Vrancken spuwt gal over Pro League: "Spelen met gezondheid"

door
Vrancken spuwt gal over Pro League:

KV Mechelen kreeg de voorbije weken te kampen met flink wat coronabesmettingen, en dus vroeg Malinwa bij de Pro League om uitstel voor het komend weekend. Hoewel de troepen van Wouter Vrancken lijken te voldoen aan de voorwaarden daarvoor, met name zeven positieve gevallen, vingen ze echter bot. Per slot van rekening stonden een aantal van hen dit seizoen nog niet op het wedstrijdblad en tellen spelers jonger dan 21 jaar niet mee volgens de protocollen.


Nadat eerder al algemeen directeur Frank Lagast zijn ontgoocheling had laten blijken, was het nu aan Vrancken zelf om zijn gal te spuwen over de situatie. Die schuwde daarbij de grove woorden niet. "Ik vind het absurd. Ik snap dat de Pro League een richtcijfer invoert, maar hier moet je naar het globale pakket kijken", aldus de Mechelse coach tijdens zijn online persconferentie. Vrancken doelt daarmee op het feit dat een pak andere spelers nog maar net terugkeerden uit quarantaine. Bushiri, Schoofs, Kaya, Voet en Boni stonden zo allen deze week amper op het trainingsveld, waarbij sommigen van hen volgens Vrancken ook wel degelijk last ondervonden van hun besmetting. Net zoals hun omgeving overigens, een maatschappelijke impact die hij evenmin wil negeren.

Allen maken ze desalniettemin deel uit van de selectie voor het bezoek aan Club Brugge, waar KVM het dus zonder Peyre, Togui, Vranckx, Shved, Wernersson, Van den Eynden en Bouzian moeten stellen. Issa Kaboré is dan weer geschorst. Sandy Walsh zit zo voor het eerst in de kern, waar ook Steven Defour terug van de partij is. Wie weet maken zij wel hun eerste minuten, al wees Vrancken op hun gebrek aan ritme. "Wij kunnen onze kansen niet ten volle verdedigen omdat we verplicht worden te spelen met de jongens die beschikbaar zijn. We zijn in een situatie gedwongen die we niet oké vinden. Maar goed, we gaan de spelers klaarmaken en ze gaan er volledig voor gaan", klonk het immers nog bij de trainer, die vreest dat de Pro League "speelt met de gezondheid".

LEES OOK: 'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

Heeft Vrancken hier gelijk?

Meest recent

‘Helse’ update over gezondheid Johan Boskamp

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

5
5
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

426
426
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

169
169
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

65
65
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

221
221
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

27
27
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

86
86
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

34
34
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

43
43
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

60
60
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

259
259
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

401
401
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

213
213
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

142
142
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

601
601
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

921
921
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

74
74
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

310
310
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

591
591
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

111
111
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

453
453
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

592
592
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

679
679
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

378
378

Meer sportnieuws