische landskampioen beschikt namelijk over de op één na beste aanval van het land – enkel Beerschot VA scoort nog regelmatiger. Sterker nog, Club krikte hun doelpuntengemiddelde van vorig seizoen alvast gevoelig op in de huidige jaargang. Bovendien kan Blauw-Zwart op de één na beste defensie in de Jupiler Pro League, waar Sporting Charleroi vooralsnog de minst gepasseerde verdediging is.

Club Brugge in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,88 goal
2019-2020: 2,16 goal

DE BRUGSE MACHINE

KV Mechelen telt ook maar één speler die minstens één keer kon scoren in het huidige seizoen. Opvallend genoeg is Aster Vranckx de huidige clubtopschutter met drie treffers, terwijl aanvallers Igor de Camargo, William Togui en Gustav Engvall opmerkelijk moeilijk de weg vinden naar het doel. Het contrast in de gemaakte doelpunten tussen Club Brugge en KV Mechelen is bijgevolg érg groot, waar de West-Vlamingen meerdere spelers over meerdere spelers beschikken die op regelmatige basis kunnen scoren. In de betreffende gezamenlijke top vijf van Club en Malinwa kleurt de ranking dan ook overwegend Blauw en Zwart.



Club Brugge en KV Mechelen in de Jupiler Pro League 
Doelpunten per 90'
0,89 Michael Krmencik (Club Brugge)
0,78 Noa Lang (Club Brugge)
0,61 Krépin Diatta (Club Brugge)
0,47 Hans Vanaken (Club Brugge)
0,43 Aster Vranckx (KV Mechelen)

Door de zeven besmette spelers treedt KV Mechelen zaterdag dus niet aan op volle sterkte tegen Club Brugge, en dat zal zich wellicht ook laten voelen. Zo zal clubtopschutter Aster Vranckx alvast niet van de partij zijn, de enige Malinois-speler die meer dan één goal kon scoren in het huidige seizoen – en is het maar de vraag wie er anders voor de doelpunten kan zorgen. Bovendien vindt Club Brugge dus erg vlotjes de weg naar het doel, en komt het gevaar langs alle kanten met meerdere spelers die hun doelpuntje kunnen meepikken. Daarnaast zit Club in een positieve flow, en zal Philippe Clement geen puntenverlies in de competitie meer tolereren na een voorgaande sterke Europese prestatie. KV Mechelen is dus maar best gewaarschuwd …

LEES OOK: 'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

Wint Club van Mechelen?

Meest recent

Kranten schieten met scherp: grote riseé bij Rode Duivels

De Rode Duivels zullen nog minstens tot aanstaande zondag moeten wachten op hun eerste WK-zege sinds ...

16
16
Alderweireld bewierookt onverwachte Duivel: "Als één man er stond ..."

Wat een hoopvolle start van het WK had moeten worden, is uitgedraaid op een behoorlijk tegenvallende ...

185
185
Rode Duivels krijgen dreun die harder aankomt dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

72
72
Internationale pers hard voor Belgen: één Duivel in spotlight

De Rode Duivels hebben niet de WK-start genomen waar ze op hoopten. In Seattle moesten ze maandag ...

163
163
Saudi's zorgen voor nieuwe stunt, spectaculair gelijkspel in poule België

Op het wereldkampioenschap blijven de verrassende uitslagen zich opstapelen. Zo slaagde ...

60
60
Rudi Garcia verbaast met uitspraken na België - Egypte

De Rode Duivels beginnen het WK 2026 met een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste helft was niet ...

303
303
Punten van VN: drie buizen bij Duivels, zondebok krijgt 3 op 10

De Rode Duivels zijn vrij tegenvallend aan het WK begonnen. Tijdens hun openingsduel mochten ze ...

984
984
Tielemans onthult woorden tijdens de rust: sfeer bekend

De Rode Duivels hebben de eerste WK-wedstrijd in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Egypte. ...

160
160
Één Rode Duivel de redder: “Zo iemand heb je nodig!”

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Egypte. De eerste helft was het zweten voor de Belgen en ...

107
107
Povere start België: invalbeurt Lukaku voorkomt WK-drama

De Rode Duivels hebben niet de beste start van hun WK genomen. Tegen een sterk en stug Egypte leek ...

83
83
Garcia laat wenkbrauwen fronsen: “Wat heeft hij misdaan?”

De Rode Duivels hebben het moeilijk tegen Egypte. Bij de rust keken de Belgen tegen een 0-1 ...

313
313
Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

144
144
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

336
336
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

39
39
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

124
124
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

99
99
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

308
308
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

69
69
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

183
183
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

184
184
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

236
236
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

763
763
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

323
323
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

547
547
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

49
49

Meer sportnieuws