Vrancken spuwt gal over Pro League: "Spelen met gezondheid"

door
Vrancken spuwt gal over Pro League:

KV Mechelen kreeg de voorbije weken te kampen met flink wat coronabesmettingen, en dus vroeg Malinwa bij de Pro League om uitstel voor het komend weekend. Hoewel de troepen van Wouter Vrancken lijken te voldoen aan de voorwaarden daarvoor, met name zeven positieve gevallen, vingen ze echter bot. Per slot van rekening stonden een aantal van hen dit seizoen nog niet op het wedstrijdblad en tellen spelers jonger dan 21 jaar niet mee volgens de protocollen.


Nadat eerder al algemeen directeur Frank Lagast zijn ontgoocheling had laten blijken, was het nu aan Vrancken zelf om zijn gal te spuwen over de situatie. Die schuwde daarbij de grove woorden niet. "Ik vind het absurd. Ik snap dat de Pro League een richtcijfer invoert, maar hier moet je naar het globale pakket kijken", aldus de Mechelse coach tijdens zijn online persconferentie. Vrancken doelt daarmee op het feit dat een pak andere spelers nog maar net terugkeerden uit quarantaine. Bushiri, Schoofs, Kaya, Voet en Boni stonden zo allen deze week amper op het trainingsveld, waarbij sommigen van hen volgens Vrancken ook wel degelijk last ondervonden van hun besmetting. Net zoals hun omgeving overigens, een maatschappelijke impact die hij evenmin wil negeren.

Allen maken ze desalniettemin deel uit van de selectie voor het bezoek aan Club Brugge, waar KVM het dus zonder Peyre, Togui, Vranckx, Shved, Wernersson, Van den Eynden en Bouzian moeten stellen. Issa Kaboré is dan weer geschorst. Sandy Walsh zit zo voor het eerst in de kern, waar ook Steven Defour terug van de partij is. Wie weet maken zij wel hun eerste minuten, al wees Vrancken op hun gebrek aan ritme. "Wij kunnen onze kansen niet ten volle verdedigen omdat we verplicht worden te spelen met de jongens die beschikbaar zijn. We zijn in een situatie gedwongen die we niet oké vinden. Maar goed, we gaan de spelers klaarmaken en ze gaan er volledig voor gaan", klonk het immers nog bij de trainer, die vreest dat de Pro League "speelt met de gezondheid".

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Heeft Vrancken hier gelijk?

Meest recent

De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

10
10
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

12
12
Maguire anti-held United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

9
9
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

82
82
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

44
44
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

76
76
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

78
78
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

102
102
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

180
180
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

45
45
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

222
222
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

480
480
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

166
166
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

376
376
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

82
82
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

125
125
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

116
116
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

333
333
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

62
62
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

236
236
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

183
183
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

366
366
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

77
77
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

203
203
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

196
196

Meer sportnieuws