Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

608 stemmen
Mechelen moet afstraffing vrezen tegen Club

Een vogel voor de kat. De kans op puntenwinst ligt niet bijster hoog voor KV Mechelen tegen Club Brugge. De ploeg van Wouter Vrancken heeft te kampen met meerdere (extra-)sportieve zorgen, terwijl bij Club alles gezwind loopt. 


CONTRADICTIE

De kern behouden en gevoelig versterken. Op papier was het sportieve plan veelbelovend, maar KV Mechelen kan voorlopig niet aanpikken met dezelfde hoogstaande prestaties en resultaten zoals in het voorbije seizoen. Toen vocht Malinwa tot de laatste dag van de reguliere competitie voor een play-off 1-ticket, vandaag bevindt de club zich in de onderste regionen in de Jupiler Pro League. Ondanks alle goeie wil en dito intenties. 



Op Arjan Swinkels en Jules Van Cleemput na zag coach Wouter Vrancken in het tussenseizoen nochtans geen noemenswaardige spelers de deur uit trekken. Sterker nog, het inkomend geweld met Kerim Mrabti, Rocky Bushiri, Gaëtan Coucke, Mryan Shved en Victor Wernersson zijn stuk voor stuk kwalitatieve versterkingen. Bovendien komen er straks ook Sandy Walsh en Steven Defour nog aan. Maar KV kampt met nog andere zorgen. Veel zorgen. 

IN LOCKDOWN 

Vooreerst op het vlak van de coronabesmettingen. Vorige week liet de club maar liefst negen positieve tests noteren waardoor de partij tegen KAS Eupen werd uitgesteld naar een latere datum. Dat aantal besmettingen liep daarna nog op naar dertien besmettingen, als we er ook de ruime omkadering van de club bijnemen. Achter de Kazerne vond er bijgevolg een mini-lockdown plaats: alle trainingen werden geannuleerd, de stadiondeuren gesloten, de fanshop  en iedereen meteen naar huis gestuurd. 



Het effect van die diepgaande ingrepen was gunstig. Malinois ontving donderdag de resultaten van de laatste coronatests en daaruit bleken 'slechts' zeven spelers besmet. Dat aantal is voldoende om de competitiewedstrijd tegen Club Brugge uit te stellen, wat ook de opzet was van KV, maar de drukke Brugse kalender laat een opschorting echter niet toe. Bovendien geldt het corona-protocol enkel voor spelers die al op het wedstrijdblad stonden dit seizoen, en daar horen twee positieve gevallen Victor Wernersson en Bas Van den Eynden alvast niét bij. 

PENNINCKX 

Het corona-virus doet Mechelen woelen en rommelen, en ook in de bestuurskamer is het erg onrustig. De langverwachte bijzondere aandeelhoudersvergadering werd namelijk uitgesteld voor onbepaalde tijd, met als hoofdonderwerp het zoeken naar een oplossing over de aandelen van hoofdaandeelhouder Dieter Penninckx, die een belang heeft in de club van maar liefst 71,2 procent. Het is alvast een erg complexe en ingewikkelde opdracht om die te verkopen, ondanks het feit dat er ondertussen meerdere geïnteresseerden zijn om hoofdaandeelhouder te worden bij Malinwa.



Penninckx werd, samen met vier andere personen, in verdenking gesteld in het onderzoek naar gesjoemel bij de modegroep FNG. Volgens het parket zou de voetbalclub KV Mechelen echter geen deel uitmaken van het onderzoek. Desondanks zoeken Penninckx en Malinwa naar een oplossing om zijn 71,2 procent aan aandelen te verkopen, maar volgens Gazet van Antwerpen is het maar de vraag of die aandelen wel zonder risico verkocht kunnen worden. Er zou namelijk een schuldeiser een claim kunnen leggen op die aandelen.

ZORGWEKKEND MALINWA 

En dan moeten we het uiteraard nog hebben over de sportieve situatie bij KV Mechelen. Hoewel het spelbeeld niet meteen dramatisch is, tellen de Maneblussers voorlopig amper 7 punten op 27. Het is echter wél zorgwekkend hoe moeilijk Malinwa de weg naar het doel vindt: enkel hekkensluiter Moeskroen telt nog minder gescoorde doelpunten dan KV. 10 stuks kon Mechelen ondertussen scoren, wat neerkomt op een mager gemiddelde van net iets meer dan één doelpunt per wedstrijd. Dat gemiddelde lag vorig seizoen nog flink wat hoger met bijna anderhalf doelpunt per wedstrijd, een frequentie waarmee KV Mechelen toen nog de zesde plaats bezette. 

KV Mechelen in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,04 goal
2019-2020: 1,48 goal



En dan loopt het op offensief vlak toch flink wat beter bij Club Brugge: de huidige Belgische landskampioen beschikt namelijk over de op één na beste aanval van het land – enkel Beerschot VA scoort nog regelmatiger. Sterker nog, Club krikte hun doelpuntengemiddelde van vorig seizoen alvast gevoelig op in de huidige jaargang. Bovendien kan Blauw-Zwart op de één na beste defensie in de Jupiler Pro League, waar Sporting Charleroi vooralsnog de minst gepasseerde verdediging is.

Club Brugge in de Jupiler Pro League
Seizoen: doelpunten per 90'
2020-2021: 1,88 goal
2019-2020: 2,16 goal

DE BRUGSE MACHINE

KV Mechelen telt ook maar één speler die minstens één keer kon scoren in het huidige seizoen. Opvallend genoeg is Aster Vranckx de huidige clubtopschutter met drie treffers, terwijl aanvallers Igor de Camargo, William Togui en Gustav Engvall opmerkelijk moeilijk de weg vinden naar het doel. Het contrast in de gemaakte doelpunten tussen Club Brugge en KV Mechelen is bijgevolg érg groot, waar de West-Vlamingen meerdere spelers over meerdere spelers beschikken die op regelmatige basis kunnen scoren. In de betreffende gezamenlijke top vijf van Club en Malinwa kleurt de ranking dan ook overwegend Blauw en Zwart.



Club Brugge en KV Mechelen in de Jupiler Pro League 
Doelpunten per 90'
0,89 Michael Krmencik (Club Brugge)
0,78 Noa Lang (Club Brugge)
0,61 Krépin Diatta (Club Brugge)
0,47 Hans Vanaken (Club Brugge)
0,43 Aster Vranckx (KV Mechelen)

Door de zeven besmette spelers treedt KV Mechelen zaterdag dus niet aan op volle sterkte tegen Club Brugge, en dat zal zich wellicht ook laten voelen. Zo zal clubtopschutter Aster Vranckx alvast niet van de partij zijn, de enige Malinois-speler die meer dan één goal kon scoren in het huidige seizoen – en is het maar de vraag wie er anders voor de doelpunten kan zorgen. Bovendien vindt Club Brugge dus erg vlotjes de weg naar het doel, en komt het gevaar langs alle kanten met meerdere spelers die hun doelpuntje kunnen meepikken. Daarnaast zit Club in een positieve flow, en zal Philippe Clement geen puntenverlies in de competitie meer tolereren na een voorgaande sterke Europese prestatie. KV Mechelen is dus maar best gewaarschuwd …

LEES OOK: KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

Wint Club van Mechelen?

Meest recent

WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

4
4
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

151
151
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

66
66
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

22
22
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

21
21
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

19
19
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

69
69
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

147
147
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

436
436
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

52
52
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

292
292
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

62
62
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

216
216
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

654
654
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

341
341
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

425
425
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

601
601
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

276
276
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

384
384
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

165
165
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

69
69
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

83
83
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

172
172

Meer sportnieuws