Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

door
Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

Een vogel voor de kat. De kans op puntenwinst ligt niet bijster hoog voor KV Mechelen tegen Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken heeft te kampen met meerdere (extra-)sportieve zorgen, terwijl bij Club alles gezwind loopt. 


CONTRADICTIE

De kern behouden en gevoelig versterken. Op papier was het sportieve plan veelbelovend, maar KV Mechelen kan voorlopig niet aanpikken met dezelfde hoogstaande prestaties en resultaten zoals in het voorbije seizoen. Toen vocht Malinwa tot de laatste dag van de reguliere competitie voor een play-off 1-ticket, vandaag bevindt de club zich in de onderste regionen in de Jupiler Pro League. Ondanks alle goeie wil en dito intenties. 



Op Arjan Swinkels en Jules Van Cleemput na zag coach Wouter Vrancken in het tussenseizoen nochtans geen noemenswaardige spelers de deur uit trekken. Sterker nog, het inkomend geweld met Kerim Mrabti, Rocky Bushiri, Gaëtan Coucke, Mryan Shved en Victor Wernersson zijn stuk voor stuk kwalitatieve versterkingen. Bovendien komen er straks ook Sandy Walsh en Steven Defour nog aan. Maar KV kampt met nog andere zorgen. Veel zorgen. 

IN LOCKDOWN 

Vooreerst op het vlak van de coronabesmettingen. Vorige week liet de club maar liefst negen positieve tests noteren waardoor de partij tegen KAS Eupen werd uitgesteld naar een latere datum. Dat aantal besmettingen liep daarna nog op naar dertien besmettingen, als we er ook de ruime omkadering van de club bijnemen. Achter de Kazerne vond er bijgevolg een mini-lockdown plaats: alle trainingen werden geannuleerd, de stadiondeuren gesloten, de fanshop  en iedereen meteen naar huis gestuurd. 



Het effect van die diepgaande ingrepen was gunstig. Malinois ontving donderdag de resultaten van de laatste coronatests en daaruit bleken 'slechts' zeven spelers besmet. Dat aantal is voldoende om de competitiewedstrijd tegen Club Brugge uit te stellen, wat ook de opzet was van KV, maar de drukke Brugse kalender laat een opschorting echter niet toe. Bovendien geldt het corona-protocol enkel voor spelers die al op het wedstrijdblad stonden dit seizoen, en daar horen twee positieve gevallen Victor Wernersson en Bas Van den Eynden alvast niét bij. 

PENNINCKX 

Het corona-virus doet Mechelen woelen en rommelen, en ook in de bestuurskamer is het erg onrustig. De langverwachte bijzondere aandeelhoudersvergadering werd namelijk uitgesteld voor onbepaalde tijd, met als hoofdonderwerp het zoeken naar een oplossing over de aandelen van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx, die een belang heeft in de club van maar liefst 71,2 procent. Het is alvast een erg complexe en ingewikkelde opdracht om die te verkopen, ondanks het feit dat er ondertussen meerdere geïnteresseerden zijn om hoofdaandeelhouder te worden bij Malinwa.



Penninckx werd, samen met vier andere personen, in verdenking gesteld in het onderzoek naar gesjoemel bij de modegroep FNG. Volgens het parket zou de voetbalclub KV Mechelen echter geen deel uitmaken van het onderzoek. Desondanks zoeken Penninckx en Malinwa naar een oplossing om zijn 71,2 procent aan aandelen te verkopen, maar volgens Gazet van Antwerpen is het maar de vraag of die aandelen wel zonder risico verkocht kunnen worden. Er zou namelijk een schuldeiser een claim kunnen leggen op die aandelen.

ZORGWEKKEND MALINWA 

En dan moeten we het uiteraard nog hebben over de sportieve situatie bij KV Mechelen. Hoewel het spelbeeld niet meteen dramatisch is, tellen de Maneblussers voorlopig amper 7 punten op 27. Het is echter wél zorgwekkend hoe moeilijk Malinwa de weg naar het doel vindt: enkel hekkensluiter Moeskroen telt nog minder gescoorde doelpunten dan KV. 10 stuks kon Mechelen ondertussen scoren, wat neerkomt op een mager gemiddelde van net iets meer dan één doelpunt per wedstrijd. Dat gemiddelde lag vorig seizoen nog flink wat hoger met bijna anderhalf doelpunt per wedstrijd, een frequentie waarmee KV Mechelen toen nog de zesde plaats bezette. 

KV Mechelen in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,04 goal
2019-2020: 1,48 goal



En dan loopt het op offensief vlak toch flink wat beter bij Club Brugge: de huidige Belgische landskampioen beschikt namelijk over de op één na beste aanval van het land – enkel Beerschot VA scoort nog regelmatiger. Sterker nog, Club krikte hun doelpuntengemiddelde van vorig seizoen alvast gevoelig op in de huidige jaargang. Bovendien kan Blauw-Zwart op de één na beste defensie in de Jupiler Pro League, waar Sporting Charleroi vooralsnog de minst gepasseerde verdediging is.

Club Brugge in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,88 goal
2019-2020: 2,16 goal

DE BRUGSE MACHINE

KV Mechelen telt ook maar één speler die minstens één keer kon scoren in het huidige seizoen. Opvallend genoeg is Aster Vranckx de huidige clubtopschutter met drie treffers, terwijl aanvallers Igor de Camargo, William Togui en Gustav Engvall opmerkelijk moeilijk de weg vinden naar het doel. Het contrast in de gemaakte doelpunten tussen Club Brugge en KV Mechelen is bijgevolg érg groot, waar de West-Vlamingen meerdere spelers over meerdere spelers beschikken die op regelmatige basis kunnen scoren. In de betreffende gezamenlijke top vijf van Club en Malinwa kleurt de ranking dan ook overwegend Blauw en Zwart.



Club Brugge en KV Mechelen in de Jupiler Pro League 
Doelpunten per 90'
0,89 Michael Krmencik (Club Brugge)
0,78 Noa Lang (Club Brugge)
0,61 Krépin Diatta (Club Brugge)
0,47 Hans Vanaken (Club Brugge)
0,43 Aster Vranckx (KV Mechelen)

Door de zeven besmette spelers treedt KV Mechelen zaterdag dus niet aan op volle sterkte tegen Club Brugge, en dat zal zich wellicht ook laten voelen. Zo zal clubtopschutter Aster Vranckx alvast niet van de partij zijn, de enige Malinois-speler die meer dan één goal kon scoren in het huidige seizoen – en is het maar de vraag wie er anders voor de doelpunten kan zorgen. Bovendien vindt Club Brugge dus erg vlotjes de weg naar het doel, en komt het gevaar langs alle kanten met meerdere spelers die hun doelpuntje kunnen meepikken. Daarnaast zit Club in een positieve flow, en zal Philippe Clement geen puntenverlies in de competitie meer tolereren na een voorgaande sterke Europese prestatie. KV Mechelen is dus maar best gewaarschuwd …

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Wint Club van Mechelen?

Meest recent

'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

91
91
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

41
41
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

112
112
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

33
33
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

146
146
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

76
76
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

22
22
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

110
110
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

72
72
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

304
304
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

209
209
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

294
294
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

287
287
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

406
406
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

203
203
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

347
347
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

65
65
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

254
254
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

272
272
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

203
203
KAA Gent gooit pijnpunten eerlijk op tafel na KV Mechelen

KAA Gent leek op weg naar een eerste driepunter in de Champions Play-Offs, maar tegen KV Mechelen ...

133
133

Meer sportnieuws