Vrancken spuwt gal over Pro League: "Spelen met gezondheid"

door
Vrancken spuwt gal over Pro League:

KV Mechelen kreeg de voorbije weken te kampen met flink wat coronabesmettingen, en dus vroeg Malinwa bij de Pro League om uitstel voor het komend weekend. Hoewel de troepen van Wouter Vrancken lijken te voldoen aan de voorwaarden daarvoor, met name zeven positieve gevallen, vingen ze echter bot. Per slot van rekening stonden een aantal van hen dit seizoen nog niet op het wedstrijdblad en tellen spelers jonger dan 21 jaar niet mee volgens de protocollen.


Nadat eerder al algemeen directeur Frank Lagast zijn ontgoocheling had laten blijken, was het nu aan Vrancken zelf om zijn gal te spuwen over de situatie. Die schuwde daarbij de grove woorden niet. "Ik vind het absurd. Ik snap dat de Pro League een richtcijfer invoert, maar hier moet je naar het globale pakket kijken", aldus de Mechelse coach tijdens zijn online persconferentie. Vrancken doelt daarmee op het feit dat een pak andere spelers nog maar net terugkeerden uit quarantaine. Bushiri, Schoofs, Kaya, Voet en Boni stonden zo allen deze week amper op het trainingsveld, waarbij sommigen van hen volgens Vrancken ook wel degelijk last ondervonden van hun besmetting. Net zoals hun omgeving overigens, een maatschappelijke impact die hij evenmin wil negeren.

Allen maken ze desalniettemin deel uit van de selectie voor het bezoek aan Club Brugge, waar KVM het dus zonder Peyre, Togui, Vranckx, Shved, Wernersson, Van den Eynden en Bouzian moeten stellen. Issa Kaboré is dan weer geschorst. Sandy Walsh zit zo voor het eerst in de kern, waar ook Steven Defour terug van de partij is. Wie weet maken zij wel hun eerste minuten, al wees Vrancken op hun gebrek aan ritme. "Wij kunnen onze kansen niet ten volle verdedigen omdat we verplicht worden te spelen met de jongens die beschikbaar zijn. We zijn in een situatie gedwongen die we niet oké vinden. Maar goed, we gaan de spelers klaarmaken en ze gaan er volledig voor gaan", klonk het immers nog bij de trainer, die vreest dat de Pro League "speelt met de gezondheid".

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Heeft Vrancken hier gelijk?

Meest recent

'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

71
71
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

152
152
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

91
91
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

88
88
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

247
247
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

58
58
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

136
136
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

457
457
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

140
140
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

286
286
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

483
483
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

182
182
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

99
99
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

167
167
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

147
147
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

408
408
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

73
73
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

192
192
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

742
742
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

674
674
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

366
366
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

614
614
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

194
194
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

417
417
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

645
645

Meer sportnieuws