Vrancken spuwt gal over Pro League: "Spelen met gezondheid"

313 stemmen
Vrancken spuwt gal over Pro League:

KV Mechelen kreeg de voorbije weken te kampen met flink wat coronabesmettingen, en dus vroeg Malinwa bij de Pro League om uitstel voor het komend weekend. Hoewel de troepen van Wouter Vrancken lijken te voldoen aan de voorwaarden daarvoor, met name zeven positieve gevallen, vingen ze echter bot. Per slot van rekening stonden een aantal van hen dit seizoen nog niet op het wedstrijdblad en tellen spelers jonger dan 21 jaar niet mee volgens de protocollen.


Nadat eerder al algemeen directeur Frank Lagast zijn ontgoocheling had laten blijken, was het nu aan Vrancken zelf om zijn gal te spuwen over de situatie. Die schuwde daarbij de grove woorden niet. "Ik vind het absurd. Ik snap dat de Pro League een richtcijfer invoert, maar hier moet je naar het globale pakket kijken", aldus de Mechelse coach tijdens zijn online persconferentie. Vrancken doelt daarmee op het feit dat een pak andere spelers nog maar net terugkeerden uit quarantaine. Bushiri, Schoofs, Kaya, Voet en Boni stonden zo allen deze week amper op het trainingsveld, waarbij sommigen van hen volgens Vrancken ook wel degelijk last ondervonden van hun besmetting. Net zoals hun omgeving overigens, een maatschappelijke impact die hij evenmin wil negeren.

Allen maken ze desalniettemin deel uit van de selectie voor het bezoek aan Club Brugge, waar KVM het dus zonder Peyre, Togui, Vranckx, Shved, Wernersson, Van den Eynden en Bouzian moeten stellen. Issa Kaboré is dan weer geschorst. Sandy Walsh zit zo voor het eerst in de kern, waar ook Steven Defour terug van de partij is. Wie weet maken zij wel hun eerste minuten, al wees Vrancken op hun gebrek aan ritme. "Wij kunnen onze kansen niet ten volle verdedigen omdat we verplicht worden te spelen met de jongens die beschikbaar zijn. We zijn in een situatie gedwongen die we niet oké vinden. Maar goed, we gaan de spelers klaarmaken en ze gaan er volledig voor gaan", klonk het immers nog bij de trainer, die vreest dat de Pro League "speelt met de gezondheid".

LEES OOK: Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

🚀

Heeft Vrancken hier gelijk?

Meest recent

Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

4
4
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

29
29
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

56
56
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

24
24
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

46
46
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

91
91
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

33
33
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

94
94
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

105
105
Lammens pakt zeer fraaie bekroning na knalseizoen

Het was toch één van de verrassingen in de WK-selectie van de Rode Duivels: Matz Sels, ...

89
89
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

159
159
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

147
147
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

27
27
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

252
252
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

277
277
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

58
58
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

190
190
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

897
897
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

178
178
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

126
126
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

59
59
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

141
141
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

172
172
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

162
162

Meer sportnieuws