Vrancken spuwt gal over Pro League: "Spelen met gezondheid"

313 stemmen
Vrancken spuwt gal over Pro League:

KV Mechelen kreeg de voorbije weken te kampen met flink wat coronabesmettingen, en dus vroeg Malinwa bij de Pro League om uitstel voor het komend weekend. Hoewel de troepen van Wouter Vrancken lijken te voldoen aan de voorwaarden daarvoor, met name zeven positieve gevallen, vingen ze echter bot. Per slot van rekening stonden een aantal van hen dit seizoen nog niet op het wedstrijdblad en tellen spelers jonger dan 21 jaar niet mee volgens de protocollen.


Nadat eerder al algemeen directeur Frank Lagast zijn ontgoocheling had laten blijken, was het nu aan Vrancken zelf om zijn gal te spuwen over de situatie. Die schuwde daarbij de grove woorden niet. "Ik vind het absurd. Ik snap dat de Pro League een richtcijfer invoert, maar hier moet je naar het globale pakket kijken", aldus de Mechelse coach tijdens zijn online persconferentie. Vrancken doelt daarmee op het feit dat een pak andere spelers nog maar net terugkeerden uit quarantaine. Bushiri, Schoofs, Kaya, Voet en Boni stonden zo allen deze week amper op het trainingsveld, waarbij sommigen van hen volgens Vrancken ook wel degelijk last ondervonden van hun besmetting. Net zoals hun omgeving overigens, een maatschappelijke impact die hij evenmin wil negeren.

Allen maken ze desalniettemin deel uit van de selectie voor het bezoek aan Club Brugge, waar KVM het dus zonder Peyre, Togui, Vranckx, Shved, Wernersson, Van den Eynden en Bouzian moeten stellen. Issa Kaboré is dan weer geschorst. Sandy Walsh zit zo voor het eerst in de kern, waar ook Steven Defour terug van de partij is. Wie weet maken zij wel hun eerste minuten, al wees Vrancken op hun gebrek aan ritme. "Wij kunnen onze kansen niet ten volle verdedigen omdat we verplicht worden te spelen met de jongens die beschikbaar zijn. We zijn in een situatie gedwongen die we niet oké vinden. Maar goed, we gaan de spelers klaarmaken en ze gaan er volledig voor gaan", klonk het immers nog bij de trainer, die vreest dat de Pro League "speelt met de gezondheid".

LEES OOK: ‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

Heeft Vrancken hier gelijk?

Meest recent

Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

3
3
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

22
22
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

153
153
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

214
214
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

36
36
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

121
121
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

197
197
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

698
698
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

97
97
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

247
247
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

150
150
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

539
539
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

490
490
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

18
18
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

152
152
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

320
320
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

493
493
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

648
648
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

149
149
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

399
399
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

56
56

Meer sportnieuws