Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

608
Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

Een vogel voor de kat. De kans op puntenwinst ligt niet bijster hoog voor KV Mechelen tegen Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken heeft te kampen met meerdere (extra-)sportieve zorgen, terwijl bij Club alles gezwind loopt. 


CONTRADICTIE

De kern behouden en gevoelig versterken. Op papier was het sportieve plan veelbelovend, maar KV Mechelen kan voorlopig niet aanpikken met dezelfde hoogstaande prestaties en resultaten zoals in het voorbije seizoen. Toen vocht Malinwa tot de laatste dag van de reguliere competitie voor een play-off 1-ticket, vandaag bevindt de club zich in de onderste regionen in de Jupiler Pro League. Ondanks alle goeie wil en dito intenties. 



Op Arjan Swinkels en Jules Van Cleemput na zag coach Wouter Vrancken in het tussenseizoen nochtans geen noemenswaardige spelers de deur uit trekken. Sterker nog, het inkomend geweld met Kerim Mrabti, Rocky Bushiri, Gaëtan Coucke, Mryan Shved en Victor Wernersson zijn stuk voor stuk kwalitatieve versterkingen. Bovendien komen er straks ook Sandy Walsh en Steven Defour nog aan. Maar KV kampt met nog andere zorgen. Veel zorgen. 

IN LOCKDOWN 

Vooreerst op het vlak van de coronabesmettingen. Vorige week liet de club maar liefst negen positieve tests noteren waardoor de partij tegen KAS Eupen werd uitgesteld naar een latere datum. Dat aantal besmettingen liep daarna nog op naar dertien besmettingen, als we er ook de ruime omkadering van de club bijnemen. Achter de Kazerne vond er bijgevolg een mini-lockdown plaats: alle trainingen werden geannuleerd, de stadiondeuren gesloten, de fanshop  en iedereen meteen naar huis gestuurd. 



Het effect van die diepgaande ingrepen was gunstig. Malinois ontving donderdag de resultaten van de laatste coronatests en daaruit bleken 'slechts' zeven spelers besmet. Dat aantal is voldoende om de competitiewedstrijd tegen Club Brugge uit te stellen, wat ook de opzet was van KV, maar de drukke Brugse kalender laat een opschorting echter niet toe. Bovendien geldt het corona-protocol enkel voor spelers die al op het wedstrijdblad stonden dit seizoen, en daar horen twee positieve gevallen Victor Wernersson en Bas Van den Eynden alvast niét bij. 

PENNINCKX 

Het corona-virus doet Mechelen woelen en rommelen, en ook in de bestuurskamer is het erg onrustig. De langverwachte bijzondere aandeelhoudersvergadering werd namelijk uitgesteld voor onbepaalde tijd, met als hoofdonderwerp het zoeken naar een oplossing over de aandelen van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx, die een belang heeft in de club van maar liefst 71,2 procent. Het is alvast een erg complexe en ingewikkelde opdracht om die te verkopen, ondanks het feit dat er ondertussen meerdere geïnteresseerden zijn om hoofdaandeelhouder te worden bij Malinwa.



Penninckx werd, samen met vier andere personen, in verdenking gesteld in het onderzoek naar gesjoemel bij de modegroep FNG. Volgens het parket zou de voetbalclub KV Mechelen echter geen deel uitmaken van het onderzoek. Desondanks zoeken Penninckx en Malinwa naar een oplossing om zijn 71,2 procent aan aandelen te verkopen, maar volgens Gazet van Antwerpen is het maar de vraag of die aandelen wel zonder risico verkocht kunnen worden. Er zou namelijk een schuldeiser een claim kunnen leggen op die aandelen.

ZORGWEKKEND MALINWA 

En dan moeten we het uiteraard nog hebben over de sportieve situatie bij KV Mechelen. Hoewel het spelbeeld niet meteen dramatisch is, tellen de Maneblussers voorlopig amper 7 punten op 27. Het is echter wél zorgwekkend hoe moeilijk Malinwa de weg naar het doel vindt: enkel hekkensluiter Moeskroen telt nog minder gescoorde doelpunten dan KV. 10 stuks kon Mechelen ondertussen scoren, wat neerkomt op een mager gemiddelde van net iets meer dan één doelpunt per wedstrijd. Dat gemiddelde lag vorig seizoen nog flink wat hoger met bijna anderhalf doelpunt per wedstrijd, een frequentie waarmee KV Mechelen toen nog de zesde plaats bezette. 

KV Mechelen in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,04 goal
2019-2020: 1,48 goal



En dan loopt het op offensief vlak toch flink wat beter bij Club Brugge: de huidige Belgische landskampioen beschikt namelijk over de op één na beste aanval van het land – enkel Beerschot VA scoort nog regelmatiger. Sterker nog, Club krikte hun doelpuntengemiddelde van vorig seizoen alvast gevoelig op in de huidige jaargang. Bovendien kan Blauw-Zwart op de één na beste defensie in de Jupiler Pro League, waar Sporting Charleroi vooralsnog de minst gepasseerde verdediging is.

Club Brugge in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,88 goal
2019-2020: 2,16 goal

DE BRUGSE MACHINE

KV Mechelen telt ook maar één speler die minstens één keer kon scoren in het huidige seizoen. Opvallend genoeg is Aster Vranckx de huidige clubtopschutter met drie treffers, terwijl aanvallers Igor de Camargo, William Togui en Gustav Engvall opmerkelijk moeilijk de weg vinden naar het doel. Het contrast in de gemaakte doelpunten tussen Club Brugge en KV Mechelen is bijgevolg érg groot, waar de West-Vlamingen meerdere spelers over meerdere spelers beschikken die op regelmatige basis kunnen scoren. In de betreffende gezamenlijke top vijf van Club en Malinwa kleurt de ranking dan ook overwegend Blauw en Zwart.



Club Brugge en KV Mechelen in de Jupiler Pro League 
Doelpunten per 90'
0,89 Michael Krmencik (Club Brugge)
0,78 Noa Lang (Club Brugge)
0,61 Krépin Diatta (Club Brugge)
0,47 Hans Vanaken (Club Brugge)
0,43 Aster Vranckx (KV Mechelen)

Door de zeven besmette spelers treedt KV Mechelen zaterdag dus niet aan op volle sterkte tegen Club Brugge, en dat zal zich wellicht ook laten voelen. Zo zal clubtopschutter Aster Vranckx alvast niet van de partij zijn, de enige Malinois-speler die meer dan één goal kon scoren in het huidige seizoen – en is het maar de vraag wie er anders voor de doelpunten kan zorgen. Bovendien vindt Club Brugge dus erg vlotjes de weg naar het doel, en komt het gevaar langs alle kanten met meerdere spelers die hun doelpuntje kunnen meepikken. Daarnaast zit Club in een positieve flow, en zal Philippe Clement geen puntenverlies in de competitie meer tolereren na een voorgaande sterke Europese prestatie. KV Mechelen is dus maar best gewaarschuwd …

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 9 bekend

Wint Club van Mechelen?

Meest recent

'Grootmachten willen Thiago, Club Brugge kijkt mee'

De prestaties van Igor Thiago blijven niet onopgemerkt in de Premier League. Zowel Tottenham als ...

1
1
Gillet: "Zijn verhaal was ten einde bij Anderlecht"

Thorgan Hazard maakte afgelopen zomer de overstap van Anderlecht naar RC Lens, maar voorlopig ...

15
15
'Negen clubs in de running voor Mauro Icardi'

Mauro Icardi zit momenteel zonder club. De 33-jarige Argentijns-Italiaanse spits is sinds 30 juni ...

9
9
Karl Vannieuwkerke voor schut gezet: bom ontploft aan zee

Karl Vannieuwkerke krijgt bij KV Diksmuide Oostende met een bijzonder explosieve situatie te maken. ...

20
20
Mika Godts krijgt plots gouden mogelijkheid bij PSG

Een opvallende wending kan Mika Godts binnenkort opnieuw uitzicht geven op speelminuten bij PSG. De ...

39
39
Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

53
53
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

161
161
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

123
123
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

136
136
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

140
140
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

227
227
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

351
351
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

271
271
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

178
178
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

391
391
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

84
84
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

99
99
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

60
60
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

61
61
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

276
276
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

145
145
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

456
456
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

57
57
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

74
74
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

56
56

Meer sportnieuws